"Žvaigždžių karų" kūrėjai nori išvengti rasinių stereotipų

Tolimoji galaktika, kurioje ir vystėsi visas "Žvaigždžių karų" epas, gali būti šiek tiek politiškai pakoreguota.
"Lucasfilm" kompanija, apipilta kaltinimais dėl etninių stereotipų ankstenėje epo dalyje "The Phantom Menace", naujam filmo epizodui dabar pasistengs suburti kultūriškai įvairesnę aktorių grupę.

Nors Georgo Lucaso scenarijus dar nėra baigtas, tačiau "Lucasfilm" vadovas Robinas Gurlandas jau yra numatęs kelis naujus vaidmenis ir rengia susitikimus su aktorių agentūromis. Manoma, kad filmas gali pasipildyti naujais tipiško amerikiečio, azijiečio, indo arba ispano personažais.

"Lucasfilm" atstovė spaudai Lynn Hale atsisakė pakomentuoti galimas naujojo epizodo korektūras, nes dar nebuvo susipažinusi su jo scenarijumi. "Visuose "Žvaigždžių karų" epizoduose vaidina įvairių tautybių personažai," - pridūrė ji.

Praeitą pavasarį "Lucasfilm" susidūrė su netikėtais kaltinimais dėl epizode "Phantom Menace" pasirodančių ateivių rasių, kurias nulėmė rasiniai stereotipai. Didžiausia kritikos lavina buvo nutaikyta į vietiniu dialektu kalbantį "Jar Jar Binks" personažą, kurio "naivus atsidavimas savo žmonai Jedi masters", pasak "New York Times" žurnalisto Brento Stapleso, "žmonėms priminė Holivude klestinčius žalingus rasinius stereotipus".

Tuo pačiu metu buvo išplatintas ir kino studijos pranešimas, teigiantis, kad būtų absurdiška "Žvaigždžių karus" interpretuoti kaip šiuolaikinio pasaulio atspindį, nes filme tikrai nėra remiamasi rasine motyvacija.

Bet kokiu atveju filmo kūrėjai patvirtino, kad Binkso personažas pasirodys ir antrajame epizode, tačiau šį kartą jis bus apsuptas įvairesnių personažų, kurie geriau atspindės multikultūrinės auditorijos poreikius. Nors teigiamu šių naujųjų personažų atspalviu ištikrųjų bus galima įsitikinti tik pasirodžius filmui.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Kino klubas

„Terminatorius 2: Paskutinio teismo diena” sugrįžta 3D formate

Kai prieš visą ketvirtį amžiaus filme „Terminatorius 2: Paskutinio teismo diena” išgirdome geležinę Misterio Visata frazę „I‘ll be back“ („Aš sugrįšiu“), nė numanyti negalėjome, kad ji mus vėl pasieks iš ekranų. Režisierius Jamesas Cameronas, jau sėkmingai išbandęs filmo konvertavimą į 3D formatą su „Titaniku“, naujam gyvenimui nusprendė prikelti ir „Terminatorių 2“ – blokbasterį, turintį gerbėjų tarp įvairaus amžiaus žiūrovų.

DELFI premjera: naujausią L. Bessono filmą „Valerianas ir Tūkstančio planetų miestas“ pamatykite pirmieji! (1)

Filmas, peržengiantis fantazijos ribas – „Valerianas ir Tūkstančio planetų miestas“ – į Lietuvos kino teatrus atkeliauja su DELFI premjera: liepos 27 d. pasinaudokite proga pamatyti jį pirmieji visuose kino teatruose „Forum Cinemas“!

40 m. apie „Valerianą“ svajojęs L. Bessonas pavertė jį brangiausia kada nors Prancūzijoje sukurta juosta (2)

Fantastinis veiksmo filmas „Valerianas ir Tūkstantmečio planetų miestas“, kurį jau nuo šio savaitgalio galės pamatyti ir Lietuvos žiūrovai, yra ne šiaip sau eilinė į kino teatrus atkeliaujanti juosta. Išskirtine ją jau dabar daro faktai, jog režisierius Lucas Bessonas filmą kūrė beveik 40 metų ir tai pati brangiausia juosta, kada nors sukurta Prancūzijoje. Negana to, savo ambicijomis ji prilyginama tokioms kino frančizėms kaip „Žvaigždžių karai“ bei „Įsikūnijimas“.

Sulėtintame aštuonių valandų filme – šimtai romių avių (6)

Šiame sulėtintame net aštuonių valandų trukmės filme neišvysite jokių aktorių, neišgirsite nė vieno prasmingo ar kvailo dialogo, neįtrauks intriguojantis siužetas. Pagrindinės šios juostos žvaigždės – avys. Daug avių.

Filme „Atominė blondinė“ Ch. Theron teko filmuotis sekso scenoje su kita moterimi: su vyrais tai trunka ilgiau

Veiksmo filmų gerbėjai su nekantrumu laukia rugpjūčio 4 dieną kino teatruose pasirodysiančio filmo „Atominė blondinė“, kuris vadinamas moteriškąja Džeimso Bondo versija. Pagrindinį MI6 agentės vaidmenį čia atliko Charlize Theron, kuriai filmavimų metu teko gerokai paprakaituoti ne tik kovinėse, bet ir sekso scenose.
OKT teatras
W
HAMLETAS
2017 liepos 29 d. 21.30 val.

ŠOKIS DELHI premjera!
2017 rugsėjo 08 d. 19.00 val.
Režisieriaus Oskaro Koršunovo spektaklis „Vestuvės“, pastatytas atsispiriant nuo vokiečių klasiko Bertoldo Brechto pjesės, tapo vienu sėkmingiausių pastarojo laiko OKT/Vilniaus miesto teatro pastatymų. Jau per pirmąjį sezoną „Vestuvės“ parodytos rekordiškai daug – net 50 kartų. 51-asis kartas aktorių laukė Sankt Peterburge rengiamo festivalio „Raduga“ scenoje.
Oskaro Koršunovo teatro vasara: vestuvės Sankt Peterburge, laidotuvės Madride
2017 birželio 20 d.