Klaipėdoje startuoja „Šviesų festivalis“

Jau šį vakarą startuoja modernus ir ryškus Klaipėdos „Šviesų festivalis“. Keturis festivalio vakarus, vasario 13–16 d., šviesose paskęs senamiesčio gatvės, pastatai ir netikėtos erdvės. Festivalio metu lankytojų lauks 25 nuolatiniai projektai, tarp kurių - meninės instaliacijos, interaktyvios pramogos, originalūs projektai.
Klaipėdos „Šviesų festivalis“
Klaipėdos „Šviesų festivalis“
© Organizatorių nuotr.

Atidaryti „Šviesų festivalį“ organizatoriai kviečia skelbiant ryškią šviesos akciją. Vasario 13 d., šeštadienį, 18 val., visi festivalio lankytojai kviečiami į Liepų gatvę šalia Klaipėdos laikrodžių muziejaus. Čia skambant ritmingai muzikai ir „diriguojant“ patyrusiam choreografui, gims ryškus ir klaipėdietiškas šviesos šokis.

Festivalio metu pristatomi 25 nuolatiniai projektai, kuriuos pristato ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje gerai žinomi mūsų šalies menininkai, architektai, be to didelė dalis projektų sukurti specialiai Klaipėdai, jos istorijai.

Naktinėse ekskursijose užregistruota daugiau nei 700 dalyvių iš visos Lietuvos, o unikaliai instaliacijai „Kirmgrauža“ muziką, specialiai iš Berlyno atvykęs klaipėdietis DJ Genys kurs renginio metu iš Klaipėdos miesto, uosto garsų. Kiekvieną festivalio rytą garsai bus įrašomi iš naujo, o vakare papildys šviesos instaliaciją.

DELFI
Naujienų prenumerata
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Kultūros parkas

Norvegijos dangų laižė milžiniško bokšto formos laužo liepsnos (3)

Vizualinių menų kūrėjas iš Norvegijos Martinas Molnesas įamžino ir su kitais pasidalino neįtikėtino grožio ir didybės reginiu – tiksliau filmuota medžiaga. Šį grožį kiekvienais metais galima stebėti visoje šalyje, tačiau Sliningeno miestui šiuo atveju prilygti negali niekas.

R. Tuminas prieš istorines gastroles: „Mums tai nepaprastas išmėginimas“

Vilniaus mažasis teatras (VMT) liepos 8-17 dienomis viešės Kinijos „Nanluoguxiang“ teatrų festivalyje. Jame parodys režisieriaus Rimo Tumino spektaklius „Trys seserys“, „Madagaskaras“ ir Gabrielės Tuminaitės „Dėdės ir dėdienės“.

Liepos 6-ąją Kaune – nemokamos miesto ekskursijos

„Liepos 6-oji – ekskursijų diena Kaune“ – tai nauja, jaunatviška kauniečių iniciatyva, kuri per Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną kvies mieste likusius geriau pažinti Laikomosios sostinės istoriją, architektūrą, kultūrą. Ekskursijų maršrutai drieksis į visas puses nuo istorinio Centrinio pašto.

Paveldėtu amatu perrašo Lietuvos istoriją

Šiuo metu tradicinių amatų centre „Meniškas kaimas“ prie Bebrusų ežero vyksta sąskrydis, kurio eiliniu tikrai nepavadinsi. Garsi keramikų Šeškauskų šeima su amato bičiuliais ketina atgaivinti laužo keramikos technologija išdegtus 2500 metų senumo dirbinius, kurie buvo atrasti paslaptingose Luokesų ežero gyvenvietėse ant polių.

Ar reikia saugoti „Stalino saulę vežusių“ kūrėjų paminklus? (52)

Grupė parlamentarų siūlo keisti kultūros vertybių aprašą ir nebesaugoti objektų, susijusių su okupuotos Lietuvos vadinamojo 1940 metų Liaudies Seimo nariais ir jų įgaliotiniais, „parvežusiais Lietuvai Stalino saulę“ – perdavusiais SSRS Aukščiausiajai Tarybai deklaraciją, kurioje prašoma priimti Lietuvą į SSRS.
„Apvalytuose“ vaidinanti G. Petrovskytė: „Be gyvenimiško purvo gėlės neauga“ Dar besimokydama aktorystės meno Greta Petrovskytė sukūrė du pagrindinius vaidmenis režisieriaus Oskaro Koršunovo spektakliuose „Jelizaveta Bam“ pagal Daniilą Charmsą ir „Apvalytieji“ pagal Sarah Kane. Šiandien Greta – diplominius darbus apsigynusi aktorė. Tarsi norisi pasakyti: gyvenimo kryžkelėje stovinti jauna aktorė. Tačiau pati Greta nesijaučia esanti kryžkelėje. Pasak jos, iki šiol viskas labai natūraliai dėliojasi. Apie natūraliai besidėliojančius gyvenimiškus bei kūrybinius kelius kalbamės su pačia Greta.
„Apvalytuose“ vaidinanti G. Petrovskytė: „Be gyvenimiško purvo gėlės neauga“
2016 birželio 6 d.