Spalio 14 d., trečiadienį, 18.00 val. Rupert meno ir edukacijos centre Vilniuje atsidarys tarptautinė šiuolaikinio meno paroda „Dvigubas mazgas“. Rupert galerijoje, kurioje savo kūrybą yra eksponavusios tokios šiuolaikinio meno pasaulio žvaigždės kaip Dora Garcia, Dan ir Lia Perjovschi bei Ternerio prizo laimėtoja Laure Prouvost, bus pristatomi naujausi jaunosios kartos lietuvių ir užsienio menininkų kūriniai.
Styrmir Örn Guðmundsson, „Butterfly Blues“, 2015
© Organizatorių nuotr.

Greta meno pasaulyje žinomų Islandijos, Norvegijos, Italijos, Suomijos ir kitų šalių menininkų Valentinos Desideri, Morteno Norbye Halvorseno, Denise Ferreiros da Silvos, Berglindos Jona, Styrmiro Orn Gudmundssono ir Juha Pekka Laakoneno, savo darbus pristatys perspektyviausi Lietuvos jaunosios kartos kūrėjai: Lina Lapelytė, Viktorija Rybakova ir Augustas Serapinas.

„Dvigubas mazgas“ – tai unikalių kūrinių paroda, sujungianti du vienas kitam, iš pirmo žvilgsnio, prieštaraujančius polius: meną ir politiką. Ja siekiama atkreipti dėmesį į asmenybę žlugdančias psichologines praktikas bei jų politinius aspektus. „Atsispirdamos nuo depresijos, ir apžvelgdamos emocijų mainus apskritai, pakvietėme ir paskatinome menininkus nebijoti klysti bei būti pažeidžiamais“ – apie parodos inspiracijas kalba Rupert kuratorės Justė Jonutytė ir Maya Tounta.

Parodoje kūriniai, architektūra ir kuratoriniai sprendimai įgauna išpažintinį toną. Juo parodos organizatorės atkreipia žiūrovų dėmesį į sustabarėjusį psichologinės patologijos supratimą ir abejingumą šiuolaikinėje visuomenėje. Šios ir kitos egzistencinės, Lietuvoje retokai aptariamos, temos taps tarptautinės parodos ašimis.

Parodos dalyvius Viktoriją Rybakovą ir Augustą Serapiną vis dažniau pastebi svarbiausių pasaulio meno institucijų kuratoriai. A. Serapino parodos 6-oje Maskvos bienalėje, Vienos Kunsthalėje, MuKHA (Antverpenas) ir SALTS (Bazelis) meno erdvėse, ir V. Rybakovos pasirodymai KW Berlin meno erdvėje Berlyne, bei Lietuvos paviljone 55-oje Venecijos meno bienalėje, suteikė tarptautinį pripažinimą bei padėjo tvirtus pamatus profesionalioms menininkų karjeroms. Tuo tarpu Londone gyvenanti ir kurianti Lina Lapelytė, ilgą laiką garsėjanti savo interaktyviais muzikiniais performansais ir moderniomis operomis („Have a Good Day“ ŠMC, Vilnius, 2011 m.; „Hunky Bluff“ Serpentine galerija, Londonas, 2014 m.; „Candy Shop“ karalienės Elžbietos menė, Londonas, 2014 m.), į Lietuvą sugrįžta su nauju performansu ir video darbu.

Ruperte pristatomas „Dvigubas mazgas“ yra pirmoji renginių programos, kuruojamos bendradarbiaujant su Oslo Nacionaline meno akademija (Norvegija) ir Reikjaviko Gyvuoju meno muziejumi (Islandija), dalis, paroda taipogi bus rodoma Pabradėje, Visagine, Osle bei Reikjavike. Tarpkultūrinė trijų meno institucijų – daugiafunkcio rezidencijų, edukacijos ir parodų centro Rupert, didžiausios Skandinavijos meno akademijos bei didžiausio šiuolaikinio meno muziejaus Islandijoje – kolaboracija atvers galimybes tarpdisciplininiams mainams ir supažindins trijų šalių žiūrovus su šiuolaikinio meno problematika.

Parodos „Dvigubas mazgas“ proga bus skaitomos paskaitos ir rengiamos kūrybinės dirbtuvės. Parodą papildys unikalus leidinys, su šiuolaikinio meno kūrėjų Joshua Simono, Ninos Power, Floriano Cramerio ir Traviso Jeppeseno tekstais. Atidarymo vakarą Ruperte pradės menininkų Linos Lapelytės, Styrmiro Orn Gudmundssono ir Valentinos Desideri performansai. Atidarymo svečiams bus suteikta išskirtinė proga susipažinti ir pabendrauti su visais iki vieno parodoje dalyvaujančiais menininkais, ir parodos kuratorėmis. Paroda veiks spalio 14 – lapkričio 11 dienomis.

Rupert meno ir edukacijos centras įsikūręs vaizdingame Valakampių rajone, greta antrojo Neries paplūdinio. Adresas: Vaidilutės g. 79, Vilnius.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Devintasis teatro „Kitas kampas" sezonas kviečia improvizacijos pagalba keisti gyvenimą (1)

Šį rudenį devintąjį sezoną pradedantis vienintelis Lietuvoje profesionalus improvizacijos...

Bardų sostinėje Anykščiuose nusileido „Purpurinis vakaras" (2)

Vakar Anykščių Vyskupo skvere suskambę gitarų akordai paskelbė Nacionalinio bardų festivalio...

Dievo žodį turėtų girdėti visi – Lvove mišios yra laikomos ir gestų kalba (1)

Daugumai kurčiųjų ar silpnai girdinčiųjų pamaldos vyksta spengiančioje tyloje. Dvasininkas iš...

Aktorė N. Varnelytė: kadaise teko išprašyti draugę iš namų...

Profesionalus komedijos teatras „Domino“ pristato karščiausią rudens sezono naujieną –...

Buvusiame žiemgalių kariniame centre Tervetėje - tvirtovės šturmas

Latvijos Tervetės gyvenvietėje vyko didžiausia šalyje atkuriamosios istorijos šventė.

Top naujienos

Elitinėje vietoje – gėdingas vaizdas (76)

Išklypusios plytelės ir išlūžę latakai, daug metų neveikiantis apgriuvę fontanas. Taip jau ne...

Lekiate prie jūros? Nepamirškite, Jus stebi (31)

Atostogauti galima ir reikia, tik ne tuomet, kai vairuoji. Tokią žinią visą vasarą vairuotojams...

Pirmą „Lietuvos ryto“ treniruotę surengęs R. Kurtinaitis palinkėjo A. Gudaičiui parvežti medalį susipažino su asistentu (5)

Vilniaus „Lietuvos ryto“ komanda šeštadienio rytą surengė pirmą treniruotę, kurią,...

Rusija: Surguto mieste vyras peiliu sužeidė aštuonis žmones (17)

Šeštadienį Surguto mieste (Chantų-mansių autonominė apygarda) peiliu ginkluotas nežinomas vyras...

Lietuviai rado dar vieną apsipirkimo maršrutą (136)

Europos statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, Lietuvoje šiemet prekių ir paslaugų...

Vienas šuolis į vandenį pakeitė šeimos gyvenimą istorija sujaudino tūkstančius (55)

Birželio 10 d. vilnietis Aurimas Vėbra patyrė labai sudėtingą traum ą – penkto kaklo...

Karščiausi brandaus amžiaus vyrai, įrodantys, kad amžius – tik skaičius

Visi šie vyrai jau ne jaunikliai, visi jie puikiai atrodo ir mielai kelia savo asmenukes į...

R. Bogdanas. Iš ko Šiaurės Korėja gavo ukrainietiškus variklius raketoms? (610)

Vienas tarptautinis detektyvas artėja prie finišo tiesiosios. Įvyks teismas Hagoje, kuris paskelbs...

Odos vėžio simptomai, kurie dažnai būna nematomi (2)

Dažniausiai – 99 atvejais iš 100 – odos vėžys yra aiškiai regimas kūno paviršiuje (nors...