Rusijos kinas atgimsta

Abiejuose filmuose liečiama ta pati moralinė tuštuma, egzistuojanti Rusijoje vykstančio politinio ir socialinio sąmyšio metu, o visos optimistinės viltys dedamos į ateinančią kartą. Būtent šią idėją, kaip teigė "Kapitono duktės" režisierius Aleksandras Proškinas, galima pritaikyti ir Rusijos kinui.

"Visi mitai apie Rusijos kino mirtį yra tikrai perdėti. Mes susiduriame su tokiomis pačiomis problemomis kaip ir visi ir situacija tikrai nėra blogesnė. Mes netgi jau matome šviesą tunelio gale", - sakė jis.

Tiek Proškino filmas, tiek ir modernioji drama "Vorošilovo šaulys" buvo su dideliu pasisekimu rodomi Rusijos kino teatruose. "Laikas bėga ir žmonėms paprasčiausiai nusibosta žiūrėti blogai dubliuotus filmus per televiziją. Ateina nauja karta, kuriai reikia kažko savo, o ne importuoto", - pridūrė režisierius.

"Vorošilovo šaulyje" rodomi trys jauni "naujieji rusai" mielai leidžiantys iš narkotikų prekybos atplaukusius pinigus ir tuo sukeliantys nuskurdusių kaimynų pavydą ir kartu panieką. Grupelei išprievartavus paauglę Katią, jie lengvai iššisuka nuo bausmės, nes teisminė sistema yra per daug korumpuota ir kekompetetinga. "Aš daugiau niekada nebūsiu laiminga", - seneliui Ivanui prisipažįsta mergina, kuris iš nevilties ir norėdamas pasipriešinti naujajai tvarkai griebiasi ginklo.

"Prieš du šimtus viskas buvo taip pat, todėl tai yra šiuolaikinė istorija", - prisipažino Proškinas, kalbėdamas apie savo fimą "Kapitono duktė", kuriame vazduojama 18 amžiaus Pugačiovo vadovaujamas maištas prieš imperatorienę Jekateriną, ir užsimindams apie šiandieninį smurtą ir karą su Čečėnija. Nepaisant abiejų pusių žiaurumo ir korupcijos, du jaunuoliai visgi įsimyli ir stengiasi iššaugoti savo jausmus. "Kaip ir prieš du šimtus metų, taip ir dabar šie šešiolikmečiai ir septyniolikmečiai yra mųsū laikų herojai", - pridūrė jis.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Kino klubas

Filme „Atominė blondinė“ Ch. Theron teko filmuotis sekso scenoje su kita moterimi: su vyrais tai trunka ilgiau

Veiksmo filmų gerbėjai su nekantrumu laukia rugpjūčio 4 dieną kino teatruose pasirodysiančio filmo „Atominė blondinė“, kuris vadinamas moteriškąja Džeimso Bondo versija. Pagrindinį MI6 agentės vaidmenį čia atliko Charlize Theron, kuriai filmavimų metu teko gerokai paprakaituoti ne tik kovinėse, bet ir sekso scenose.

Kino hitas „Noting Hilas“ turi naują varžovą: „Lūšna turtuolių rajone“

Istorija apie tai, kaip benamis vienišius gyvenantis parko pašonėje tapo milijonų svarų vertės nekilnojamojo turto savininku netrukus pasieks kino teatrus romantinėje komedijoje „Lūšna turtuolių rajone“ (orig. „Hampstead“), su aktoriais Diane Keaton ir Brendan Gleeson priešakyje.

Kanuose ovacijomis palydėtas Š. Barto „Šerkšnas“ atkeliauja į Lietuvos kino teatrus

Apie karo Ukrainoje poveikį pasakojančio „Šerkšno“ („Frost“) lietuviška premjera įvyks rugpjūčio 18-ąją. Pripažinto režisieriaus filme vaidina Prancūzijos kino ikona Vanessa Paradis bei garsus lenkų aktorius Andrzejus Chyra. Tačiau pagrindinius vaidmenis sukūrė debiutuojantys jauni lietuvių aktoriai.

Filmavimo aikštelėje D. Šimukauskui prireikė medikų pagalbos (1)

Naujoje lietuviškoje kriminalinėje komedijoje „Tiuningas“ vieną iš trijų brolių, kovojančių dėl senelio palikimo, vaidinančiam Donatui Šimukauskui prireikė medikų pagalbos.

Į kino teatrus atkeliauja komiksuose gimę Valeriano nuotykiai: būtent jo istorija įkvėpė legendinius „Žvaigždžių karus“? (1)

Valerianas ir Lorelina yra jauni, bet itin talentingi specialieji agentai. Gavę naują užduotį, jie išskrenda į Alfą – įspūdingą kosminį mega–miestą, dar žinomą „tūkstančio planetų“ pavadinimu. Ten netrukus išsiaiškina, kad jį grasina užgrobti paslaptinga, galinga ir destruktyvi jėga. Valerianas ir Lorelina nedvejodami stoja į kovą ne tik už Alfą, bet ir visos Visatos ateitį.
OKT teatras
W
HAMLETAS
2017 liepos 29 d. 21.30 val.

ŠOKIS DELHI premjera!
2017 rugsėjo 08 d. 19.00 val.
Režisieriaus Oskaro Koršunovo spektaklis „Vestuvės“, pastatytas atsispiriant nuo vokiečių klasiko Bertoldo Brechto pjesės, tapo vienu sėkmingiausių pastarojo laiko OKT/Vilniaus miesto teatro pastatymų. Jau per pirmąjį sezoną „Vestuvės“ parodytos rekordiškai daug – net 50 kartų. 51-asis kartas aktorių laukė Sankt Peterburge rengiamo festivalio „Raduga“ scenoje.
Oskaro Koršunovo teatro vasara: vestuvės Sankt Peterburge, laidotuvės Madride
2017 birželio 20 d.