Daug vilčių teikiantis režisierius: nemanykite, kad visą gyvenimą kursiu tik tokius filmus (2)

2017 vasario mėn. 21 d. 17:02
Kadras iš filmo Šventasis
Organizatorių archyvas
XXII tarptautinio Vilniaus kino festivalio „Kino pavasaris“ šūkis „Nauji vėjai“ geriausiai apibūdina šiųmetę nacionalinių filmų programą: daug debiutų, kino kalbos paieškų. Tarp tokių filmų – ir Andriaus Blaževičius pilnametražis debiutas „Šventasis“.

Praskaidrino kasdienybę: paskutiniai meno pasaulio įvykiai – kaip ant delno

2017 sausio mėn. 3 d. 20:17
Gruodžio kultūros pjūvis
DELFI fotomontažas
Gruodis – darbų, sumanymų, minčių, lydėjusių ir kamavusių ištisus metus, apibendrinimo laikas. Toks „paradokso slenkstis“, nuo kurio žvelgiame atgal, kad po to būtų aiškiau ir lengviau eiti į priekį... Ai, iš tiesų nė velnio mes ten nežiūrim – kiekviena nauja diena iškrenta kaip kazino skaičius, nulemiantis naują įvykių, džiaugsmų ir rūpesčių seką.

Lietuvės kasdienybė: garsiausios Amerikos muzikos žvaigždės, „Grammy“ ir Niujorkas (4)

2016 gruodžio mėn. 29 d. 09:26
Su aktore, dainininke ir prodiusere Glenn Close
Asmeninio albumo nuotr.
„Susitikusi drauges mieliau kalbu apie muziką, o ne apie vaikinus. Esu laiminga, kad nesiekiau pianistės karjeros, o pasirinkau atlikėjų vadybininkės kelią. Muzika yra mano tapatybė“, – DELFI teigė garsioje Niujorko kompanijoje „Park Avenue Artists“ dirbanti Ina Marija Ubaitė.

Naujos premijos laureatė: jaunam žmogui tai – optimistinė žinia

2016 gruodžio mėn. 18 d. 20:41
„Nurengti“ stalą, lyg drabužį „nuvilkti“ jo esminę paskirtį... Įgyvendinusi tokią meninę idėją, jaunoji skulptorė Ona Juciūtė tapo konkursinės parodos „Seklus, greitas ir dar neįvardintas. JCDecaux premija“ laureate.

Lapkričio koziriai vaizdų ir garsų karuselėje

2016 gruodžio mėn. 4 d. 21:15
Staigiai prabildėjęs lapkritis pasižymėjo ne tik permainingais orais, lietumi, snygiais ir kitais žiemos pranašais, bet ir kultūros renginių gausa. Tradiciškai vienu svarbiausių mėnesio įvykių tampa kino forumas „Scanorama“. Šiemet keturių Lietuvos miestų sinefilams jis vėl padovanojo intriguojamų filmų ir susitikimų su jų kūrėjais.

Gandai apie naująją lietuvių animaciją atskrieja iš užsienio (5)

2016 lapkričio mėn. 21 d. 12:45
Filmo Running Lights personažai
"PetPunk" iliustr.
„PetPunk“ studijos įkūrėjas Gediminas Šiaulys lapkritį dalyvavo skaitmeninių menų festivalyje „Playgrounds“ Amsterdame, į kurį susirinko animatoriai, 3D vizualiųjų efektų, žaidimų, vaizdo ir grafikos kūrėjai iš viso pasaulio. Festivalio šūkis – „Įsivaizduok viską“ (Imagine Everything).

Kino režisierė G. Žickytė: kuriu apie tai, ko bijau

2016 lapkričio mėn. 8 d. 17:47
Giedrė Žickytė
Asmeninio albumo nuotr.
Lapkričio 8 dieną Europos šalių kino forume „Scanorama“ įvyks lietuvių kino režisierės Giedrės Žickytės ir jos kolegės iš Čilės Maites Alberdi trumpametražio dokumentinio filmo „Aš čia tik svečias“ nacionalinė premjera.

Prancūziška „Scanoramos“ intriga: daug žvaigždžių ir kąsnelis kanibalizmo

2016 lapkričio mėn. 7 d. 15:46
Kadras iš filmo Seklūs vandenys
"Scanorama" nuotr.
Lapkričio 7-osios vakarą Europos šalių kino forumas „Scanorama“ savo žiūrovams pasiūlys tikros kinematografinės atgaivos. Programoje „Kertant Europą“ bus rodomas Kanų festivalyje apdovanotas prancūzų režisieriaus Bruno Dumont‘o filmas „Seklūs vandenys“.

„Scanoramos“ programą netikėtai papildė dar vienas laureatas

2016 lapkričio mėn. 1 d. 20:53
Kadras iš filmo Dialogas su Josefu
Filmo kūrėjų nuotr.
Čekijoje pasibaigęs Jihlavos tarptautinis dokumentinių filmų festivalis įvertino „Scanoramos“ kino forumo lietuvišką premjerą: Paryžiuje gyvenančios vilnietės, kino debiutantės Elžbietos Josadės filmas „Dialogas su Josefu“, vos pradėjęs tarptautinę kelionę, pelnė festivalio žiuri Specialųjį paminėjimą.

A. Špilevojaus debiutas: sunkiausios pamokos – išgyvenimo

2016 spalio mėn. 17 d. 16:00
Aleksandras Špilevojus spektaklyje Kodas: Hamletas
D. Matvejevo nuotr.
Lietuvos rusų dramos teatro (LRDT) aktoriaus Aleksandro Špilevojaus režisūrinis debiutas – roko spektaklis pagal jo paties sukurtą pjesę „Neišmoktos pamokos“. Autorius, Salomėjos Nėries gimnazijos teatro mokytojas, rašė apie skaudžias (iš)gyvenimo pamokas, kurių mokyklos jaunuolių niekas nemoko. Pjesė jau įtraukta į geriausių šiuolaikinių scenos kūrinių sąrašą. Ji kitąmet taip pat bus statoma LRDT.

Dainininkė GiedRé: mums taip sekasi viską suš...ti! (8)

2016 spalio mėn. 16 d. 12:50
GiedRé
Solenn Bos nuotr.
Lietuvoje gimusią, Paryžiuje gyvenančią dainininkę Giedrę Barauskaitę prancūzai vadina „Žiedre“. Tačiau mūsų ausiai neįprasta tartis nėmaž netrukdo 31 metų merginai garsėti Prancūzijoje, Belgijoje, Šveicarijoje ir Kanadoje, visur, kur kalbama ar suprantama prancūzų kalba.

B. Mar: man teatras šventas, kaip kunigui mišios (3)

2016 spalio mėn. 13 d. 18:30
Birutė Mar spektaklyje Unė
D. Matvejevo nuotr.
Birutės Mar spektaklis, sukurtas Uršulės Babickaitės-Graičiūnienės (Unės Baye, 1897–1961) dienoraščių motyvais – ne tik apie negailestingą ir magišką teatro pasaulį. Tai dokumentinis šios ryškios praėjusio šimtmečio lietuvių teatro primadonos pristatymas.

Į kūrybos kelią aktorių išlydėjo dėstytojo spyris (2)

2016 spalio mėn. 10 d. 21:04
Spektaklyje Timonas
D. Matvejevo nuotr.
Aktorius Mantas Zemleckas kartu su režisiere Kamile Gudmonaite prieš penkerius su puse metų sukūrė šeimos duetą „Kamanių šilelį“. Po pirmos premjeros iškart pasiskirstė vaidmenimis, ji bus režisierė, jis – aktorius. Paskui abu dirbo teatro scenoje – Lietuvos nacionaliniame dramos teatre (LNDT) statė „Sapną“ ir „Timoną“. Ne daug kas žino, kad kūrybinį kelią jie pradėjo neįgaliųjų „Naujajame teatre“, kurį įkūrė ir kuriame režisuoja Laima Zemleckienė.

Savąjį Paryžių atidaręs J. Budraitis: didžiausias gyvenimo malonumas buvo amžinas slampinėjimas (11)

2016 spalio mėn. 6 d. 20:22
Spalio 6 dieną Vytauto Kasiulio dailės muziejuje atidaryta aktoriaus, fotografo ir diplomato Juozo Budraičio paroda „Mano Paryžius“. Ką fotografavęs Paryžiuje, tebuvo tik emocinė išraiška, slankiojimas, dairymasis ir batų padų trynimas į grindinį. Įsijautęs į Klošaro vaidmenį, ieškojo miesto dvasios. „Nebūčiau nustebęs, jei kas nors man tada į ranką būtų įspraudęs pinigą“, – prajuokino aktorius.

Lietuvių režisierės filmas rodys deramą pavyzdį pirmųjų vyrų žmonoms (12)

2016 spalio mėn. 5 d. 12:05
Iš dešinės: Jadvyga Tūbelienė, Sofija Smetonienė, Antanas Smetona
Lietuvos centrinio valstybės archyvo nuotr.
Dokumentinis filmas „Seserys Chodakauskaitės. Lietuvos byla“ primins sovietų metais tyčia nutylėtas iškilias asmenybes – seseris Sofiją ir Jadvygą Chodakauskaites, tarpukario Lietuvos lyderių Antano Smetonos ir Juozo Tūbelio žmonas. Filmo režisierė, TV, kino ir teatro kūrėja Ramunė Kudzmanaitė ketina atskleisti neprilygstamą seserų laikyseną XX amžiaus karų, kataklizmų, perversmų, laisvės ir emigracijos laikotarpiu.

„Kultūros pjūvis“: rugsėjis prabėgo greitai, tačiau neliko nepastebėtas

2016 spalio mėn. 4 d. 09:55
Rugsėjis visa renginių gausa plūstelėjo į koncertų, kino, teatro sales ir galerijas. Premjeros, parodų atidarymai, koncertai atnaujintose salėse suteikė malonių pojūčių per vasarą kultūringesnių pramogų išsiilgusiems meno mėgėjams. Siūlome kai kuriuos iš jų dar kartą prisiminti.

Apie skulptoriaus kasdienybę M. Sauka pasakoja knygose atnaujinta 20.00 (2)

2016 spalio mėn. 3 d. 10:46
Mykolas Sauka
Asmeninio archyvo nuotr.
Spalio 3 dieną Vilniaus dailės akademijos (VDA) parodų salėje „Titanikas“ Mykolas Sauka atidarė savo monumentalių betoninių skulptūrų parodą „Pasijuntu stebimas kito“.

Nacionalinė dailės galerija kviečia meną pažinti užrištomis akimis

2016 rugsėjo mėn. 29 d. 13:45
Ar gerai pažįstate savo kambarį? Juk matote, kad ant stalo krašto stovi puodelis su vakarykščiais kavos tirščiais. Toliau apsižvalgę pastebite netvarkingai paklotą lovą, knygą, ant kurios susirinko plonas dulkių sluoksnis. O jei užsimerktumėte ir pamėgintumėte pereiti per kambarį – ar viskas būtų taip pat?

„Senekos dienos“ kūrėjas K. Vildžiūnas: esu pats pirmas savo filmo aktorius (1)

2016 rugsėjo mėn. 26 d. 22:28
Kadras iš filmo Senekos diena
Filmo kūrėjų nuotr.
Rugsėjo 30 dieną Lietuvos kino teatrai pradės rodyti naujausią režisieriaus Kristijono Vildžiūno filmą „Senekos diena“. Trijų dalių kūrinys su prologu prisimins kartą, kuri brendo istorinių permainų metais, ir lietuviškai kino personažų galerijai pateiks dar vieną neįprastą herojų.

Lemtingoji „Trubadūro“ Leonora – S. Janušaitė išskirtinis D. Ibelhauptaitės komentaras (5)

2016 rugsėjo mėn. 24 d. 14:16
Sandra Janušaitė
L. Fisheye nuotr.
Spalio 5-9 d. į Vilniaus kongresų rūmus grįžta G. Verdi „Trubadūras“. Maestro Gintaro Rinkevičiaus vadovaujamas Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras ir Dalios Ibehlauptaitės „bohemiečiai“ žiūrovus kvies į įsimintiną meilės, aistrų, pavydo, neapykantos ir keršto istoriją. Dešimtmetį švenčianti trupė šį sezoną ne tik siūlo tik įdomiausius savo spektaklius, bet ir suburia tikrų „bohemiečių“ vardo nusipelniusius solistus. Viena iš jų – šiemet po kelionių ir darbų Vokietijoje į Lietuvą grįžusi Sandra Janušaitė, įkūnysianti pagrindinės herojės – Leonoros paveikslą.

Danų režisierius: negalima savo skausmo prievarta užkrauti niekam, net dievų sūnums (2)

2016 rugsėjo mėn. 23 d. 19:08
Kadras iš filmo Deja Vu
VDFF nuotr.
Vienas ryškiausių danų dokumentalistų Jonas Bangas Carlsenas savo naujausiame filme „Deja Vu“ peržvelgia, ką sukūręs, ir ištaria: „Kiekvienas, laikęs rankoje kamerą, žino, kad nuotraukoje visada atsispindi fotografas“.

„Beepositive“: viso Vilniaus neapšviesime, bet Pilaitę – galime pamėginti

2016 rugsėjo mėn. 22 d. 09:54
Beepositive
Organizatorių nuotr.
Jau šeštus metus iš eilės rudenines Vilniaus tamsumas praskaidrins šviesos, kurias įžiebia tarptautinio šviesų festivalio „Beepositive“ meno kūriniai ir kūrėjai. Šiemet renginio plakate šypsosi padykusi senolė su tamsiais akiniais, vadinasi – šviesos bus dar daugiau.

Mirgos ir Ramintos muzikos tandemas skrenda žavėti Niujorko (7)

2016 rugsėjo mėn. 20 d. 17:31
Raminta Šerkšnytė, Mirga Gražinytė-Tyla
M. Ežerskio nuotr.
Rugsėjo 26 dieną lietuvių dirigentė Mirga Gražinytė-Tyla debiutuos Niujorko koncertų salėje „Alice Tully Hall“. Ji diriguos Džiulijardo orkestrui per šio kolektyvo naujojo sezono atidarymą. Koncerto pradžioje skambės 2010-aisiais lietuvių kompozitorės Ramintos Šerkšnytės sukurta kompozicija „Ugnys“.

Maestro J. Domarkas: apie save daug sužinau iš muzikantų žvilgsnių (4)

2016 rugsėjo mėn. 16 d. 07:44
Juozas Domarkas
Asmeninio albumo nuotr.
Rugsėjo 17 dieną Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje vyks Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro koncertas, skirtas jo brandintojo ir brangintojo, dabar – Garbės dirigento – Juozo Domarko 80 metų jubiliejui. Šia proga su Maestro kalbėjomės apie dirigento profesiją, misiją ir neišnaudotas karjeros galimybes, naująsias orkestrų madas, muzikos „daržines“, batutos meistres ir iškalbingus orkestro narių žvilgsnius.

Brendant į tą pačią upę: ko V. Luckus ieškojo Baškirijoje (7)

2016 rugsėjo mėn. 14 d. 19:16
Niekada nežinai iš anksto, kuri gyvenimo diena ar valanda, ar tik akimirka visam laikui liks atmintyje. Man viena tokių dienų – 1981 metų karštas vasaros pusiaudienis, kai pažįstamas dailininkas ir keliautojas Albertas Murzagulovas pakvietė per pietų pertrauką užsukti pas jį, kad susitikčiau su svečiais iš Lietuvos.

Lietuvoje vieši su Björk, Stingu, Bono ir „Kronos Quartet“ koncertavęs duetas (2)

2016 rugsėjo mėn. 12 d. 11:55
Rugsėjo 11 dieną Šv. Jonų bažnyčioje koncertavo aukščiausios klasės atlikėjai iranietis Kayhanas Kalhoras ir malietis Toumani Diabaté. Lietuviai pirmieji pasaulyje išvydo šio unikalaus dueto pasirodymą.

„nowJapan“. Vilniuje atgijo šiuolaikinė Japonija: animaciniai herojai varžosi dėl geriausiojo vardo (38)

2016 rugsėjo mėn. 10 d. 18:24
Šeštadienį Vilniuje iškilmingai atidarytas festivalis „nowJapan“. Sveikinimo žodį taręs Japonijos ambasadorius Lietuvoje Toyoei Shigeeda pradėjo dvi dienas truksiančią fiestą, kurioje akys raibs nuo japoniškos kultūros.

„Pirmosios bangos“ sumanytojas: noriu rodyti tai, ko nerodo kiti (2)

2016 rugsėjo mėn. 7 d. 12:32
Aleksas Gilaitis
A. Eikevičiūtės nuotr.
Lietuvoje, bent jau didžiuosiuose miestuose, gero kino pasiūla, regis, neturėtume skųstis. Į naujienų medžioklę nuolat kviečia ir didieji, ir mažesni festivaliai. O klasika, kinematografo ištakos? Jaunas, užsienyje mokslus baigęs judančių vaizdų meno entuziastas Aleksas Gilaitis sumanė užpildyti ir šią spragą – kasmet rengs ankstyvojo kino festivalį „Pirmoji banga“.

Fotomenininkas A. Sutkus: kokia Lietuva būtų šiandien, jei jie nebūtų nužudyti? (164)

2016 rugsėjo mėn. 6 d. 16:59
Iš ciklo Pro Memoria (1988)
Antano Sutkaus fotografija
„Netinkamas laikas apie tai kalbėti“, – šią frazę, užkertančią tolesnę diskusiją, išgirdau vos grįžęs iš vienos savo kelionių po kariaujančią Ukrainą. Ji buvo ištarta tada, kai entuziastingai pasakojau vos dienos senumo įspūdžius iš kitos kovojančios pusės, prorusiškų separatistų ir rusų karių, barikadų.

Vilniaus kavinėje danų dailininko staliuką nuvertęs šuo tapo paveikslo herojumi (6)

2016 rugsėjo mėn. 1 d. 15:27
Rugsėjo 1 dieną GRAFO galerijoje atidaroma danų tapytojo Kristiano V. Svenssono paroda „The Sight of the Green“. Kristiano darbai gali sukelti dvejonių, ar tai ne kompiuterinio piešinio atspaudai. Tačiau taip manantieji klysta.
OKT teatras

PO LEDU
2017 vasario 27 d. 19.00 val.

MIRANDA
2017 vasario 28 d. 19.00 val.
„Labiausiai džiaugčiausi, jei spektaklį pamatytų mūsų tėvų karta. Būtų mano valia, jų kartos žmonėms dalinčiau nemokamus kvietimus“, – paklaustas apie Oskaro Koršunovo režisuoto spektaklio „Apvalytieji“ publiką, atsakė Gremo vaidmenį kuriantis Kęstutis Cicėnas. Užsienio kritikų pripažinimo festivalyje Ispanijoje sulaukusių aktorių laukia dvi akistatos su lietuviška publika – jau vasario 15 d. Vilniuje bei balandžio 12 d. Kaune. Artėjant spektakliams kalbamės su aktoriumi K. Cicėnu.
Aktorius Kęstutis Cicėnas: „Apvalytuosius“ būtina pamatyti vyresniąjai kartai
2017 vasario 10 d.