Šį šeštadienį, birželio 16 d. 19.30 val. koncertų ciklas „Muzikos valanda VU Šv. Jonų bažnyčioje“ vargoninės muzikos mylėtojus kviečia į vargonininkių Karolinos Juodelytės, Evelinos Staniulytės ir Indrės Veličkaitės koncertą, kuris yra “Kultūros nakties” programos dalis.
Šv. Jonų bažnyčia
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Koncerto programoje Evelina Staniulytė vargonuos Théodore Dubois (1837-1924) Toccatą, Aivars Kalejs (1951) Via dolorosa ir Felix Mendelssohn (1809-1847) Sonatą nr. 6, d-moll. Karolina Juodelytė atliks Jono Tamulionio (1949*) Maldą, César Francko (1822-1890) Preliudą, fugą ir variacijas ir Maurice Duruflé (1902-1986) Preliudą ir fugą A.L.A.I.N tema. Indrė Veličkaitė vargonuos Johann Sebastian Bacho (1685-1750) Fantaziją G-dur, Dieterich Buxtehude (1637-1707) Passacaglia d-moll, Fausto Latėno (1956) Švytėjimą ir Otmar Macha (1922-2006) Vestuvinę tokatą.

Anot vargonininkių, šis koncertas kvies pasinerti į įvairiaspalvį vargonų muzikos pasaulį. Didžiausiais Lietuvos vargonais atliekami žymūs vargoninės literatūros opusai leis pasinerti tiek į
vidinę meditaciją ir melancholiją, tiek į įvairiomis spalvomis žėrinčios, patetiškos muzikos gelmes. Jaunų ir perkspektyvių Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studenčių atliekama muzika bus priimtina kiekvienam.

Evelina Staniulytė gimė 1991 m. balandžio 19d. Vilniuje. Mokėsi chorinio dirigavimo (mok. J.Kalcas) klasėje Nacionalinėje M.K.Čiurlionio menų gimnazijoje. 2009 m. baigė J.Tallat-Kelpšos konservatorijos dėst. V.Survilaitės vargonų klasę, tais pačiais metais įstojo į LMTA, kur studijuoja docentės Virginijos Survilaitės vargonų klasėje.

E.Staniulytė tobulinosi įvairiuose meistriškumo kursuose, kuriuos vedė žymūs Europos vargonininkai (T.Jellema, S.Kummer ir kt.). Vargonininkė dalyvavo tarptautiniame Juozo Naujalio jaunųjų vargonininkų konkurse, aktyviai koncertuoja kaip solistė, taip pat su chorais, įvairiais kameriniais ansambliais Lietuvoje, bei užsienyje. Šiuo metu E.Staniulytė dirba vargonininke Kernavės Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčioje, o nuo 2010 m. groja Vilniaus universiteto šv. Jono Krikštytojo ir šv. Jono apaštalo ir evangelisto bažnyčios ceremonijose.

Karolina Juodelytė - 1996-2008 metais mokėsi Nacionalinėje M.K.Čiurlionio menų mokykloje. Nuo 2003 m. pradėjo groti vargonais kaip fakultatyvinį dalyką pas mokytoją V.Prekerytę. Nuo 2008 m. mokosi LMTA vargonų (doc. G. Kviklio klasė) ir muzikologijos (lekt. J. Vilimo klasė) specialybes. 2010 m. studijavo Vienos muzikos ir vaizduojamųjų menų universitete pas prof. R.Summereder (pagal Erasmus mainų programą), o 2011 m. stažavosi J.Sibeliaus muzikos akademijoje Helsinkyje pas vargonų profesorių K.Jussila (pagal Nordplus mainų programą).

2006 m. K.Juodelytė dalyvavo respublikiniame Jono Žuko jaunųjų vargonininkų konkurse (III vieta), o 2010 m. – respublikiniame Juozo Naujalio jaunųjų vargonininkų konkurse, kur pelnė pirmąją vietą. 2011 m. ji laimėjo pirmąją premiją tarptautiniame M.K.Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkurse bei specialiuosius prizus už geriausią M.K.Čiurlionio kūrinių atlikimą, geriausią M.K.Čiurlionio fugos b-moll atlikimą, kūrybišką šiuolaikinės muzikos interpretaciją, artistiškiausią pasirodymą, jauniausios finalistės vardą bei galimybę koncertuoti Vilniaus filharmonijoje ir Kristupo vasaros festivalyje.

K.Juodelytė dalyvavo įvairiuose meistriškumo kursuose tarp kurių G.Bovet, J.Tuma, H.Lucke, T.Jellema, D.Tagliente, S.Cherepanov ir kt. Kaip solistė, kamerinės muzikos atlikėja bei orkestrų narė ji nuolat dalyvauja įvairiuose vargonų muzikos festivaliuose bei koncertuose Lietuvoje. Kaip solistė yra koncertavusi Austrijoje, Lenkijoje, Suomijoje ir Vokietijoje.

Indrė Veličkaitė 2007 m. baigusi Nacionalinę M.K.Čiurlionio menų mokyklą įstojo į LMTA, kur įgijo choro dirigentės bakalauro laipsnį. Vargonų muzikos meno pradėjo mokytis pas mokytoją J.Bundzaitę. Studijų metu vargonais grojo kaip fakultatyvinį dalyką pas doc. G.Kviklį. Dabar I.Veličkaitė studijuoja magistrą vargonų ir klavesino katedroje pas lek. J.Barkauskaitę. Vargonininkė aktyviai koncertuoja Lietuvoje ir užsienyje - Vokietijoje, Prancūzijoje, Italijoje, dalyvavo J. Naujalio jaunųjų vargonininkų konkursuose, įvairiuose meistriškumo kursuose. Šiuo metu I.Veličkaitė yra VU merginų choro "Virgo" chormeisterė.

“Kultūros nakties“ programoje VU Šv. Jonų bažnyčioje 18 val. taip pat koncertuos vargonininkė Diana Encienė.

Koncerte skambės A.Vivaldi - J.S.Bacho Concerto grosso C - dur, BWV 594, J.S.Bacho choralinis preliudas "Von Gott will Ich nicht lassen", BWV 658, M.K.Čiurlionio Fuga-choralas a-moll (pagal choralą "Aus tiefer Not schrei' ich zu Dir") ir fuga e-moll, VL 226, J.Rheinbergerio Sonata Nr. 4 a-moll, op. 98 ir V.Bartulio Choralas ir tokata "1750-ųjų liepos 17-osios vizija".

Anot Dianos Encienės, šios programos ypatingas akcentas bus žymaus šiuolaikinio lietuvių kompozitoriaus V.Bartulio Choralas ir tokata "1750-ųjų liepos 17-osios vizija".

“Kūrinio idėją ir pavadinimą inspiravo Bacho gyvenimo faktas: dešimt dienų prieš mirtį - 1750 m. liepos 17 d. – dėl diabeto apakęs kompozitorius keletui valandų praregėjo. Jam akių operaciją darė žinomas to meto chirurgas, kuris, beje, taip pat operavo ir Georgą Friedrichą Hendelį. Hendeliui akių operacija padėjo, bet Bachui – ne.” – prisiminė svarbų Bacho gyvenimo įvykį vargonininkė.

“Kūrinio pirmos dalies pagrindą sudaro J.S.Bacho choralo "Ich ruf zu Dir, Herr Jesu Christ" boso partija. Antra dalis, tokata, simbolizuoja praregėjimą. Kulminacijoje pasirodęs minėto choralo motyvas - ramybės, susitaikymo su lemtimi ženklas." – apie kūrinio sandarą pasakojo Encienė.

Diana Encienė 1988 metais baigė LMTA vargonų ir fortepijono specialybes LMTA (vargonus - prof. L.Digrio klasėje). Po studijų tobulinosi garsių Europos vargonininkų L.Rogg, L.Krämer, Chr.Bossert, Z.Szathmáry, A.Rössler, N.Danby, M.Sander ir kt. meistriškumo kursuose. D.Encienė ne tik reguliariai koncertuoja Lietuvoje, bet ir yra gastroliavusi Austrijoje, Vokietijoje, Lenkijoje, Rusijoje, Rumunijoje, Estijoje bei kitose šalyse. Ji taip pat bendradarbiauja su garsiomis Lietuvos vokalistėmis (Judita Leitaite, Regina Maciūte, Gintare Skėryte, Skaidra Jančaite ir kt.) bei keliais Vokietijos chorais. Vargonininkės repertuare - įvairių epochų muzika. Ji taip pat yra dariusi įrašų Lietuvos radijui. Šiuo metu D.Encienė dirba LMTA.

“Kultūros nakties“ programoje VU Šv. Jonų bažnyčioje 19.30-21 val. taip pat koncertuos vargonininkės Indrė Veličkaitė, Evelina Staniulytė ir Karolina Juodelytė.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Devintasis teatro „Kitas kampas" sezonas kviečia improvizacijos pagalba keisti gyvenimą (1)

Šį rudenį devintąjį sezoną pradedantis vienintelis Lietuvoje profesionalus improvizacijos...

Bardų sostinėje Anykščiuose nusileido „Purpurinis vakaras" (2)

Vakar Anykščių Vyskupo skvere suskambę gitarų akordai paskelbė Nacionalinio bardų festivalio...

Dievo žodį turėtų girdėti visi – Lvove mišios yra laikomos ir gestų kalba (1)

Daugumai kurčiųjų ar silpnai girdinčiųjų pamaldos vyksta spengiančioje tyloje. Dvasininkas iš...

Aktorė N. Varnelytė: kadaise teko išprašyti draugę iš namų...

Profesionalus komedijos teatras „Domino“ pristato karščiausią rudens sezono naujieną –...

Buvusiame žiemgalių kariniame centre Tervetėje - tvirtovės šturmas

Latvijos Tervetės gyvenvietėje vyko didžiausia šalyje atkuriamosios istorijos šventė.

Top naujienos

Ar kada susimąstėte, kaip iš tiesų dirba „Palangos bobutės“ (33)

300 kvadratinių metrų dydžio butas vasarai Palangoje jau atgyvena, sako „Ober-Haus“ Vakarų...

Kaip iš tikrųjų atrodo gyvenimas Rusijos glūdumoje (21)

Švintant saulei Jevdokimovas, kaimas Rusijos glūdumoje, tingiai bunda iš miego ir nyra iš trobas...

Naktinis reidas Vilniuje: nepilnametis prie vairo ir nuo dėmesio į krūmus sprukęs doras jaunuolis

Naktinis reidas Vilniuje prasidėjo iškart pričiuptais dviem vairuotojo pažymėjimų...

Po lietaus dalis sostinės gyventojų liko be elektros (29)

Į DELFI redakciją šeštadienio vakarą kreipėsi vilnietis, kurio teigimu, pusė sostinės...

Pridarytas klaidas išvardijęs D. Adomaitis pasiūlė priprasti prie tokio L. Lekavičiaus žibėjimo specialiai Krepšinis.lt iš Rygos (80)

Lietuvos krepšininkai galėjo savo kailiu patirti, kokį potencialą turi ši „auksine karta“...

Nematomi žvalgybininkų karai, pinigai ir naujas ginklas – moterys (85)

Mečys Laurinkus – pirmasis Nepriklausomos Lietuvos žvalgybos vadas. Koks šio profesionalo...

Latvijos talentų nesulaikiusi Lietuvos rinktinė kapituliavo Rygoje (1122)

Kontrolinėse rungtynėse Rygoje Europos čempionatui besirengianti Lietuvos rinktinė pralaimėjo...

Kaip iš siaubo filmo: Baltimorės monstras pardavinėjo aukų kūnus užkandinėje (52)

Neseniai mirė žudikas maniakas Josephas Roy’us Metheny’is, dažnai vadinamas Baltimorės...

Profesinė liga baigėsi kankinimo prietaisą primenančiame vežimėlyje (83)

Lazdomis varomas invalido vežimėlis . Kai kam jis panašus į kankinimo prietaisą, bet vos...

Atrodo paprasta, bet efektyvu: kaip miestai gelbėjasi nuo nepakeliamos kaitros (4)

Didmiesčiai visame pasaulyje ieško būdų, kaip išgyventi vasarą ir išsaugoti gyvybes. Kovoje su...