Parodą rengia Lietuvos fotomenininkų sąjungos Kauno skyrius ir Vito Luckaus fotografijos centras, kartu su Lietuvos kultūros institutu ir Lietuvos ambasada Kinijos Liaudies Respublikoje. Tai pirmas toks gausus Lietuvos fotografijos pristatymas šioje šalyje.

Parodos atidarymu Kinijos sostinėje bus paminėtas ir Lietuvos bei Kinijos diplomatinių santykių 25-metis, kuris prasidėjo 1991 m. Kinijai pripažinus Lietuvos valstybingumą. Skirtingose erdvėse bus pristatoma ne tik klasikinė Lietuvos fotografija, kurios aukso amžiumi laikomas XX a. 7–8 dešimtmečiai, bet ir meno procesai, vykę Nepriklausomybės atgavimo laikotarpiu bei vykstantys šiandien.

Lietuvių fotografijos paroda Kinijoje

Šia proga į parodos atidarymą atvyksta Lietuvos vyriausybės kancleris Alminas Mačiulis, dalyvaus aukšti Kinijos užsienio reikalų ministerijos ir Kinijos kultūros ministerijos pareigūnai, verslo įmonių, aukštųjų mokyklų, meno organizacijų, kitų šalių diplomatinių atstovybių vadovai, žiniasklaidos atstovai, Pekine gyvenanti lietuvių bendruomenė, lietuvių kalbą studijuojantys kinai.

Pasak kuratorių Ievos Meilutės-Svinkūnienės ir Gyčio Skudžinsko, parodoje „Nelemiami momentai. Kitoks žvilgsnis į Lietuvos fotografiją“ pristatomi darbai, kuriuose, priešingai nei įprasta klasikinėje fotografijoje, vaizdas nėra „sumedžiojamas“ tiesiog išėjus į gatves, o randasi pasyviai ir iš lėto stebint aplinką ar konstruojant atvaizdą iš skirtingų, nebūtinai paties menininko sukurtų vaizdų. Kitaip tariant, idėja pirmiausia gimsta galvoje, o tik po to realizuojama pasinaudojus fotografijos medija.

„Inside-out“ dailės muziejaus trečiajame aukšte žiūrovai turės galimybę susipažinti su konceptualiausia Vito Luckaus kūrybos dalimi. Antrojo aukšto paroda pristatys kūrinius, atskleidžiančius 9-10 dešimtmečių sandūroje Lietuvos fotografijoje įvykusį lūžį bei anuomet susiformavusios estetikos atgarsius šių dienų fotografijoje.

Čia bus eksponuojami fotografų Gintaro Zinkevičiaus, Gyčio Skudžinsko, Vytauto Balčyčio, Violetos Bubelytės, Alfonso Budvyčio, Alvydo Lukio, Algimanto Maldučio, Aleksandro Ostašenkovo, Remigijaus Pačėsos, Algirdo Šeškaus, Virgilijaus Šontos, Remigijaus Treigio ir Gintauto Trimako darbai.

Pirmojo aukšto salė bus dedikuota apropriacijos kūrybinę strategiją naudojantiems menininkams – Aurelijai Maknytei, Geistei Kinčinaitytei, Stanislovui Kazimierui Kosakovskiui, Arūnui Kulikauskui, Algimantui Musneckiui, ir Vytautui V. Stanioniui.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją