Kovo 5 dieną, 19 val. Vilniuje, muzikos klube „Tamsta” vyks pirmasis ukrainietiškas vakarėlis su grupe „TaRuta“ ir Lietuvos muzikantais. Renginio iniciatorius grupės „TaRuta“ lyderis Ievgen Romanenko pasiūlė idėją tikėdamasis, kad Ukrainą palaikantys lietuviai norės ne tik paklausyti jo grupės atliekamų dainų, bet ir patys pasijusti ukrainiečiais - į renginį kviečiama ateiti pasipuošus ukrainietiška simbolika, taigi merginos turės galimybę papuoši galvą gėlių vainikais, o vaikinai - prisiklijuoti išraiškingus ūsus ar madingai išsiskusti smilkinius.
© Shutterstock nuotr.

„Juk ukrainiečiai yra ne tik laisvę mylintys, jie taip pat yra labai dainingi ir linksmi. Planuodami vakarėlį suvokėme, kad neturime teisės nuolat verkšlenti, liūdėti. Niekas negali palaužti ukrainiečių dvasios, kas beatsitiktų, kokia situacija bebūtų ATO zonoje, mes kartu su jais turim parodyti, kad šios šalies žmonių palaužti neįmanoma”, - sako renginio Lietuvoje koordinatorė savanorė žurnalistė Ligita Juknevičiūtė.

Labdaringo vakaro metu skambės ne tik ukrainietiškas folkrokas, bet ir lietuviška muzika. Be jokio atlygio padainuoti ir pagroti vakaro metu sutiko ir grupės bičiuliai Šarūnas Mačiulis su savo grupe „Poliarizuoti stiklai”, Feliksas Kutka su grupe „Merlin“, Robertas Semeniukas su grupe „Žalvarinis”.

„Mes Lietuvoje jaučiamės kaip namie. Jūs net neįsivaizduojate, ką mums reiškia jūsų palaikymas. Ukrainoje dabar sunku ne tik kariams, bet ir civiliams, taip pat ir muzikantams. Juk nevyksta festivaliai, visi koncertai – labdara, o surinktos lėšos keliauja į ATO zoną. Mano brolis irgi išėjo į savanorius, o visą ekipuotę jam nuo batų iki kuprinės supirko organizacijos „Blue/Yellow” vadas Jonas Ohmanas. Tiesą sakant, broliui kartu viską pirkome Lietuvoje. Esu Jonui be galo dėkingas, juk daugybė savanorių išeina į frontą net neturėdami kuo apsiauti, išskyrus privačiai remiamus dalinius. Žinote, kad mūsų šalis nuskurdinta, viskas buvo suniokota ir išvogta Janukovyčiaus klikos. Tikiuosi, brolis grįš namo gyvas ir sveikas, šiuo metu jis mokymuose, nors yra buvęs specialiųjų pajėgų karys. O kol kariai atlieka savo pareigą fronte, mes jiems muzikuojame. Pernai su grupe „TaRuta surengėme apie 100 savanoriškų koncertų ATO zonoje, vežėme jiems paramą, surinktą Ukrainoje ir Lietuvoje. Tikiuosi, mūsų dainos kariams reikalingos taip pat, kaip ir maistas, šalmai ir ginklai. Dėl to ir koncerte Lietuvoje surinktos lėšos keliaus kariams.“

Renginio metu skambės ne tik muzika, bet ir bus skaitoma poezija, vyks aukcionas. Savo eiles anglų, lietuvių ir rusų kalbomis skaitys žurnalistas, nestandartinės poezijos pankas, kai kurių „Sel“ dainų tekstų autorius Jaunius Čiulada.

Aukcionui grupė „TaRuta” atiduoda dvejus unikalius marškinėlius „višivankes” su ukrainietiškais raštais ir grupės logotipu, taip pat bus parduodami simboliniai daiktai (paveikslas, šalmas) iš Maidano scenos, kur „TaRuta” dainavo ir giedojo himną Ukrainiečių revoliucijos dienomis. Simboliška, kad net dvi žurnalistės aukcione parduos savo kūrinius - žurnalistė ir prodiuserė Jurga Gusarovienė, atradusi savyje juvelyrės talentą, sukūrė unikalų papuošalą, o Ligita Juknevičiūtė nutapė paveikslą, skirtą kovojančiai Ukrainai.

„Gaminu medalioną „Širdis“. Jame bus skausmas, viltis meilė - tokie jausmai, kuriuos jaučiu stebėdama įvykius Ukrainoje. Papuošalas bus iš sidabro, aukso, emalio, o akmuo - geltonas citrinas - vilties ir šviesos akmuo. Aš tikiu, kad moteris, kuri jį nešios, jausis laiminga ir saugi. Papuošalas specialiai gaminamas šiam aukcionui, tai yra vienetinis autorinis darbas. Itin atsakingai žiūriu į dalyvavimą šiame renginyje ir tikiuosi, kad mano papuošalas padės nuo karo Ukrainoje nukentėjusiems žmonėms“, - sako J. Gusarovienė.

„Tapydama darbą „Nuostabioji“, galvojau apie gražuolę Ukrainą. Tiesą sakant, tokią ją ir įsivaizduoju - kaip labai gražią, bet kenčiančią moterį. Matyt, tokia gražuolių dalia. Bet toji gražuolė turi labai daug draugų, kurie, tikiuosi, padės jai išsivaduoti iš tos kančios ir karo baisumų”, – šypsodamasi viliasi L. Juknevičiūtė, kalbėdama apie savo kūrinį.

Ukrainietiškas vakarėlis su grupe „TaRuta“ ir Lietuvos muzikantais kovo 5, 19.00, klube „Tamsta“, Strazdelio 1. Įėjimas - auka nuo 5 eurų. Į renginį kviečiama ateiti pasipuošus ukrainietiška simbolika.

Daugiau naujienų – „Facebooke“.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Raudondvario dvaras virto muzikų rezidencija

Visą savaitę Raudondvario dvare reziduos 8 kompozitoriai ir 6 akordeonistai iš Malaizijos, Kinijos,...

„Sostinės dienų" naujovė – renginiai netikėtoje ir vis labiau atrandamoje Vilniaus erdvėje

Didžiausia staigmena, jog šiemet ši erdvė nusidrieks vienoje patraukliausių miesto teritorijų...

Apie lietuvišką teatrą ir jo jaunatį „Sirenose"

Rugsėjo ir spalio sandūroje sostinei tradiciškai pagyvėjus nuo Vilniaus tarptautinio teatro...

„Purpurinis vakaras“ aidėjo netikėtais duetais ir lietumi (3)

Vladas Bagdonas ir Kristina Kazlauskaitė , Gediminas Storpirštis ir Raminta Naujanytė Bjelle,...

Devintasis teatro „Kitas kampas" sezonas kviečia improvizacijos pagalba keisti gyvenimą (2)

Šį rudenį devintąjį sezoną pradedantis vienintelis Lietuvoje profesionalus improvizacijos...

Top naujienos

Traukinys Maskva-Vladivostokas: lietuviai juo vyko, tikėdamiesi nuotykių ir problemų (47)

Šią vasarą aš – Tadas, ir mano brolis Mantas, atostogoms nusprendėme pasirinkti kiek...

Sezoninį darbą pasirinko dėl neįprastos priežasties: šis įdarbinimas buvo pats svarbiausias (7)

Dauguma jaunuolių sezoninį darbą renkasi dėl paprastų priežasčių, vieni nori užsidirbti...

Eksperimentas: 7 absoliutaus pritarimo vyrui dienos (9)

Kas bus, jei ištisą savaitę pamėginsime pritarti bet kokiam vyro sprendimui? Eksperimentas, kurį...

Tris kartus už nuosavus tvirtesni dantys – per parą (18)

„ Dantys per vieną valandą – dantys vienai valandai“, – anksčiau ironizuodavo...

Rusijos propagandos gniaužtuose atsidūrusios šalies atstovė: žmonės mąsto, emigruoti ar dar palaukti (248)

Jauna moteris, buvusi kandidatė Moldovos prezidento rinkimuose Maia Sandu yra pasiryžusi...

Žvaigždžių gretos byra: Europos čempionatas – be būrio elitinių žaidėjų (8)

Savaitgalį vos per 24 valandas iš Europos krepšinio čempionato žaidėjų sąrašo buvo...

Į susišaudymo Vilniuje sūkurį pateko ir S. Stavickis-Stano (88)

Pirmadienio vakarą Vilniuje , Antakalnio gatvėje, aidėjo šūviai. Policijos duomenimis, tarp...

Vilniuje esančioje Antakalnio gatvėje aidėjo šūviai papildyta 20.44 (75)

Šiandien Vilniuje aidėjo šūviai. Antakalnio gatvėje esančioje kavinėje tarp susipykusių...

Vilniaus viešnamiuose – meilės pažinčių svetainėse ieškančios užsienietės (48)

Iš jaunų merginų prostitucijos pralobti užsigeidę sutuoktiniai nutarė eiti lengviausiu keliu –...

Duonos gamintojai pasišovė išsaugoti lietuviškos ruginės duonos tradicijas (19)

Lietuva nuo seno visame pasaulyje garsėja ruginės duonos gamybos tradicijomis. Vis dėlto...