Vasario pabaigoje įvyko paskutinis konkurso „ArtinQuadrum“ žiuri posėdis. Jo metu paaiškėjo, kurių šalies menininkų kūriniai taps neatsiejama dešiniajame Neries krante iškilusio, modernaus verslo centro „Quadrum“ dalimi. Iškone pusšimčio konkursui pateiktų darbų buvo išrinkti du:subtilią rašyseną ranka primenantineoninė instaliacija ir vidiniame pastatų komplekso kieme iškilsiantis šiuolaikiškas garso bokštas.
„Apšviečiančios srovės“
© Organizatorių nuotr.

Pasak Kjetil T. Hanssen, „Schage“ generalinio direktoriaus ir konkurso žiuri nario, švelnios neono šviesos hieroglifai ant betoninės sienos pasižymi subtilumu. O garso instaliacija – tai unikalus, inovatyvus projektas, kurio veikimą galės patirti verslo centre dirbsiantys žmonės.

Žiuri sprendimu, didžiausio – 17 aukštų – komplekso pastato, kurio didžiąją dalį užims DNB bankas, fojė puoš Lauros Kaminskaitės darbas „Pokalbis (įskaitant skirtingo pobūdžio judesius)“. Kūrinio autorė įsitikinusi – nesvarbu, kur pokalbis prasideda. Svarbiau, kur jis mus nukelia ir kaip pakeičia.

Šiuolaikinio meno projektas bus įgyvendintas dideliais, rašyseną imituojančiais neono vamzdeliais, kurie visą parą minkšta balta spalva švies ant pastato sienos uždaroje erdvėje. Kad ir koks būtų dienos metas, L. Kaminskaitės darbas iš pastato vidaus matysis praeinančiam ar mašina važiuojančiam stebėtojui. Nors neonas, kaip medija, vizualiuosiuose menuose pasaulio mastu eksploatuojamasgana dažnai, Lietuvoje tokio pobūdžio darbai – ypač reti.

Kitoje kategorijoje nugalėjo menininkų dueto Igno Krunglevičiaus irGary Bates projektas „Apšviečiančios srovės“, įsikursiantis „Quadrum“ vidiniame kieme.

„Apšviečiančios srovės“ – su aplinkinių pastatų estetika susiliejantis garso bokštas, kuris bus pastatytas geometriniame kiemelio centre.Viršutinėje bokšto dalyje busįmontuotos keturios parametrinio garso kolonėlės. Ši garsiakalbių technologija skleidžia garsą itin siauru kampu (panašiai kaip šviesos prožektorius). Tokiu būdu vieta, kurioje galima girdėti kolonėlių skleidžiamą garsą, yra labai tiksli. Taigi, garsas nesklinda po visą kiemelį, o tik po specifines jo vietas.

Kūrinio autorių teigimu, garsas, kuris sklis iš bokšto, bus dvejopos kilmės. Tai – iš internetinės radijo stoties paimtas garso takelis, kuris, tam tikrų garso filtrų pagalba, bus paverstas sunkiai atpažįstamu. Pastarąjį papildys balso takelis, paimtas išsocialinio tinklo „Twitter“ naujienų, kurios bus perskaitomos vaikišku roboto balsu. Šiedu garso takeliai bus sujungti į unifikuotą garsinį pranešimą.

„Šios samplaikos rezultatas – naujausią muziką ir naujienas transliuojantis garso takelis, specialiai pritaikytas pasirinktoms kiemelio vietoms. Panašiai, kaip kad vėjo gūsis, garso takelis bus ramiai nuteikiantis, o skaitomo teksto informacijos tiekimo greitis – atitinkamai lėtas“,– komentavo projekto „Apšviečiančios srovės“ autoriai.

Art inQuadrum“ organizatoriai neribojo menininkų laisvės projektų stiliaus, apimties, temos ar kitais atžvilgiais. Iš viso nominuoti ir į konkursą pakviesti buvo 46 menininkai, tarp kurių – Vladas Urbanavičius, Ugnius Gelguda ir Neringa Černiauskaitė, Lina Lapelytė, Jonas Gasiūnas bei kt.Konkurso kandidatų pasiūlymai abiejuose etapuose buvo vertinami pagal tris kriterijus: meninio sprendimo originalumą, pasiūlyto projekto ir architektūrinės erdvės sintezę, techninę bei ekonominę projekto realizaciją.

Kūrinių pasiūlymus vertino konkurso žiuri, sudaryta iš Lietuvos bei užsienio profesionalų: Vienos Meno Kunsthales direktoriaus Nicolauso Schafhauseno, menotyros daktarės bei Nacionalinės Dailės Galerijos direktorės Lolitos Jablonskienės, Šiuolaikinio meno centro direktoriaus KęstučioKuizino, minėtojo Kjetil T. Hansseno ir kt.

„Art inQuadrum“ , kurį bendrovė „Schage“ organizavo kartu su meno ir edukacijos centru „Rupert“, seka tarptautinių meno konkursų pavyzdžiu, siekia šiuolaikinio meno kūrinio kokybės, atpažįstamos ne tik lokaliu, tačiau ir tarptautiniu mastu. Pasak konkurso žiuri nario, Šiuolaikinio meno centro direktoriaus Kęstučio Kuizino, „Art inQuadrum“ Vilniaus mastu yra svarbus ir solidus darinys.

„Kalbant apie meninių projektų jungtį su naujos infrastruktūros kūrimu, „Art inQuadrum“ projektas yra vienas pažangesnių aplinkos tausojimo ir energijos taupymo prasme. Žmonėms, kurie„Quadrum“ pastate ruošiasi dirbti ar praleisti laiką, ši iniciatyva – akivaizdus pridėtinės vertės sukūrimas, į gerą pakitusios gyvenamosios ir darbo aplinkos garantas“, – kalbėjo K. Kuizinas pridurdamas, jog panašūs projektai pasaulyje įgyvendinami ne be reikalo.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Raudondvario dvaras virto muzikų rezidencija (1)

Visą savaitę Raudondvario dvare reziduos 8 kompozitoriai ir 6 akordeonistai iš Malaizijos, Kinijos,...

„Sostinės dienų" naujovė – renginiai netikėtoje ir vis labiau atrandamoje Vilniaus erdvėje

Didžiausia staigmena, jog šiemet ši erdvė nusidrieks vienoje patraukliausių miesto teritorijų...

Apie lietuvišką teatrą ir jo jaunatį „Sirenose"

Rugsėjo ir spalio sandūroje sostinei tradiciškai pagyvėjus nuo Vilniaus tarptautinio teatro...

„Purpurinis vakaras“ aidėjo netikėtais duetais ir lietumi (3)

Vladas Bagdonas ir Kristina Kazlauskaitė , Gediminas Storpirštis ir Raminta Naujanytė Bjelle,...

Devintasis teatro „Kitas kampas" sezonas kviečia improvizacijos pagalba keisti gyvenimą (2)

Šį rudenį devintąjį sezoną pradedantis vienintelis Lietuvoje profesionalus improvizacijos...

Top naujienos

Gilyn į Rusiją. Vaizdas pro langą į Europą: Baltijos regionas Kremliui – tik viena jo baisios strategijos detalė (36)

Su rusų ekonomistu, žurnalistu Dmitrijumi Travinu DELFI susitiko Europos universitete Sankt...

Paėmusieji būsto paskolas viliojami galimybe sutaupyti nemenką sumą (31)

Tūkstančiai šalies gyventojų įsigydami nuosavą būstą skolinosi pinigų iš bankų....

Azija kuria savo pasaulio tvarką (84)

Pastaruoju metu daug pasakyta apie tai, kaip Donaldo Trumpo administracijos politika kertasi su tuo,...

Oftalmologė perspėja: jei nieko nekeisime, mūsų vaikai ligos neišvengs (1)

Mūsų darbas ir poilsis dažniausiai susiję su informacijos apdorojimu – analizuojame ataskaitas,...

Blogiausia prognozė išsipildė: ledo slinkimas paspartėjo (16)

Prognozuojama, kad Grenlandijos ledynai artimiausiais metais tirps sparčiau, nors pastaruoju metu...

„Alfa Romeo Stelvio“: perėja į vairuotojo pasaulį (2)

2757 metrų aukštyje Italijos kalnuose, netoli Šveicarijos, esanti perėja, kurioje – net 48-ių...

Orai: pajusime tikrą rudens alsavimą (18)

Iki pat savaitės pabaigos šalyje išsilaikys gaivūs orai , dažnai varvės dangus, įsismarkaus...

Traukinys Maskva-Vladivostokas: lietuviai juo vyko, tikėdamiesi nuotykių ir problemų (275)

Šią vasarą aš – Tadas, ir mano brolis Mantas, atostogoms nusprendėme pasirinkti kiek...

Geriausi pusryčiai norintiems sulieknėti (4)

Norintys mesti svorį gali lengviau atsikvėpti – šį kartą nereikės valgyti nieko neįprasto. Ir...

Atlikėjas iš P. Afrikos GSLIM žmoną ir ramybę rado Lietuvoje: dar visai neseniai ten mūsų santykiai būtų buvę nelegalūs (110)

Pusę metų Lietuvoje gyvenantis dainininkas iš Pietų Afrikos GSLIM (Gabriel Sweet Life In Music)...