"Žvaigždžių karų" kūrėjai nori išvengti rasinių stereotipų

Tolimoji galaktika, kurioje ir vystėsi visas "Žvaigždžių karų" epas, gali būti šiek tiek politiškai pakoreguota.
"Lucasfilm" kompanija, apipilta kaltinimais dėl etninių stereotipų ankstenėje epo dalyje "The Phantom Menace", naujam filmo epizodui dabar pasistengs suburti kultūriškai įvairesnę aktorių grupę.

Nors Georgo Lucaso scenarijus dar nėra baigtas, tačiau "Lucasfilm" vadovas Robinas Gurlandas jau yra numatęs kelis naujus vaidmenis ir rengia susitikimus su aktorių agentūromis. Manoma, kad filmas gali pasipildyti naujais tipiško amerikiečio, azijiečio, indo arba ispano personažais.

"Lucasfilm" atstovė spaudai Lynn Hale atsisakė pakomentuoti galimas naujojo epizodo korektūras, nes dar nebuvo susipažinusi su jo scenarijumi. "Visuose "Žvaigždžių karų" epizoduose vaidina įvairių tautybių personažai," - pridūrė ji.

Praeitą pavasarį "Lucasfilm" susidūrė su netikėtais kaltinimais dėl epizode "Phantom Menace" pasirodančių ateivių rasių, kurias nulėmė rasiniai stereotipai. Didžiausia kritikos lavina buvo nutaikyta į vietiniu dialektu kalbantį "Jar Jar Binks" personažą, kurio "naivus atsidavimas savo žmonai Jedi masters", pasak "New York Times" žurnalisto Brento Stapleso, "žmonėms priminė Holivude klestinčius žalingus rasinius stereotipus".

Tuo pačiu metu buvo išplatintas ir kino studijos pranešimas, teigiantis, kad būtų absurdiška "Žvaigždžių karus" interpretuoti kaip šiuolaikinio pasaulio atspindį, nes filme tikrai nėra remiamasi rasine motyvacija.

Bet kokiu atveju filmo kūrėjai patvirtino, kad Binkso personažas pasirodys ir antrajame epizode, tačiau šį kartą jis bus apsuptas įvairesnių personažų, kurie geriau atspindės multikultūrinės auditorijos poreikius. Nors teigiamu šių naujųjų personažų atspalviu ištikrųjų bus galima įsitikinti tik pasirodžius filmui.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Kino klubas

Filmo „Priešnuodis gyvenimui“ recenzija: įtraukiantis ir mistinis režisieriaus G. Verbinski grįžimas į didįjį kiną

Kultinės „Karibų piratų“ trilogijos, neužmirštamai baisaus 2002 metais pasirodžiusio „Skambučio“, šelmiško „Meksikiečio“ ir „Oskarinio“ animacinio filmo „Rango“ režisierius Gore‘as Verbinskis, po itin skaudžios ir milžinišką finansinį smūgį studijai „Disney“ atnešusios nesėkmės pavadinimu „Vienišas klajūnas“, trims metams dingo iš didžiojo kino, kad žiūrovams paruoštų dar vieną įdomų, originaliai atrodantį ir įtampos kupiną pasakojimą „Priešnuodis gyvenimui“.

Jaunimo itin mėgtas serialas „Galingieji reindžeriai“ persikels į kino teatrus

Jau kovo 31 dieną kino teatruose pasirodys „Galingieji reindžeriai“ – naujosios kartos specialiųjų efektų, įtampos, veiksmo bei taiklaus humoro kupina juosta. 1993 metais pradėtas rodyti jaunimui skirtas serialas taip išpopuliarėjo, kad režisierius Deane’as Israelite’as buvo tikras: šie spalvingi superherojai turi atgimti kino teatrų ekranuose. 2017-aisiais tai tapo realybe – jau netrukus populiarieji Kimberli, Trini, Džeisonas, Bilis ir Zakas debiutuos didžiuosiuose ekranuose.

D. Craigo sėkmei nesukliudė nei mažas ūgis, nei išmušti priekiniai dantys (7)

Legendinis filmų apie agentą veikėjas Džeimsas Bondas buvo sukurtas dar 1953 m. britų rašytojo J. Flemingo. Iki šiol yra sukurti net 24 „Bondiados“ filmai, kurių pats pelningiausias – 2012 m. S. Mendeso režisuotas veiksmo filmas „Operacija Skyfall“. Šį ir kitus tris filmus apie Dž. Bondą televizijos žiūrovai galės išvysti „Džeimso Bondo“ maratono metu, kovo 22-25 dienomis.

Filmas „Galingieji reindžeriai“ pateks į istoriją: tarp superherojų – lesbietė ir autistas (10)

Lipdamas ant kulnų „Gražuolei ir pabaisai“ („Beauty and the Beast“) bei „Sesame Street“, kovo 31 dieną kino teatruose pasirodantis filmas „Galingieji reindžeriai“ („Power Rangers“) taip pat pretenduoja patekti į kino istoriją, rašo sacbee.com.

Komedijų meistro D. Shepardo plati šypsena slepia vaikystėje patirtą tėvo ir kaimyno prievartą

Komedijinių serialų bei filmų žvaigždė Daxas Shepardas šįkart į kino teatrus atkeliauja su savo režisuota komedija „Patruliai“. Tiesa, jis ne tik rašė scenarijų, bet ir pats atlieka vieną pagrindinių vaidmenų. Kovo 24 dieną kino teatruose pasirodysiančiame filme jis pakvietė vaidinti ir savo žmoną bei dviejų jųdviejų atžalų mama Kristen Bell.
OKT teatras

ŠOKIS DELHI premjera!
2017 kovo 25 d. 19.00 val.

ŠOKIS DELHI premjera!
2017 kovo 26 d. 19.00 val.
Sėkmingai „Eglės žalčių karalienės“ mitą Italijoje sukūręs Oskaras Koršunovas sugrįžta į savo OKT/Vilniaus miesto teatrą. Jau šį savaitgalį (kovo 25-26 d.) režisierius kviečia į premjerą „Šokis Delhi“ pagal kultinio šių dienų rusų dramaturgo Ivano Vyrypaevo pjesę.
O. Koršunovo premjeroje „Šokis Delhi“ – jautriai komiška istorija apie meilę, mirtį ir šokį
2017 kovo 22 d.