Muzikantams - "platininiai" ir "auksiniai" diskai

 (1)
Daugiausiai albumų ir singlų pardavę Lietuvos muzikantai bus apdovanojami "platininiais" ir "auksiniais" diskais.
Pirmadienį Lietuvos įrašų leidybos ir platinimo įmonės pasirašė dokumentą, kuriuo reglamentavo lietuviškosios muzikos "Auksinio ir platininio albumo arba singlo" vardo suteikimą pagal parduotų kopijų skaičių.

Dokumentą pasirašė leidybinės bendrovės "Bombos įrašai", "Koja", "Muzikinė partija", "Pūkas", "Sėkmės vėjas", "Megarsa" bei įrašų platintojai "Aldija", "Audis", "Bomba", "Intervid", "Melofanas" ir "Garsų pasaulio įrašai".

Į "platininio" disko apdovanojimą pretenduojančių muzikantų albumas turės būti parduotas 20 tūkst. egzempliorių tiražu, singlas - 5 tūkst. egzempliorių tiražu.

"Auksinio" disko apdovanojimui gauti reikės parduoti 10 tūkst. albumų arba 3 tūkst. singlų.

Kaip skelbiama apdovanojimo steigimo dokumente, tiražo kartelės nustatytos remiantis Tarptautinės fonogramų gamintojų federacijos (IFPI) pateiktais statistiniais užsienio valstybių duomenimis bei remiantis leidėjų ir platintojų penkerių metų darbo praktika.

Kol kas nėra nustatyta, kiek turi kainuoti albumai ar singlai, pretenduojantys į apdovanojimus, tačiau, pasak leidėjų ir platintojų susirinkimo koordinatoriaus Aidžio Jakimavičiaus, jei reikės, tai bus nustatyta.

Apdovanojimui nebus pristatomi albumai ir singlai, kurie buvo išparduoti, parduoti išnešiojamos prekybos būdu arba skirti kokioms nors akcijoms.

Apdovanojimų steigėjų teigimu, pernai "platininiu" albumu būtų buvę galima apdovanoti 1-2 grupes bei įteikti apie 10 "auksinių" albumu.

Pardavimas pagal tiražus skaičiuojamas nuo sausio 1 dienos.

Laimėtojai bus skelbiami tada, kai albumas ar singlas pasieks nustatytą tiražą.

"Tai nėra metinis ar pusmetinis apdovanojimas. Išėjo albumas, pasiekė tą tiražą, jis bus nominuojamas", sakė A. Jakimavičius.

Pasak vieno iš idėjos autorių Justo Mamontovo, pirmųjų apdovanojimų galima tikėtis po poros savaičių.

Auksinio ir platininio albumų etalonus sukūrė dizaino studija "Ric".

Tai pirmas bandymas Lietuvoje įsteigti specialiu reglamentu patvirtintus apdovanojimus, besiremiančius parduotų garso įrašų kopijų tiražais.

Iki šiol tik vilniečių grupė SEL apdovanota specialiu muzikinių firmų "Audis", "Muzikos bomba" ir "Matista" prizu už perkamiausią 1998 metų albumą "Guma", kurio per tuos metus buvo parduota beveik 40 tūkst.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Muzika

Du intymius koncertus savaitgalį rengianti A. Orlova: negalėčiau koncertuoti ten, kur reikia

Penktadienį ir šeštadienį Vilniaus ir Klaipėdos publikai dainininkė Alina Orlova padovanos du koncertus, kuriuose bus tik ji, fortepijonas ir klausytojas.

Jessy Lanzos pasirodymo Vilniuje laukia ir pripažinti melomanai

Kanados elektroninės muzikos žvaigždė Jessy Lanza jau ketvirtadienį užsilips ant scenos kultūros bare „Kablys“ ir surengs koncertą-diskoteką Lietuvoje. Pirmojo jos pasirodymo Vilniuje laukia išlaikytos elektronikos ir r&b muzikos gerbėjai, kurių tarpe ir žinomi muzikos industrijos vardai.

„Afghan Star“ finale reperis kirpėjas nugalėjo nusistovėjusias tradicijas laužančią merginą

Muzikinio talentų šou „Afghan Star“ finale, kuris vyko kovo 21 dieną, triumfavo savamokslis reperis Sayedas Jamalis Mubarezas – kirpėjas iš šiaurinio Afganistano Mazari Šarifo miesto.

J. Šeduikytė pristato naujausią kūrinį „Bro”: skiria savo vyresniajam broliui (3)

Vasario mėnesį Kinijoje koncertinį turą surengusi atlikėja Jurga Šeduikytė savo gerbėjams pristato naujausią savo kūrinį „Bro”. Balandžio mėnesį albumą išleisianti dainininkė dainą sukūrė savo vyresniajam broliui.

Afganistanas renka savo talentą: šeimos pasmerktos dainininkės ir reperio dvikova

Aštuoniolikmetė dainininkė ir 23 metų savamokslis reperis – per Afganistano televiziją transliuojamo muzikinio talentų konkurso finalininkai. Šalyje, kur vis dar liejasi kraujas, tokios laidos itin reikalingos.
OKT teatras

ŠOKIS DELHI premjera!
2017 kovo 25 d. 19.00 val.

ŠOKIS DELHI premjera!
2017 kovo 26 d. 19.00 val.
Sėkmingai „Eglės žalčių karalienės“ mitą Italijoje sukūręs Oskaras Koršunovas sugrįžta į savo OKT/Vilniaus miesto teatrą. Jau šį savaitgalį (kovo 25-26 d.) režisierius kviečia į premjerą „Šokis Delhi“ pagal kultinio šių dienų rusų dramaturgo Ivano Vyrypaevo pjesę.
O. Koršunovo premjeroje „Šokis Delhi“ – jautriai komiška istorija apie meilę, mirtį ir šokį
2017 kovo 22 d.