Birželio 9-15 dienomis Vilniuje vyks fotoakcija skirta Vilniaus, Lietuvos sostinės, vienos savaitės gyvenimo įamžinimui. Joje kviečiami dalyvauti fotografai profesionalai, mėgėjai, bei tie kurie fotografuos telefono aparatais.
Fotoakcijos dalyviai galės laimėti "Nokia" telefonus, kuriais galima fotografuoti ir filmuoti. Geriausios profesionalų ir mėgėjų nuotraukos (atskirai) bus įvertintos trijose temose: "Vilniečio portretas", "Vilniaus panorama", "Vilniaus šurmulys".

Norintys dalyvauti konkurse ir laimėti prizus turės dalyvauti akcijos fotokonkurse kuris vyks portale DELFI. Geriausias profesionalų ir mėgėjų nuotraukas, už kurias bus įtekti telefonai, išrinks vertinimo komisija, o 30 geriausių nuotraukų autorių, išrinktų lankytojų, bus apdovanoti Lietuvos spaudos fotografų klubo leidinių rinkiniais: albumu „Lietuvos spaudos fotografija 2008“, žurnalu „Fotografijos ratas“ ir fotografijos festivalio „Vilniaus fotografijos ratas“ atvirukų rinkiniu.

Lietuvos spaudos fotografų klubo iniciatyva rengiamas albumas ir paroda Lietuvos sostinės pristatymui, artėjant Vilniaus, Europos kultūros sostinės, metams. Ši idėja skirta ir visos šalies pristatymui, nes sostinės, kartais, yra žinomos labiau nei šalis.

Fotografija – kultūros dalis ir vienas iš ekspresyviausių bei realiausių būdų atspindėti šiandieninio gyvenimo alsavimą ir jausmus. Projekte bus pristatomi per vieną savaitę, Lietuvos sostinėje sukurti fotografų profesionalų ir mėgėjų darbai, kurie fiksuoja miesto gyvenimo vaizdą. Vilniaus savaitėje atsispindės žmonių džiaugsmai ir kasdienis gyvenimas, kurio kartais laiko tėkmėje nebepastebime. Tai Lietuvos sostinės gyvenimas nuo kultūros dvelksmo iki miesto šurmulio, nuo aukštaūgių kranų iki smėlio dėžėse šeimininkaujančių jaunųjų statybininkų.

Projekto tikslas – sudominti žmones pasidomėti savo miesto kultūros ir architektūros paveldu, bei įamžinti kasdienybės akimirkas kurios išnyksta kartu su prabėgusia diena. Tai miesto gyvenimo perteikimas per pagrindinį jo herojų – žmogų.

Pasaulyje yra išleistas ne vienas albumas kuriam nuotraukos kuriamos tam tikru limituotu laiku ir fotografuojama aiškiai apibrėžtoje geografinėje erdvėje. Šį kartą pasirinktas vienos savaitės formatas leis geriau perteikti miesto gyvenimą.

Fotokonkurso sąlygos:

Kiekvienas autorius galės i konkursą pateikti ne daugiau kaip 15 nuotraukų. Nuotraukas galima bus talpinti nuo birželio 9 iki 18 dienos.

Nuotraukos turi būti sukurtos tik 2008 metų birželio 9-15 dienomis. Turi būti galimybė aiškiai nustatyti fotografijos sukūrimo datą, pagal nuotraukos (skaitmeninės bylos) informaciją, priešingu atveju, nuotrauka negalės pretenduoti į prizą. Nuotraukos (skaitmeninės bylos) negali būti apdorotos kompiuteriu, naudojant specialius efektus ar kitas priemones.

Konkurso organizatoriai pasilieka teisę panaudoti atsiųstas fotografijas, nurodant autorių (jei pageidaujama, nurodoma ir redakcija ar fotoagentūra), planuojamame išleisti akcijos albume, parodoje, akcijos reklamoje ir kituose su akcija susijusiuose leidiniuose, CD leidžiamo kartu su albumu, interneto svetainėje, eksponuojant parodą, neišmokant honoraro.

Autoriaus nuotrauką, panaudojus albume ar parodoje, autorius gauna po vieną išleisto albumo egzempliorių už vieną panaudotą nuotrauką albume ar parodoje. Autorių sutikimu su šiomis sąlygomis laikomas nuotraukų atsiuntimas į konkursą.

Paroda ir albumas:

Autoriai norintys dalyvauti parodoje ir matyti savo nuotraukas albume turi siųsti pilno formato skaitmenines bylas ar nuotraukas į Lietuvos spaudos fotografų klubą paštu iki birželio 25 dienos imtinai (pagal išsiuntimo pašto antspaudą) arba jas atnešti iki birželio 25 dienos imtinai Vilniuje: į "Nokia" saloną, Viešbutį "Reval Hotel Lietuva" ar fotoprekių parduotuvę "Proshop".

Kartu su nuotraukomis ar skaitmenine laikmena autorius turi pateikti ir šiuos duomenis: vardą, pavardę, telefono numerį, pašto adresą ir elektroninio pašto adresą. Šie duomenys bus naudojami tik šio projekto įgyvendinmo metu, esant reikalui susisiekti su autorium.

Akcijos organizatoriai pasilieka teisę panaudoti atsiųstas fotografijas, nurodant autorių (jei pageidaujama, nurodoma ir redakcija ar fotoagentūra), planuojamame išleisti akcijos albume, parodoje, akcijos reklamoje ir kituose su akcija susijusiuose leidiniuose, CD leidžiamo kartu su albumu, interneto svetainėje eksponuojant parodą, neišmokant honoraro.

Autoriaus nuotrauką panaudojus albume ar parodoje, autorius gauna po vieną išleisto albumo egzempliorių už vieną panaudotą nuotrauką albume ar parodoje. Autorių sutikimu su šiomis sąlygomis laikomas nuotraukų atsiuntimas į konkursą.

Adresai:

Salonas "Nokia", Vokiečių g. 13, Vilnius

Viešbutis "Reval Hotel Lietuva", Konstitucijos pr. 20, Vilnius

"Proshop", Konstitucijos pr. 13, Vilnius

Vš.Į. Lietuvos spaudos fotografų klubas A.Goštauto g. 4 – 53, LT–01106 Vilnius

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Devintasis teatro „Kitas kampas" sezonas kviečia improvizacijos pagalba keisti gyvenimą (1)

Šį rudenį devintąjį sezoną pradedantis vienintelis Lietuvoje profesionalus improvizacijos...

Bardų sostinėje Anykščiuose nusileido „Purpurinis vakaras" (2)

Vakar Anykščių Vyskupo skvere suskambę gitarų akordai paskelbė Nacionalinio bardų festivalio...

Dievo žodį turėtų girdėti visi – Lvove mišios yra laikomos ir gestų kalba (1)

Daugumai kurčiųjų ar silpnai girdinčiųjų pamaldos vyksta spengiančioje tyloje. Dvasininkas iš...

Aktorė N. Varnelytė: kadaise teko išprašyti draugę iš namų...

Profesionalus komedijos teatras „Domino“ pristato karščiausią rudens sezono naujieną –...

Buvusiame žiemgalių kariniame centre Tervetėje - tvirtovės šturmas

Latvijos Tervetės gyvenvietėje vyko didžiausia šalyje atkuriamosios istorijos šventė.

Top naujienos

Ar kada susimąstėte, kaip iš tiesų dirba „Palangos bobutės“ (77)

300 kvadratinių metrų dydžio butas vasarai Palangoje jau atgyvena, sako „Ober-Haus“ Vakarų...

Kaip iš tikrųjų atrodo gyvenimas Rusijos glūdumoje (96)

Švintant saulei Jevdokimovas, kaimas Rusijos glūdumoje, tingiai bunda iš miego ir nyra iš trobas...

Naktinis reidas Vilniuje: nepilnametis prie vairo ir nuo dėmesio į krūmus sprukęs doras jaunuolis (12)

Naktinis reidas Vilniuje prasidėjo iškart pričiuptais dviem vairuotojo pažymėjimų...

Po lietaus dalis sostinės gyventojų liko be elektros (63)

Į DELFI redakciją šeštadienio vakarą kreipėsi vilnietis, kurio teigimu, pusė sostinės...

Pridarytas klaidas išvardijęs D. Adomaitis pasiūlė priprasti prie tokio L. Lekavičiaus žibėjimo specialiai Krepšinis.lt iš Rygos (146)

Lietuvos krepšininkai galėjo savo kailiu patirti, kokį potencialą turi ši „auksine karta“...

Nematomi žvalgybininkų karai, pinigai ir naujas ginklas – moterys (109)

Mečys Laurinkus – pirmasis Nepriklausomos Lietuvos žvalgybos vadas. Koks šio profesionalo...

Latvijos talentų nesulaikiusi Lietuvos rinktinė kapituliavo Rygoje (1172)

Kontrolinėse rungtynėse Rygoje Europos čempionatui besirengianti Lietuvos rinktinė pralaimėjo...

Kaip iš siaubo filmo: Baltimorės monstras pardavinėjo aukų kūnus užkandinėje (67)

Neseniai mirė žudikas maniakas Josephas Roy’us Metheny’is, dažnai vadinamas Baltimorės...

Siekiama patikslinti Tarybų Sąjungos Lietuvai padarytą žalą (143)

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos centras neranda mokslininko, kuris už vidutinį centro...

Priežastys, kodėl apsilankius tualete vargina nemalonūs pojūčiai (2)

Deginimo pojūtis šlapinimosi metu yra vienas nemaloniausių dalykų. Štai kodėl svetainė...