Į knygą apie F. Latėną sudėtos bičiulių ir šeimos narių istorijos

 (3)
Vasario 11 d., ketvirtadienį, 17.30 val. Vilniaus paveikslų galerijoje (Didžioji g. 4) vyks dr. Daivos Šabasevičienės ir dr. Rasos Vasinauskaitės knygos „Muzika kaip teatras. Faustas Latėnas“ pristatymas. Knygos leidėjas – R. Paknio leidykla.
Faustas Latėnas
Faustas Latėnas
© DELFI (T.Vinicko nuotr.)

Renginyje dalyvaus Nacionalinės premijos laureatas, kompozitorius Faustas Latėnas, Daiva Šabasevičienė, Rasa Vasinauskaitė, Dalia Balsytė, Eglė Gabrėnaitė, Zita Kelmickaitė, Ramutė Rachlevičiūtė. Muzikuos pianistė Indrė Baikštytė ir styginių kvartetas „Art Vio“: Ingrida Rupaitė-Petrikienė (I smuikas), Kristijonas Venslovas (II smuikas), Tomas Petrikis (altas), Povilas Jacunskas (violončelė). Pristatymą ves Viktoras Gerulaitis.

Knyga „Muzika kaip teatras“ skirta iškiliai lietuvių kultūros asmenybei, Nacionalinės premijos laureatui, teatro ir kino kompozitoriui, akademinės muzikos kūrėjui Faustui Latėnui. Išsamiai pristatoma kompozitoriaus biografija – taip pat ir jo paties pasakojimu – ir visa kūryba, analizuojami spektakliai, sukurti Jaunimo, Vilniaus mažajame, „Lėlės", kituose Lietuvos teatruose ir užsienyje.

Muzikologas Viktoras Gerulaitis intriguojančiai, kaip galbūt jis vienas temoka, aptaria Latėno akademinę muziką. Vieną žymiausių lietuvių teatro asmenybių atskleidžia šeimos narių, bičiulių ir kolegų – aktoriaus ir režisieriaus Algirdo Latėno, aktorės Elžbietos Latėnaitės, režisierių Vitalijaus Mazūro, Eimunto Nekrošius, Rimo Tumino, kompozitorių Vidmanto Bartulio, Algirdo Martinaičio, dailininko Adomo Jacovskio ir kitų pasakojimai.

„Teatrui esu seniai pardavęs dūšią, – viename interviu yra prisipažinęs F. Latėnas. – „Teatras man visuomet atrodė kaip gaivinantis skersvėjis mano akademinėje kūryboje. Tarsi salelė, kurioje leistina realizuoti radikaliausias, banaliausias ir šmaikščiausias mintis, nes į teatro muziką visuomet būdavo žvelgiama atlaidžiau.“

DELFI
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Kultūra

Šiaulių miesto istorija atgimė šiuolaikiškoje roko oratorijoje

Pirmasis gruodžio savaitgalis Šiauliams – ypatingas. Penktadienio vakarą įžiebta Kalėdų eglutė paskelbė šventinio laikotarpio pradžią, o šeštadienį Šiaulių arenoje vykęs baigiamasis teatralizuotas koncertas „780“ pažymėjo jubiliejinių Saulės miesto metų pabaigą.

„Bohemietis“ L. Pautienius: dirbu ne dėl apdovanojimų (1)

Lyg geriausios ir neįkainojamos Kalėdinės dovanos į Lietuvą grįžta geriausi „bohemiečių“ solistai ir spektakliai. Jau gruodžio 14 dieną koncertų salėje „Compensa“ vėl suskambės žiūrovus ir kritiką sužavėjusi Marijaus Adomaičio (Ten Walls) „e-Carmen“. Dalios Ibelhauptaitės režisuota elektroninė garsiausios operos interpretacija leido naujai suskambėti ir ryškiam Eskamilijo vaidmeniui, kurį su malonumu atlieka baritonas Laimonas Pautienius, šiuo metu, beje, besiruošiantis ir Valentino vaidmeniui artėjančioje Vilnius City Operos dešimtmečio premjeroje – „Faustas“.

Garsiojo trijų imperatorių mūšio prie Austerlico inscenizacija

Šeštadienį, gruodžio 3 d., užpraeito šimtmečio kostiumais apsirengę istorijos entuziastai susirinko Tvarožnos lauke, Čekijos Respublikoje. Šioje vietoje buvo surengta vieno iš garsiausių XIX a mūšių inscenizacija.

Aukcione Paryžiuje už 90 000 eurų parduotas „Mažojo princo" originalas

Aukcione Paryžiuje už 90 000 eurų parduotas populiarios knygos „Mažasis princas" originalas. Tai egzempliorius, kurį draugui padovanojo autorius Antoine'as Saint-Exupery, pranešė „Cazo" aukcionų namai, kuriais remiasi agentūra AFP.

Nacionaliniame dramos teatre ant geležinio kalno pasirodė kaulinis senis (1)

Artėjant didžiosioms metų šventėms Lietuvos nacionaliniame dramos teatre įvyko vaizdinga premjera vaikams ir jaunimui – „Kaulinis senis ant geležinio kalno“. Spektaklį pagal lietuvių liaudies pasakojimą, užrašytą Jono Basanavičiaus, ir nacionalinės meno ir kultūros premijos laureatės Birutės Žilytės iliustracijas sukūrė režisierius Jonas Tertelis ir gausi vizualiųjų menų atstovų komanda.
OKT teatras

ŽUVĖDRA
2016 gruodžio 05 d. 19.00 val.

ŽUVĖDRA
2016 gruodžio 06 d. 19.00 val.
Režisierius Oskaras Koršunovas ir jo spektaklio „Žuvėdra“ aktorių trupė, 2016-aisiais aplankę didžiausius tarptautinius festivalius Belgijoje, Italijoje, Ispanijoje bei Bosnijoje ir Hercegovinoje, metus užbaigs Vilniuje. Vienu geriausių šių metu Venecijos bienalėje pristatytų spektaklių vadinamą „Žuvėdrą“ sostinės gyventojai išvys jau gruodžio 5-6 dienomis.
Prestižinėje Venecijos bienalėje pripažinta „Žuvėdra“ 2016-uosius užbaigia Vilniuje
2016 gruodžio 2 d.