Šeštą kartą Vilniaus Rotušėje prasidėjo tradicinė Tarptautinė kalėdinė labdaros mugė. Lietuvoje reziduojančių užsienio ambasadorių ar verslininkų žmonas kvietė įsigyti pačių darytų arba iš įvairiausių šalių atvežtų saldumynų, suvenyrų bei kalėdinių papuošimų. Tradiciškai perkirpdama kaspiną, mugę atidarė jos globėja ponia Alma Adamkienė. Šiemet mugėje surinktas rekordinė lėšų suma - vilniečiai, miesto svečiai ir rėmėjai suaukojo virš 250 tūkst. litų.
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Pakilia nuotaika švytinti pirmoji Lietuvos ponia pasidžiaugė, kad mugė plečiasi, visi stendai – gražūs ir reprezentuoja tų šalių kraštus bei pridūrė, kad tik sniego trūksta, bet, galbūt, iki švenčių ir jo sulauksime. A. Adamkienė tradiciškai apžiūrėjo visus stendus, pabendravo su įvairių šalių ambasadoriais ir jų žmonomis, kurie apipylė pirmąją ponią įvairiausiomis dovanomis: nuo riestainių iki įvairių moterų rankomis kurtų suvenyrų.

„Kalėdos – pati gražiausia šventė. Nuo pat vaikystės visi vaikai labiausiai jų laukia. Kalėdų senelis, eglutė, dovanos - viskas kartu. Tik sniego trūksta, bet gal iki Kalėdų ir sniego turėsime“, - šypsojosi A. Adamkienė.

Paklausta, ko švenčių proga norisi palinkėti Lietuvos žmonėms, atsakė: „Geros nuotaikos, linksmų švenčių, kad išmoktumėme būti tolerantiški, stengtumėmės vienas kitam padėti, žiūrėtume ir mylėtume vaikus daugiau negu dabar. Tikiuosi, kad tai įvykdysite“.

Po pasivaikščiojimo mugėje, ponia A. Adamkienė buvo pakviesta prie Airijos stendo paragauti tikros airiškos kavos, pagamintos pagal Airijos ambasadoriaus žmonos, šios mugės pirmininkės, Siobhan Denham receptą.

Vieni kitiems siuntė sveikinimus

Mugėje galima buvo pamatyti Agnę Zuokienę, pristačiusią stendą „Nedelsk“. Ponia A. Zuokienė rankose laikė daugybę krepšelių su dovanomis namiškiams. Tradiciškai ji įsigijo itališką pyragą, kalėdinius papuošimus eglutei, indų papuošalus, vokiškų, daniškų sausainių.

„Neseniai esu perskaičiusi įdomų tyrimą, kad moters gyvenimo metų vidurkis - apie 77 metai. Apie 7 metus dirbama, apie 7 metus valgoma, miegama – daugiau, bet man labai smagus momentas – kad 4 metus yra svajojama. Aš už tai, kad dar daugiau mes svajotume, nereikia norėti svajonių išsipildymo, jeigu jų nėra. O savo šeimai noriu palinkėti ramių metų, jokių išbandymų“, - palinkėjo A. Zuokienė.

Labdaros aukcioną vedantis Žilvinas Grigaitis tikino jau nusipirkę visas kalėdines dovanas, todėl mugėje talkinantis ambasadoriams ir kartais pasižvalgantis į „mažus niekučius“.

„Palinkėčiau visiems ištvermės, kad neišblėstų optimizmas, kad kai gyvenime sunku, pagalvotų, jog visada po juodų dienų ateina šviesios, pradeda šviesti saulė. Linkėčiau patiems pagalvoti, kas jus supa, ką daryti, kad gyventum geriau ir visiem būtų gerai“, - kalbėjo Ž. Grigaitis.

Prisijungė naujos šalys

Mugėje savo stendus pristatė trisdešimt pasaulio šalių bei trys Lietuvoje veikiančios tarptautinės mokyklos - Tarptautinė Amerikos mokykla Vilniuje, Vilniaus tarptautinė mokykla ir Vilniaus prancūzų pradinė mokykla. Šiemet prie kitų mugės dalyvių pirmą kartą prisijungė ir Bulgarija, Nyderlandai, Gruzija, Moldavija bei Ispanija.

Šių metų šventėje surinkti pinigai atiteks neįgalių vaikų mokykloms „Aidas“ „Atgaja“, vaikų ir jaunimo dienos centrui „Mūsų nameliai“, Vilniaus Universiteto vaikų ligoninės Neurologijos skyriui, Švč. Marijos senelių globos namams Marijampolėje bei vaikų globos centrui „Šaltinėlis“, kur laikinai glaudžiasi krizinėse situacijose atsidūrę vaikai.

Vilniečiai ir miesto svečiai turės progą įsigyti kalėdinių saldumynų ir papuošimų, rankų darbo papuošalų, originalių meno dirbinių, knygų užsienio kalbomis, dalyvauti loterijoje ir laimėti vertingų prizų.

Pernai mugėje labdarai buvo surinkta 224 tūkst. litų, šiemet tikimasi, kad ši suma bus dar didesnė. Preliminariais duomenimis, šįmet mugės metu surinkta daugiau pinigų - per 230 000 litų, kurie bus skirti šešiems labdaros projektams.

Tarptautinės kalėdinės labdaros mugės idėja pirmąkart buvo įgyvendinta 2002 metais, kai Austrijos ambasadoriaus rezidencijoje tuometinio ambasadoriaus žmona p. Rosemaria Schwarzinger surengė pirmąją nedidelę mugę.

Tokios mugės, organizuojamos užsienio šalių ambasadorių žmonų bei tarptautinės bendruomenės moterų, laikinai gyvenančių vienoje ar kitoje šalyje, populiarios visame pasaulyje. Pastaruosius kelerius metus šią labdaringą šventę Lietuvos sostinėje rengia Vilniaus tarptautinė moterų asociacija. Per penkerius metus mugėje buvo surinkta beveik 700 tūkst. litų, kurie atiteko neįgaliems ir likimo nuskriaustiems vaikams bei seneliams.

Labdaringą renginį organizuoja Tarptautinė moterų asociacija, vienijanti Lietuvoje reziduojančių užsienio ambasadorių ar verslininkų žmonas bei lietuves moteris.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Dievo žodį turėtų girdėti visi – Lvove mišios yra laikomos ir gestų kalba (1)

Daugumai kurčiųjų ar silpnai girdinčiųjų pamaldos vyksta spengiančioje tyloje. Dvasininkas iš...

Aktorė N. Varnelytė: kadaise teko išprašyti draugę iš namų...

Profesionalus komedijos teatras „Domino“ pristato karščiausią rudens sezono naujieną –...

Buvusiame žiemgalių kariniame centre Tervetėje - tvirtovės šturmas

Latvijos Tervetės gyvenvietėje vyko didžiausia šalyje atkuriamosios istorijos šventė.

Užutrakyje nuskambės tikra muzikos retenybė

Nauja – tai pamiršta sena. Tačiau šis naujumas gali tapti ne tik malonia staigmena, priminimu,...

Žinomi fotomenininkai ir vėl susivienys bendram tikslui (2)

Aštuntus metus iš eilės uostamiestyje pristatomo fotografijos projekto „KITI“ pagrindinis...

Top naujienos

Ispanijoje įvykdyta dar viena ataka: nušauti penki teroristai, vilkėję mirtininkų liemenes sužeisti septyni žmonės (121)

Ispanijos pajūrio kurorte Kambrilse penktadienį paryčiais automobiliui „Audi“ įsirėžus į...

Antiglobalizmas – naujasis kvailių socializmas (31)

Remiantis nusistovėjusia ekonomikos teorija, globalizacija „pakelia visas valtis“ ir turi...

Orai: po tikros karščio bangos vėl teks ieškotis megztinio (15)

Vasara tempo nemažina ir jau artimiausiomis dienomis vėl sulauksime tikros karščio bangos: oras...

Lėktuvnešio apsauga kelia abejonių: ant jo nutūpęs dronas liko nepagautas (23)

„HMS Queen Elizabeth“ lėktuvnešis – naujas, modernus ir didelis Jungtinės Karalystės...

Įtampa Vokietijoje auga: prieš rinkimus – spaudimas automobilių gamintojams (3)

Vokietijos pastangos atsitiesti po vadinamojo „dyzelgeito“ skandalo gali labai greitai virsti...

Vilniaus oro uoste po rekonstrukcijos nusileido pirmasis keleivinis lėktuvos (4)

Vilniaus oro uoste po daugiau nei mėnesį trukusios kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcijos...

Teroristinis išpuolis Barselonoje: 13 žmonių žuvo, apie 100 sužeisti sunkvežimiui taranavus minią atnaujinta 6:54 (803)

Turistų pamėgto Ramblos rajono pagrindinėje gatvėje Barselonoje, į žmonių minią įvažiavo...

Siūlo iššūkį: 30 dienų be cukraus ar kavos ką galima pasiekti (44)

30 dienų be cukr aus, miltų ar kav os. 30 dienų iš eilės nueiti po 8 tūkst. žingsnių ar...

Už vadovų atlyginimų slėpimą siūlo bausti

Kai kurių valstybės įmonių ir bendrovių vadovų atlyginimams esant po devyniais užraktais,...