Naujos menų erdvės Vilniuje atidarymo proga ‒ Jungtinėje Karalystėje kuriančių jaunųjų menininkų paroda

Ketvirtadienį Vilniuje, Mindaugo g. 27, atidaryta Jungtinėje Karalystėje kuriančių jaunųjų Lietuvos menininkų darbų paroda „Point of View“. Šia unikalia paroda pažymėtas naujos menų erdvės Vilniaus mieste ‒ „Oslo namų“ meno galerijos ‒ atidarymas. Viena iš parodos organizatorių, gyvenamųjų namų kompleksą sostinės Naujamiesčio rajone vystanti bendrovė „Oslo namai“ tikisi, kad naujoji menų erdvė padės dar labiau suaktyvinti kultūros sklaidą Vilniuje, supažindinti sostinės gyventojus su jaunų ir perspektyvių autorių kūryba.
Parodos atidarymas
© Organizatorių nuotr.

„Bendradarbiaudami su menininkais ir suteikdami jiems erdvę eksponuoti savo darbus, norime paskatinti jaunuosius talentus kurti, o užsienyje gyvenančius kūrėjus ‒ puoselėti kultūrinius ryšius su Lietuva. Tikimės, kad toks menininkų ir verslininkų ryšys prisidės prie šiuolaikinio meno sklaidos ir padės suformuoti naują kultūrinį traukos centrą bei suaktyvinti kultūrinį gyvenimą ne tik Vilniaus Senamiestyje, bet ir greta jo esančiame ir sparčiai atgimstančiame Naujamiesčio rajone“, ‒ kalbėjo projekto vadovė Jurga Aldošinienė.

„Oslo namai“ parodą „Point of View“ rengia kartu su menų agentūra „Artscape“. Šį rugpjūtį paroda buvo pirmą kartą pristatyta lankytojams Londone, kuratorės Barboros Grigaliūnaitės ir Lietuvos kultūros atašė Jungtinėje Karalystėje Ritos Valiukonytės iniciatyva.

„Paroda „Point of View“ šiuolaikinio meno gerbėjus siekiame supažindinti su jaunųjų menininkų kūryba, kurią įkvėpė gyvenimas tarp skirtingų šalių ir kultūrų. Lietuvos žiūrovams pristatome talentus, kurie dažnai geriau atpažįstami svetur, o ne namuose. Ši paroda ‒ tai tarsi baltas popieriaus lapas, kuriame sudėlioti jaunosios lietuvių menininkų kartos požiūrio taškai. Jie pristatomi, analizuojami ir jungiami į bendrą turinį, atskleidžiantį jaunųjų kūrėjų sprendimus bei pasaulėžiūrą“, ‒ pasakojo parodos kuratorė Barbora Grigaliūnaitė.

Parodoje dalyvauja menininkai Andrej Vasilenko, Andrius Svilys, Dovilė Puzinaitė, Eglė Jauncems, Imantas Selenis, Indrė Šerpytytė, Joskaudė Pakalkaitė, Jovita Valaitytė, Paul Herbst, Paul Paper, Simona Kaunaitė ir Ulijona Odišarija.

Paroda veiks iki lapkričio 7 d.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Kultūra

Tituluoto trio sukakčiai skambės dramatiška A. Šenderovo premjera

Balandžio 1 dieną Nacionalinės filharmonijos didžiojoje scenoje – šventė. Modesto Pitrėno diriguojamo Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro (LNSO) koncerte bus paminėta vieno ryškiausių ir produktyviausių Lietuvos kamerinių ansamblių – trio „Kaskados“ 20 metų sukaktis. Šia proga skambės Anatolijaus Šenderovo Koncerto fortepijoniniam trio ir simfoniniam orkestrui premjera.

G. Rinkevičius stato roko operą „Eglė“: kada, jei ne dabar?

Maestro Gintaro Rinkevičiaus galva verda nuo idėjų. Gegužės 11 ir 13 dienomis Vilniaus kongresų rūmuose dienos šviesą išvys naujausios roko operos „Eglė“ premjera. Kol lietuviškąsias roko operas skaičiuojame ant rankų pirštų, maestro nepabūgsta būti ledlaužiu šioje srityje. „Mes stengiamės, kad tokie geri lietuviškos muzikos kūriniai būtų pristatyti publikai ir jos pripažinti. Todėl šioje srityje esame pionieriai“, – šypsojosi G. Rinkevičius.

Aktorei J. Onaitytei skirta valstybinė pensija (52)

Vyriausybė posėdyje trečiadienį paskyrė pirmojo laipsnio valstybinę pensiją skirti aktorei Jūratei Onaitytei.

„DELFI Kinas“ kiekvieną sekmadienį per DELFI TV

Portalas DELFI ir Lietuvos kino fondas įteikia unikalią dovaną lietuviškų filmų mėgėjams – kino projektą „Kur tu – ten ir kinas!“, kuris truks dešimt savaičių. Kiekvieną sekmadienį nuo balandžio 2 dienos per DELFI TV bus nemokamai rodomi 10 pastarąjį dešimtmetį sukurtų, žiūrovų pamėgtų lietuviškų filmų.

55-ąjį gimtadienį švenčiantį A. Sakalauską nustebino įvertinimas: tai – kaip netikėtas smūgis į nosį (4)

Prestižinis teatro apdovanojimas „Auksinis scenos kryžius“ už geriausią antro plano vaidmenį, Teatro dienai skirtos iškilmės, repeticijos komedijoje itin provokuojančiu pavadinimu „Užsiimkime meile. Taip su malonumu!“, mažasis jubiliejus – tokia įspūdinga įvykių ši savaitė žinomam aktoriui Arūnui Sakalauskui šiandien, kovo 29-ąją, švenčiančiam gimtadienį.
OKT teatras

DIEVAS YRA DJ
2017 kovo 31 d. 19.00 val.

PASKUTINĖ KREPO JUOSTA
2017 balandžio 06 d. 19.00 val.
Sėkmingai „Eglės žalčių karalienės“ mitą Italijoje sukūręs Oskaras Koršunovas sugrįžta į savo OKT/Vilniaus miesto teatrą. Jau šį savaitgalį (kovo 25-26 d.) režisierius kviečia į premjerą „Šokis Delhi“ pagal kultinio šių dienų rusų dramaturgo Ivano Vyrypaevo pjesę.
O. Koršunovo premjeroje „Šokis Delhi“ – jautriai komiška istorija apie meilę, mirtį ir šokį
2017 kovo 22 d.