Sąrašą sudaro tik tie filmai, kurie yra laikomi 2017 metų kino produkcija ir kurie buvo rodomi pilnavertiškai (angl. WIDE) kino teatruose be jokių apribojimų (angl. LIMITED), todėl nenustebkite, jog dauguma juostų – tai pramoginiai filmai arba milijonus dolerių kainuojantys „blokbasteriai“.

Visgi patys geriausi, brandžiausi, rimtumu pasižimintys ir apdovanojimams skirti filmai dažniausiai atkeliauja tik metų pabaigoje. Tačiau tai nereiškia, jog pirmasis metų pusmetis padovanojo mums vien tik dėmesio nevertus filmus.

Turėjome ir geras dramas, smagias komedijas, labai išskirtinai atrodančius siaubo filmus, ir, žinoma, kvapą gniaužiančias veiksmo juostas, kurias galima statyti šalia legendinių žanro atstovų. Todėl tikiu, jog mano pasirinkti geriausi filmai taip pat daugelį iš jūsų privertė, o gal dar tik privers, jeigu nebūsite jų dar matę, patirti kuo daugiau puikių emocijų, o blogų filmų sąrašas leis tiesiog negaišti savo brangaus laiko ir tiesiog apeiti juos šonu.

10 geriausių 2017 metų pirmojo pusmečio filmų:

10. „Gražuolė ir pabaisa“ (angl. „Beauty and the Beast“)

„Labai graži, jausminga, kerinti savo išskirtinio grožio išore studijos „Disney“ pasaka, kurios varikliu tampa romantiškiausia ir be galo šilta istorija, kurią iš naujo galima patirti didžiuosiuose kino ekranuose. Be prabangos, kokybiškos techninės juostos pusės ir charizmatiškų aktorių, gauname dar ir puikią galimybę patirti nostalgijos jausmą, prisimindami kultinį 1991 metų filmą, kuris ir tapo didžiausiu pamatu šiai naujai „Gražuolės ir pabaisos“ kino versijai.“

Visą recenziją rasite čia.

9. „Skilimas“ (angl. „Split“)

„Tiesiog puikus psichologinio pobūdžio trileris su nuostabia idėja ir jos įgyvendinimu, kuris stiprus ne vien savo idėja, bet dar ir gerai parašytu scenarijumi, įsimintinais veikėjais, įtampos nestokojančia siužetine linija, nuostabia režisūra ir įspūdingu aktoriaus Jameso McAvoy‘aus pasirodymu.“

Visą recenziją rasite čia.

8. „Traukinių žymėjimas 2“ (angl. „T2: Trainspotting“)

„Į nostalgiją apeliuojantis „Oskarinio“ režisieriaus Danny‘io Boyle‘o filmas, kuris savo kitokiu pateikimu beveik nenusileidžia pirmtakui, o kai kuriais momentais netgi lenkia originalą dėl savo brandos ir psichologinės pagrindinių herojų pusės atskleidimo, fone grojant grupės Queen ir Iggy Pop dainoms.“

Visą recenziją rasite čia.

7. „Galaktikos sergėtojai. II dalis“ (angl. „Guardians of the Galaxy Vol. 2“)

„Toks pats techniškai kokybiškas, energingas, veiksmo kupinas, savo siužetine linija įdomus ir nenuvalkiotų juokelių prifarširuotas penkių itin charizmatiškų herojų nuotykis eilinį kartą gelbstint visatą grojant populiariausiems praeito amžiaus aštuntojo ir devintojo dešimtmečio hitams.“

Visą recenziją rasite čia.

6. „Pradink“ (angl. „Get Out“)

„Šviežias vėjo gūsis psichologiniame siaubo žanre, kuris nuo pat pradžios iki finalinių titrų stebina savo paprastumu ir originaliai išreikšta mintimi. Tai ne tik gerai parašyto scenarijaus, stiprios režisūros, įdomiai vystomo siužeto, staigaus siaubo ir puikių dialogų kine pavyzdys, bet dar ir projektas, kuris neša svarbią žinutę, norint paneigti visus kvailus stereotipus, susijusius su juodaodžių kultūra Amerikoje.“

Visą recenziją rasite čia.

5. „Džonas Vikas 2“ (angl. „John Wick. Chapter 2“)

„Tikrų tikriausias veiksmo žanro šedevras, kuris savo nepriekaištingu pateikimu pranoksta geriausius kada nors sukurtus susišaudymų filmus. Kupinas išradingo veiksmo, kvapą gniaužančių personažų susidūrimų, brutaliai atrodančių scenų ir estetiškai pateikto smurto, naujas Chado Stahelskio filmas tampa neužmirštamu nuotykiu kino salėje, kurį lydi nesibaigiantis įtampos pojūtis kiekvienoje rodomoje scenoje.“

Visą recenziją rasite čia.

4. „Loganas“ (angl. „Logan“)

„Stiprus, jautrus ir neužmirštamas Hugh Jackmano atsisveikinimas su septyniolika metų trunkančia „Iksmenų“ visata ir jo įkūnijamu Ernio personažu. Šis savo kokybe ir pateikimo stiliumi išskiriantis filmas, kurio branduoliu tampa brutaliai papasakota istorija, turi viską, ko reikia kietai ir nenuvalkiotai komiksų ekranizacijai – pradedant gerai parašytu scenarijumi, įtikinama aktorių vaidyba ir užbaigiant natūraliai atrodančiais efektais, pagardintais įtampos prifarširuotu veiksmu.“


Visą recenziją rasite čia.

3. „Prarastasis miestas Z“ (angl. „The Lost City of Z“)

„Visomis prasmėmis nepriekaištingai atrodantis ir tikrais faktais paremtas nuotykis apie legendinio El Dorado paieškas, kuriame atskleidžiamos pačios šiurpiausios ir svarbiausios Persio Foseto gyvenimo ir jo legendinių ekspedicijų detalės, sugebančios įtraukti į pasakojimą nuo pačios pradžios ir paleisti tik pasibaigus šio didingo filmo peržiūrai.“


Visą recenziją rasite čia.

2. „Nuostabioji moteris“ (angl. „Wonder Woman“)

„Išties nuostabus ir vizualiai pakerintis legendinės komiksų superherojės Dianos Prince pirmasis rimtas kino nuotykis, kuris papuoštas ne tik firminiu „Marvel“ filmų žaismingumu, bet kartu turintis išskirtinį „DC“ filmams būdingą šarmą, todėl toks skirtingų studijų mišinys suveikia kaip tikra bomba.“

Visą recenziją rasite čia.

1. „Vaikis ant ratų“ (angl. „Baby Driver“)

„Kol kas originaliausias ir muzikaliausias šių metų filmas, leidžiantis nuo pirmų minučių iki pat galo mėgautis nepriekaištingai atrodančia technine puse, gerai parašytu scenarijumi, preciziška Edgaro Wrighto režisūra, įtikinama pagrindinių aktorių vaidyba ir tikrovišku veiksmu, neturinčiu nieko bendro su fantastiniu „Greitų ir įsiutusių“ pasauliu. Tai filmas, kurį norėsis pasižiūrėti dar ne vieną kartą ir kuris pretenduoja ateityje tapti vienu iš modernios kino klasikos atstovų.“

Visą recenziją rasite čia.

5 blogiausi 2017 metų pirmojo pusmečio filmai:

5. „Pasekmė“ (angl. „Aftermath“)

„Labai nuobodžiai ir neįdomiai vystoma tikrais faktais paremta istorija, kuri nesugeba sukelti žiūrovui visiškai jokių žmogiškų emocijų, stebint žiaurią vieno vyro artimųjų netekti. Filmas taip pat negali pasigirti pavyzdinga aktorių vaidyba, kokybiška technine puse ir gera režisūra. Pastaroji, tiesą sakant, yra tokia pat prasta, kaip puikaus pasakojimo potencialo nesugebėjęs išnaudoti scenaristo darbas.“

Visą recenziją rasite čia.

4. „Ratas“ (angl. „The Circle“)

„Vienas blogiausių šių metų kino projektų, kuris savo pasirodymu paniekino gerą 2013 metais pasirodžiusią rašytojo Dave‘o Eggerso knygą. Juosta, kurios vieninteliu pliusu tampa labai stipri socialinė žinutė jaunimui, neturi nieko, kuo būtų galima pritraukti žiūrovą.“

Visą recenziją rasite čia.

3. „Penkiasdešimt tamsesnių atspalvių“ (angl. „Fifty Shades Darker“)

„Toks prastas filmas, jog po dvidešimties jo rodymo minučių aplanko neregėto mąsto nuobodulys, kuris paverčia šios neįdomios juostos peržiūrą į labai didelę kankynę. Vieninteliu šio filmo pliusu tampa visai neblogas garso takelis, kuriam, deja, nepavyksta užgožti blogos režisūros, apgailėtino scenarijaus, neįtikinamų herojų ir itin lėkštų dialogų, kuriuos bandoma nuslėpti visiškai neaistringai atrodančiomis sekso scenomis.“

Visą recenziją rasite čia.

2. „Man esi viskas“ (angl. „Everything, Everything“)

„Tipinė ir niekuo nuo kitų panašaus pobūdžio filmų neišsiskirianti paaugliams skirta melodrama, kurios šaltiniu tapo jaunimo tarpe labai populiari knyga. Kaip ir panašūs jam projektai, Stellos Meghie filmas nesugeba pateikti nieko naujo, o tik banaliai atrodančią pirmąją paauglišką meilę, saldžius pagrindinių veikėjų santykius, kovą dėl savo jausmų visomis įmanomomis priemonėmis ir kvailai atrodančias problemas, su kuriomis tenka susidurti pagrindiniams herojams.“

Visą recenziją rasite čia.

1. „Skambutis 3“ (angl. „Rings“)

„Vienas blogiausių kada nors sukurtų siaubo filmų, kuris sukelia vienintelį jausmą – beviltišką pusantros valandos nuobodulį. Visiškai nebaisus, neįdomus, banalus, neįtraukiantis ir tuo labiau neturintis nieko bendro su ankstesniais „Skambučio“ frančizės filmais kino projektas, kurio tiesiog nereikėjo kurti.“


Visą recenziją rasite čia.
Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (25)