Kodėl V.Stakėnas didelis?

 (20)
Kas bendro tarp Arvydo Sabonio ir Virgio Stakėno? Nežinau, kaip kitiems, bet man atsidūrus šalia bent vieno iš jų šauna ta pati mintis: "Jis toks didelis didelis, o aš toks mažas mažas".
Todėl svarbiausias klausimas, kuris nuolat kirbėjo galvoje buvo paprastas, bet kompleksuotų lietuvių visuomenėje beveik nepadorus. "Kiek gi sveri, Virgi?", - paklausiau ir patikėkite šiek tiek bijojau, kad V.Stakėnas ims ir įsižeis. Bet jis neįsižeidė. Tiesa, atsakė visai ne taip, kaip norėjau. "Po to, kai prieš tris metus nesėkmingai laikiausi dietos, mečiau bendrauti su svarstyklėmis ir garbės žodis nežinau, kiek dabar sveriu". Prieš trejus metus visa Stakėnų šeima vaikščiojo pakilios nuotaikos - gydytojai įkalbėjo kantri dainininką laikytis dietos. "Pamatysi, kaip geriau pasijusi", - toks buvo jų pagrindinis argumentas. "Žinote, kas dėl tos dietos atsitiko? Įgijau baisią neapykantą ryžiams", - konstatavo V.Stakėnas. Tiesa, svoris sumažėjo 11 kg, bet po to kilogramai sėkmingai vėl sugrįžo. "Toks jau mano kailis ir nelemta būti kitokiu", - sako dainininkas.

Beje, V.Stakėnas griauna mitą, kad dideli žmonės - ėdrūnai. "Pagal savo kubatūrą, valgau tikrai neperdaugiausiai. Kartais vieną kartą per dieną. Bet po tos nelemtos dietos, spjoviau ir valgau viską", - sakė dainininkas. Jis sako, kad yra tikras lietuvis "sriubaėdis". Pupelių ir rugštynių sriubos jį gali išvesti iš proto. "Tik pats esu "nulinis" kulinaras. Geriausiai moku pašildyti paruoštą maistą", - prisipažįsta. Mėgstamiausi gėrimai - viskis ir alus. Virgis neneigia, kad tokio dydžio žmogus išgerti tikrai daug gali. Du, trys bokalai alaus jo skrandyje kelių policininkams ir jų prietaisams įtarimo nesukelia. "Bet niekada šioje srityje drastiškų bandymų nedarau", - pabrėžia.

Kai gūdžiais 1953 metais būsimoji Lietuvos kantri žvaigždė išvydo pasaulį, jis buvo pats normaliausias (nei per didelis, nei per mažas) kūdikis. Iki septynių metų Virgis buvo ir paties normaliausio dydžio vaikas. O štai pradėjęs eiti į mokyklą ėmė didėti. "Be abejo kiti vaikai iš manęs tyčiojosi ir, žinoma, ilgą laiką nešiojau savyje krūva kompleksų.

V.Stakėnas
© DELFI

Juk buvo mergaičių, kurios man patiko ir kurioms aš nepatikau, visokių kitų bjaurių dalykų. Paauglystėje su tuo nelengva taikytis", - prisipažįsta Virgis. Kompleksai gyventi trukdė, kol baigė vidurinę. Paskui suprato, kad gyvenime yra daug sudėtingesnių problemų, tada svoris liovėsi būti viena iš jų. "Jei tavęs nemyli tokio, tai nemylės jokio", - seną tiesą paprastai ir nuoširdžiai dėsto Virgis.

Nors ir nesijaučia labai nelaimingas dėlto, kad yra daug didesnis nei statistinis lietuvis, su nepatogumais susiduria dažnai. Pirmas dalykas, atėjęs į galvą - drabužiai. "Trijų arba keturių "X" drabužiai pas mus vis dar deficitas", - sako Virgis. Ir čia pat priduria, kad žmoną drabužių dizainerę išsirinko visiškai ne todėl. "Jai ką nors siūti man yra kančia ir todėl ji tai daro labai retai", - nesileisdamas į smulkmenas paaiškino kantri dainininkas.

Vis dėlto atsiranda gerų žmonių, kurie Virgio bėdoje nepalieka. Viena džinsų firma nutarė specialiai jam pasiūti tris komplektus mėgiamiausių dainininko drabužių: kelnes, liemenę, švarką ir šortus. "Patikėkite manimi, gavęs drabužius lėkiau į Šiaulius spurdančia iš laimės širdimi. Visą kelią tik ir galvojau - va, turiu ir šortus (!), ir liemenę (!). Atvažiavau ir puoliau matuotis. Paaiškėjo, kad visi -- per siauri.

Pasirodo, tos firmos darbuotojai gavę mano matmenis pagalvojo, kad įsivėlė klaida ir nutarė viską keliomis dešimtimis centimetrų sumažinti", - pasakojo V.Stakėnas. Galų gale siuvėjus teko įtikinti paprastai - nusiųsti jiems išardytus senus Virgio džinsus, o nesėkmingus pirmuosius bandymus pigiai išparduoti pažįstamiems storuliams.

V.Stakėno albumo viršelis

Dabar Virgis dažniausiai drabužius perka Amerikoje "Big Man" parduotuvių tinkle. "Ir iš viso, aš esu antidrabužininkas. Kostiumą velkuosi tik didelių švenčių proga", -- pokalbį "skudurų" tema užbaigė kantri dainininkas.

Daug mieliau jis pasakoja apie skrybėles. Be šio papuošalo Virgį matė tik labai nedaugelis. Jis juokauja, kad skrybėlę nusiima tik kai maudosi ir miega. Dabar turi 12 tikrų ir tris iš kartono pagamintas skrybėles. Mylimiausias skrybėles jis taip pat įsigyja Amerikoje. Tai originalūs garsių firmų produktai ir kainuoja jie nepigiai. Ne kaip automobiliai, žinoma, bet dainininko iš Rytų Europos, tegu ir labai didelio, kišenei ne visada įkandamai.

Dar viena išskirtinė V.Stakėno ypatybė (irgi nemažai susijusi su dydžiu) - pravardės, jų kantri atlikėjas turi daug. Jis ir "Kantri Mukranas" (V.Kernagio autorystė), ir "Kantri Karalius" (čia, anot Virgio, netiesa. Kantri karalius oficialiai Lietuvoje išrinktas vienas - P.Trijonis iš "Jonio"), ir "Stakanas" (rusų išmonė), ir "Steikas" (amerikiečių išmonė), ir "Steikėnas" (tautiečių patobulintas variantas). Mokykloje jis dar buvo "Bosas" ir "Viršininkas" (kai bendramoksliai galų gale įvertino didelio žmogaus privalumus). Gražiausia ir visiškai negirdėta pravardė liko iš mokytojavimo laikų. "Mokiniai mane vadino "Tvenkiniu". Kaip mokytojui, sakyčiau labai graži pravardė", - pasigyrė V.Stakėnas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Muzika

L. Somovo ir „Highly Sedated“ koncerte – žinomų žmonių desantas (1)

Vėlų penktadienio vakarą vilniečiai ir miesto svečiai rinkosi pasiklausyti muzikanto ir prodiuserio Leono Somovo bei švedų muzikos projekto „Highly Sedated“ koncerto. Tarp žiūrovų buvo galima sutikti ir ne vieną žinomą veidą.

Obuolių saloje startavo elektroninės muzikos šventė (9)

Penktadienį prasidėjo elektroninės muzikos festivalis „Betsafe Radistai Village‘17“. Obuolių salą šturmuoja rekordinės minios žiūrovų. Jiems gros elektroninės muzikos autoritetai Brooks, DubVision, Gil Glaze, Riton, Sam Feldt, Sikdope, Steve James, Watermät ir daugiau nei 50 kitų žvaigždžių.

Anšlaginiame „Beissoul & Einius“ koncerte daugiausiai ovacijų sulaukė milžiniška kepurė

Ketvirtadienio vakarą elektroninės šokių muzikos dueto „Beissoul & Einius“ pasirodymas sulaukė milžiniško kauniečių susidomėjimo. Į „Adform kiemelį“, kur ir vyko grupės koncertas, sunkiai tilpo visi norintys. Visi bilietai į renginį buvo išparduoti dar iki jo pradžios.

Gimtadienio proga Ž. Žvagulis savo anūkei padovanojo lopšinę (4)

Liepos 21 diena atlikėjui Žilvinui Žvaguliui yra išties svarbi. Prieš dvejus metus atlikėjo sūnus Ąžuolas Žvagulis kartu su žmona Ineta Puzaraite-Žvaguliene susilaukė dukters Barboros. Žilvinas Žvagulis ne kartą viešai minėjo, kad visą gyvenimą norėjo dukters, todėl Ąžuolas išpildė jo neišsipildžiusią svajonę.

Premjera. A. Mamontovo dainos „Kitoks pasaulis 2017” naują vaizdo klipą kūrė Airijos kino režisierius (7)

Šiemet penkiasdešimtmetį švęsiantis ir išskirtinį koncertą „AM50“ surengsiantis Andrius Mamontovas pristato dainos „Kitoks pasaulis 2017“ vaizdo klipą. Balandžio mėnesį pristatytai naujai kultinės „Foje“ dainos versijai video sukūrė Airijos kino režisierius Shane Europa.
OKT teatras
W
HAMLETAS
2017 liepos 29 d. 21.30 val.

ŠOKIS DELHI premjera!
2017 rugsėjo 08 d. 19.00 val.
Režisieriaus Oskaro Koršunovo spektaklis „Vestuvės“, pastatytas atsispiriant nuo vokiečių klasiko Bertoldo Brechto pjesės, tapo vienu sėkmingiausių pastarojo laiko OKT/Vilniaus miesto teatro pastatymų. Jau per pirmąjį sezoną „Vestuvės“ parodytos rekordiškai daug – net 50 kartų. 51-asis kartas aktorių laukė Sankt Peterburge rengiamo festivalio „Raduga“ scenoje.
Oskaro Koršunovo teatro vasara: vestuvės Sankt Peterburge, laidotuvės Madride
2017 birželio 20 d.