Festivalį „Positivus“ Lietuvos grupės pradėjo sėkmingaistebėkite tiesioginę transliaciją!

 (5)
Penktadienį Latvijoje, Salacgrivos kurorte startavo septintasis didžiausias muzikos festivalis Baltijos šalysePositivus“. Greta pagrindinių pirmosios dienos atlikėjų kanadiečių „Crystal Castles“ ir britų „Noah and the Whale“, stiprius pasirodymus surengė Lietuvos atstovai – grupės „Rasabasa“, „Deeper Upper“ ir „Colours of Bubbles“.
"Rasabasa" (J.Urbonavičiūtės nuotr.)

Jungtinė Lietuvos ir Norvegijos muzikantų grupė „Rasabasa“, pernai grojusi jauniems atlikėjams skirtoje festivalio scenoje „I Love You“, šiemet jau buvo pakviesta į antrą pagal dydį „Nordea“ sceną. Intensyviai prie naujojo albumo dirbantys, dėl to šiemet itin retai koncertuojantys muzikantai „Positivus“ publikai pristatė atnaujintą savo programą. Kol kas joje – jokių būsimojo albumo kūrinių, tačiau daugelis senųjų dainų buvo peraranžuotos, į jas įdėjus daugiau synthpop muzikos elementų.

„I Love You“ scenoje šiemet debiutavo sparčiai kylantis post-punk revival kolektyvas iš Vilniaus „Deeper Upper“. Prieš kelis mėnesius savo minialbumą „Structures“ išleidusi grupė žiūrovams jau buvo pažįstama: žinomiausi pirmieji jų kūriniai „I am the Colours“ ir „In the Sands of a Desert“ buvo sutikti ovacijomis, o grupės narių publikai padovanotos jų albumo CD kopijos buvo išgraibstytos iškart.

Dar didesnio palaikymo sulaukė ir prieš du metus „Positivus“ koncertavę indie rokeriai iš Šiaulių „Colours of Bubbles“. Gausiai užpildytai „I Love You“ scenos palapinėje susirinkusiai publikai grupė atliko tiek savo senuosius hitus, tokius kaip „My Little Sue“, tiek ir visiškai naujus kūrinius, kurie turėtų nugulti grupės šį rudenį planuojamame išleisti antrajame albume.

Nuo karjeros pradžios 2006 m. ištikimą fanų bazę subūręs kolektyvas jų sulaukė ir Salacgrivoje – po „Colours of Bubbles“ koncerto dalis žiūrovų skandavo „Šiauliai“ ir „Lietuva“.

Vakar „Positivus“ scenose taip pat grojo viena kritikų geriausiai vertinamų naujų britų roko grupių „Palma Violets“, legendinis latvių kolektyvas „Zodiaks“ ir daugelis kitų.

Pagrindinės vakar dienos festivalio grupės buvo bene sėkmingiausi šiuolaikinės kanadiečių elektroninės muzikos atlikėjai „Crystal Castles“ ir indie folk komanda iš Londono „Noah and the Whale“.

Į ypač vėjuotą, bet kol kas, priešingai prastoms orų prognozėms, lietaus išvengusią festivalio teritoriją žmonės toliau renkasi tiek iš Latvijos, tiek iš kaimyninių šalių. Vakar festivalyje viešėjo ir Estijos prezidentas, pomėgio roko muzikai neslepiantis Toomas Hendrik Ilves.

Šeštadienį „Positivus“ pasirodys ryškiausia šių metų festivalio grupė, islandai „Sigur Rós“ bei šiuo metu JAV ypač populiari roko komanda „Imagine Dragons“. Festivalis baigsis sekmadienį, britų grupės „The xx“ pasirodymu.

„Positivus“ šiemet taip koncertuos ir daugiau Lietuvos atlikėjų: „I Love You“ scenoje pasirodys Markas Palubenka, elektroninei muzikai skirtoje paplūdimio scenoje – „Fingalick“. Sekmadienį Rygos muzikos klubo „Palladium“ vardo scenoje taip pat koncertuos kolektyvas iš Lietuvos „Kurak“.

Šiemet „Positivus“ pirmą kartą vyksta tris, o ne dvi dienas. Pernai festivalyje suskaičiuota apie 25 tūkst. lankytojų.

Transliaciją galite stebėti čia:

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Muzika

J. Arlauskaitė-Jazzu Vilniuje pasirodys su švedų džiazo legendomis – grupe KOO (2)

Vieno unikaliausių balsų savininkė Justė Arlauskaitė-Jazzu – neabejotinai populiariausia Lietuvos atlikėja. Tačiau ar daugelis žino, kad Jazzu dainuoja ne tik su ilgamečiu scenos partneriu Leonu Somovu, bet ir švedų elektroninio džiazo grupe „Koop Oscar Orchestra“? Šį projektą klausytojai galės išgirsti jau gegužės 11 dieną, sostinės klube „Tamsta“.

Vaizdo klipą pristatančios abiturientės Beatrich gyvenimo istorija primena Holivudo filmą

Pasaulis išgirsta vis daugiau talentingų lietuvių. Dainininkė Beatrich – abiturientė iš Vakarų Lietuvos – nė nesapnavo, kad jos muzika galėtų sudominti „Warner Music“, o „Spotify“ platformoje vos per pusantro mėnesio perklausos pasieks šešiaženklius skaičius. Šiandien Beatrich, jau turėdama armiją gerbėjų ir pavydėtinas perspektyvas, pristato savo naujausios dainos „Hollywood“ vaizdo klipą.

„Eurovizijos“ atrankose išgarsėjusi Paula savo vadybininką nustebino skirdama jam kūrinį (1)

Sėkmingai nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje pasirodžiusi ir Lietuvos komisiją kas kartą savo pasirodymais sužavėdavusi Paula gimtadienio proga itin originaliai pasveikino savo vadybininką Henriką Draugelį. 16-metė mergina su gausiu draugų būriu surengė staigmeną – uždarą vakarėlį – ir savo vadybininkui skyrė dainų popuri, kur skambėjo ne tik merginos hitas „Let U Go“, bet ir kitos jausmingos baladės.

Į Vilnių atvykstanti gitaristė L. Stern - apie šviesiaplaukę Afrikoje ir garsų vyrą

Balandžio 5 dieną sostinės gyvos muzikos klube „Tamsta“ koncertuos viso pasaulio kultūroms atvira gitaristė Leni Stern. Vilniečiams ji pristatys savo afrikietiškąjį trio. Belaukiant koncerto aistringa 64-erių muzikantė papasakojo, ko išmoko prestižiniame Berklio koledže, kodėl afrikiečiai ją palaikė albinose ir kaip pasidalijo šlovę su savo garsiuoju vyru, džiazo gyva legenda Mike‘u Sternu.

Maskvoje skamba gyva muzika metro keleiviams

Šimtai talentingų muzikantų iš Rusijos turi unikalią progą pristatyti savo kūrybą masėms. Nuo pirmadienio, kovo 27 dienos, Maskvos metro įgyvendinamas ypatingas projektas – stočių sienas drebina muzikos garsai.
OKT teatras

DIEVAS YRA DJ
2017 kovo 31 d. 19.00 val.

PASKUTINĖ KREPO JUOSTA
2017 balandžio 06 d. 19.00 val.
Sėkmingai „Eglės žalčių karalienės“ mitą Italijoje sukūręs Oskaras Koršunovas sugrįžta į savo OKT/Vilniaus miesto teatrą. Jau šį savaitgalį (kovo 25-26 d.) režisierius kviečia į premjerą „Šokis Delhi“ pagal kultinio šių dienų rusų dramaturgo Ivano Vyrypaevo pjesę.
O. Koršunovo premjeroje „Šokis Delhi“ – jautriai komiška istorija apie meilę, mirtį ir šokį
2017 kovo 22 d.