LNK laidos "Nacionalinės muzikos lyga" (NML) parodomąjį turą visų nuostabai, aplenkusi ŽAS'us, "Geltoną" bei "Dinamiką", laimėjo "Jungėnų kaimo kapela". "Nugalėjo nuoširdumas!" - kalbėjo visi po tokios netikėtos net patiems "Jungėnams" bei jų varžovams pergalės.
"Jungėnai"
© "Lietuvos žinios"
"Mums vieno tūkstančio trūksta, - prabyla suvalkiečiai apie piniginį prizą, kurį gavo, laimėję NML. - Gavome dešimt, o mūsų juk - vienuolika! Kaip mums pasidalinti?!"

Tačiau pašmaikštavę, muzikantai netrukus ima tikinti, jog jie savo pergalę mielai būtų perleidę jaunoms grupėms, su kuriomis rungėsi. "Jaunimui pinigų labiau reikia. Mes ir taip gyvename neblogai! Labai nemėgstame turtuolių, ir tų, kurie viską gviešiasi tik sau, - aiškina vienas muzikantas. Tuo tarpu jo kolega skuba žurnalistę įspėti: "Netikėkite jo žodžiais - jis visada meluoja. Va, esame atseit geriausi draugai, o jis man gyvenime alaus butelio nėra pastatęs!"

Šiaip ar taip, kaip išleis laimėtus pinigus, kapelos vyrai dar nenusprendė. Tiesa, kol kas iš organizatorių jų dar tebelaukia.

"Gal jūs apsirikote?!"

"Oi, kiek mes vargom, kol patekom į tą laidą - per jėgą brovėmės!" - sunkumus, kuriuos įveikė norėdami dalyvauti NML ima vardyti vienas muzikantas. O visi kiti vyrai ima kvatoti - iš tiesų jie nei vargo, nei ką. Tik kai laidos rengėjai patys paskambino ir ėmė vardyti su kokiomis grupėmis jiems reikės rungtis, "Jungėnų" vyrai nepatikėjo:

"Mes juk kaimo kapela. Gal jūs kartais suklydot?"

Tačiau projekto organizatoriai nesuklydo. Net labai nesuklydo - nurungę ŽAS'us, "Geltoną" bei "Dinamiką" jie laimėjo pirmąjį, parodomąjį NML turą!

"Labai smagu, kad pakvietė būtent mus - Lietuvoje juk kaimo kapelų gyva galybė", - kalbėjo muzikantai. Beje, LTV projektą "Duokim garo" pradėjo ne kas kitas, o ta pati Jungėnų kaimo kapelos komanda.

Suvalkiečiams pinigų negaila

"Mes juk visai kitokio žanro atlikėjai - jei ir pralošę būtume, nebūtų buvę jokios nuoskaudos, - tikino muzikantai. Net nepatogiai pasijutome atėjome į televiziją, taip sakant į svečius, pridarėm "šposų" ir išvažiavom".

"Matyt, tauta supyko vieną kartą, prisiminė savo kaimišką prigimtį ir nusprendė "atsiskaityti" su visais popsais, - pergalės mįslę bandė įminti "Jungėnai".

Pralošę pirmąją dvikovą "Jungėnams", ŽAS vaikinai replikavo: "Viskas čia aišku - skambučiai nemokami, tad suvalkiečiai ir balsuoja už savo krašto grupę!"

Tačiau per kitas varžybas skambučiai buvo apmokestinti, ir visi galėjo suprasti, jog ne dėl to Suvalkija balsavo. "Net keista, kai žmonės, matydami, jog jau ir taip šešiais šimtais taškų laimime, ir toliau nesiliovė skambinę, negailėjo pinigų", stebėjosi populiarios kapelos muzikantai.

"Reklamos mums netrūksta. Žinoma, ir per daug jos niekada nebūna, - paklausti, ar ėjo laidon dėl to, kad pareklamuotų savo kolektyvą, kalbėjo vyrai. Mūsų kapela juk ir gyvuoja tam, kad koncertuotų, kad į mus žmonės žiūrėtų. Tad kodėl galėtume kažkur neiti koncertuoti, jeigu kviečia?"

Karjeros pradžia vestuvėse

Nors kapeloje dešimt muzikantų ir vienas pranešėjas, į koncertus visi vienuolika retokai susirenka - tai vienas, tai kitas neranda laiko, mat visi turi darbus ir šeimas, yra užsiėmę žmonės. Tačiau kad jų dainos gerai skambėtų, pakanka ir aštuonių atlikėjų.

Paklausti, ar jie - brangiai kainuojantys muzikantai, "Jungėnų" vyrai atsako dažniausiai įvairiose liaudies šventėse dainuojantys nemokamai. Žinoma, ne visada. "Kai mažiau sumoka - žiūrim, kaip prie stalo daugiau prisivalgyti ir į terbas ką įsikišti", - šmaikštauja vyrai. Paklausti, už kiek vestuvėse pagrotų, jie nepasikuklina: "Sumokėkit tiek, kiek NML mums sumokėjo už pergalę - mielai pagrosim!"

Beje, visi kapelos vyrai savo karjeras ir pradėję ne kur kitur, o vestuvėse grodami. "Norintys patekti į mūsų kapelą turi būti atgroję ne mažiau kaip keturis-penkis šimtus vestuvių", - aiškina vienas "jungėnas". Kitas tikina, jog be "blato" į jų linksmąją kompaniją nepateksi.

Artėja 25-metis

Jauniausiam Jungėnų kaimo kapelos vyrui - per trisdešimt, vyriausiam - virš septyniasdešimties metų. Vincento Svitojaus suburtas ir Jungėnų kaime savo veiklą pradėjęs kolektyvas kitąmet švęs savo veiklos 25-metį. Per tuos metus kapeloje pasikeitė penkiolika muzikantų, keturi iš jų jau mirė. Kolektyve groja ir du vadovo sūnūs - Linas ir Arvydas.

Sceninis įvaizdis vyrams taip pat svarbus. Štai, pavyzdžiui, muzikantai šmaikštauja, jog Romo tol nepriėmė į savo savo komandą, kol jis nenumetė svorio. "O kaipgi - su antsvoriu scenoje juk jis nekaip atrodys!" - aiškino jie. "Hitų hitu" laikomos, vieniems seniai iki gyvo kaulo įgrisusios, kitiems - niekaip nepabostančios dainos "Gegužio žiedai" patys atlikėjai neišskiria visi atliekami kūriniai jiems esantys patys gražiausi.

"Moterys prasčiau groja!"

Vyriškas "Jungėnų" kolektyvas puikiai sutaria ir džiaugiasi, kad jų komandoje nėra moterų. "Mūsų kapeloje niekada nedainavo ir negrojo jokia moteris, - sako jie ir netrukus kvatodami ištaria žodžius, už kuriuos jų "antrosios pusės" tikrai nepaglostytų: - Ir kam tų moterų reikia? Mes juk dėl to ir einam į kapelą, kad pabėgtume nuo jų!" Jungėnų kaimo kapelos įsitikinimu, moterys groja prasčiau. "Kai jau paklausai moters - tai vis pro šoną traukia", - sako jie.

"Vyrai, na, pritarkit - juk mes repetuoti einame, kad pabėgtume iš namų, a? Na, sakykit, juk taip yra?" - įsivažiuoja vienas atlikėjas.

Vyrai nieko nebesako, tik paslaptingai pasižiūri viens į kitą ir nueina koncertuoti - Rumšiškėse vykstančiose "Suvalkiečių dienose" jie itin laukiami ir vadinami čia pačiomis tikriausiomis "žvaigždėmis".

Plačiau apie tai skaitykite "Lietuvos žiniose"

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Japonų choras atlieka Gyčio Paškevičiaus dainą „Mano kraštas“ (20)

Praėjus keleriems metams po didžiulio žemės drebėjimo ir cunamio Japonijoje , choro „MiTAMA“...

Kerintis atsisveikinimas su vasara: vėjyje ir L. Somovo muzikoje plazdanti Jazzu svaigino tūkstančius (38)

Antradienio vakarą į Vilniaus Universiteto botanikos sodą rinkosi minios Leono Somovo ir Justės...

Donny Montell: Jazzu tik kol kas yra nenugalima Lietuvoje (20)

Rugsėjo 8 d. „ Siemens “ arenoje Vilniuje vyks muzikinė dvikova – „Red Bull...

Šią savaitę vyksiantis „Mėnuo Juodaragis“: nuo įvairiausių koncertų iki dundesio ritualų (5)

Savitos muzikos ir šiuolaikinės baltų kultūros festivalis „Mėnuo Juodaragis“ prasidės jau...

Rugsėjį Vilniuje - naujas „Mašina Vremeni“ lyderio A. Makarevič ir V. Tarasovo projektas (2)

Rugsėjo 17 d. Vilniaus Kongresų rūmuose įvyks ypatingas renginys – čia bus pristatyta naujas...

Top naujienos

Orai: vasara pasiduoda

Artimiausiomis dienomis vasara nepažers jokių staigmenų: dangumi vis plauks debesų virtinės, tad...

3 milijardų apyvartą valdančios bendrovės prezidentė: pinigus pradėjau uždirbti vos 12 metų (21)

Iš Glazgo kilusi Allison Kirkby – nedidutė, tvirto sudėjimo šviesiaplaukė valdo kompaniją,...

Lietuviškos kainos galioja ne visiems: pasiūlė mokėti gerokai brangiau (35)

Lietuvoje įdarbinus profesionalę iš užsienio, paaiškėjo labai nemalonus dalykas: visus leidimus...

Akušerė-ginekologė: šlapimo pūslės uždegimas gali turėti baisių pasekmių (1)

„Daugeliu atveju, negydomas šlapimo pūslės uždegimas gali praeiti savaime, be gydymo, jei tik...

M. Kuzminskas įsikūrė D. Sabonio ir V. Mačiulio kaimynystėje (10)

Aistringas Lietuvos krepšinio gerbėjas iš Rygos (Latvija) Normundas Macis papildė savo asmeninę...

Dėl planų griauti pajūrio tualetus ginklus surems teisme: tai – absurdas (86)

Rugpjūčio pradžioje naujieji Palangos paplūdimio tualetai buvo pripažinti neteisėtais...

Tiesiog atėmė žadą: 70 eurų kainavusio bilieto pareikalavo ir iš 4 mėnesių kūdikio (475)

DELFI skaitytoja Virginija pasakoja patekusi į absurdišką situaciją – už galimybę stebėti...

Kuriantiems savo namus – vertingi interjero architektės patarimai (17)

Nemažai apie savo būsto interjerą galvojančių žmonių vis dar iki galo nesupranta, ko gali...

Vyro išradingumas stebina: internautai pametė galvas dėl kambario šuniui (2)

Vienas vyras sumąstė savo šuniui įrengti kambarį po laiptais. Kai jis pasidalino nuotraukomis...

Lietuvos bankas persikels iš prabangaus pastato: specialistai įvardija vienintelį jo privalumą (22)

Lietuvos bankui paskelbus, kad išsikraustys iš pačiame miesto centre esančių pastatų į...