Pažaislyje - P. Makartnio oratorijos premjera Lietuvoje

 (3)
Sekmadienio vakarą Pažaislyje įvyks sero Paul McCartney oratorijos premjera Lietuvoje.
Paulas Mccartney
Paulas Mccartney
© Scanpix

Du chorai iš Vokietijos, Kauno berniukų choras "Varpelis", Kauno miesto simfoninis orkestras, Kauno valstybinis choras bei solistė Lauryna Bendžiūnaitė (sopranas), diriguojant svečiui iš Rusijos Jurijui Serovui, sekmadienio vakarą Pažaislio vienuolyno kieme atliks legendinės grupės "The Beatles" nario, sero P. McCartney oratoriją "Ecce Cor Meum" ("Štai mano širdis"). Šį kūrinį, kaip išskirtinį 17-osios festivalinės vasaros projektą, savo gerbėjams parengė tarptautinis Pažaislio muzikos festivalis.

P. McCartney "Ecce Cor Meum" - 4 dalių oratorija orkestrui, berniukų ir mišriems chorams bei sopranui. Pasak oratorijos autoriaus, šis kūrinys jam tapęs dvasine išpažintimi, kurios žodžiai prašo "Vesk mus į meilę, išmokyk mus ją surasti". Kūrinio pavadinimą įkvėpė užrašas virš Niujorke, Šv. Ignaco Lojolos bažnyčioje, esančios Jėzaus skulptūros.

Oratorijos premjera įvyko 2001 m. Oksforde. Lietuvoje šis kūrinys koncerte bus atliekamas pirmą kartą.

ELTA
Naujienų prenumerata
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Kultūros parkas

Umiastovskių rūmuose iškilmingai paminėta Spaudos atgavimo diena (2)

Ketvirtadienio vakarą Vilniaus klubas bei leidinio „IQ“ redakcija meno ir verslo pasaulio atstovus sukvietė į Umiastovskių rūmus – čia buvo iškilmingai paminėta gegužės 7-ąją švenčiama Spaudos atgavimo diena.

XXI Pažaislio muzikos festivalis stebins renginių gausa ir įvairove

Ką įdomaus žada į trečią gyvavimo metų dešimtį kopiantis tradicinis Pažaislio muzikos festivalis, kas vasarą į šalies koncertines erdves sutraukiantis vis daugiau geros muzikos išsiilgusių klausytojų, paaiškėjo ketvirtadienį surengtoje spaudos konferencijoje.

Vilniaus tango teatras pristato naują spektaklį

Ekspresyvusis Vilniaus tango teatras, dar šį rudenį įspūdingu šou „Lunfardo“ stebinęs Lietuvos, o vėliau ir Argentinos žiūrovus, iš tango gimtinės grįžta su gaivaus ir šviežio oro gūsiu ir pristato jau antrą šio sezono premjerą – tango šou „Dos por Cuatro“.

Į naują „Don Kichotą“ atvyksta Olandijos baleto žvaigždės

Kaip meteoras švystėlusi baleto „Don Kichotas“ premjera Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre ir toliau žada malonių staigmenų klasikos gerbėjams. Gegužės 13 d. pagrindinę spektaklio porą – Kitri ir Bazilį – šoks Olandijos baleto žvaigždės Maia Makhateli ir Arturas Šesterikovas.

Mirė švedų menininkas Reuterswardas, taikos simboliu tapusios skulptūros autorius

Švedijos menininkas Carlas Fredrikas Reuterswardas, labiausiai žinomas dėl skulptūros, vaizduojančios revolverį sumazgytu vamzdžiu ir eksponuojamos prieš Jungtinių Tautų būstinės Niujorke, mirė būdamas 81 metų, trečiadienį pranešė Švedijos pareigūnai.