Videointerviu. A. Keleris: teatras man buvo paslaptis ir liko paslaptis

 (4)
Lietuvos teatro sąjunga, remiama Lietuvos kultūros tarybos, pristato projektą „10+1 temų apie teatrą su...“ Projekto iniciatoriai kalbina žymiausius Lietuvos teatro scenos veteranus, kurie dalinasi savo kūrybine patirtimi ir atsako į įvairius klausimus apie teatrą, aktoriaus meistrystę, darbo scenoje ypatybes.
Albinas Keleris (G.Beržinsko/Unstill Pictures nuotr.)

Albinas Keleris – vienas žymiausių Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatro aktorių. Šio žmogaus nuoširdumas, išdidi ir laisva, nesutramdytą sielą liudijanti laikysena sužavi kiekvieną, kuris jį pakalbina.

Šalia Albino Kelerio norisi būti, jo klausytis ne tik scenoje, bet ir gyvenime. Aktoriaus kūrybinį kelią žymi darbas su legendiniu režisieriumi Juozu Miltiniu bei daugybė sukurtų charakterių ir išgyventų likimų.

Nei vienas vaidmuo nėra išskirtinis, visi jie savotiškai svarbūs, kažkada pareikalavę ypatingų dvasinių ir fizinių pastangų. Bet ne apie juos kalbėjomės Juozo Miltinio dramos teatro Mažojoje salėje. Mus domino menininko požiūris į savo profesiją, režisierių, dramaturgiją, įvertinimo būtinybę ir kitos, regis, aktoriaus kasdienėje veikloje seniai išnagrinėtos temos.

„Teatras man buvo paslaptis ir liko paslaptis“ – sako Albinas Keleris apmąstydamas amžinuosius teatro klausimus.

Videointerviu:

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Kultūra

Rio De Žaneiro olimpiados atidarymo ir uždarymo organizatorius: iš kritinių situacijų išsisukame bet kokia kaina

Renginių rinkos lydere Europoje tituluojamos kompanijos „Filmmaster“ direktorius Andrea Francisi organizuoja įspūdingiausius pasaulio renginius, kuriems įgyvendinti dažnai tenka vadovauti kelių šimtų žmonių komandai. Viena geidžiamiausių audiovizualinės industrijos įmonių jau 35 metus specializuojasi kūrybinių renginių organizavimo srityje ir turi savo padalinius Romoje, Milane, Dubajuje, Londone ir Rio de Žaneire. Šių metų gegužę A. Francisi apsilankys didžiausiame Baltijos šalių renginių forume „Baltic for events Forum“ ir čia dalinsis savo patirtimi, kurią sukaupė organizuodamas aukščiausios klasės renginius.

Kroatijos saloje prisiminta legendinė pergalė prieš piratus

Atokioje Kroatijai priklausančioje Lastovo saloje Adrijos jūroje vasario 28 dieną prasidėjo tradicinis karnavalas. Vienas iš svarbiausių ilgametės šventės akcentų – unikali tradicija, kai virve žemyn nuo kalvos leidžiama lėlė, prie kurios kojų pritvirtinamos petardos, kurios nusileidimo metu sukelia didžiulį triukšmą.

Vilniaus meras susitiko su skulptūros J. Basanavičiui konkurso nugalėtoju (12)

Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius trečiadienį susitiko su paminklo konkurso tautos patriarchui daktarui Jonui Basanavičiui vienu iš pirmosios vietos laimėtojų skulptoriumi Gediminu Piekuru.

#KartuSuMenu: ateisi į parodą – gausi paveikslą (4)

Daugiau nei dvidešimt žinomų Lietuvos menininkų prisijungė prie socialinio projekto „Kartu su menu“. Projektas meno gerbėjus kviečia fotografuotis parodose. Asmenukes ir nuotraukas iš parodų su grotžyme #KartuSuMenu prašoma įkelti į feisbuką. Nuotraukų autoriai dalyvaus konkurse, kuriame galės laimėti menininkų įsteigtus prizus – paveikslus. Projekto rengėjai ir menininkai taip tikisi į Lietuvos parodų sales privilioti kuo daugiau lankytojų.

Režisierius O. Koršunovas: įsigali normalumo fašizmas (52)

Jau šiandien Oskaras Koršunovas išskrenda į Romą. Viename garsiausių Europoje teatrų „Teatro di Roma“ režisierius kartu su tarptautine aktorių komanda imsis temos, kurią šį rudenį nagrinėjo ir Lietuvoje – tai „Eglės žalčių karalienės“ mitas ir pabėgėlių krizės bei apskritai nenoro priimti kitokio žmogaus temos.
OKT teatras

DIEVAS YRA DJ
2017 kovo 02 d. 19.00 val.

DUGNE
2017 kovo 08 d. 19.00 val.
„Labiausiai džiaugčiausi, jei spektaklį pamatytų mūsų tėvų karta. Būtų mano valia, jų kartos žmonėms dalinčiau nemokamus kvietimus“, – paklaustas apie Oskaro Koršunovo režisuoto spektaklio „Apvalytieji“ publiką, atsakė Gremo vaidmenį kuriantis Kęstutis Cicėnas. Užsienio kritikų pripažinimo festivalyje Ispanijoje sulaukusių aktorių laukia dvi akistatos su lietuviška publika – jau vasario 15 d. Vilniuje bei balandžio 12 d. Kaune. Artėjant spektakliams kalbamės su aktoriumi K. Cicėnu.
Aktorius Kęstutis Cicėnas: „Apvalytuosius“ būtina pamatyti vyresniąjai kartai
2017 vasario 10 d.