Festivalio scenoje – džiazo milžinų trio

Mėgstantieji individualiu braižu išsiskiriantį fortepijono meistrą ir besidomintieji jo muzikine karjera žino, jog pianistas pradėjo groti nuo šeštojo dešimtmečio.

Tačiau esminio skirtumo tarp savo jaunystės laikų muzikos ir šiuolaikinių, agresyvių jos stilių pianistas nemato. "Muzika turi prisitaikyti prie savo laiko", – tvirtina McCoy Tyneris, tačiau pats savo stiliaus nekeičia jau beveik keturis dešimtmečius.

Nepaisant konservatyvumo, pianistas ligšiol vadinamas vienu iš įtakingiausių džiazo atlikėjų. Savo mokytoju McCoy Tyneris vadina Johną Coltraną, nors jo kūrybinėje biografijoje mirgėte mirga žymiausių pasaulio džiazo muzikantų pavardės, su kuriais jis grojo sykiu ir iš kurių mokėsi. "Visų ir nebeatsimenu", – šypsojosi p. Tyneris, taip ir neišprovokuotas griežčiau įvertinti bent vieną savo kolegą.

Net Herbie Hancocko ir Chicko Corea'os pokštą, kai šiedu Japonijoje į sceną išėjo vilkėdami marškinėliais, ant kurių buvo parašyta "McCoy Tyneris – blogas", pianistas įvertino kaip kolegų meilę ir pripažinimą.

Drauge su McCoy Tyneriu Vilniuje koncertuos "boso monstru" vadinamas Charnettas Moffettas, iš savo tėvo, garsaus būgnininko Charleso Moffetto paveldėjęs koncepciją, jog "muzika yra laisvė ir tvarka".

"Verslo Žinios"
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Muzika

„Foals“ padėjo išlaisvinti lietuvišką sceną nuo „tėvų roko“: grupės atskleidžia kaip

Jau pirmadienį Vilniuje koncertuosiantys „Foals“ pakeitė ne tik britišką roką – jų įtaka ypač stipri ir lietuviškoje alternatyvioje muzikoje. Grupių „Without Letters“, „jauti“, „Timid Kooky“, „Deeper Upper“ ir „Condor Avenue“ nariai reflektuoja kaip „Foals“ įrašai ir koncertai padėjo jiems atsiverti į modernią gitarinę muziką.

Premjera. OMG pasivadinusios „Naujos pupytės“ pristato dainą anglų kalba ir spalvingą fotosesiją (7)

OMG pasivadinusios „Naujos pupytės“ Oksana Pikul – Jasaitienė, Skaistė Steikūnaitė ir Monika Šedžiuvienė pristato naują dainą, kuri ką tik atvežta iš Anglijos. Tai naujausias merginų kūrinys, skirtas pasaulinei rinkai, rašoma pranešime spaudai.

„Sel“ vokalistė pristatė 5 populiariausias vestuvines dainas (5)

Geriausiai žinoma kaip SEL vokalistė Silvija Pankūnaitė, dainuoja ir kituose sėkmės sulaukusiuose projektuose, skelbiama pranešime spaudai. Šį kartą atlikėja pristato populiariausias 2017-ųjų vestuvines dainas.

Paskelbta, kas pradės britų žvaigždės Jessie Ware koncertą Trakuose (3)

Jau šį sekmadienį (liepos 30 d.) Trakų pilyje ypatingą koncertą surengs garsi muzikos atlikėja Jessie Ware. Pirmą kartą Lietuvoje viešėsiančios britų muzikos žvaigždės pasirodymą pradės mūsų scenos atstovė Monika Linkytė. Šią informaciją šiandien oficialiai patvirtino J. Ware atstovai.

Gerbėjai įtūžę: J. Bieberis koncertinį turą nutraukė dėl „religinio nušvitimo“? (4)

Justinas Bieberis nuvylė savo gerbėjus: jis nutraukė savo itin sėkmingą koncertų turą „Purpose tour“. Šaltiniai, susiję su Hillsongo bažnyčia, portalui TMZ.com teigė, jog taip dainininkas pasielgė dėl atsidavimo Dievui.
OKT teatras
W
HAMLETAS
2017 liepos 29 d. 21.30 val.

ŠOKIS DELHI premjera!
2017 rugsėjo 08 d. 19.00 val.
Režisieriaus Oskaro Koršunovo spektaklis „Vestuvės“, pastatytas atsispiriant nuo vokiečių klasiko Bertoldo Brechto pjesės, tapo vienu sėkmingiausių pastarojo laiko OKT/Vilniaus miesto teatro pastatymų. Jau per pirmąjį sezoną „Vestuvės“ parodytos rekordiškai daug – net 50 kartų. 51-asis kartas aktorių laukė Sankt Peterburge rengiamo festivalio „Raduga“ scenoje.
Oskaro Koršunovo teatro vasara: vestuvės Sankt Peterburge, laidotuvės Madride
2017 birželio 20 d.