Festivalį „Positivus“ Lietuvos grupės pradėjo sėkmingaistebėkite tiesioginę transliaciją!

 (5)
Penktadienį Latvijoje, Salacgrivos kurorte startavo septintasis didžiausias muzikos festivalis Baltijos šalysePositivus“. Greta pagrindinių pirmosios dienos atlikėjų kanadiečių „Crystal Castles“ ir britų „Noah and the Whale“, stiprius pasirodymus surengė Lietuvos atstovai – grupės „Rasabasa“, „Deeper Upper“ ir „Colours of Bubbles“.
"Rasabasa" (J.Urbonavičiūtės nuotr.)

Jungtinė Lietuvos ir Norvegijos muzikantų grupė „Rasabasa“, pernai grojusi jauniems atlikėjams skirtoje festivalio scenoje „I Love You“, šiemet jau buvo pakviesta į antrą pagal dydį „Nordea“ sceną. Intensyviai prie naujojo albumo dirbantys, dėl to šiemet itin retai koncertuojantys muzikantai „Positivus“ publikai pristatė atnaujintą savo programą. Kol kas joje – jokių būsimojo albumo kūrinių, tačiau daugelis senųjų dainų buvo peraranžuotos, į jas įdėjus daugiau synthpop muzikos elementų.

„I Love You“ scenoje šiemet debiutavo sparčiai kylantis post-punk revival kolektyvas iš Vilniaus „Deeper Upper“. Prieš kelis mėnesius savo minialbumą „Structures“ išleidusi grupė žiūrovams jau buvo pažįstama: žinomiausi pirmieji jų kūriniai „I am the Colours“ ir „In the Sands of a Desert“ buvo sutikti ovacijomis, o grupės narių publikai padovanotos jų albumo CD kopijos buvo išgraibstytos iškart.

Dar didesnio palaikymo sulaukė ir prieš du metus „Positivus“ koncertavę indie rokeriai iš Šiaulių „Colours of Bubbles“. Gausiai užpildytai „I Love You“ scenos palapinėje susirinkusiai publikai grupė atliko tiek savo senuosius hitus, tokius kaip „My Little Sue“, tiek ir visiškai naujus kūrinius, kurie turėtų nugulti grupės šį rudenį planuojamame išleisti antrajame albume.

Nuo karjeros pradžios 2006 m. ištikimą fanų bazę subūręs kolektyvas jų sulaukė ir Salacgrivoje – po „Colours of Bubbles“ koncerto dalis žiūrovų skandavo „Šiauliai“ ir „Lietuva“.

Vakar „Positivus“ scenose taip pat grojo viena kritikų geriausiai vertinamų naujų britų roko grupių „Palma Violets“, legendinis latvių kolektyvas „Zodiaks“ ir daugelis kitų.

Pagrindinės vakar dienos festivalio grupės buvo bene sėkmingiausi šiuolaikinės kanadiečių elektroninės muzikos atlikėjai „Crystal Castles“ ir indie folk komanda iš Londono „Noah and the Whale“.

Į ypač vėjuotą, bet kol kas, priešingai prastoms orų prognozėms, lietaus išvengusią festivalio teritoriją žmonės toliau renkasi tiek iš Latvijos, tiek iš kaimyninių šalių. Vakar festivalyje viešėjo ir Estijos prezidentas, pomėgio roko muzikai neslepiantis Toomas Hendrik Ilves.

Šeštadienį „Positivus“ pasirodys ryškiausia šių metų festivalio grupė, islandai „Sigur Rós“ bei šiuo metu JAV ypač populiari roko komanda „Imagine Dragons“. Festivalis baigsis sekmadienį, britų grupės „The xx“ pasirodymu.

„Positivus“ šiemet taip koncertuos ir daugiau Lietuvos atlikėjų: „I Love You“ scenoje pasirodys Markas Palubenka, elektroninei muzikai skirtoje paplūdimio scenoje – „Fingalick“. Sekmadienį Rygos muzikos klubo „Palladium“ vardo scenoje taip pat koncertuos kolektyvas iš Lietuvos „Kurak“.

Šiemet „Positivus“ pirmą kartą vyksta tris, o ne dvi dienas. Pernai festivalyje suskaičiuota apie 25 tūkst. lankytojų.

Transliaciją galite stebėti čia:

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Muzika

Į Lietuvą atvykstantys „Kings of Leon“ pageidauja juodų užkulisių ir lietuviškų patiekalų (3)

Antradienį Vilniaus „Siemens“ arenoje koncertuosianti viena ryškiausių šių laikų grupių „Kings of Leon“ ketina maksimaliai susikaupti koncertui ir išbandyti naujus skonius. Įslaptinta repeticija, visiškai juodai dekoruoti persirengimo kambariai ir laisvė šefui pateikti tradicinius šalies patiekalus – tik nedidelė dalis punktų, esančių koncerto organizatoriams atsiųstame pageidavimų sąraše.

Scenoje susirems Jazzu ir Donny Montell (5)

Oficialiai patvirtinta, kad antrą kartą mūsų šalyje rengiamas vienas didžiausių pasaulyje muzikos kovų titulą pelnęs šou „Red Bull Soundclash“ bus surengtas rugsėjo 8-ąją „Siemens“ arenoje (Vilnius). Didžiojoje scenoje vyksiančioje muzikos fiestoje susigrums du garsiausi šių dienų populiariosios muzikos atstovai: Jazzu ir Donny Montell.

Žymūs Lietuvos atlikėjai taps „Tautiškos giesmės“ šaukliais (1)

Liepos 6-ąją, Lietuvos Valstybės dieną, lygiai 21 val., nuo šimto piliakalnių skambėsiančiai „Tautiškai giesmei“ toną užduos žymūs Lietuvos atlikėjai, nusprendę tapti kurio nors piliakalnio „Tautiškos giesmės“ šaukliais. Šiuo simboliniu veiksmu jie visi drauge duos pradžią ir Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio šventei.

Grandiozinį koncertą rengiantis E. Dragūnas išlaiko gerumo tradiciją: pradžiugino pusę tūkstančio žmonių (30)

Viena populiariausių šalies grupių SEL, šiais metais Lietuvoje rengianti kelis grandiozinius koncertus, vėl į pasirodymus nemokamai kviečia tuos, kuriems to labiausiai reikia.

Atšauktas per Jonines turėjęs vykti „Boney M“ koncertas Palangoje (9)

Susirgus pagrindinei grupės „Boney M“ vokalistei Sheylai Bonnick, Palangoje per Jonines turėjęs vykti koncertas atšaukiamas. Renginys perkeliamas į rugpjūčio mėnesį. Grupės nariai tikina į Lietuvą atvyksiantys per Žolinę, rugpjūčio 15-ą. Sh. Bonnick susirgo plaučių uždegimu, todėl buvo atšauktas ir koncertas Vokietijoje, turėjęs įvykti birželio 21-ąją.
OKT teatras
W
HAMLETAS
2017 liepos 29 d. 21.30 val.
Režisieriaus Oskaro Koršunovo spektaklis „Vestuvės“, pastatytas atsispiriant nuo vokiečių klasiko Bertoldo Brechto pjesės, tapo vienu sėkmingiausių pastarojo laiko OKT/Vilniaus miesto teatro pastatymų. Jau per pirmąjį sezoną „Vestuvės“ parodytos rekordiškai daug – net 50 kartų. 51-asis kartas aktorių laukė Sankt Peterburge rengiamo festivalio „Raduga“ scenoje.
Oskaro Koršunovo teatro vasara: vestuvės Sankt Peterburge, laidotuvės Madride
2017 birželio 20 d.