Muzika

Baltijos šalių grupių konkursu tapęs „Novus“ skelbia registracijos pradžią

2017 sausio mėn. 16 d. 15:45
Konkurso Novus akimirka
Organizatorių nuotr.
Pernai Vilniaus menų fabrike „Loftas“ startavęs muzikos inkubatorius „Novus“ grįžta – gerokai ūgtelėjęs ir sustiprėjęs. Šiemet, tapęs tarptautiniu, „Novus“ ieškos įdomiausių Baltijos šalių talentų – konkurse kviečiami varžytis jau ne tik lietuviai, bet ir latviai bei estai. Muzikos inkubatorius „Novus“ šiemet vyks balandžio 4 – gegužės 30 d. Registracija į konkurso atranką jau prasidėjo.

D. Montvydas užfiksuotas pusnuogis lovoje su kita moterimi (138)

2017 sausio mėn. 16 d. 10:05
Naujojo Donny Montell klipo filmavimas
Organizatorių nuotr.
„Jau šį trečiadienį, sausio 18 dieną pristatysiu dainą, kurios sėkme „Eurovizijoje“ esu daugiau nei įsitikinęs“, – sako Donny Montell. Praėjusiais metais didžiojoje „Eurovizijoje“ Lietuvai atstovavęs atlikėjas tapo tautos numylėtiniu, o kai pelnė garbingą 9 vietą, daugelis kalbėjo, kad jį reikėtų siųsti į „Euroviziją“ tol, kol laimės.

Radikalios permainos: grupę „Dar“ paliko pusė narių (12)

2017 sausio mėn. 16 d. 08:42
Grupę „Dar“ visai neseniai paliko dvi narės Kristina ir Indrė. Likusieji jos nariai Arvydas Martinėnas-Vudis ir Algirdas Grudinskis-Grūdas ieško naujų atlikėjų, kurios galėtų įsilieti į jau penkis metus sėkmingai gyvuojančią grupę ir koncertuoti pradėtų vasarį – po dviejų savaičių. Vaikinai taip pat planuoja ir daugiau pokyčių, tačiau apie juos kol kas kalba puse lūpų.

Išskirtinis interviu su Lietuvoje koncertuosiančiu Jose Gonzalezu: kaip biochemiko muziką išgirdo visas pasaulis (4)

2017 sausio mėn. 16 d. 09:20
Retas kitas dainininkas ir dainų autorius savo muzika taip sugeba įkūnyti ramybę, kaip Jose Gonzalezas. Tokie ir jo klausytojai: kiek nuliūdę svajotojai, Gonzalezo dainose randantys užuovėją. Tačiau kuo daugiau giliniesi į 38-erių švedo asmenybę, tuo daugiau netikėtų sluoksnių randi.

R. Čivilytė: K. Juodzevičiūtė „Eurovizijai“ skirtą dainą sugebėjo paversti į balso ir muzikos puotą (19)

2017 sausio mėn. 14 d. 13:57
Kotryna Juodzevičiūtė
DELFI / Andrius Ufartas
Jau šį vakarą bus transliuojama antroji „Eurovizijos“ atrankos laida, kurioje savo kūrinius pristatys dar trylika atlikėjų. Viena jų - geriausio „Lietuvos balso“ titulą turinti, aštuoniolikmetė Kotryna Juodzevičiūtė, kurios pasirodymas su daina „Love Shadow“ antrojoje laidoje buvo įvertintas, kaip geriausiai išbaigtas ir įsimintiniausias vakaro numeris.

Lietuvos garsenybės susivienijo dėl karo alinamos Ukrainos vaikų (80)

2017 sausio mėn. 13 d. 21:30
Evelina Sašenko, Liepa Norkevičienė
DELFI / Andrius Ufartas
Sausio 13-osios vakarą LRT televizija prie ekranų kvietė visus, neabejingus karo alinamai Ukrainai. Gerumu ir savo dainomis visą vakarą dalijosi garsiausi Lietuvos atlikėjai, o jautriais žodžiais kreipėsi garbiausi asmenys.

Balandį Rygoje koncertuos grupė „Phantogram“

2017 sausio mėn. 13 d. 13:21
Grupė Phantogram
Organizatorių nuotr.
Balandžio 6 d. Rygoje savo vienintelį koncertą Baltijos šalyse surengs JAV elektroninio roko ir trip-hopo duetas „Phantogram“. Koncertas Latvijos sostinės „Palladium“ salėje vyks reklamuojant naujausią grupės albumą „Three“.

Driule XL sausio 13-ąją siūlo paminėti trankiai (2)

2017 sausio mėn. 13 d. 12:35
Audrius Kolesnikovas, daugeliui geriau žinomas kaip Driule XL
Asmeninio albumo nuotr.
Vakarėlių organizatorius, didžėjus Audrius Kolesnikovas, daugeliui geriau žinomas kaip Driule XL, Sausio 13-osios vakarą kviečia Laisvės gynėjų dieną paminėti ne taip, kaip įprasta. Žinomas pramogų verslo atstovas ketina groti be sustojimo 13 valandų ir sako manantis, kad jo muzika šią svarbią dieną, jo asmeninis rekordas, o svarbiausia - padėka žuvusiesiems dėl mūsų šalies laisvės.

Užsidaro klubas „Exit Vilnius“: padarėme viską, ką norėjome ir galėjome (19)

2017 sausio mėn. 13 d. 11:32
Vakarėlio Exit Vilnius akimirka
Organizatorių nuotr.
Sausio 27 d., penktadienį, savo kalendoriuose pasižymėtite ypač ryškiai, nes po 15-os metų geriausių klubinių renginių Lietuvoje, „Exit Vilnius“ atsisveikins su savo gerbėjais. Populiariausi šalies didžėjai „Radistai“ kviečia visus į savo antruosius namus paskutiniam pasimatymui, po kurio legendinio klubo durys bus užrakintos visam laikui.

Grupės „Bastille“ vaizdo klipe nusifilmavo dar viena lietuvė (2)

2017 sausio mėn. 13 d. 11:22
Kovą atvykstantys britų rokeriai „Bastille“ neslepia šiltų jausmų Lietuvai ir ypač – simpatiškoms lietuvaitėms. Tą įrodo naujausias grupės vaizdo klipas „Blame“, kuriame įsiamžino modelis ir aktorė Erika Stasiulevičiūtė.

Čikagoje tarp JAV lietuvių populiari atlikėja Aldegunda: dainuodama jaučiuosi tarsi nuoga (5)

2017 sausio mėn. 13 d. 08:41
Aldegunda
Asmeninio albumo nuotr.
Atlikėja ir dainų autorė Aldegunda (sceninis slapyvardis) Amerikos lietuviams yra gerai žinoma jau daugel metų. Kartu su vyru, džiazo virtuozu bosistu Kęstučiu Stančiausku ji yra sukūrę nemažai įsimintinų muzikinių projektų, scena dalinęsi su tokiais atlikėjais kaip Veronika Povilionienė, Gediminas Zujus, Arina, Ovidijus Vyšniauskas, folk-roko grupe „Žalvarinis“, žymiausiu Lietuvos tenoru Virginijumi Noreika ir kitais. Apie poros muzikinę veiklą prieš porą metų rašė „The New York Times“, o Kęstučio 1976-aisiais įkūrtas džiazo ansamblis „Streetdancer“ yra patekęs į Čikagos džiazo istorijos knygą.

Vilniuje Naujuosius su J. Jankevičiumi sutikęs „Sepultura“ vokalistas: gerai prisimenu tą beprotišką vakarą (1)

2017 sausio mėn. 12 d. 14:23
Grupės Sepultura vokalistas Derrick Green
Organizatorių nuotr.
Šį penktadienį pasaulyje pristatomas naujas brazilų thrash metal grupės „Sepultura“ albumas, o dar po mėnesio – vasario 13-ąją karštieji brazilai atvyksta į Vilnių: „Siemens“ arenoje „Sepultura“ surengs koncertą. Jo ypač laukia grupės vokalistas Derrickas Greenas, pernai sausio 1-ąją paslapčia viešėjęs mūsų sostinėje ir čia gerai pasilinksminęs su humoristu Justinu Jankevičiumi.

Maestro S. Povilaičio gimtadienis bus paminėtas ypatingai (10)

2017 sausio mėn. 11 d. 14:21
Stasys Povilaitis
DELFI (T. Vinicko nuotr.)
2017 metų sausio 15 d. maestro Stasys Povilaitis būtų šventęs savo septyniasdešimtąjį gimtadienį. Deja, sulaukti šio garbaus jubiliejaus vienam garsiausių visų laikų LIetuvos estrados dainininkų nebuvo lemta. Ir nors prieš metus jį pasiglemžė sunki liga, tačiau daugybės gerbėjų širdyse jis išliks amžinai gyvas ir be galo artimas: mūsų legenda – Stasys Povilaitis.

Lietuvoje koncertuos britų superžvaigždė Ellie Goulding (8)

2017 sausio mėn. 11 d. 11:16
Šią vasarą koncertą Lietuvoje surengs viena ryškiausių šiandienos britų muzikos žvaigždžių Ellie Goulding. Geriausia Didžiosios Britanijos atlikėja pripažintą Ellie bus galima išvysti muzikos festivalyje „Granatos Live“. Didžiausias šalies muzikos festivalis, šiais metais švęsiantis savo 5-erių metų gimtadienį, tradiciškai bus surengtas pirmąjį rugpjūčio savaitgalį Lietuvos liaudies buities muziejaus teritorijoje Rumšiškėse.

„Eurovizinis“ Mios pasirodymas žiūrovams sukėlė stresą (166)

2017 sausio mėn. 10 d. 21:01
Vilija Pilibaitytė-Mia
DELFI / Andrius Ufartas
Trylikai atlikėjų antradienio vakaras LRT studijoje – itin karštas. Antrosios „eurovizinės“ nacionalinių atrankų laidos metu komisija netaupė kritikos ir žarstė ją kone kiekvienam dalyviui. Tiesa, įpusėjus laidai ant scenos pasirodžiusiai Vilijai Pilibaitytei-Miai pavyko jos išvengti.

Antroje kovoje komisija rėžė negailėdama: geriau jau praleisime „Euroviziją“ (55)

2017 sausio mėn. 10 d. 19:57
Rugilė Daujotaitė
DELFI / Andrius Ufartas
Antradienio vakarą LRT studijoje – „eurovizinės“ audros. Antros laidos filmavimo metu scenoje savo talentus ir įvaizdžio kerus žarstė trylika dalyvių, pasirengusių pavergti komisiją ir žiūrovus bei įtikinti savo galimybėmis atstovauti Lietuvai didžiojoje „Eurovizijoje“, kuri šįmet vyks Ukrainoje.

Seksualioje fotosesijoje įsiamžinę T. Rimgaila ir S. Tina skelbia naujieną: tikimės, kad tai nauja mūsų pradžia (45)

2017 sausio mėn. 10 d. 16:05
Tadas Rimgaila ir Samanta Tina
„Voila“ (Monikos Voiniutės) nuotr.
Samanta Tina ir Tadas Rimgaila, pirmą kartą susitikę „Žvaigdžių duetų“ filmavimo aikštelėje, yra bene vienintelis to sezono duetas, toliau sutinkamas ir matomas kartu. Pusę metų koncertavę visoje Lietuvoje, šiandien jie pristato pirmą savo dainą „Tavo oda“ – jausmingą baladę, kuria jie pažymi naują bendro kelio etapą.

Buvę bendražygiai pažymėjo anapilin iškeliavusio D. Bowie gimtadienį

2017 sausio mėn. 9 d. 17:25
Sekmadienį surengtas neįtikėtinai sėkmingas labdaros koncertas, skirtas prisiminti vieną įtakingiausių ir novatoriškiausių XX amžiaus muzikos kūrėjų.

Grupė „HIT“ atveria „eurovizinio“ vaizdo klipo filmavimo užkulisius

2017 sausio mėn. 9 d. 09:34
Grupės HIT Eurovizinio klipo filmavimo užkulisiai
Grupės archyvo nuotr.
Milijonus peržiūrų "YouTube" renkanti merginų grupė "HIT" šiais metais pirmą kartą dalyvaus nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje.

Skandalas: sulaukė pasiūlymo nusipirkti galimybę dalyvauti „Eurovizijoje“ (18)

2017 sausio mėn. 8 d. 21:34
Skulptūra
Eurovision.tv nuotr.
„Eurovizinės“ aistros dar tik įsisiūbuoja, tačiau jau pradeda lietis intrigos. Viena atlikėja viešai pareiškė, kad jai buvo pasiūlyta nusipirkti galimybę dalyvauti „Eurovizijos“ dainų konkurse.

Pirmoji „eurovizinė“ kova baigta: atrankas paliko net 6 dalyviai, triumfavo naujokai (188)

2017 sausio mėn. 7 d. 21:01
Paula Valentaitė, Benas Malakauskas, Golden Monkeys šokėja
DELFI montažas
Sausio 7-ąją LRT televizijoje muzikinius ginklus dėl išlikimo tolimesniame „euroviziniame“ kelyje surėmė net dvylika dalyvių. Per keturis šeštadienius iš nacionalinių atrankų bus priversti pasitraukti net pusė pretendentų į didžiąją „Euroviziją“, o jų šįmet rekordiškai daug – net penkiasdešimt. Šeštadienio vakarą atrankas paliko net šeši dalyviai iš dvylikos pasirodžiusių.

Stingdantis šaltis nesukaustė Kauno klubinėtojų (5)

2017 sausio mėn. 7 d. 12:38
Vakarėlis naktiniame klube
I.Jonelytės nuotr.
Nors Lietuvą kausto šalčiai, vieno Kauno klubo termometro stulpelis vakar kilo aukštai. Penktadienio naktį klube „Taboo“ įvyko išskirtinės renginių serijos „Devotion“ vakarėlis.

Fenomenas Lietuvoje: stulbinanti 16-metės „eurovizininkės“ Paulos sėkmė per parą (28)

2017 sausio mėn. 7 d. 12:08
Paula Valentaitė
Two Authors photography
Apie jaunąją atlikėją Paulą Valentaitę daugelis, tikriausiai, sužinojo tik trečiadienio vakarą, kuomet buvo filmuojama pirmoji nacionalinių „Eurovizijos“ atrankų laida. Tačiau šiandien atlikėja jau turi kuo didžiuotis – tūkstančiai debiutinio singlo peržiūrų, užsienio radijo stočių ir gerbėjų dėmesys.

Naujųjų metų proga „Postmodern Jukebox“ gerbėjams dovana – naujas albumas

2017 sausio mėn. 6 d. 15:13
„Postmodern Jukebox“
Organizatorių nuotr.
Jau kovo 3 d. „Compensa“salėje Vilniuje koncertą surengsianti retro muzikos grupė „Postmodern Jukebox“ savo gerbėjus pradžiugino netikėtu siurprizu – nauju studijiniu albumu. Žinomo pianisto Scotto Bradlee suburti muzikantai, į kurių pirmąjį koncertą Lietuvoje pernai buvo išpirkti visi bilietai, sausio 5 d. išleido albumą „33 Resolutions Per Minute“. Gerbėjai suskubo džiaugtis šia dovana ir „Postmodern Jukebox“ įrašas debiutavo perkamiausių „iTunes“ džiazo muzikos albumų sąrašo viršūnėje.

„Saulės kliošas“ perdainavo legendinę S. Povilaičio dainą (17)

2017 sausio mėn. 6 d. 12:38
Saulės kliošas filme 12 kėdžių
Kadras iš filmo
Šiuo metu kino teatruose rodoma naujoji lietuviška komedija „12 Kėdžių“ žiūrovams ne tik pristato šiuolaikišką Odesos rašytojų Iljos Ilfo ir Jevgenijaus Petrovo 1928-ųjų romano „Dvylika kėdžių“ ekranizciją, bet ir primena geriausias lietuviškos estrados dainas. Grupė „Saulės kliošas“ filme naujam gyvenimui prikėlė Lietuvos kompozitoriaus, populiarių dainų autoriaus Benjemino Gorbulskio kūrinį „Mėlynos gatvelės“.

Lietuvė V. Trinkūnaitė – dainininkė, apie kurią pasaulyje žino daugiau nei Lietuvoje (36)

2017 sausio mėn. 10 d. 15:20
Vėtra Trinkūnaitė
A. Tiriūtės nuotr.
Lietuvė Vėtra Trinkūnaitė į pasaulį atėjo prieš 24-erius metus, siaučiant vėtrai. Senojo lietuvių tikėjimo bendruomenės „Romuva“ įkūrėjų šeimoje gimusi mergina nuo mažumės gyvenimo taku žengia puoselėdama tėvų ugdomas vertybes, tačiau skambiausiai jos vardas Lietuvoje suspindo užgiedojus norvegiškai. Vėtra pasirodė visame pasaulyje garsiame seriale „Vikingai“.

R. Williamsas pristatė naują dainos „Love My Life“ versiją (5)

2017 sausio mėn. 5 d. 16:26
Rugpjūčio 16 d. vienintelį Baltijos šalyse koncertą Vilniaus Vingio parke surengsiantis Robbie Williamsas pristatė naują dainos versiją. Populiarusis britų muzikos atlikėjas išleido dideliu hitu tapusio kūrinio „Love My Life“ versiją, skirtą šokių aikštelėms. Dainos originalas, nuostabi baladė, yra antrasis singlas iš pernai išleisto R.Williamso naujojo albumo „The Heavy Entertainment Show“.

J. Gonzálezo gerbėjams Lietuvoje – išskirtinė dovana ir nemokamas kino seansas

2017 sausio mėn. 5 d. 12:24
Iki José Gonzálezo viešnagės Vilniuje liko kiek mažiau nei mėnuo. Pats metas dar labiau paryškinti vasario 2 d. koncertą kalendoriuje. Renginio organizatoriai muzikos agentūra „8 Days A Week” švedo gerbėjams Lietuvoje paruošė išskirtinę dovaną ir kviečia į kino teatrą. Sausio 19 d. kino teatre „Forum Cinemas Vingis“ įvyks specialus seansas. Dideliame ekrane bus parodytas muziką, kiną ir animaciją jungiantis švedų filmas „The Extraordinary Ordinary Life Of José González“.

Jauniausia „Eurovizijos“ atrankų dalyvė 16-metė Paula pristato debiutinį kūrinį (9)

2017 sausio mėn. 5 d. 09:23
Paula
DELFI (K. Čachovskio nuotr.)
Po sėkmingo debiuto Nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos filmavime, jauniausia šio konkurso dalyvė, atlikėja Paula Valentaitė pristato specialiai šiam konkursui sukurtą kūrinį „Let U Go“.

Pirmoji „Eurovizijos“ atranka: scenoje gerai žinomi „vilkai“ ir laimę bandantys naujokai A. Vedrickaitei teko kartoti pasirodymą  (92)

2017 sausio mėn. 4 d. 19:38
Ramūnas Zilnys, Darius Užkuraiti, Sigutė Stonytė, Neda Malūnavičiūtė
DELFI (K. Čachovskio nuotr.)
Šiemet „Eurovizijos“ atranka Lietuvoje bus išties karšta. Joje – rekordinis skaičius varžovų, norinčių pasirodyti ant eurovizinės scenos Ukrainoje. 2017-ųjų atrankoje net 50 dainų.
OKT teatras

PO LEDU
2017 sausio 17 d. 19.00 val.
W
JULIJUS CEZARIS paskutinį kartą!
2017 sausio 21 d. 19.00 val.
Supurtantis spektaklis, nepaliekantis abejingų, labiausiai laukta premjera, galingas Koršunovo pastatymas, įtraukiantis lyg magnetas – tokiomis frazėmis režisieriaus Oskaro Koršunovo spektaklį „Apvalytieji“ įvertino ispanų kritikai. Po itin sėkmingo tarptautinio debiuto aktoriai sugrįžta į Vilnių, kur jau vasario 15 d. vaidins Menų spaustuvės Juodojoje salėje.
Užsienio publiką supurtę „Apvalytieji“ sugrįžta į Vilnių
2016 gruodžio 16 d.