Kaune prasideda jubiliejinis džiazo festivalis

 (2)
Trečiadienį Kaune prasideda dešimtasis džiazo festivalis "Kaunas JAZZ-2000".
Iki gegužės 3 dienos truksiančio festivalio koncertai vyks Vytauto Didžiojo universiteto salėje, klube "Combo" bei lauko scenoje Vienybės aikštėje Kaune.

Po vieną koncertą bus surengta Jonavoje, Alytuje ir Panevėžyje, dar keli koncertai įvyks Vilniuje.

Festivalio organizatorių teigimu, jų tikslas yra kviesti profesionalius ir pačius įdomiausius įvairių džiazo krypčių atlikėjus.

Festivalio atidarymo koncerte skambės kompozitoriaus Giedriaus Kuprevičiaus specialiai šiam festivaliui sukurtas kūrinys "Decaphonia", kurį atliks Neda Malūnavičiūtė, Petras Vyšniauskas, Dainius Pulauskas, Vytautas Labutis, Leonidas Šinkarenka, Linas Būda, Valerijus Ramoška ir kiti žymūs Lietuvos džiazo muzikantai.

Festivalyje dalyvaus vienas geriausių Europos gitaristų Jarekas Smetana (Smietana) su kvartetu, norvegai Nils Petter Molvaer (Nilsas Pyteris Molvaeris) ir Sigurdo Ulvesetho (Ulveseto) kvartetas, grupė "Osibisa" iš Didžiosios Britanijos, Lenos Willemark (Vilemark) trio iš Švedijos, David Sanborn (Deividas Sanbornas) iš JAV, Igoris Butmanas iš Rusijos.

Lietuvai festivalyje atstovaus L. Šinkarenkos džiazo kvintetas, Arvydas Joffė, Eugenijus Kanevičius, N. Malūnavičiūtė ir Vilniaus džiazo kvartetas, Petro Vyšniausko kvartetas, grupės "Diskomafija", "Gin Gas", "Studija", "Crazy Dix Band", Kauno ir Klaipėdos muzikos konservatorijų bigbendai.

Džiazo ir klasikinės muzikos projektą pristatys Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras ir pianistas Petras Geniušas.

Jie atliks George Gershwino (Džordžo Geršvino) "Žydrąją rapsodiją". Tai bus pirmasis Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro džiazo projektas.

Gegužės 1 dieną šis projektas Kongresų rūmuose bus pristatytas ir Vilniuje.

Šveicarų grupės "The Clients Funk Society" koncertai vyks Alytuje, Jonavoje bei Panevėžyje.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Muzika

„Eurovizijos“ atrankose išgarsėjusi Paula savo vadybininką nustebino skirdama jam kūrinį

Sėkmingai nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje pasirodžiusi ir Lietuvos komisiją kas kartą savo pasirodymais sužavėdavusi Paula gimtadienio proga itin originaliai pasveikino savo vadybininką Henriką Draugelį. 16-metė mergina su gausiu draugų būriu surengė staigmeną – uždarą vakarėlį – ir savo vadybininkui skyrė dainų popuri, kur skambėjo ne tik merginos hitas „Let U Go“, bet ir kitos jausmingos baladės.

Į Vilnių atvykstanti gitaristė L. Stern - apie šviesiaplaukę Afrikoje ir garsų vyrą

Balandžio 5 dieną sostinės gyvos muzikos klube „Tamsta“ koncertuos viso pasaulio kultūroms atvira gitaristė Leni Stern. Vilniečiams ji pristatys savo afrikietiškąjį trio. Belaukiant koncerto aistringa 64-erių muzikantė papasakojo, ko išmoko prestižiniame Berklio koledže, kodėl afrikiečiai ją palaikė albinose ir kaip pasidalijo šlovę su savo garsiuoju vyru, džiazo gyva legenda Mike‘u Sternu.

Maskvoje skamba gyva muzika metro keleiviams

Šimtai talentingų muzikantų iš Rusijos turi unikalią progą pristatyti savo kūrybą masėms. Nuo pirmadienio, kovo 27 dienos, Maskvos metro įgyvendinamas ypatingas projektas – stočių sienas drebina muzikos garsai.

Vasaros įkarštyje Palangoje - legendinės roko grupės „Smokie“ koncertas (4)

Legendinė britų grupė „Smokie“ vasarą sugrįžta į Lietuvą. Muzikos gerbėjų širdis jau daugiau nei prieš 40 metų pavergęs „Smokie” grupės vyrukų penketas liepos 28–ąją surengs pasirodymą Palangos koncertų salėje, rašoma organizatorių pranešime spaudai.

Į Lietuvą atvykstantis A. Clare'as – buvęs A. Winehouse mylimasis, atstūmęs Beyonce

Jau po mėnesio, balandžio 25-ąją, Vilniaus kongresų rūmuose koncertą surengs britų muzikos žvaigždė Alexas Clare'as. Dainininkas, visame pasaulyje išgarsėjęs hitu „Too Close“, su muzikantų grupe lietuviams pirmą sykį pristatys savo kūrybą, įamžintą jau trijuose gerai įvertintuose albumuose.
OKT teatras

DIEVAS YRA DJ
2017 kovo 31 d. 19.00 val.

PASKUTINĖ KREPO JUOSTA
2017 balandžio 06 d. 19.00 val.
Sėkmingai „Eglės žalčių karalienės“ mitą Italijoje sukūręs Oskaras Koršunovas sugrįžta į savo OKT/Vilniaus miesto teatrą. Jau šį savaitgalį (kovo 25-26 d.) režisierius kviečia į premjerą „Šokis Delhi“ pagal kultinio šių dienų rusų dramaturgo Ivano Vyrypaevo pjesę.
O. Koršunovo premjeroje „Šokis Delhi“ – jautriai komiška istorija apie meilę, mirtį ir šokį
2017 kovo 22 d.