„Glasvegas“ debiutas Vilniuje: puikiai, tik kur visi žmonės?

 (14)
Sekmadienio vakarą Vilniuje, klube „New York“ įvykęs Škotijos indirokerių „Glasvegas“ koncertas buvo vienas svarbiausių šią žiemą Lietuvoje. Jo metu grupė buvo geriausios formos, o jos gerbėjai po koncerto viename senamiesčio barų surengė specialų vakarėlį, kuriame apsilankė ir patys „Glasvegas“ nariai. Viskas puiku, tik vargu ar antrą kartą pasikartos: paklausyti grupės susirinko vos apie porą šimtų žmonių.
Grupė "Glasvegas" (J. Urbonavičiūtės nuotr.)

„Tai – komercinė paslaptis, – paklaustas, kiek bilietų pavyko parduoti, teigė koncertą organizavusios agentūros „Relax Live!“ vadovas Artūras Mirončikas. – „Bet neužteko, kad atsipirktų.“

Koncerto metu būrys ištikimiausių gerbėjų stengėsi iš peties: kėlė į viršų Škotijos vėliavą, nepailsdami skandavo „glasveeegas“ imituodami itin ryškų grupės vokalisto Jameso Allano škotišką akcentą. Tačiau, kad žmonių trūko, buvo matyti plika akimi – koncerto metu be vargo galėjai nueiti nors ir iki pirmosios žiūrovų eilės.

Kodėl taip atsitiko, galėjo nulemti daug faktorių. Visų pirma, pačių „Glasvegas“ populiarumas yra stipriai sumažėjęs lyginant su fantastišku grupės debiutu 2008-aisiais, kai jų albumas užėmė antrą vietą Britanijoje, kai koncertuose jie apšildydavo „Oasis“ ar U2 ir debiutavo tokiuose festivaliuose kaip Jungtinės Karalystės „Glastonbury“ (didžiausias muzikos festivalis pasaulyje, kuriame kaskart apsilanko apie 175 tūkst. žmonių) ar Teksaso SXSW (per 80 tūkst. žmonių kasmet). Po kritikų neblogai įvertintų, bet komerciškai nepasiteisinusių paskutinių dviejų albumų grupė šiuo metu yra daug mažesnio kalibro, nei jai buvo prognozuota karjeros pradžioje.

"Glasvegas"
"Glasvegas"
© Organizatorių nuotr.

Nepadėjo ir tai, kad tą pačią dieną Vilniuje vyko nemokamas, daugelį populiariausių alternatyvių Lietuvos grupių suvienijęs altruistinis koncertas, skirtas palaikyti žmones, protestuojančius Ukrainoje. Tiems, kuriems sekmadienį norėjosi gyvos muzikos, to renginio galėjo visiškai pakakti.

Daug lėmė ir tai, kad indirokas, dar prieš kelis metus Lietuvoje buvęs vienu populiariausių muzikos subžanrų tarp tų žmonių, kurie eina į koncertus ir važiuoja į muzikos festivalius, yra praradęs savo pozicijas. Šiuo metu publika daug aktyviau reaguoja į elektroninės muzikos koncertus, o didžiuosiuose užsienio festivaliuose labiau nori sulaukti Kanye Westo, nei dar vienos gitaromis grojančios grupės.

Toks yra muzikos madų ciklas: vienus žanrus pakeičia kiti, o išstumtajį žanrą atstovaujančių grupių populiarumas smunka. „Glasvegas“, kaip ir kitos labai stipriai debiutavę, bet taip pat stipriai žemyn kritusios britų indiroko grupės „Kaiser Chiefs“ ar „Klaxons“ tapo šios muzikos madų kaitos aukomis.

Vis dėlto, koncerte Vilniuje grupė į nieką nekreipė dėmesio ir atrodė geriausios formos. Atmosferiškos gitaros, verksmingas vokalas ir triuškinantys mušamieji, kuriais būgnininkė Jonna Löfgren grojo, kaip ir įprasta grupės koncertams, atsistojusi – nors koncertavo nedideliame klube nedideliam skaičiui žmonių, „Glasvegas“ skambėjo taip, tarsi būtų stadione.

Grupė "Glasvegas" (J. Urbonavičiūtės nuotr.)
Grupė "Glasvegas" (J. Urbonavičiūtės nuotr.)

Pernai išleisto „Later... When the TV Turns to Static“, kaip ir 2011-ųjų „EUPHORIC///HEARTBREAK\\\“ albumų kūrinius Vilniaus publika sutiko santūriai, taip dar kartą patvirtindama, kad meilė „Glasvegas“ visų pirma yra meilė jų ankstyvosioms dainoms. Jas klausytojai priėmė puikiai: „Geraldine“ ir „Go Square Go“ tapo koncerto energijos viršūne, o „Daddy's Gone“ – jautrumo. Baigus groti ją, publika toliau vieningai traukė dainos eilutes. Dainos, kurią „Glasvegas“ vokalistas sukūrė prisimindamas kaip dar vaikystėje per Kalėdas jį paliko tėvas.

„Kai rašiau šią dainą, šito tikrai nesitikėjau, – maloniai nustebęs ir netgi sutrikęs į dainuojančią publiką kreipėsi muzikantas. – Bet gal tai tiesiog yra rokenrolas.“

Po koncerto iš „New York“ publika persikraustė į Vilniaus senamiestyje įsikūrusį barą „Piano Man“, kur vyko oficialus koncerto vakarėlis. Čia buvo ir koncertą pradėję šiauliečiai „Colours of Bubbles“. Viena geriausiai Lietuvos indiroką reprezentuojančių grupių koncerte visiems žiūrovams patvirtino, kad jau kovo 7-ąją išleis ilgai lauktą naują savo albumą.

„Man „Glasvegas“ tikrai patiko, jų muzika labai koncentruota. Buvau nusipirkęs bilietus į šitą koncertą dar prieš tai, kai mus pačius pakvietė jame groti“, – DELFI prisiminė „Colours of Bubbles“ vokalistas Julijus Aleksovas.

„Glasvegas“ buvo davę 99 proc. garantiją, kad ateis susitikti su gerbėjais ir pažadą tesėjo. Plojimais bare sutikti muzikantai čia linksminosi kartu su jų laukusiais koncerto svečiais, žaidė stalo futbolą ir žavėjosi Lietuvos gerbėjų svetingumu.

„Iki šiol vakarėliuose po koncertų buvome lankęsi tik gimtajame Glazge ir Londone. Niekur kitur“, – DELFI kalbėjo pirmą kartą į Lietuvą atvykęs grupės bosistas Paulas Donoghue. „Tiesiog negalėjau čia neateiti. Einu visur, kur galiu gauti nemokamo alaus“, – juokėsi jis.

Dėl to, kad koncerte nebuvo daug žmonių, muzikantas nenusiminė. „Vakar mes grojome Lenkijoje, Varšuvoje. Publika irgi nebuvo gausi, bet tie, kurie atėjo, buvo taip įsijautę, kad savo emocijomis užpildė visą erdvę. Mums nieko daugiau nereikėjo. Šio vakaro koncertas Vilniuje – toks pat geras.“

„Aš apskritai nesitikėjau, kad kas nors ateis į koncertą. Po galais, juk mes čia niekada nebuvome buvę anksčiau“, – pusiau juokais, pusiau rimtai kalbėjo Jamesas Allanas, barmenams ir fanams jam vieną po kito nešant gėrimus. „Tuo tarpu čia radome žmones, kurie mūsų laukė ir dainavo kartu su mumis. Tai nuostabu.“

Apie koncerto išlaidų ir pajamų santykį „Glasvegas“ vokalistas vargu ar galėtų pasakyti tą patį, tačiau tai – ne jo rūpestis. Grupės narių planuose dabar – ilga kelionė atgal į Lenkiją, kur jau šiandien jie koncertuos Gdanske, o rytoj – Vroclave. Tada, po poros savaičių poilsio vasario viduryje grupė jau bus už Atlanto, kur jų laukia 13-os koncertų turas JAV. „Glasvegas“ kelionei lemta tęstis ir 2014-aisiais.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Muzika

TLC paskutinio albumo išleidimą finansavo grupės gerbėjai visame pasaulyje

Popgrupė TLC pristato savo penktąjį ir paskutinį albumą, kurio gerbėjai sulauks jau birželio 30 dieną. Nors tai ir paskutinis kartas, kai grupė kartu įrašinėja naują medžiagą, narės Tionne "T-Boz" Watkins ir Rozonda "Chilli" Thomas teigia tiltų nedeginančios ir paliekančios galimybę bendradarbiauti ateityje.

Apie festivalį „Kilkim Žaibu“ BBC kurs dokumentinį filmą (3)

Nacionalinis britų transliuotojas BBC, kuriantis dokumentinių filmų seriją apie ekstremaliausius pasaulio festivalius, atkreipė savo dėmesį į Lietuvą ir nusprendė įamžinti lietuviškąjį senųjų tradicijų ir sunkiosios festivalį „Kilkim Žaibu“.

„Mėnuo Juodaragis“ pristato Lietuvos grupes: visi skirtingi, visi galingi

Savitos muzikos ir šiuolaikinės baltų kultūros festivalis „Mėnuo Juodaragis“ savo jubiliejinėje dvidešimtmečio programoje pristato Lietuvos scenos atstovus, kurių gausa, stilistinė įvairovė ir vasaros pabaigos trenksmui ruošiami išskirtiniai, niekur kitur neskambėję muzikiniai pasirodymai nustebins ne vieną festivalių lankytoją.

„Galapagai“ aušrą pasitikti kvies Cirko palapinėje

„Despotin Beat Club“ nariai tradiciškai okupuos festivalio „Galapagai“ Cirko sceną naktį iš liepos 28-osios į 29-ąją, ir ten surengs savo įspūdingą vakarėlį. Jo vinis – portugalas Branko. Taip pat prie pulto stos Vaiper, Dodo Mundo, DJ JM.

Vilnių sudrebinę amerikiečiai „Kings of Leon“ laiko pliurpalams negaišo (24)

Dažno praėjusio ar šio dešimtmečio jaunuolio grojaraštyje, greta didžiausių to laikotarpio žvaigždžių, aptiksime ir „Kings of Leon“ pavadinimą. Melomanų džiaugsmui, grupė šios vasaros viena iš turo stotelių pasirinko būtent Vilnių ir surengė tūkstančius žmonių sutraukusį pasirodymą, kuriame šėlo grupės gerbėjai iš visos Lietuvos ir kaimyninių šalių.
OKT teatras
W
HAMLETAS
2017 liepos 29 d. 21.30 val.
Režisieriaus Oskaro Koršunovo spektaklis „Vestuvės“, pastatytas atsispiriant nuo vokiečių klasiko Bertoldo Brechto pjesės, tapo vienu sėkmingiausių pastarojo laiko OKT/Vilniaus miesto teatro pastatymų. Jau per pirmąjį sezoną „Vestuvės“ parodytos rekordiškai daug – net 50 kartų. 51-asis kartas aktorių laukė Sankt Peterburge rengiamo festivalio „Raduga“ scenoje.
Oskaro Koršunovo teatro vasara: vestuvės Sankt Peterburge, laidotuvės Madride
2017 birželio 20 d.