Menininkė K. Dineikaitė: išeiti iš komforto zonos – būtina

 (4)
„Iššūkis menininkui reikalingas tam, kad jis išeitų iš komforto zonos ir sukurtų ką nors nauja ir dar nepažinta“, – įsitikinusi menininkė Kunigunda Dineikaitė, neseniai Pamėnkalnio galerijoje pristačiusi autorinę kūrybos parodą „Nostalgia for picture“.
Kunigunda Dineikaitė
© Asmeninis archyvas

Anot K. Dineikaitės, užsidarius parodai – laikas poilsiui ir kūrybiniam pasiruošimui. O metų pabaigoje Kunigundos laukia naujas kūrybinis iššūkis: skirtingų krypčių menininkai – skulptoriai, tapytojai, keramikai, grafikai, fotografai – besikuriančios „Užupio krantinių“ gyvenvietės laiptines pavers unikaliomis meno galerijomis.

„Man „Užupio krantinių“ projektas bus pirmasis tokio pobūdžio, kuriame kartu su manimi kurs labai skirtingi menininkai su skirtingomis gyvenamųjų namų aplinkos kūrimo vizijomis. Sukurti universalų meno kūrinį, kuris būtų pritaikytas konkrečiai erdvei ir lygiagrečiai pačiai likti ištikimai savo paties stilistikai yra tikras iššūkis. Ir vis dėlto didžiausias iššūkis yra konceptualus mąstymas, vizijos sukūrimas, o vėliau tikslus tos vizijos perkėlimas ant sienos, kurios estetinė išraiška ir yra šio projekto tikslas.

Šiame projekte nesinorėjo tiesiog puošti koridorių sienas paveikslais iš studijos, siekiau sukurti tikslingą dizaino viziją, specialiai pritaikytą konkrečiai vietai“, – pasakoja K. Dineikaitė.

Menininkė savo originaliais darbais puoš net keturias būsimo projekto laiptines, kurios pavadintos poetų, astronomų, juvelyrų ir alchemikų vardais.

„Poetų laiptinėje atsiras mano kurti atmosferiniai tekstai Užupio tema, jie bus sukomponuoti pabrėžiant tos konkrečios laiptinės vientisumą, o sensualumu primins verčiamus knygos puslapius.

Astronomų laiptinėje bus kalbama apie dangaus kūnus, jų judėjimo trajektoriją, ir šio namo gyventojams kiekvieną kartą primins apie begalinę erdvę, kuri mums yra nepažinta.

Juvelyrų laiptinė sužibės subtilia prabanga, o alchemikų laiptinėje pritaikysiu savo stiklo dažų technikos dizainą, kuris sukurs nežemišką, dinamišką atmosferą ir tai bus jau abstrakti skaidrių spalvų tapyba“, – apie būsimus darbus kalbėjo K. Dineikaitė.

Kunigunda Dineikaitė
Kunigunda Dineikaitė
© Asmeninis archyvas

Kas laukia tolesniame kūrybiniame kelyje? K. Dineikaitė užsimena apie poilsį, kurio reikia po praėjusios parodos, tačiau čia pat primena, kad įkvėpimas poilsio neturi.

„Svarbiausia visada jausti malonumą ir tiesiog mėgautis ieškojimu, reikia nebijoti ir klysti, nes kiekviena klaida nuveda ten, kur galbūt ir bus didžiausias atradimas. Toje ieškojimų ir eksperimentų platformoje randasi idėjos, kurios gamina kitas idėjas“, – įsitikinusi kūrėja.

Anot K. Dineikaitės, dinamiškas menininkas su iššūkiais susiduria dažnai, nes tai yra natūrali jo kasdienybė, kuri neleidžia užmigti kaip kūrėjui.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Kultūra

Prezidentė pasveikino G. Balandytę jubiliejaus proga (3)

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino aktorę Gražiną Balandytę 80-ojo jubiliejaus proga.

Kauniečius kviečia netradicinė biblioteka prie Lampėdžių karjero

Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka šiemet įrengė netradicinę biblioteką paplūdimyje. Visą vasarą šeštadieniais nuo 12 iki 17 val. prie Lampėdžių karjero šalia kempingo veikia biblioteka po atviru dangumi.

Italo sumanymai klaipėdiečius išginė į balkonus (2)

„EDIT Klaipėda Street Art“ festivalis siekia ne tik sukurti gražių didelio formato piešinių ant sienų, bet ir atskleisti viešosios erdvės teikiamas galimybes dialogui ir bendravimui.

„Užutrakio vakarai“ dovanoja muzikinę vasarą su pasaulio scenos meistrais

Muzikos festivalis „Užutrakio vakarai“ vėl kviečia į romantiškus pasimatymus Užutrakio dvare. Tryliktojo festivalio koncertai liepą ir rugpjūtį skambės prancūziška elegancija švytinčiame dvare ir jo erdvėse.

Naujai įsteigtą literatūros premiją „Prix America“ laimėjo banglentininko prisiminimai (1)

Klasika jau vadinami banglentininko prisiminimai pirmadienį laimėjo naujai įsteigtą literatūros premiją „Prix America“ kaip geriausia knyga, išleista JAV arba parašyta apie Jungtines Valstijas.
OKT teatras
W
HAMLETAS
2017 liepos 29 d. 21.30 val.
Režisieriaus Oskaro Koršunovo spektaklis „Vestuvės“, pastatytas atsispiriant nuo vokiečių klasiko Bertoldo Brechto pjesės, tapo vienu sėkmingiausių pastarojo laiko OKT/Vilniaus miesto teatro pastatymų. Jau per pirmąjį sezoną „Vestuvės“ parodytos rekordiškai daug – net 50 kartų. 51-asis kartas aktorių laukė Sankt Peterburge rengiamo festivalio „Raduga“ scenoje.
Oskaro Koršunovo teatro vasara: vestuvės Sankt Peterburge, laidotuvės Madride
2017 birželio 20 d.