Muzikos įkvėpėjas Drakula

Besibaigiantis Vilniaus festivalis nesiliauja džiuginti ir stebinti muzikos gurmanų garsenybėmis iš anapus Atlanto. Trečiadienį sausakimšoje Nacionalinės filharmonijos salėje grojo pasaulyje žinomas amerikiečių džiazo trio, vadovaujamas garsiojo pianisto McCey Tunerio. O rytoj jau laukia kitas susitikimas su JAV muzikais.

Buvo daug klasikinės pasakos "Drakula" ekranizacijų, tačiau nė viena jų neprilygo 1931 m. sukurtam siaubo filmų specialisto Todo Browningo filmui. Jame pagrindinį grafo Drakulos vaidmenį sukūrė populiarusis nebylaus ekrano vampyras Bela Lugosi. Beje, anot filmo amžininkų, "Drakula" sukuria tokią šiurpią ir klaikią nuotaiką, kokios nerasime vėlesniuose šio žanro filmuose. Laikraštis "New York Daily News" 1931 m. apie filmą rašė: "Tai sujaudins jus ir sukels baimę.

Viskas atrodo žiauru ir beprotiška. Tai tiesiog kraupu... Brrr". Tad Vilniaus festivalio gerbėjai, atėję į koncertą, turės progos pamatyti ir patį filmą. P.Glasso muzika bus atliekama kaip ir anais nebyliojo kino laikais, kad sustiprintų ekrano įvykių įspūdį.

Beje, "Drakulos" pirminis variantas muzikinio fono neturėjo, buvo tik keletas garso efektų. Filmo autorius pasikliovė vaidinusio Drakulą aktoriaus ypatingu vengrišku akcentu.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Muzika

„Eurovizijos“ atrankose išgarsėjusi Paula savo vadybininką nustebino skirdama jam kūrinį

Sėkmingai nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje pasirodžiusi ir Lietuvos komisiją kas kartą savo pasirodymais sužavėdavusi Paula gimtadienio proga itin originaliai pasveikino savo vadybininką Henriką Draugelį. 16-metė mergina su gausiu draugų būriu surengė staigmeną – uždarą vakarėlį – ir savo vadybininkui skyrė dainų popuri, kur skambėjo ne tik merginos hitas „Let U Go“, bet ir kitos jausmingos baladės.

Į Vilnių atvykstanti gitaristė L. Stern - apie šviesiaplaukę Afrikoje ir garsų vyrą

Balandžio 5 dieną sostinės gyvos muzikos klube „Tamsta“ koncertuos viso pasaulio kultūroms atvira gitaristė Leni Stern. Vilniečiams ji pristatys savo afrikietiškąjį trio. Belaukiant koncerto aistringa 64-erių muzikantė papasakojo, ko išmoko prestižiniame Berklio koledže, kodėl afrikiečiai ją palaikė albinose ir kaip pasidalijo šlovę su savo garsiuoju vyru, džiazo gyva legenda Mike‘u Sternu.

Maskvoje skamba gyva muzika metro keleiviams

Šimtai talentingų muzikantų iš Rusijos turi unikalią progą pristatyti savo kūrybą masėms. Nuo pirmadienio, kovo 27 dienos, Maskvos metro įgyvendinamas ypatingas projektas – stočių sienas drebina muzikos garsai.

Vasaros įkarštyje Palangoje - legendinės roko grupės „Smokie“ koncertas (3)

Legendinė britų grupė „Smokie“ vasarą sugrįžta į Lietuvą. Muzikos gerbėjų širdis jau daugiau nei prieš 40 metų pavergęs „Smokie” grupės vyrukų penketas liepos 28–ąją surengs pasirodymą Palangos koncertų salėje, rašoma organizatorių pranešime spaudai.

Į Lietuvą atvykstantis A. Clare'as – buvęs A. Winehouse mylimasis, atstūmęs Beyonce

Jau po mėnesio, balandžio 25-ąją, Vilniaus kongresų rūmuose koncertą surengs britų muzikos žvaigždė Alexas Clare'as. Dainininkas, visame pasaulyje išgarsėjęs hitu „Too Close“, su muzikantų grupe lietuviams pirmą sykį pristatys savo kūrybą, įamžintą jau trijuose gerai įvertintuose albumuose.
OKT teatras

DIEVAS YRA DJ
2017 kovo 31 d. 19.00 val.

PASKUTINĖ KREPO JUOSTA
2017 balandžio 06 d. 19.00 val.
Sėkmingai „Eglės žalčių karalienės“ mitą Italijoje sukūręs Oskaras Koršunovas sugrįžta į savo OKT/Vilniaus miesto teatrą. Jau šį savaitgalį (kovo 25-26 d.) režisierius kviečia į premjerą „Šokis Delhi“ pagal kultinio šių dienų rusų dramaturgo Ivano Vyrypaevo pjesę.
O. Koršunovo premjeroje „Šokis Delhi“ – jautriai komiška istorija apie meilę, mirtį ir šokį
2017 kovo 22 d.