Lietuvoje atgimsta sakralinė muzika

 (2)
Sekmadienį, birželio 25 dieną 10.00 val. Vilniaus Žvėryno parapijos Švč. Mergelės Marijos Nekalto Prasidėjimo bažnyčioje vyks kompaktinės plokštelės "Lituania E Pontefice" Musica sacrale Credo ("Lietuva ir Popiežius" sakralinė muzika Credo) pristatymas. Jis vyks iškilmingų mišių Romos Popiežiaus Jono Pauliaus II- ojo jubiliejui paminėti metu.
Australijos garsų įrašų studijoje "Bonifa" išleistoje kompaktinėje plokštelėje surinkti pasaulinio garso kompozitorių, J.S.Bach, A.Stradella, John Keeding, Cesar Franck ir kitų kūriniai, kuriuos atlieka solistas Aleksas Krzywicki-Belanas bei moterų kamerinis choras "Liepos", vadovaujamas A.Zupkauskienės.

Taip pat įrašyta nemažai kompozitoriaus ir vargonininko Aloyzo Jasiulionio sukurtų religinių giesmių bei vargonų muzikos. Viena įdomiausių kūrinių yra trijų dalių liturginės mišios Kyrie, Gloria ir Sanctus.

"Ši plokštelė skirta ne tik tikintiems, bet ir pasauliečiams. Muzikos rinkinys yra dviejų dalių - sakralinės ir religinės tematikos pasaulietiški kūriniai", - sako vargoninkas-kompozitorius Aloyzas Jasiulionis. Liturginės giesmės atliekamos pagal Romos bažnyčios liturginius kanonus.

"Šio muzikos rinkinio įrašymą paskatino dar 1994 - 1997 metais Vilniaus plokštelių studijoje išleistos garso kasetės. Tuomet liturginės tematikos įrašai susilaukė nemažo susidomėjimo ne tik Vakarų Europoje, netgi Naujojoje Zelandijoje, Jordanijos Karalystėje, o ypatingai Rusijoje", - teigia A.Belanas.

"Lituania E Pontefice" Musica sacrale Credo kompaktinės plokštelės leidėjas yra Lietuvos literatūros ir meno fondas. Pagrindiniai rėmėjai Lietuvos draudimo bendrovė "Snoro garantas" bei verslininkas Arūnas Junda.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Muzika

Į Lietuvą atvyksta australų atlikėjas RY X

Muzikos agentūra „8 Days A Week” skelbia dar vieną vasaros koncertą. Patvirtinta, kad liepos 4 d. į Pranciškonų vienuolyno kiemą Vilniuje atvyks australų muzikos atlikėjas RY X. Vienas įdomiausių šiuolaikinės muzikos kūrėjų čia pristatys debiutinį savo albumą „Dawn“.

„Queens of Roses“ pristato naują kūrinį: nebenorime kurti lėtų, liūdnų dainų (8)

Panašu, pavasaris atnešė šviežio oro gūsį ir į „Queens of Roses“ kūrybinę stovyklą. Merginos pristato naujausią dainą „Tik tada“ ir tikina, kad beklausant šio kūrinio ir saulė ryškiau pradeda šviesti, ir šypsenos kaip mat veidą papuošia. Puikia nuotaika merginos jau užsikrėtė, o ir savo klausytojus ragina džiaugtis kiekviena diena.

R. Kazlas: nesu dainininkas, bet dainuoju (25)

Šeštadienio vakarą Rolandas Kazlas ir „Pakeleiviai“ pradėjo baigiamąjį albumo „Toks“ pristatymo turą. Su gyvo garso TOKIAIS koncertais R. Kazlas ir septynių muzikantų grupė aplankys devynis miestus: tiek didžiuosius, tiek mažesnius.

Klaipėdoje nuaidėjo sausakimšas Lilo ir Innomine koncertas (4)

Aktyviai pavasario sezoną pradėjęs duetas Lilas ir Innomine džiugino Klaipėdiečius sausakimšame koncerte.

R. Masiulytė nekantrauja sugrįžti į Lietuvą: kartu atsiveža ir būrį kolegų (24)

Dubline gyvenimą kurianti atlikėja Raimonda Masiulytė šį kartą skuba pasidžiaugti – ji ir vėl sugrįžta į Lietuvą! Tiesa, tik trumpam, mat čia birželio pradžioje jos laukia pasirodymas Klaipėdos pilies džiazo festivalyje.
OKT teatras

DIEVAS YRA DJ
2017 kovo 31 d. 19.00 val.

PASKUTINĖ KREPO JUOSTA
2017 balandžio 06 d. 19.00 val.
Sėkmingai „Eglės žalčių karalienės“ mitą Italijoje sukūręs Oskaras Koršunovas sugrįžta į savo OKT/Vilniaus miesto teatrą. Jau šį savaitgalį (kovo 25-26 d.) režisierius kviečia į premjerą „Šokis Delhi“ pagal kultinio šių dienų rusų dramaturgo Ivano Vyrypaevo pjesę.
O. Koršunovo premjeroje „Šokis Delhi“ – jautriai komiška istorija apie meilę, mirtį ir šokį
2017 kovo 22 d.