Naujos menų erdvės Vilniuje atidarymo proga ‒ Jungtinėje Karalystėje kuriančių jaunųjų menininkų paroda

Ketvirtadienį Vilniuje, Mindaugo g. 27, atidaryta Jungtinėje Karalystėje kuriančių jaunųjų Lietuvos menininkų darbų paroda „Point of View“. Šia unikalia paroda pažymėtas naujos menų erdvės Vilniaus mieste ‒ „Oslo namų“ meno galerijos ‒ atidarymas. Viena iš parodos organizatorių, gyvenamųjų namų kompleksą sostinės Naujamiesčio rajone vystanti bendrovė „Oslo namai“ tikisi, kad naujoji menų erdvė padės dar labiau suaktyvinti kultūros sklaidą Vilniuje, supažindinti sostinės gyventojus su jaunų ir perspektyvių autorių kūryba.
Parodos atidarymas
© Organizatorių nuotr.

„Bendradarbiaudami su menininkais ir suteikdami jiems erdvę eksponuoti savo darbus, norime paskatinti jaunuosius talentus kurti, o užsienyje gyvenančius kūrėjus ‒ puoselėti kultūrinius ryšius su Lietuva. Tikimės, kad toks menininkų ir verslininkų ryšys prisidės prie šiuolaikinio meno sklaidos ir padės suformuoti naują kultūrinį traukos centrą bei suaktyvinti kultūrinį gyvenimą ne tik Vilniaus Senamiestyje, bet ir greta jo esančiame ir sparčiai atgimstančiame Naujamiesčio rajone“, ‒ kalbėjo projekto vadovė Jurga Aldošinienė.

„Oslo namai“ parodą „Point of View“ rengia kartu su menų agentūra „Artscape“. Šį rugpjūtį paroda buvo pirmą kartą pristatyta lankytojams Londone, kuratorės Barboros Grigaliūnaitės ir Lietuvos kultūros atašė Jungtinėje Karalystėje Ritos Valiukonytės iniciatyva.

„Paroda „Point of View“ šiuolaikinio meno gerbėjus siekiame supažindinti su jaunųjų menininkų kūryba, kurią įkvėpė gyvenimas tarp skirtingų šalių ir kultūrų. Lietuvos žiūrovams pristatome talentus, kurie dažnai geriau atpažįstami svetur, o ne namuose. Ši paroda ‒ tai tarsi baltas popieriaus lapas, kuriame sudėlioti jaunosios lietuvių menininkų kartos požiūrio taškai. Jie pristatomi, analizuojami ir jungiami į bendrą turinį, atskleidžiantį jaunųjų kūrėjų sprendimus bei pasaulėžiūrą“, ‒ pasakojo parodos kuratorė Barbora Grigaliūnaitė.

Parodoje dalyvauja menininkai Andrej Vasilenko, Andrius Svilys, Dovilė Puzinaitė, Eglė Jauncems, Imantas Selenis, Indrė Šerpytytė, Joskaudė Pakalkaitė, Jovita Valaitytė, Paul Herbst, Paul Paper, Simona Kaunaitė ir Ulijona Odišarija.

Paroda veiks iki lapkričio 7 d.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Kultūra

„Vasaros ritmu“: Rasos šventės paslaptys ir „Skaitymo iššūkis“ aktyviems

Šioje laidoje kviečiame priimti Lietuvos bibliotekininkų skaitytojams metamą „Skaitymo iššūkį“; prisimename, kokia prasmė slypi Rasos šventės tradicijose bei lankomės Vytauto Kasiulio dailės muziejaus parodoje „Viena–Breisgau Freiburgas–Paryžius“.

G. Orwello romanas „1984-ieji“ buvo „pranašiškas“, sako rašytojo sūnus (9)

Brodvėjuje per naujo miuziklo, pastatyto pagal George'o Orwello antiutopinį romaną „1984-ieji“ (Nineteen Eighty-Four), premjeroje tarp žiūrovų buvo ir ypatingas svečias – rašytojo sūnus.

Į parodą įsiveržęs nekviestas svečias ant kojų sukėlė apsaugos tarnybą

Pilies menėje sparnais plakančiam čiurliui atrodė, kad langas, pro kurį galima pasiekti dangų yra štai tame paveiksle. Iš vakaro įsibrovęs į Panemunės pilies erdvę, paukštelis naktį ant kojų sukėlė pilies apsaugos tarnybą ir pirmasis išvydo menininko Justino Vaitiekūno tapybos parodą, kuri čia buvo atidaryta vakar vakare.

Į Lietuvą atvyksta muzikantas klajūnas S. Larsenas

Stu Larsenas – muzikantas klajūnas. Jis neturi nuolatinio adreso, neturi darbo, sukaupto turto ar pinigų – tik daug dosnių draugų visame pasaulyje, kurie leidžia jam nakvoti ant grindų ar sofos, kai jis vyksta į savo nesibaigiančias keliones.

K. Sabaliauskaitė: kartais pabėgu rašyti į Pažaislį (13)

Kristinos Sabaliauskaitės kūryba laikoma literatūros reiškiniu Lietuvoje. Jos tetralogija „Silva rerum“ kritikų įvertinta kaip įsimintiniausia pastarojo dešimtmečio knyga. Apdovanojimai, pakartotiniai knygų leidimai ir dėmesys rašytojai kaip asmenybei neatėmė vieno – noro ir toliau kurti. Ketvirtąją knygos „Silva rerum“ dalį K.Sabaliauskaitė pirmą kartą pristatė Vilniaus knygų mugėje, o antram kartui pasirinko Kauną.
OKT teatras
W
HAMLETAS
2017 liepos 29 d. 21.30 val.
Režisieriaus Oskaro Koršunovo spektaklis „Vestuvės“, pastatytas atsispiriant nuo vokiečių klasiko Bertoldo Brechto pjesės, tapo vienu sėkmingiausių pastarojo laiko OKT/Vilniaus miesto teatro pastatymų. Jau per pirmąjį sezoną „Vestuvės“ parodytos rekordiškai daug – net 50 kartų. 51-asis kartas aktorių laukė Sankt Peterburge rengiamo festivalio „Raduga“ scenoje.
Oskaro Koršunovo teatro vasara: vestuvės Sankt Peterburge, laidotuvės Madride
2017 birželio 20 d.