"Grammy" apdovanojimų ceremonijoje karaliavo Santana

Tai 1983 metų Michaelo Jacksono (Maiklo Džeksono) rekordo pakartojimas. 52 metų gitaristo C. Santanos daug kartų platininis "Supernatural" tapo 1999-ųjų roko albumu, o singlas "Smooth" - metų daina ir metų įrašu.

"Muzika yra gydymo magijos nešėja, o "Supernatural" muzika sumanyta vienybei ir harmonijai skleisti", atsiimdamas apdovanojimą už albumą sakė C. Santana. Apdovanojimą jis dedikavo savo motinai Josefinai (Chosefinai).

"Supernatural" C. Santana kūrė kartu su jaunais atlikėjais - dainininku Robu Thomu (Robu Tomu) iš roko grupės "Matchbox 20", Lauryn Hill (Lorin Hil), Dave Matthewsu (Deivu Metjusu).

Prieš pat atsiimdamas paskutinį vakaro apdovanojimą už albumą, C. Santana atliko "Smooth". Žiūrovai tuo tarpu kėlė ovacijas. Pabaigoje rokeris pabučiavo R. Thomą, kuris kartu su Itaalu Shuru (Aitalu Šuru) parašė "Smooth". Autoriams taip pat atiteko apdovanojimai už geriausią metų dainą.

Savo pirmąjį "Grammy" laimėjo ir Cher (Šer), taip pat karjerą pradėjusi 7-ajame dešimtmetyje. Praėjusiais metais ji galėjo pasidžiaugti didžiausia savo komercine sėkme - singlu "Believe". "Grammy" jai atiteko už šokį. Geriausia nauja atlikėja pripažinta 19-metė Christina Aguilera (Kristina Agvilera). Tai buvo didžiausias vakaro siurprizas, dėl kurio nustebo ir ji pati. "O, Dieve, aš tikrai nepasirengiau kalbėti. Dabar tik drebu", sakė ji.

Cher

Ch. Aguilera nugalėjo Macy Gray (Meisi Grėj) ir savo draugę, paauglių karalienę Britney Spears (Britni Spirs).

Du "Grammy" atiteko soulmuzikos dievaitėms TLC - už geriausią ritmenbliuzo atlikimą ("No Scrubs") ir geriausią ritmenbliuzo albumą ("Fanmail"). Geriausia ritmenbliuzo dainininke pripažinta Whitney Houston (Vitni Hjuston).

Stingas tapo geriausiu popdainininku už "Brand New Day", o dar vienu "Grammy" buvo apdovanotas už geriausią popmuzikos albumą. Šioje kategorijoje nugalėtieji - jaunesni ir Lotynų Amerikos muzikos paveikti Marcas Anthony (Markas Entonis) bei Ricky Martinas (Rikis Martinas).

Sting

Stingas dabar jau turi iš viso 14 "Grammy".

Už geriausią repo atlikimą ir repo albumą kiek netikėtai apdovanotas Eminemas.

Savo pirmuosius "Grammy" atsiėmė 8-ojo dešimtmečio dievaičiai Barry White (Baris Vaitas) - geriausias ritmenbliuzo atlikėjas (už "Staying Power") ir "Black Sabbath" - geriausi metalo atlikėjai (už "Iron Man"). Geriausiais sunkiojo roko atlikėjais tapo "Metallica", už "Whiskey in the Jar".

"Dixie Chicks" ir Shaniai Twain (Šaniai Tven) atiteko po du "Grammy" apdovanojimus, po vieną - praėjusiais metais avarijoje vos nežuvusiam George Jonesui (Džordžui Džounsui) ir Tony Bennettui (Toniui Benetui).

"Grammy" už Lotynų Amerikos roko ir alternatyviosios muzikos atlikimą gavo Chrisas Perezas (Krisas Peresas), dainininkės Selenos našlys.

Sheryl Crow (Šeril Krou) tapo geriausia roko atlikėja už "Guns'n Roses" "Sweet Child O'Mine" perdirbinį. Ji padėkojo C. Santanai už tai, kad jis nebuvo nominuotas jos, moterų kategorijoje.

C. Santanos sėkmė atėjo 1999-aisiais, kai buvo nepaprastai populiarūs paaugliai - "Backstreet Boys", B. Spears, "'N Sync".

B. B. Kingas buvo apdovanotas "Grammy" už tradicinį bliuzo albumą, Tito Puente (Titas Puentė) - už tradicinį "tropinės" Lotynų Amerikos muzikos atlikimą, o Tomas Waitsas (Tomas Vaitsas) - už šiuolaikinės folkmuzikos atlikimą.

Už džiazo vokalą apdovanota Diana Krall (Dajana Kral), dėmesį pritraukianti ne tik balsu, bet ir išvaizda.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Muzika

Klaipėdoje nuaidėjo sausakimšas Lilo ir Innomine koncertas (1)

Aktyviai pavasario sezoną pradėjęs duetas Lilas ir Innomine džiugino Klaipėdiečius sausakimšame koncerte.

R. Masiulytė nekantrauja sugrįžti į Lietuvą: kartu atsiveža ir būrį kolegų (29)

Dubline gyvenimą kurianti atlikėja Raimonda Masiulytė šį kartą skuba pasidžiaugti – ji ir vėl sugrįžta į Lietuvą! Tiesa, tik trumpam, mat čia birželio pradžioje jos laukia pasirodymas Klaipėdos pilies džiazo festivalyje.

Scenos karalienė Dž. Butkutė surengs pasirodymą sostinės gėjų klube (65)

Balandžio 1-ąją vienas ryškiausių sostinės klubų „Soho“ ketina švęsti 10-ąjį, jubiliejinį, gimtadienį.Pagrindinė šio vakaro viešnia – ryškiausia visų laikų lietuviškos popmuzikos scenos legenda Džordana Butkutė.

Grupė „Magnit“ su K. Ivanova priešaky pasiryžo permainoms (61)

Jau ne vienerius metus su grupe „Magnit“ koncertuojanti Kristina Ivanova pasiryžo permainoms. Merginų grupė nuo šiol vadinsis „ Kristal“.

Itin daug koncertuojantys „Kings of Leon“ suranda laiko ir gyvenimo malonumams

Sunku įsivaizduoti roko žvaigždes, nulipusias nuo scenos. Ką veikia muzikantai tarp tų didžiulio dėmesio akimirkų, kai vieną dieną groja garsiajame Berlyno „Waldbühne“ amfiteatre, po poros dienų – Vilniuje, o dar po dviejų stovi prieš šimtatūkstantinę minią viename didžiausių roko festivalių „Rock Werchter“? Birželį atvykstantys „Kings of Leon“ net ir intensyvaus turo metu randa laiko pomėgiams bei mažiems gyvenimo malonumams.
OKT teatras

ŠOKIS DELHI premjera!
2017 kovo 25 d. 19.00 val.

ŠOKIS DELHI premjera!
2017 kovo 26 d. 19.00 val.
Sėkmingai „Eglės žalčių karalienės“ mitą Italijoje sukūręs Oskaras Koršunovas sugrįžta į savo OKT/Vilniaus miesto teatrą. Jau šį savaitgalį (kovo 25-26 d.) režisierius kviečia į premjerą „Šokis Delhi“ pagal kultinio šių dienų rusų dramaturgo Ivano Vyrypaevo pjesę.
O. Koršunovo premjeroje „Šokis Delhi“ – jautriai komiška istorija apie meilę, mirtį ir šokį
2017 kovo 22 d.