„Lietuvos dainų dainos“ konkurse – ir Zvonkai, ir Tarasovai, ir šis tas naujo

 (77)
Jau sausio 10 d. startuosiantis ir kiek daugiau nei mėnesį truksiantis „Dainų dainos“ konkursas subūrė daugybę tiek Lietuvoje puikiai žinomų, tiek muzikinę karjerą tik pradedančių atlikėjų. Iš šešiasdešimties norinčiųjų kompetentinga komisija atrinko trisdešimt šešis pretendentus į geriausios dainos titulą. Šiais metais buvo vos keli griežti reikalavimai: dainos autorius ir atlikėjas privalo būti lietuvis, o pats kūrinys negali būti viešai publikuotas iki spalio 1 d.
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
LTV atstovai spaudos konferencijoje pabrėžė, jog „Dainų dainos” konkursas nėra atrankos į Euroviziją atitikmuo. Konkurso laimėtojas nebus įpareigojamas vykti į „Euroviziją”, jis tiesiog pelnys tokią teisę. „Dainų dainos” laureatai bus apdovanoti piniginiais prizais, kuriuos skiria Lietuvos autorių teisių gynimo asociacijos agentūra.

Pirmosios vietos laimėtojui bus įteikta 15 000 lt., antrosios – 7 000 lt., trečiosios – 3000 lt.

Konkursas sudarytas iš trijų etapų: atrankiniai turai, pusfinaliai ir finalas. Atrankinių turų metu atlikėjai dainuos gyvai, tačiau bus naudojama dalinė fonograma. Į pusfinalį patekusieji koncertuos su LRT grupe, o finale prie įprastinio muzikinio sąstato prisijungs ir orkestras.

Konkurse nebus profesionalios komisijos, balso teisę turės tik žiūrovai. „Mes renkame geriausią dainą Lietuvoje, todėl Lietuva ir turi balsuoti. Juolab visi puikiai žinome, jog surinkti absoliučiai objektyvią komisiją yra neįmanoma. Ypatingai Lietuvoje”, - tikino konkurso prodiuseris Jonas Vilimas.

Spaudos konferencijoje dalyvavę vos keli „Dainų dainos” konkurse pasirodysiantys atlikėjai vienbalsiai sutiko, jog šis konkursas yra puiki pradžia gyvos muzikos ir teisingų vertybių gaivinimo kelyje.

„Atėjo laikas kovoti su fonogramininkais”, - tikino „Saulės kliošo” nariai.

„Dainų dainos“ konkurse dalyvaus: Irena Starošaitė (dainos pavadinimas dar tikslinamas), „BIX“ („Visko pradžia“), Stano („Viskas pasakyta“), „69 danguje” („Meilės simfonija), Rosita Čivilytė ir Donatas Montvydas („Dainų daina“), „YVA“ („Į dangų“), Zvonkai („Mes gyvenam gerai“), Violeta Tarasovienė („Aš būsiu šalia“), Vilius Tarasovas („Aš tik tavim tikiu“), Rūta Ščiogolevaitė („Redemption“),Rūta Lukoševičiūtė („Window of life“), D.Montvydas („Euro LT“), Alanas („Geras jausmas“), Indraja („Svetima“), Taja („Vėjai keturi“), „Siela“ („Euforija“), „Širdelės“ (Visko per mažai“), „Saulės kliošas“ („Saulė“), Augustė („Not the best time“), Jonas Čepulis ir Skirmantė („Uosilėli žaliasai“), „Biplan“ („Ar lauksi manęs“), Milanno ir Karina Krysko („Dream a dream“), „Blogos mergaitės“ („Renkuosi tave“), „Šokoledas“ (Plastmasinė širdis“), Ruslanas Kirilkinas („I call for freedom“), Sasha Son („Pasiklydęs žmogus“), „Fuego“ („Žvaigždžių milijonai“), „Kastaneda“ („Aš – tik šoumenas“), Soliaris, Greta ir „SEL“ („Noriu žinoti“), Egidijus Sipavičius („Per mažai“), Urtė Šilagalytė („The elegant blues“), Deivis („Lietuva“), Darius Pranckevičius ir Violetas Valskytė („Nutylėta viltis“), Kamilė Kielaitė („No way to run“), Aurelija Slavinskaitė („Part of time“), Milana („Ar tu mane matei“).

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Muzika

R. Kazlas: nesu dainininkas, bet dainuoju (11)

Šeštadienio vakarą Rolandas Kazlas ir „Pakeleiviai“ pradėjo baigiamąjį albumo „Toks“ pristatymo turą. Su gyvo garso TOKIAIS koncertais R. Kazlas ir septynių muzikantų grupė aplankys devynis miestus: tiek didžiuosius, tiek mažesnius.

Klaipėdoje nuaidėjo sausakimšas Lilo ir Innomine koncertas (4)

Aktyviai pavasario sezoną pradėjęs duetas Lilas ir Innomine džiugino Klaipėdiečius sausakimšame koncerte.

R. Masiulytė nekantrauja sugrįžti į Lietuvą: kartu atsiveža ir būrį kolegų (29)

Dubline gyvenimą kurianti atlikėja Raimonda Masiulytė šį kartą skuba pasidžiaugti – ji ir vėl sugrįžta į Lietuvą! Tiesa, tik trumpam, mat čia birželio pradžioje jos laukia pasirodymas Klaipėdos pilies džiazo festivalyje.

Scenos karalienė Dž. Butkutė surengs pasirodymą sostinės gėjų klube (69)

Balandžio 1-ąją vienas ryškiausių sostinės klubų „Soho“ ketina švęsti 10-ąjį, jubiliejinį, gimtadienį.Pagrindinė šio vakaro viešnia – ryškiausia visų laikų lietuviškos popmuzikos scenos legenda Džordana Butkutė.

Grupė „Magnit“ su K. Ivanova priešaky pasiryžo permainoms (62)

Jau ne vienerius metus su grupe „Magnit“ koncertuojanti Kristina Ivanova pasiryžo permainoms. Merginų grupė nuo šiol vadinsis „ Kristal“.
OKT teatras

ŠOKIS DELHI premjera!
2017 kovo 26 d. 19.00 val.

DIEVAS YRA DJ
2017 kovo 31 d. 19.00 val.
Sėkmingai „Eglės žalčių karalienės“ mitą Italijoje sukūręs Oskaras Koršunovas sugrįžta į savo OKT/Vilniaus miesto teatrą. Jau šį savaitgalį (kovo 25-26 d.) režisierius kviečia į premjerą „Šokis Delhi“ pagal kultinio šių dienų rusų dramaturgo Ivano Vyrypaevo pjesę.
O. Koršunovo premjeroje „Šokis Delhi“ – jautriai komiška istorija apie meilę, mirtį ir šokį
2017 kovo 22 d.