Festivalio scenoje – džiazo milžinų trio

Mėgstantieji individualiu braižu išsiskiriantį fortepijono meistrą ir besidomintieji jo muzikine karjera žino, jog pianistas pradėjo groti nuo šeštojo dešimtmečio.

Tačiau esminio skirtumo tarp savo jaunystės laikų muzikos ir šiuolaikinių, agresyvių jos stilių pianistas nemato. "Muzika turi prisitaikyti prie savo laiko", – tvirtina McCoy Tyneris, tačiau pats savo stiliaus nekeičia jau beveik keturis dešimtmečius.

Nepaisant konservatyvumo, pianistas ligšiol vadinamas vienu iš įtakingiausių džiazo atlikėjų. Savo mokytoju McCoy Tyneris vadina Johną Coltraną, nors jo kūrybinėje biografijoje mirgėte mirga žymiausių pasaulio džiazo muzikantų pavardės, su kuriais jis grojo sykiu ir iš kurių mokėsi. "Visų ir nebeatsimenu", – šypsojosi p. Tyneris, taip ir neišprovokuotas griežčiau įvertinti bent vieną savo kolegą.

Net Herbie Hancocko ir Chicko Corea'os pokštą, kai šiedu Japonijoje į sceną išėjo vilkėdami marškinėliais, ant kurių buvo parašyta "McCoy Tyneris – blogas", pianistas įvertino kaip kolegų meilę ir pripažinimą.

Drauge su McCoy Tyneriu Vilniuje koncertuos "boso monstru" vadinamas Charnettas Moffettas, iš savo tėvo, garsaus būgnininko Charleso Moffetto paveldėjęs koncepciją, jog "muzika yra laisvė ir tvarka".

"Verslo Žinios"
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Muzika

Į Lietuvą atvyksta australų atlikėjas RY X

Muzikos agentūra „8 Days A Week” skelbia dar vieną vasaros koncertą. Patvirtinta, kad liepos 4 d. į Pranciškonų vienuolyno kiemą Vilniuje atvyks australų muzikos atlikėjas RY X. Vienas įdomiausių šiuolaikinės muzikos kūrėjų čia pristatys debiutinį savo albumą „Dawn“.

„Queens of Roses“ pristato naują kūrinį: nebenorime kurti lėtų, liūdnų dainų (8)

Panašu, pavasaris atnešė šviežio oro gūsį ir į „Queens of Roses“ kūrybinę stovyklą. Merginos pristato naujausią dainą „Tik tada“ ir tikina, kad beklausant šio kūrinio ir saulė ryškiau pradeda šviesti, ir šypsenos kaip mat veidą papuošia. Puikia nuotaika merginos jau užsikrėtė, o ir savo klausytojus ragina džiaugtis kiekviena diena.

R. Kazlas: nesu dainininkas, bet dainuoju (25)

Šeštadienio vakarą Rolandas Kazlas ir „Pakeleiviai“ pradėjo baigiamąjį albumo „Toks“ pristatymo turą. Su gyvo garso TOKIAIS koncertais R. Kazlas ir septynių muzikantų grupė aplankys devynis miestus: tiek didžiuosius, tiek mažesnius.

Klaipėdoje nuaidėjo sausakimšas Lilo ir Innomine koncertas (4)

Aktyviai pavasario sezoną pradėjęs duetas Lilas ir Innomine džiugino Klaipėdiečius sausakimšame koncerte.

R. Masiulytė nekantrauja sugrįžti į Lietuvą: kartu atsiveža ir būrį kolegų (24)

Dubline gyvenimą kurianti atlikėja Raimonda Masiulytė šį kartą skuba pasidžiaugti – ji ir vėl sugrįžta į Lietuvą! Tiesa, tik trumpam, mat čia birželio pradžioje jos laukia pasirodymas Klaipėdos pilies džiazo festivalyje.
OKT teatras

DIEVAS YRA DJ
2017 kovo 31 d. 19.00 val.

PASKUTINĖ KREPO JUOSTA
2017 balandžio 06 d. 19.00 val.
Sėkmingai „Eglės žalčių karalienės“ mitą Italijoje sukūręs Oskaras Koršunovas sugrįžta į savo OKT/Vilniaus miesto teatrą. Jau šį savaitgalį (kovo 25-26 d.) režisierius kviečia į premjerą „Šokis Delhi“ pagal kultinio šių dienų rusų dramaturgo Ivano Vyrypaevo pjesę.
O. Koršunovo premjeroje „Šokis Delhi“ – jautriai komiška istorija apie meilę, mirtį ir šokį
2017 kovo 22 d.