Vasara Lietuvoje klaikiai trumpa, o kai kurie užsivertę kasdieniniais darbais net nepastebi, kaip greitai ji prabėga. Norisi mėgautis kiekviena laisva minute ir išnaudoti savo laisvalaikį maksimaliai. Todėl tiems, kuriems nusibodo murksojimas prie jūros ar ežerų, kam nesinori sėdėti namuose ir nieko neveikti, DELFI siūlo keletą idėjų, kaip paįvairinti savo laisvalaikį. Niekada negali žinoti, ar patiks, kol pats neišbandei naujos pramogos.
Grilyje kepamos dešrelės
© Corbis/Scanpix
Ekstremalams

Jei nesugalvojate, kuo pradžiuginti artimuosius ar draugus gimtadienio proga, galite padovanoti jiems kvietimą pasivažinėti kartais. Vilniuje esančiame „Plytinės kartodrome“ vienas važiavimas, trunkantis 9 min., kainuoja 25 Lt. Specialiai jums kartodromo personalas gali suorganizuoti varžybas, o jų nugalėtojus apdovanoti taurėmis, medaliais bei diplomais.

Savaitgaliais Anykščiuose už 1200 Lt (neskaitant PVM) galite išmėginti savo vairavimo įgūdžius specialioje uždaroje ralio kroso trasoje. Šia pramoga gali mėgautis visi norintieji, nepaisant jų amžiaus. „Svarbu, kad pedalus pasiektų“, - sakė Kastyčio Girdausko automobilių sporto klubo atstovas Vidmantas.

Vienas pagrindinių saugumo reikalavimų – šalia vairuotojo sėdintis instruktorius, kuris gali patarti tiek patyrusiam vairuotojui, tiek savo jėgas panorusiam išbandyti pradedančiajam.

Nuotykių parkas „Lokės pėda“, įsikūręs Lokėnėlių kaime, Jonavos rajone, siūlo rimtas, alpinizmą primenančias pramogas. Lokio upelio šlaite įrengtos 7 skirtingo sudėtingumo trasos siūlo trumpam pabūti alpinistais.

Suaugusieji už 40 Lt šiame parke gali pramogauti 3 val., o tiek pat laiko praleisti nuotykių parke vaikams kainuoja 20–30 Lt (priklauso nuo amžiaus). Šeimai apsilankymo nuotykių parke kainos svyruoja nuo 55 iki 110 Lt (atsižvelgiama į šeimos sudėtį). Nepilnamečiai iki 18 metų į parką įleidžiami tik su suaugusiais.

Gyvūnų mylėtojams

Miškas, medžiai, kelias
© DELFI

Vilniaus rajone, Bendorių kaime esančiame žirgyne galima pasivažinėti prestižinėmis bei sportinėmis karietomis. Klientui pageidaujant karieta pasivažinėti galima bet kuriame Lietuvos kampelyje, tik pasivažinėjimo kaina kinta. Apskritai kaina yra sutartinė, bet orientacinė suma yra 100 Lt valandai.

Puiki pramoga visai šeimai gali būti diena, praleista žirgyne, kuriame mėgautis gamta ir jodinėti žirgais bei poniais galės tiek vaikai, tiek suaugusieji. Pradedančiuosius bei vaikus, jodinėjančius jiems skirtoje aptvertoje teritorijoje, prižiūri patyrę treneriai, o profesionalai gali mėgautis gamta jodinėdami po visą žirgyno teritoriją.

Viena valanda pasijodinėjimo kainuoja 25 Lt, o treniruotė – 35 Lt. Žirgynai dažniausiai dirba visą dieną, tačiau jeigu nenorite jokių atsitiktinių nesklandumų, patartina pasiskambinti ir susitarti iš anksto.

Daugiau informacijos apie Lietuvos žirgynus galima rasti internete: http://www.tourism.lt/lt/poilsis/ap/jodin.htm.

Strategams

Norintiems dieną praleisti draugų kompanijoje gamtoje, lakstant tarp įvairiausių kliūčių ir žaidžiant „spalvotą karą“, puiki pramoga – dažasvydis. Dažasvydį žaisti gali kiekvienas suaugęs asmuo ar vaikas nuo 12 metų, prižiūrimas tėvų arba tėvams davus raštišką sutikimą. Tradiciškai dažasvydis žaidžiamas retame miške ar lauke, kuriame papildomai pristatoma įvairiausių kliūčių: senų statinių, išvirtusių medžių, tvorelių, barjerų, statomų iš senų mašinų, didelių faneros lakštų.

Pirmadienį, trečiadienį bei sekmadienį dažasvydžiu galima mėgautis už 50 Lt, papildomas šovinys – 30 ct, o ketvirtadienį, penktadienį ir šeštadienį - 60 Lt, papildomas šovinys kainuoja dar 40 ct. Į nurodytą kainą įeina apranga, įranga ir 100 šovinių. Studentams bei moksleiviams taikomos nuolaidos. Daugiau informacijos apie šią sporto šaką rasite tinklalapyje http://www.paintball.lt.

Straikbolas (strikeball), dar vadinamas „airsoft“, yra panašaus pobūdžio strateginis žaidimas kaip anksčiau minėtas dažasvydis, tik „straikbolo“ šoviniai, atsimušę į taikinį, nenudažo jo visomis vaivorykštės spalvomis, o palieka žymes (kartais net žaizdas). Pagrindinis žaidimo atributas - pneumatiniai, dujiniai ar mechaniniai ginklai. Žaidimo vyksmo vieta ir laikas priklauso nuo jūsų pageidavimų, o neturintiems išskirtinės vietos, Klaipėdoje yra įrengtos nuolatinės žaidimų vietos.

Žaidimui siūlomi šešių rūšių ginklai, kurių nuomos kaina – 55 Lt. Kainą sudaro šoviniai (rutuliukai), akiniai bei šalmas. Drabužių (kelnių ir švarko) nuoma papildomai kainuoja 5 Lt, o papildomi 100 šovinių – dar 10 Lt. Išsamiau apie straikabolą sužinosite apsilankę svetainėje http://airsoft.tts.lt.

Jeigu žavitės golfu, bet niekada to patys nebandėte, galite nuvykti į Kauno golfo klubą, kur turės ką veikti tiek pradedantieji, tiek tikri golfo mylėtojai. Vienkartinis apsilankymas klube kainuoja 30 Lt, o vienkartinis mokestis registruotiems žaidėjams – 20 Lt. Registracijos mokestis metams - 25 Lt. Pirma valanda žaidimo su golfo stimuliatoriumi (prietaisu, skirtu treniruotėms) kainuoja 30 Lt. Norėdami išvengti nesklandumų, dėl žaidimo laiko susitarkite iš anksto.

Padangių mylėtojams

Oreivių klubas „Padangių gėlės“ organizuoja skrydžius oro balionu. Vienam žmogui, norinčiam mėgautis vaizdais iš paukščio skrydžio, skrydis oro balionu kainuoja 300 Lt. Klubo nariai gali atskristi į jums patogią vietą ir paskraidinti oro balionais jūsų pačių pasirinktu maršrutu.

Norintys pajusti laisvąjį kritimą gali išbandyti šuolius parašiutu. Tandemas, dar vadinamas „kengūra", yra sistema, skirta instruktoriui ir keleiviui. Šuolį tandemu dažniausiai renkasi tie, kas nori iš karto pajusti laisvo kritimo malonumą. Laisvas kritimas trunka apie 30-60 sekundžių. Pasirengimas šuoliui tandemu trunka apie 20 minučių. Šuolio tandemu kaina yra 320-350 Lt (skirtinguose kubuose kainos šiek tiek skiriasi).

Taip pat siūlomi šuoliai parašiutu apvaliu kupolu su priverstinio skleidimo (static line) sistema. Laisvas kritimas trunka apie 2 sekundes. Nusileidimas iš 800 m aukščio trunka iki 3 minučių.

Instruktažo prieš šuolį trukmė - apie 2 val. Pirmas šuolis kainuoja 100-110 Lt.

Pramoginių šuolių metu „sparno“ formos parašiuto kupolas pilnai išsivynioja ir prisipildo oru maždaug per 3 sekundes. Pasirengimas šuoliui - teorinis apmokymas ir pratybos - trunka apie 3 valandas. Pirmas šuolis „sparnuotu“ parašiutu kainuoja 160-170 Lt.

Klientams pageidaujant, šuolis gali būti filmuojamas. Kasetės su videoįrašu kaina (filmuojant lėktuve ir ant žemės) - 20 Lt, o laisvo kritimo filmavimas kainuoja 80 Lt.

Valtis, ežeras, valtys
© DELFI

Nebijantys aukščio ir norintys patirti kažką naujo ir visiškai nesudėtingo gali išbandyti parasparnius, nes apmokymai prieš skrydį trunka vos 20 sek. Vieno skrydžio, kuris trunka 5 – 7 min., kaina yra apie 40 Lt. Parasparniais skraidyti gali tiek vaikai, tiek suaugusieji.

Parasparniais skraidoma Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Širvintų, Trakų, Kaišiadorių, Paberžės, Neringos apylikėse. Daugiau informacijos galima gauti Baisiogalos, Stetiškių, Panevėžio aeroklubuose, skraidymo mokykloje „ARCUS“.

Norintys patirti nepakartojamą adrenalino pojūtį, gali išbandyti šuolius su guma („bungee“) nuo Vilniaus televizijos bokšto. Vieno šuolio kaina - 200 Lt.

Keliautojams

Jei sumanėte susipažinti su gimtaisiais kraštais, galite patraukti į turistinę kelionę po Lietuvą, kurios maršrutą galite sugalvoti patys arba panaršę internete pasiskaityti jau patyrusių keliautojų patarimų. Ši kelionė gali kainuoti, atsižvelgiant į jūsų norus bei poreikius, trukmę ir nuotolį nuo pradinio taško, nuo kelių dešimčių iki kelių šimtų litų.

Jeigu žavitės vandens turizmu, po Lietuvą ir kaimynines šalis galite keliauti baidarėmis. Baidarės nuoma vienai dienai - 40 Lt , transportavimas – 1 Lt už kilometrą. Jeigu esate šios srities naujokai ir pageidaujate žygio vadovo, jo paslaugos papildomai kainuos 80 Lt parai. Daiktų pervežimas keliaujant jūsų pasirinktu maršrutu kainuos dar 100 Lt už kiekvieną parą.

Norintiems pakeliauti dviračiu, bet jo neturintiems, Vilniuje kelionių organizatorius „Kelrodis“ jas nuomoja. Vieno dviračio kaina 1 val. suaugusiems yra 10 Lt, vaikams iki 12 metų – 8 Lt. Nuomos kaina parai suaugusiems – 35, vaikams – 28 Lt. Atsižvelgiant į nuomos laiką, taikomos įvairios nuolaidos. Organizuojamos kelionės po Vilniaus apylinkes, kurių kaina svyruoja nuo 25 iki 35 Lt (priklausomai nuo kelionės atstumo). Į kainą įskaičiuojama dviračių nuomos bei vadovo paslaugos.

Šiltą gegužės popietę lietuviai netoli Paluknės skraido parasparniais

Jeigu sugalvojote keliauti savarankiškai, bet neturite stovyklavimui reikalingų daiktų, juos galite išsinuomoti: miegmaišio nuomos kaina – 6–8 Lt, palapinės – 15–18 Lt, pripučiamo čiužinio – 5–8 Lt, baidarės – apie 50 Lt, kanojos – apie 80 Lt, vidutinė plausto kaina – apie 90 Lt, gelbėjimo liemenės – 3 Lt.

Išsamią informaciją apie Aukštaitijos nacionalinį parką galima gauti nacionalinio parko informacijos centre, esančiame Palūšėje. Nacionaliniame parke yra Palūšės, Jonalaukio, Vaišniūnų, Gaveikėnų, Ginučių ir Pavajuonio rekreacinės zonos. Apsistoti su palapinėmis galima 8-iose direkcijos bei 4-iose privačių asmenų įrengtose stovyklavietėse. Nakvynės kainos stovyklavietėse svyruoja nuo 7 – 11 Lt parai.

Kelionės maršruto nacionaliniame parke ilgį ir sudėtingumą pasirenka patys turistai, jiems gali padėti žygio vadovai, kurių paslaugos kainuoja 20 Lt (lietuvių kalba), 30 Lt (užsienio k.). Palūšėje yra 2 valčių nuomos punktai, kuriuose valtį parai galima išsinuomoti už 25 Lt, o baidarę ar kanoją už 60 Lt.

Dzūkijos nacionaliniame parke poilsiui skirtos Mergelių akių, Dubaklonio, Ešerinio, Kastinio ir Marcinkonių rekreacinės zonos. Parke yra 15 stovyklaviečių, dažniausiai prie nedidelių šio krašto ežerų bei upių. Apsistoti galima ir kaimo gyventojų sodybose, ir nacionalinio parko svečių namuose. Nakvynė stovyklavietėse kainuoja apie 10 Lt.

Marcinkonyse ir Merkinėje yra du lankytojų centrai, kuriuose suteikiama lankytojus dominanti informacija. Lankytojų centruose galima užsisakyti ekskursijas, kurių kaina su vadovo paslaugomis – 20 Lt. Norintiems paplaukioti nacionalinio parko apylinkėse baidarėmis reikėtų iš anksto susitarti, nes, pavyzdžiui, praplaukti Ūlos upe per dieną leidžiama tik 40 baidarių, tad lankytojų centruose reikia iš anksto įsigyti mokamus leidimus. Plaukimas vaizdingu Merkio žemupiu neribojamas. Baidarių nuomos kainos svyruoja nuo 40–50 Lt.

Informaciją apie galimybes poilsiauti gausite Žemaitijos nacionalinio parko lankytojų centre Plateliuose. Čia galite užsisakyti ir ekskursijas, supažindinančias su Žemaitijos gamta, istorija, etnine kultūra. Ekskursijos moksleivių grupėms organizuojamos nemokamai, o kitiems ekskursijos kaina val. yra 30 Lt.

Grilyje kepamos dešrelės
© Corbis/Scanpix

Poilsiui skirtos Platelių, Paplatelės, Ilgio, Plokščių ir Rūdaičių zonos. Prie Platelių ir kitų ežerų įrengtos 9-ios stovyklavietės. Apsistoti nakvynei galima Plokštinės ekologinio ugdymo centre, nedideliame viešbutėlyje „Dvaro svetainė", 14-oje kaimo turizmo sodybų, 5-iuose poilsio namuose bei poilsio bazėje.

Platelių ežere galima pasiplaukioti valtimis (nuomos kaina 1 val. – 5–10 Lt), vandens dviračiais (5–20 Lt), baidarėmis (8 Lt) bei kanojomis (apie 50 Lt). Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos Platelių lankytojų centre galima įsigyti leidimą žvejybai (vienkartinis leidimas parai kainuoja 7 Lt).

Panorusiems aplankyti Kuršių nerijos nacionalinį parką reikės pasirūpinti ne tik transportu bei nakvyne, bet ir susimokėti papildomus kelto (32 Lt lengvajam automobiliui) bei įvažiavimo į Kuršių neriją (10 Lt) mokesčius.

Nidos, Juodkrantės, Preilos, Pervalkos ir Smiltynės gyvenvietėse gausu viešbučių, poilsio namų, nakvynės paslaugas teikia vietiniai gyventojai. Norintys apsistoti Nidoje esančioje stovyklavietėje susimokės apie 35-80 Lt (10 Lt kainuoja vieta keturvietei palapinei pasistatyti, 15 Lt mokestis vienam asmeniui, 10 Lt – vieta automobiliui).

Kuršių nerijoje nutiestas 26 km ilgio dviračių takas, driekiasi 4 pažintiniai takai. Netoli Juodkrantės paukščių mylėtojai gali stebėti pilkųjų garnių ir didžiųjų kormoranų gyvenimą. Ekskursijos su gidais parko teritorijoje kainuoja 20–30 Lt, o privataus gido paslaugos – apie 100 Lt.

Informacija apie poilsiavimo galimybes teikiama Trakų istorinio nacionalinio parko direkcijoje, įsikūrusioje Trakų centre. Čia galima įsigyti leidimus mėgėjiškai žūklei (7 Lt), stovyklavimui su palapinėmis. Nakvynė stovyklavietėje kainuoja apie 15–30 Lt.

Panorusiems daugiau sužinoti apie Trakus, jų istoriją bei pilis, rengiamos ekskursijos. Ekskursijos kaina po Trakų pilį užsieniečiui kainuoja 50 Lt, lietuviui 40 Lt, o ekskursija po Trakų apylinkes kainuoja 136 Lt. Norintys pasiirstyti valtimi už 1 val. sumokės 5–10 Lt. Kelionė 1950 metais pastatytu garlaiviu kainuoja 15 Lt, plaukiojimas jachtomis 60 Lt (45 min.), baidarėmis – 50 Lt už 1 val.

Nebijantiems vandens

Norintiems patirti netradicinių pojūčių ant vandens Zarasų vandens sporto centre galima paplaukioti vandens slidėmis. Šio malonumo kaina pusvalandžiui - 120 Lt.

Galuono ežere (Molėtų raj.), Elektrėnų arba Kauno mariose, Baltijos jūroje ties Palanga organizuojami vandens pramogų vakarai. Vandens pramogų vakaro (viso pramogų komplekso) kaina dviems asmenims yra 499 Lt. Už papildomą mokestį gali būti suteikta nakvynė sodyboje ant ežero kranto, pirtis.

Į kainą įskaičiuotas instruktažas, vandens motociklo, hidrokostiumo, gelbėjimosi liemenių, apsauginių akinių, šalmo nuoma, kuras, pasiplaukiojimas vandens motociklu, vandens slidės, vandens padangos, vandenlentė („wakeboard“ arba „kneeboard“ tipo), mėsos kepimas ant laužo, gaivinantys gėrimai. Šios adrenalino kupinos pramogos užtruks apie 3-4 val.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

„Purpurinis vakaras“ aidėjo netikėtais duetais ir lietumi (3)

Vladas Bagdonas ir Kristina Kazlauskaitė , Gediminas Storpirštis ir Raminta Naujanytė Bjelle,...

Devintasis teatro „Kitas kampas" sezonas kviečia improvizacijos pagalba keisti gyvenimą (1)

Šį rudenį devintąjį sezoną pradedantis vienintelis Lietuvoje profesionalus improvizacijos...

Bardų sostinėje Anykščiuose nusileido „Purpurinis vakaras" (2)

Vakar Anykščių Vyskupo skvere suskambę gitarų akordai paskelbė Nacionalinio bardų festivalio...

Dievo žodį turėtų girdėti visi – Lvove mišios yra laikomos ir gestų kalba (1)

Daugumai kurčiųjų ar silpnai girdinčiųjų pamaldos vyksta spengiančioje tyloje. Dvasininkas iš...

Aktorė N. Varnelytė: kadaise teko išprašyti draugę iš namų...

Profesionalus komedijos teatras „Domino“ pristato karščiausią rudens sezono naujieną –...

Top naujienos

R. Valatka. Pagonišką nuotykių ilgesį aitrina nedegantys kumečių laiškai iš praeities (48)

Aksominis sezonas. Turėjo baigtis su Žoline. Bet nesibaigė. Užplūdusi šiluma ir akivaizdžiai...

Nematyta Anykščių pusė: daug netikėtų atradimų – vos per vieną dieną (19)

Anykščiai – miestas siurprizas. Tarp ežerų ir miškų įsikūręs nedidelis miestelis jau nuo...

Atakas Ispanijoje įvykdžiusi kuopelė „neutralizuota“, aptikti šiurpą keliantys radiniai (217)

Kuopelė, kuri panaudodama automobilius įvykdė atakas Barselonoje ir Kambrilse, buvo...

Savame bute jaučiasi kaimynų įkaitu (10)

Nuo lubų besisunkiantis vanduo, kibirkščiuojantys laidai ir nuolatinė drėgmė jau tapo...

Užsiminė apie galimybę padėti mažiau uždirbantiems, dėl kurios iečių nelaužo jokia partija (73)

Politikai turėtų peštis ne dėl Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatų, o galvoti apie...

Būtina aplankyti bent kartą gyvenime: šie paplūdimiai garsėja visoje Europoje (5)

Keisčiausių formų uolos ir paslaptingos grotos, tarp jų įsispraudę paplūdimiai su Atlanto...

Beprasmė tragedija: pasaulio čempionas Rusijoje pateko į mirtinas muštynes (171)

Rusijos sporto bendruomenė sukrėsta: nuo patirtų sunkių galvos traumų Anapilin iškeliavo...

Atsibodo valdžios diskriminacija – renka parašus (8)

Šiemet įsigaliojęs naujasis Administracinių nusižengimų kodeksas jau kurį laiką neramino...

„Brexit“ žala. Kas laukia tūkstančių darbuotojų iš Lietuvos? (276)

Šimtai tūkstančių darbuotojų iš Europos Sąjungos valstybių nėra užtikrinti dėl savo...

Kvapą gniaužiančios vestuvės: prabanga, 3 metrų šleifas ir seksualus nuotakos šokis (9)

Dainininkė, šokėja bei aktorė Rochelle Pangilinan ištekėjo už aktoriaus bei modelio Arthuro...