Kino centras “Garsas” kviečia septynias rudens dienas praleisti su lietuvišku kinu. Lapkričio 19-25 d. lietuviško kino gerbėjai pamatys naujausių vaidybinių ir dokumentinių filmų programą „Lietuviško kino dienos“.
© Corbis

Šių metų vaidybinių filmų programoje puikuosis daug filmų, apdovanotų Sidabrinių gervių prizais. Drama, apdovanota už geriausio antro plano aktoriaus vaidmenį, „Stiklainis uogienės“ papasakos dažnai pasitaikančią gyvenimišką istoriją - apie išduotas žmonas ir abejojančius, nepasitikinčius savimi pusamžius vyrus, beviltiškai įsimylėjusius jaunas meilužes. Režisierė Ramunė Čekuolytė-Che stengiasi parodyti šią istoriją iš vidaus, kad žiūrovas pats galėtų herojus teisti arba išteisinti.

Geriausio 2010 m. trumpametražio filmo „Aš tave žinau“ pagrindinė veikėja Uršulė – penkiolikmetė mergina, kuriai darosi ankšta savo kambaryje, savo kieme, savo mokykloje, savyje. Ji įsimyli, nusivilia, praregi ir užduoda daug klausimų - kaip reikia gyventi? Kaip elgtis? Kas yra teisinga? Kaip likti geram ir oriam? Kartais tiesiog reikia atsispirti ir šokti į vandenį.

Filmo „Jau puiku, tik dar šiek tiek“ režisierė Lina Lužytė bandė su ironija pažvelgti į lietuvius ir į save pačią, į tai, kaip išsilaisvinę iš Rusijos glėbio niekieno neverčiami puolėm į kitą – vakarų. Nors filmas vaizduoja senesnius laikus (1992 m.), iš tiesų jis kalba apie šią dieną. Filmas buvo apdovanotas už geriausią operatoriaus darbą.
Filmas „Ana geraširdė“ gilinasi į žmogų, negalintį pasipriešinti jį kontroliuojančiam ir išnaudojančiam. Į žmogų, kuris aukodamasis tariamai aukai pats ja tampa. Išnaudotojo manipuliacijos ir savininkiškumas vis labiau auga, o užguitasis vis nedrįsta pasakyti „ne, to jau pakaks“.

„Tėve mūsų“ buvo sukurtas remiantis „Austrijos monstro“ - Josefo Fritzlo, 24 metus savo dukteris kalinusio ir prievartavusio vyro, istorija, kuri 2008 m. sukrėtė visą pasaulį, bet taip pat greitai buvo pamiršta, kaip pamirštamos visos istorijos, vykstančios kažkur toli. Šis filmas yra apie visas iki šiol „rūsiuose gyvenančias šeimas“. Įspūdingą tėvo vaidmenį filme sukūrė aktorius Juozas Budraitis, kurio panašumas į tikrąjį Josefą Fritzlą yra neįtikėtinas.

Dokumentinių filmų programa pateiks daug spalvingų asmenybių portretų ir savitų žvilgsnių į mūsų šalies istoriją. Režisieriai Julija ir Rimantas Gruodžiai pristatys du darbus - Sidabrinės gervės prizu apdovanotą filmą “Upė” ir išskirtinės asmenybės, savo rankomis pelkę pavertusios nuostabaus grožio kampeliu, Aldonos Jaronytės portretą „Lieknas“.

Mykolo Vildžiūno filmas apie avangardistą Gliukų teatro įkūrėją Beną Šarką „Šarka 2“ – jautrus, mąslus, kažką fundamentalaus išklibinantis mūsų vertybių, tarp jų ir meninių, hierarchijoje. Petro Savickio „Meninykai“ pasakos apie žmones, įsimylėjusius savo profesiją - Algimantą Kunčių, Romualdą Rakauską bei Antaną Sutkų. Filmo pasakojimas remiasi fotografų įspūdžiais apie susitikimus, bendravimą, emocijas, kūrybos blyksnius ir susidūrimus su abejinga ar veidmainiška aplinka tais sudėtingais laikais, kai viena buvo galvojama, o kita sakoma.

Domanto Vildžiūno dokumentinis filmas „Tikras Garsas Valstybės Atgimimo 1989–1993“ perteiks praėjusio laiko audiovizualinį kvapelį. Žiūrovas ne tik pamatys, bet ir užuos, kaip prieš 20 metų Vilniuje žmonės rengėsi, šukavosi, kokius batus avėjo. Filmas „Paskutinis“ dalinsis atsiminimais apie vieną paskutiniųjų Lietuvos partizanų Antaną Kraujelį. V.V Landsbergio filmas „Nuo pasaulio stogo“ perkels į Kinijos okupuotąjį Tibetą ir emigracijoje gyvenančių pabėgėlių bei jų lyderio – Jo Šventenybės Dalai Lamos gyvenimus.

Lapkričio 19 d. 17.30 val. įvyks susitikimas su filmų režisieriais: D. Šarutyte, L. Lužytė, M. Žukausku, J. ir R. Gruodžiais, A. Maceina ir filmų peržiūra.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Oficialu: D. Craigas vėl įkūnys Džeimsą Bondą (4)

Kino žvaigždė Danielis Craigas vėl įkūnys Džeimsą Bondą. Atsakydamas į atitinkamą „ The...

Filmuojant antrąją „Deadpool“ dalį žuvo kaskadininkė (6)

Pirmadienį Vankuveryje filmuojant antrąją filmo „Deadpool“ žuvo kaskadininkė, važiavusi...

Indijoje dėl nutekintos „Sostų karų“ serijos suimti keturi asmenys (3)

Indijoje suimti keturi asmenys, kaltinami nutekinę televizijos HBO rodomo kultinio serialo...

Filmo „Tamsusis bokštas“ recenzija: tai blogiausia S. Kingo knygos ekranizacija (11)

Ilgus metus planavusi į kino ekranus perkelti 1982 metais gimusį Stepheno Kingo knygų ciklą...

Filmavimo metu sužeistas T. Cruise'as (20)

Sekmadienį juostos "Misija neįmanoma 6" filmavimo aikštelėje įvyko nelaimė - atlikdamas...

Top naujienos

A. Kubilius prabilo apie spąstus, kurie gali sutrukdyti pasivyti ES pragyvenimo vidurkį (229)

Lietuvai pasivyti Europos Sąjungos (ES) pragyvenimo vidurkį gali sukliudyti vidutinių pajamų...

JAV karo laivo įgulai atsirūgo vizitas Klaipėdoje: sekso vakarėlis baigėsi skandalu (125)

Dar vasario pradžioje į Klaipėdą draugiško vizito užsukęs JAV karo laivas „ USS Hue City...

Prasta vasara smogė ne tik Palangos verslininkams (4)

Lietinga vasara problemų pridarė ne tik nuomojantiems kambarius pajūryje. Paslaugas kaimo turizmo...

V. Putinas spaudžia Baltarusiją dėl Baltijos šalių (300)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas didina spaudimą Baltarusijai nukreipti naftos krovinių...

Greitkelyje Vilnius – Kaunas vilkikas nuvažiavo nuo kelio: formuojasi kilometrinės spūstys (10)

Greitkelyje Vilnius – Kaunas vilkikas nuvažiavo nuo kelio. Sprogus padangai jis atsidūrė...

A. Užkalnis. Blogybių šaknis yra dviratininkai (275)

Nežinau, ar jūs pastebėjote, bet mūsų vasarėjančioje Lietuvoje (iki kitų metų tikrai...

Ar išsiveržus superugnikalniui liktume gyvi?

Ugnikalniai visais laikais kėlė didžiulę grėsmę gyvybei. Apie tai, ar šiais laikais...

Ėmė griežčiau tikrinti remontuojamus kelius: už broką skyrė baudų (46)

Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos griežtina kokybės...

Papildomi eksperimentai: D. Adomaičiui tenka galvoti ne tik apie Europos čempionatą (2)

Nors dabar Dainiaus Adomaičio galvoje daugiausiai vietos užima mintys apie artėjantį Europos...

Jautrūs plaukai: patarimai jiems plauti

DELFI Stilius jau rašė, kas kiek dienų reikėtų plauti sausus ir riebius plaukus, tačiau žmones...