Balandis – ne tik švaros, bet ir aitvarų mėnuo

 (2)
Šį šeštadienį, balandžio 19 dieną, Lietuvoje atidaromas aitvarų sezonas. Jis prasidės pirmosiomis Lietuvoje dvistropių (sportinių) aitvarų pilotų varžybomis, aitvarų pilotų parodomąja programa. Sezono atidarymo šventė vyks Palangoje, paplūdimyje prie tilto. Renginį organizuoja 108Aitvarų klubas, pagrindinis šventės rėmėjas – vėjas.
© AFP/Scanpix
„Buvome įpratę, kad balandis vadinamas švaros mėnesiu, o mes norime jį pervadinti aitvarų mėnesiu. Visame pasaulyje – būtent balandžio mėnesį, kuomet įsivyrauja šilti ir vėjingi orai - visi ištraukia aitvarus. Atidarykime aitvarų sezoną ir Lietuvoje. Kviečiu visus šeštadienį atvykti į Palangą ir ne tik stebėti pirmąsias Lietuvoje aitvarų pilotų varžybas, bet ir nepasikuklinti ir patiems išbandyti lengvai valdomus ir daug džiaugsmo teikiančius dvistropius aitvarus“, - sakė šventės organizatorius, 108Aitvarų klubo įkūrėjas Jurgis Pauliukas.

„Žinoma, pagrindinis šventės dalyvis bus vėjas, todėl labai tikimės, kad jis bus ne per silpnas ir ne per stiprus, o kaip tik tinkantis aitvarų laidymui“, - sakė jis.

Aitvarų pilotų varžybose galės dalyvauti visi norintys ir nors kiek mokantys valdyti aitvarus. Dalyvių registracija vyks šventės dieną, nuo 11 val. Varžybos prasidės 13 val. Dalyviai rungsis figūrinio ir akrobatinio skraidymo kategorijose.

Figūriniams skraidymui aitvarų pilotai turės atlikti privalomąją programą - 7 figūras. Akrobatinio skraidymo meistrai turės atlikti savo pačių sukurtą parodomąją programą. Varžybų nugalėtojai bus vertinami pagal figūrų atlikimo kokybę, tikslumą ir, žinoma, patrauklumą akiai ir apdovanoti besibaigiant dienai.

Aitvarų sezono atidarymo šventė Palangoje yra įtraukta į Amerikos aitvarų pilotų asociacijos kalendorių, kuriame skelbiamas visos balandžio mėnesį pasaulyje vykstančios aitvarų šventės.

Šventę organizuoja 108Aitvarų klubas. Klubas įkurtas 2007-aisiais Jurgio Pauliuko, šiuo metu vienija virš 50 aitvarų entuziastų.

„Beje, aitvarų atidarymo šventė kaip tik vyksta šimtas aštuntąją metų dieną, todėl aitvarų entuziastų klubui bus puiki proga atšvęsti ir savo vienerių metų gimtadienį“, - sakė J.Pauliukas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Kultūra

Fotografui A. Sutkui Vokietijoje įteikta prestižinė premija (2)

Penktadienį Berlyne fotografui Antanui Sutkui buvo įteiktas garbingas Vokietijos fotografijos asociacijos Dr. Ericho Salomono apdovanojimas. Šis įvertinimas yra suteikiamas kiekvienais metais ir yra laikomas vienu iškiliausiu Vokietijos fotografijos asociacijos prizų.

„Vasaros ritmu“: Rasos šventės paslaptys ir „Skaitymo iššūkis“ aktyviems

Šioje laidoje kviečiame priimti Lietuvos bibliotekininkų skaitytojams metamą „Skaitymo iššūkį“; prisimename, kokia prasmė slypi Rasos šventės tradicijose bei lankomės Vytauto Kasiulio dailės muziejaus parodoje „Viena–Breisgau Freiburgas–Paryžius“.

G. Orwello romanas „1984-ieji“ buvo „pranašiškas“, sako rašytojo sūnus (10)

Brodvėjuje per naujo miuziklo, pastatyto pagal George'o Orwello antiutopinį romaną „1984-ieji“ (Nineteen Eighty-Four), premjeroje tarp žiūrovų buvo ir ypatingas svečias – rašytojo sūnus.

Į parodą įsiveržęs nekviestas svečias ant kojų sukėlė apsaugos tarnybą

Pilies menėje sparnais plakančiam čiurliui atrodė, kad langas, pro kurį galima pasiekti dangų yra štai tame paveiksle. Iš vakaro įsibrovęs į Panemunės pilies erdvę, paukštelis naktį ant kojų sukėlė pilies apsaugos tarnybą ir pirmasis išvydo menininko Justino Vaitiekūno tapybos parodą, kuri čia buvo atidaryta vakar vakare.

Kuo atjos Vytis į Lukiškių aikštę – žirgu ar arkliu? (88)

Lukiškių aikštės skulptūrų konkurso rezultatai ir vėl pribloškė, nors jau esame prie to pripratę. Paprasčiausias pilietinis interesas skatina pasvarstyti, kas darytina, kad kaskart neskanautume karčių vaisių.
OKT teatras
W
HAMLETAS
2017 liepos 29 d. 21.30 val.
Režisieriaus Oskaro Koršunovo spektaklis „Vestuvės“, pastatytas atsispiriant nuo vokiečių klasiko Bertoldo Brechto pjesės, tapo vienu sėkmingiausių pastarojo laiko OKT/Vilniaus miesto teatro pastatymų. Jau per pirmąjį sezoną „Vestuvės“ parodytos rekordiškai daug – net 50 kartų. 51-asis kartas aktorių laukė Sankt Peterburge rengiamo festivalio „Raduga“ scenoje.
Oskaro Koršunovo teatro vasara: vestuvės Sankt Peterburge, laidotuvės Madride
2017 birželio 20 d.