J. Miltinio dramos teatro kolektyvas vėl kyla į kovą: nepatenkinti paskirtu laikinuoju teatro vadovu

 (7)
Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatro vadovas Linas Zaikauskas Kultūros ministerijos specialiosios komisijos sprendimu pripažintas seksualiai priekabiavęs prie jaunos aktorės. Kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson, po šios komisijos išvadų bei patikrinimo rezultatų, kai vadovas apkaltintas ne tik seksualiniu priekabiavimu, bet ir neatėjimu į darbą, yra nusprendusi atleisti teatro direktorių iš pareigų, vos tik jis grįš iš atostogų. Naujienų portalo JP žiniomis, atleidimo lapelį L. Zaikauskas turėtų gauti kitą savaitę, liepos 17 d.
Panevėžio J. Miltinio dramos teatras
© T. Stasevičiaus nuotr.

Šiuo metu atostogaujantį J. Miltinio dramos teatro direktorių pavaduoja Ūkio skyriaus vadovas Romualdas Kiseliūnas.

Kaip naujienų portalui JP teigė kultūros ministrės patarėjas Viktoras Bachmetjevas, R. Kiseliūnas teatrui vadovaus, kol L. Zaikauskas grįš iš atostogų.

„Kultūros ministerija yra įsipareigojusi atlikti viską tvarkingai. Tad pirmiausia, grįžusį iš atostogų teatro vadovą L. Zaikauską teisėtai atleisime ir pagal numatytą tvarką skelbsime naują konkursą teatro vadovo pareigoms užimti“, – pasakojo V. Bachmetjevas.

Tačiau tokiu sprendimu piktinasi J. Miltinio dramos teatro aktoriai, personalas. „Juk pati ministerija žadėjo žmogų iš šalies. Kaip už ūkį atsakingas asmuo gali tvarkytis su kūrybiniu darbu“, – nesupranta teatralai.

Tikisi vadovo vadybininko

J. Miltinio dramos teatro aktoriai vienbalsiai pritaria, kad šiuo metu teatrui reikia gero vadybininko, kuris sugebėtų grąžinti gerą teatro vardą.

Itin trumpą laiką, tik 2 dienas buvęs teatro direktoriumi aktorius Laimutis Sėdžius, teigė norintis vadovo kėdėje matyti žmogų, kuris sugebėtų ne tik vadovauti kolektyvui, bet į teatrą pritrauktų ir naujų režisierių. Tačiau pats L. Sėdžius apie dalyvavimą konkurse net nesvarsto.

„Jau esu dvi dienas buvęs teatro direktoriumi. Sočiai ir per akis“, – juokavo J. Miltinio teatro aktorius.

Panevėžietė aktorė Toma Razmislavičiūtė-Juodė džiaugiasi pagaliau sulaukusi seksualinio skandalo pabaigos ir J. Miltinio dramos teatro direktoriaus atleidimo.

„Teatro bendruomenei tai buvo baisus smūgis. Džiaugiuosi, kad pagaliau teisingumas neliko abejingas jaunos merginos pagalbos šauksmui. Dabar teatrui vadovo kėdėje svarbiausia sulaukti jauno ir perspektyvaus žmogaus“, – įsitikinusi aktorė.

Vadovo atleidimas – dar nėra istorijos pabaiga

Kitas ilgametis J. Miltinio teatro aktorius ir režisierius Vytautas Kupšys mano, jog visgi L. Zaikausko atleidimas dar nėra istorijos pabaiga.

„Mūsų teatras pastoviai kenčia ir tai yra ministerijos neveiksnumas“, – įsitikinęs aktorius.

V. Kupšys nesupranta, kodėl į aktorės prašymą, kuri apkaltino teatro vadovą priekabiavimu, teisėsauga nereagavo.

„Ar tai neįrodo ministerijos neveiksnumo“, – retoriškai klausė V. Kupšys.

Atleistas dėl grubių pažeidimų

Kultūros ministrės patarėjas V. Bachmetjevas priminė, kad J. Miltinio dramos teatro vadovas L. Zaikauskas atleistas remiantis specialios komisijos išvada, kad jis seksualiai priekabiavo prie darbuotojos bei dėl to, kad nesirodė darbe be pateisinamos priežasties ir gavo algą. „Tai yra du šiurkštūs darbo pažeidimai“, – sakė V. Bachmetjevas.

Anot ministrės patarėjo, be šių, ministerijos sudaryta tyrimo komisija nustatė ir kitų pažeidimų: L. Zaikauskas naudojosi darbiniu automobiliu asmeniniams reikalams, painiojo viešus ir privačius interesus, nenusišalino samdydamas sutuoktinę teatre.

Tyrimas pradėtas gegužę iš Panevėžio J. Miltinio dramos teatro aktorės Erikos Račkytės gavus skundą dėl L. Zaikausko seksualinio priekabiavimo. Vėliau tyrimas išplėstas gavus papildomų duomenų apie teatro vadovo veiklą teatre.

Tyrimo metu komisija apklausė esamus ir buvusius teatro darbuotojus, susipažino su teatro veiklos dokumentais, konsultavosi su Valstybinė darbo inspekcija bei „Sodra“. Tyrimo išvadose komisija taip pat rėmėsi Lietuvos lygių galimybių kontrolieriaus tyrimo išvadomis.

„Tai, ką darė teatro vadovas Panevėžyje, yra nepriimtina bet kokioje organizacijoje, jau nekalbant apie kultūros įstaigą. Šiuo sprendimu taip pat siunčiame aiškų signalą ir kitiems – seksualiniam priekabiavimui, savo darbuotojų ir kolegų žeminimui vietos nėra ir negali būti“, – teigė Kultūros ministrė L. Ruokytė-Jonsson.

Teatre – ne pirmas konfliktas

Atostogaujančio J. Miltinio dramos teatro vadovo L. Zaikausko telefonas yra išjungtas.

Jis teatrui vadovavo nuo 2015-ųjų spalio – buvo paskirtas penkerių metų kadencijai. Anksčiau L. Zaikauskas yra dirbęs įvairiuose Lietuvos ir užsienio teatruose, 1992–1999 metais vadovavo Lietuvos rusų dramos teatrui. Dramos ir muzikiniuose teatruose bei televizijoje yra pastatęs per 80 spektaklių.

J.Miltinio teatre vadovybės ir darbuotojų konfliktai kyla ne pirmą kartą – 2011-ųjų gegužę teatro kolektyvas tuometiniam vadovui režisieriui Romualdui Vikšraičiui buvo išreiškęs nepasitikėjimą, tačiau jis poste išsilaikė visą kadenciją. Taikyti kolektyvo su teatro vadovu į Panevėžį ne kartą vyko ir parlamentarai, ir kultūros ministras, susidariusi padėtis ne kartą svarstyti Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitete.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Kultūra

Baltijos jūroje nuskendo garsaus fotografo R. Požerskio žmona V. Požerskienė (20)

Penktadienį mūsų šalies menininkai rinkosi atsisveikinti su Lietuvos fotomenininkų sąjungos Kauno skyriaus darbuotoja Virginija Požerskiene, žinomo fotomenininko Romualdo Požerskio žmona. Moteris nuskendo besimaudydama Baltijos jūroje, atostogų Nidoje (miestelyje Latvijoje) metu.

„Mano istorija“: galerijoje susitiks vizualaus meno kūrėjų ir nuo priklausomybių sveikstančiųjų kūryba

Liepos 26 d., trečiadienį, 18 val. Pamėnkalnio galerijoje (Pamėnkalnio g. 1, Vilnius) atidaroma socialinio meno paroda „Mano istorija“. Projektas „Mano istorija“ kuriamas profesionalaus meno kūrėjams bendradarbiaujant kartu su sostinės Dailininkų sąjungos galerija bei VA Caritas priklausomų asmenų bendruomene „Aš esu“ (Vilnius).

Unikalus Lentvario dvaro portretas - iš paukščio skrydžio ir neregio akimis

11 žurnalistikos studentų iš visos Lietuvos kartu su DELFI kolektyvu nusprendė parodyti savo gimtuosius miestus netikėtu kampu – kuris gi iš jų europietiškiausias, o kuriam dar reikėtų pasitempti? Tačiau vos kibus į darbus jaunųjų žurnalistų laukė netikėtumas: pristatyti savo gimtinę jie turi ne tik žiūrovams, bet ir miesto svečiui, kuris regi ne akimis, o širdimi.

Rugsėjį Vilniuje „duris“ atvers unikali meno galerija „Open Gallery“ po atviru dangumi

Jau šį rugsėjį menų fabrikas „Loftas“ Vilniui pristatys naujausią savo projektą – unikalią meno galeriją po atviru dangumi „Open Gallery“.

Operos žvaigždė G. Monsalve: būti pajacu „Pajacuose“ man – svarbus momentas

Didžiausiose pasaulio scenose ir svarbiausiuose teatruose pasirodantis bei publikos dievinamas operos solistas Giancarlo Monsalve atvyksta į Lietuvą. Iš Čilės kilęs, šiuo metu Hamburge, Vokietijoje gyvenantis tenoras atliks pagrindinį vaidmenį po beveik dešimtmečio prikeliamoje Dalios Ibelhauptaitės režisuotoje R. Leoncavallo operoje „Pajacai“.
OKT teatras
W
HAMLETAS
2017 liepos 29 d. 21.30 val.

ŠOKIS DELHI premjera!
2017 rugsėjo 08 d. 19.00 val.
Režisieriaus Oskaro Koršunovo spektaklis „Vestuvės“, pastatytas atsispiriant nuo vokiečių klasiko Bertoldo Brechto pjesės, tapo vienu sėkmingiausių pastarojo laiko OKT/Vilniaus miesto teatro pastatymų. Jau per pirmąjį sezoną „Vestuvės“ parodytos rekordiškai daug – net 50 kartų. 51-asis kartas aktorių laukė Sankt Peterburge rengiamo festivalio „Raduga“ scenoje.
Oskaro Koršunovo teatro vasara: vestuvės Sankt Peterburge, laidotuvės Madride
2017 birželio 20 d.