Kodėl V.Stakėnas didelis?

 (20)
Kas bendro tarp Arvydo Sabonio ir Virgio Stakėno? Nežinau, kaip kitiems, bet man atsidūrus šalia bent vieno iš jų šauna ta pati mintis: "Jis toks didelis didelis, o aš toks mažas mažas".
Todėl svarbiausias klausimas, kuris nuolat kirbėjo galvoje buvo paprastas, bet kompleksuotų lietuvių visuomenėje beveik nepadorus. "Kiek gi sveri, Virgi?", - paklausiau ir patikėkite šiek tiek bijojau, kad V.Stakėnas ims ir įsižeis. Bet jis neįsižeidė. Tiesa, atsakė visai ne taip, kaip norėjau. "Po to, kai prieš tris metus nesėkmingai laikiausi dietos, mečiau bendrauti su svarstyklėmis ir garbės žodis nežinau, kiek dabar sveriu". Prieš trejus metus visa Stakėnų šeima vaikščiojo pakilios nuotaikos - gydytojai įkalbėjo kantri dainininką laikytis dietos. "Pamatysi, kaip geriau pasijusi", - toks buvo jų pagrindinis argumentas. "Žinote, kas dėl tos dietos atsitiko? Įgijau baisią neapykantą ryžiams", - konstatavo V.Stakėnas. Tiesa, svoris sumažėjo 11 kg, bet po to kilogramai sėkmingai vėl sugrįžo. "Toks jau mano kailis ir nelemta būti kitokiu", - sako dainininkas.

Beje, V.Stakėnas griauna mitą, kad dideli žmonės - ėdrūnai. "Pagal savo kubatūrą, valgau tikrai neperdaugiausiai. Kartais vieną kartą per dieną. Bet po tos nelemtos dietos, spjoviau ir valgau viską", - sakė dainininkas. Jis sako, kad yra tikras lietuvis "sriubaėdis". Pupelių ir rugštynių sriubos jį gali išvesti iš proto. "Tik pats esu "nulinis" kulinaras. Geriausiai moku pašildyti paruoštą maistą", - prisipažįsta. Mėgstamiausi gėrimai - viskis ir alus. Virgis neneigia, kad tokio dydžio žmogus išgerti tikrai daug gali. Du, trys bokalai alaus jo skrandyje kelių policininkams ir jų prietaisams įtarimo nesukelia. "Bet niekada šioje srityje drastiškų bandymų nedarau", - pabrėžia.

Kai gūdžiais 1953 metais būsimoji Lietuvos kantri žvaigždė išvydo pasaulį, jis buvo pats normaliausias (nei per didelis, nei per mažas) kūdikis. Iki septynių metų Virgis buvo ir paties normaliausio dydžio vaikas. O štai pradėjęs eiti į mokyklą ėmė didėti. "Be abejo kiti vaikai iš manęs tyčiojosi ir, žinoma, ilgą laiką nešiojau savyje krūva kompleksų.

V.Stakėnas
© DELFI

Juk buvo mergaičių, kurios man patiko ir kurioms aš nepatikau, visokių kitų bjaurių dalykų. Paauglystėje su tuo nelengva taikytis", - prisipažįsta Virgis. Kompleksai gyventi trukdė, kol baigė vidurinę. Paskui suprato, kad gyvenime yra daug sudėtingesnių problemų, tada svoris liovėsi būti viena iš jų. "Jei tavęs nemyli tokio, tai nemylės jokio", - seną tiesą paprastai ir nuoširdžiai dėsto Virgis.

Nors ir nesijaučia labai nelaimingas dėlto, kad yra daug didesnis nei statistinis lietuvis, su nepatogumais susiduria dažnai. Pirmas dalykas, atėjęs į galvą - drabužiai. "Trijų arba keturių "X" drabužiai pas mus vis dar deficitas", - sako Virgis. Ir čia pat priduria, kad žmoną drabužių dizainerę išsirinko visiškai ne todėl. "Jai ką nors siūti man yra kančia ir todėl ji tai daro labai retai", - nesileisdamas į smulkmenas paaiškino kantri dainininkas.

Vis dėlto atsiranda gerų žmonių, kurie Virgio bėdoje nepalieka. Viena džinsų firma nutarė specialiai jam pasiūti tris komplektus mėgiamiausių dainininko drabužių: kelnes, liemenę, švarką ir šortus. "Patikėkite manimi, gavęs drabužius lėkiau į Šiaulius spurdančia iš laimės širdimi. Visą kelią tik ir galvojau - va, turiu ir šortus (!), ir liemenę (!). Atvažiavau ir puoliau matuotis. Paaiškėjo, kad visi -- per siauri.

Pasirodo, tos firmos darbuotojai gavę mano matmenis pagalvojo, kad įsivėlė klaida ir nutarė viską keliomis dešimtimis centimetrų sumažinti", - pasakojo V.Stakėnas. Galų gale siuvėjus teko įtikinti paprastai - nusiųsti jiems išardytus senus Virgio džinsus, o nesėkmingus pirmuosius bandymus pigiai išparduoti pažįstamiems storuliams.

V.Stakėno albumo viršelis

Dabar Virgis dažniausiai drabužius perka Amerikoje "Big Man" parduotuvių tinkle. "Ir iš viso, aš esu antidrabužininkas. Kostiumą velkuosi tik didelių švenčių proga", -- pokalbį "skudurų" tema užbaigė kantri dainininkas.

Daug mieliau jis pasakoja apie skrybėles. Be šio papuošalo Virgį matė tik labai nedaugelis. Jis juokauja, kad skrybėlę nusiima tik kai maudosi ir miega. Dabar turi 12 tikrų ir tris iš kartono pagamintas skrybėles. Mylimiausias skrybėles jis taip pat įsigyja Amerikoje. Tai originalūs garsių firmų produktai ir kainuoja jie nepigiai. Ne kaip automobiliai, žinoma, bet dainininko iš Rytų Europos, tegu ir labai didelio, kišenei ne visada įkandamai.

Dar viena išskirtinė V.Stakėno ypatybė (irgi nemažai susijusi su dydžiu) - pravardės, jų kantri atlikėjas turi daug. Jis ir "Kantri Mukranas" (V.Kernagio autorystė), ir "Kantri Karalius" (čia, anot Virgio, netiesa. Kantri karalius oficialiai Lietuvoje išrinktas vienas - P.Trijonis iš "Jonio"), ir "Stakanas" (rusų išmonė), ir "Steikas" (amerikiečių išmonė), ir "Steikėnas" (tautiečių patobulintas variantas). Mokykloje jis dar buvo "Bosas" ir "Viršininkas" (kai bendramoksliai galų gale įvertino didelio žmogaus privalumus). Gražiausia ir visiškai negirdėta pravardė liko iš mokytojavimo laikų. "Mokiniai mane vadino "Tvenkiniu". Kaip mokytojui, sakyčiau labai graži pravardė", - pasigyrė V.Stakėnas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Muzika

Grupė „Arbata“ išskirtinio dizaino vinilinę plokštelę pristatys koncertiniame ture (4)

Penkiolika metų gyvuojantys roko scenos atstovai „Arbata“ melomanams paruošė jau šeštąjį savo muzikos albumą „15+-1“. Tačiau šįkart kūrinių rinkinys sugulė ne, kaip įprasta, kompaktiniame diske, o autentika kvepiančioje vinilo plokštelėje. Ši išsiskiria savo spalva. Prie balto plastiko laikmenos gamybinio proceso prisidėti panoro ir Lietuvos autorinių teisių gynimo asociacija LATGA. Agentūra apmokėjo didelę dalį realizacijos išlaidų.

Pavasario ture per Lietuvą kartu su M. Levickiu dalvaus ir jo šuo (3)

„Turėjau vieną laisvą dieną. Grįžau į Lietuvą, beveik slaptai“, - su jam būdinga ugnele akyse prisipažįsta akordeonistas Martynas Levickis. Vos pabaigęs turą Kinijoje, šį mėnesį jis jau spėjo surengti koncertus Londone, Bulgarijoje, Rumunijoje, du pasirodymus Vokietijoje… Dieną praleidęs Vilniuje Martynas vėl sės į lėktuvą. Tačiau balandžio 7-29 dienomis jis visas priklausys Lietuvos publikai.

Du intymius koncertus savaitgalį rengianti A. Orlova: negalėčiau koncertuoti ten, kur reikia (4)

Penktadienį ir šeštadienį Vilniaus ir Klaipėdos publikai dainininkė Alina Orlova padovanos du koncertus, kuriuose bus tik ji, fortepijonas ir klausytojas.

Jessy Lanzos pasirodymo Vilniuje laukia ir pripažinti melomanai

Kanados elektroninės muzikos žvaigždė Jessy Lanza jau ketvirtadienį užsilips ant scenos kultūros bare „Kablys“ ir surengs koncertą-diskoteką Lietuvoje. Pirmojo jos pasirodymo Vilniuje laukia išlaikytos elektronikos ir r&b muzikos gerbėjai, kurių tarpe ir žinomi muzikos industrijos vardai.

„Afghan Star“ finale reperis kirpėjas nugalėjo nusistovėjusias tradicijas laužančią merginą

Muzikinio talentų šou „Afghan Star“ finale, kuris vyko kovo 21 dieną, triumfavo savamokslis reperis Sayedas Jamalis Mubarezas – kirpėjas iš šiaurinio Afganistano Mazari Šarifo miesto.
OKT teatras

ŠOKIS DELHI premjera!
2017 kovo 25 d. 19.00 val.

ŠOKIS DELHI premjera!
2017 kovo 26 d. 19.00 val.
Sėkmingai „Eglės žalčių karalienės“ mitą Italijoje sukūręs Oskaras Koršunovas sugrįžta į savo OKT/Vilniaus miesto teatrą. Jau šį savaitgalį (kovo 25-26 d.) režisierius kviečia į premjerą „Šokis Delhi“ pagal kultinio šių dienų rusų dramaturgo Ivano Vyrypaevo pjesę.
O. Koršunovo premjeroje „Šokis Delhi“ – jautriai komiška istorija apie meilę, mirtį ir šokį
2017 kovo 22 d.