Dylanui ir Sternui įteikti prestižiniai muzikos apdovanojimai

Dainininkas ir dainų autorius Bobas Dylanas bei smuikininkas Isaacas Sternas pirmadienį Stokholme atsiėmė Skandinavijos regiono prestižiškiausią muzikos apdovanojimą, pranešė Švedijos radijas.
Karalius Carlas XVI Gustafas Stokholmo koncertų salėje muzikantams įteikė "Poliarinį" muzikos apdovanojimą bei po piniginį 110 400 dolerių prizą kiekvienam iš atlikėjų.

Sternui prizas buvo įteiktas už "tobulą artistiškumą išsiskiriantį savo niekam neprilygstančiu muzikalumu" bei "bekompromisinį požiūrį į žmogaus muzikinę jėgą", rašoma apdovanojimo diplome.

Švedijos Karališkoji muzikos akademijos narių nuomone, Dylanas nusipelnė prestižinio apdovanojimo už savo neginčijamą, 4 dešimtmečius trukusią įtaką XX amžiaus muzikos vystymuisi.

"Jis pasižymėjo stulbinančiu sugebėjimu abejoti svarbiausiomis politinėmis jėgomis, kovoti su išankstiniu neigiamu nusistatymu bei padėti tiems, kuriems gyvenimas nebuvo sėkmingas," teigė akademijos atstovai.

Anksčiau šio Švedijos muzikos akademijos prizo nusipelnė Paulas McCartney, Letonas Johnas, Mstislavas Rostropovičius, Ravis Shankaras, Dizzy Gillespie, Bruce'as Springsteenas bei Stevie Wonderis.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Muzika

Į Lietuvą atvyksta australų atlikėjas RY X

Muzikos agentūra „8 Days A Week” skelbia dar vieną vasaros koncertą. Patvirtinta, kad liepos 4 d. į Pranciškonų vienuolyno kiemą Vilniuje atvyks australų muzikos atlikėjas RY X. Vienas įdomiausių šiuolaikinės muzikos kūrėjų čia pristatys debiutinį savo albumą „Dawn“.

„Queens of Roses“ pristato naują kūrinį: nebenorime kurti lėtų, liūdnų dainų (8)

Panašu, pavasaris atnešė šviežio oro gūsį ir į „Queens of Roses“ kūrybinę stovyklą. Merginos pristato naujausią dainą „Tik tada“ ir tikina, kad beklausant šio kūrinio ir saulė ryškiau pradeda šviesti, ir šypsenos kaip mat veidą papuošia. Puikia nuotaika merginos jau užsikrėtė, o ir savo klausytojus ragina džiaugtis kiekviena diena.

R. Kazlas: nesu dainininkas, bet dainuoju (25)

Šeštadienio vakarą Rolandas Kazlas ir „Pakeleiviai“ pradėjo baigiamąjį albumo „Toks“ pristatymo turą. Su gyvo garso TOKIAIS koncertais R. Kazlas ir septynių muzikantų grupė aplankys devynis miestus: tiek didžiuosius, tiek mažesnius.

Klaipėdoje nuaidėjo sausakimšas Lilo ir Innomine koncertas (4)

Aktyviai pavasario sezoną pradėjęs duetas Lilas ir Innomine džiugino Klaipėdiečius sausakimšame koncerte.

R. Masiulytė nekantrauja sugrįžti į Lietuvą: kartu atsiveža ir būrį kolegų (24)

Dubline gyvenimą kurianti atlikėja Raimonda Masiulytė šį kartą skuba pasidžiaugti – ji ir vėl sugrįžta į Lietuvą! Tiesa, tik trumpam, mat čia birželio pradžioje jos laukia pasirodymas Klaipėdos pilies džiazo festivalyje.
OKT teatras

DIEVAS YRA DJ
2017 kovo 31 d. 19.00 val.

PASKUTINĖ KREPO JUOSTA
2017 balandžio 06 d. 19.00 val.
Sėkmingai „Eglės žalčių karalienės“ mitą Italijoje sukūręs Oskaras Koršunovas sugrįžta į savo OKT/Vilniaus miesto teatrą. Jau šį savaitgalį (kovo 25-26 d.) režisierius kviečia į premjerą „Šokis Delhi“ pagal kultinio šių dienų rusų dramaturgo Ivano Vyrypaevo pjesę.
O. Koršunovo premjeroje „Šokis Delhi“ – jautriai komiška istorija apie meilę, mirtį ir šokį
2017 kovo 22 d.