G. Jautakaitė išplaukė į tarptautinius vandenis

Keliolika metų Vakaruose gyvenanti lietuvių daininkė Gintarė Jautakaitė vienoje autoritetingiausių pasaulyje garso leidybos bendrovių EMI išleido kompaktinę plokštelę "Earthless".
Ji tapo antrąja lietuve, kurios įrašas išleistas šioje bendrovėje. Prieš kelerius metus EMI išleido Vytauto Landsbergio kompaktinę plokštelę "Born of the Human Soul", kurioje Seimo pirmininkas skambina Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kūrinius.

Lietuvių dainininkės, pristatytos kaip Gintarė, kompaktinis albumas išleistas kovo 13 dieną. Albume yra dvylika kompozicijų.

Kaip rašoma pranešime spaudai, "smarki ir nepagaunama, kaip ir jos daugialypė muzika, Gintarė yra menininkė, kurią supa paslaptis".

Anot pranešimo, "Gintarė tepripažįsta, kad ji išauginta tiek Niujorke, tiek Baltijos pajūryje Lietuvoje. Jos abu tėvai buvo profesionalūs muzikantai, kurių pastangomis ji labai jauna išmoko skambinti Mozartą, Chopiną ir Beethoveną".

Anot pranešimo, Gintarės gebėjimas kurti muziką papildomai atsivėrė, jai susipažinus su grupės "Pink Floyd", Laurie Anderson (Lori Anderson), Briano Eno (Brajeno Ino), Craigo Armstrongo (Kreigo Armstrongo) kūryba.

"Lengvai įsivaizduoju ilgų muzikos kompozicijų kūrimą, nes esu pripratinta suvokti koncertus ar simfonijas", cituojama Gintarė.

Anot jos, ji tiki, jog "garsas gali būti viena galingiausių jėgų Žemėje - jis gali būti beveik panaudotas kaip ginklas, jis gali būti pavojingas".

Gintarės albumas "Earthless", pažodžiui "neturintis sąlyčio su Žeme", yra išsamiai pristatomas www.gintare.co.uk tinklalapyje.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Muzika

Naujausia E. Jennings daina „Black is the Colour“ pasiekė net ir Naująją Zelandiją (3)

Ne kiekvienas Lietuvos atlikėjas gali pasigirti, kad jų kūryba pasiekia tolimiausius pasaulio kraštus. Erica Jennings, pristačiusi naujausią savo kūrinį „Black is the Colour“, sulaukė itin palankaus įvertinimo užsienio radijo stotyse. Lyrinė daina greitai apskriejo ne tik Lietuvą, bet pasiekė net ir Meksikos, Argentinos, Airijos, Singapūro bei Naujosios Zelandijos radijo stotis, kuriose susilaukė palankaus vertinimo.

SEL atskleidžia kozirį: koncerte Klaipėdoje stovės 8 aukštų namo dydžio scena-robotas (53)

Grupė SEL ir jos lyderis Egidijus Dragūnas šių metų liepos 8-ąją Klaipėdoje rengia unikalų šou. Paaiškėjo, kad koncerte susirinkusieji pamatys tokią sceną, kokios neturėjo nei Lietuvos, nei pasaulinio lygio žvaigždės.

Alice Way apie su Leonu Somovu įrašytą albumą: norėjau papasakoti didelę dalį savo istorijos (2)

Antradienį pasirodo debiutinis Alice Way albumas „Roots“, sukurtas kartu su garsiuoju elektroninės muzikos prodiuseriu Leonu Somovu. Albumą jau galima įsigyti didžiosiose elektroninėse muzikos parduotuvėse (iTunes, Tidal, Amazon Music) bei paklausyti Spotify.

Legendinė grupės „Foje” daina atgimė naujame Airijos režisieriaus filme (4)

Grupės „Foje” kūrinys „Kitoks pasaulis” tapo pagrindine Airijoje kuriamo trumpametražio filmo „Spąstai” (angl. The Trap) garso takelio daina.

Į Lietuvą atvyksta australų atlikėjas RY X

Muzikos agentūra „8 Days A Week” skelbia dar vieną vasaros koncertą. Patvirtinta, kad liepos 4 d. į Pranciškonų vienuolyno kiemą Vilniuje atvyks australų muzikos atlikėjas RY X. Vienas įdomiausių šiuolaikinės muzikos kūrėjų čia pristatys debiutinį savo albumą „Dawn“.
OKT teatras

DIEVAS YRA DJ
2017 kovo 31 d. 19.00 val.

PASKUTINĖ KREPO JUOSTA
2017 balandžio 06 d. 19.00 val.
Sėkmingai „Eglės žalčių karalienės“ mitą Italijoje sukūręs Oskaras Koršunovas sugrįžta į savo OKT/Vilniaus miesto teatrą. Jau šį savaitgalį (kovo 25-26 d.) režisierius kviečia į premjerą „Šokis Delhi“ pagal kultinio šių dienų rusų dramaturgo Ivano Vyrypaevo pjesę.
O. Koršunovo premjeroje „Šokis Delhi“ – jautriai komiška istorija apie meilę, mirtį ir šokį
2017 kovo 22 d.