Rusijos kinas atgimsta

Abiejuose filmuose liečiama ta pati moralinė tuštuma, egzistuojanti Rusijoje vykstančio politinio ir socialinio sąmyšio metu, o visos optimistinės viltys dedamos į ateinančią kartą. Būtent šią idėją, kaip teigė "Kapitono duktės" režisierius Aleksandras Proškinas, galima pritaikyti ir Rusijos kinui.

"Visi mitai apie Rusijos kino mirtį yra tikrai perdėti. Mes susiduriame su tokiomis pačiomis problemomis kaip ir visi ir situacija tikrai nėra blogesnė. Mes netgi jau matome šviesą tunelio gale", - sakė jis.

Tiek Proškino filmas, tiek ir modernioji drama "Vorošilovo šaulys" buvo su dideliu pasisekimu rodomi Rusijos kino teatruose. "Laikas bėga ir žmonėms paprasčiausiai nusibosta žiūrėti blogai dubliuotus filmus per televiziją. Ateina nauja karta, kuriai reikia kažko savo, o ne importuoto", - pridūrė režisierius.

"Vorošilovo šaulyje" rodomi trys jauni "naujieji rusai" mielai leidžiantys iš narkotikų prekybos atplaukusius pinigus ir tuo sukeliantys nuskurdusių kaimynų pavydą ir kartu panieką. Grupelei išprievartavus paauglę Katią, jie lengvai iššisuka nuo bausmės, nes teisminė sistema yra per daug korumpuota ir kekompetetinga. "Aš daugiau niekada nebūsiu laiminga", - seneliui Ivanui prisipažįsta mergina, kuris iš nevilties ir norėdamas pasipriešinti naujajai tvarkai griebiasi ginklo.

"Prieš du šimtus viskas buvo taip pat, todėl tai yra šiuolaikinė istorija", - prisipažino Proškinas, kalbėdamas apie savo fimą "Kapitono duktė", kuriame vazduojama 18 amžiaus Pugačiovo vadovaujamas maištas prieš imperatorienę Jekateriną, ir užsimindams apie šiandieninį smurtą ir karą su Čečėnija. Nepaisant abiejų pusių žiaurumo ir korupcijos, du jaunuoliai visgi įsimyli ir stengiasi iššaugoti savo jausmus. "Kaip ir prieš du šimtus metų, taip ir dabar šie šešiolikmečiai ir septyniolikmečiai yra mųsū laikų herojai", - pridūrė jis.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Kino klubas

Milijonus gerbėjų turinti dainininkė Becky G tapo viena ryškiausių filmo „Galingieji reindžeriai“ žvaigždžių (2)

20-metė muzikos žvaigždė Becky G (tikrasis jos vardas Rebecca Marie Gomez) jau yra pasiekusi kur kas daugiau nei dauguma jos bendraamžių, tačiau sustoti net neketina. Kovo 31 dieną ji debiutuos kaip aktorė kino teatruose pasirodysiančiame ir jaunimo itin laukiamame filme „Galingieji reindžeriai“. 1993 metais pradėtas rodyti jaunimui skirtas serialas taip išpopuliarėjo, kad režisierius Deane’as Israelite’as buvo tikras: šie spalvingi superherojai turi atgimti naujosios kartos specialiųjų efektų, įtampos, veiksmo bei taiklaus humoro kupinoje juostoje. Geltonosios reindžerės, arba Trini, vaidmuo ir patikėtas gražuolei dainininkei.

Įdomiausi faktai apie Smurfus: kodėl daugiausiai diskusijų kelia jų kepurės ir koks tikrasis žmogeliukų ūgis?

Kaži, ar yra dar likę tokių, kurie nebūtų nieko girdėję apie Smurfus? Šiems legendiniams melsviems herojams kitąmet sukaks 60 metų. Belgijoje „gimę“ maži nuoširdūs žmogeliukai, jaukiai gyvenantys iš grybų pasidarytuose nameliuose, jau seniai užkariavo viso pasaulio vaikų širdis ir jau kovo 31 dieną vėl grįžta į kino teatrus su naujais nuotykiais – šįkart pilnai animuotame filme visai šeimai „Smurfai: Pamirštas kaimelis“.Ar žinojote, jog Smurfų pavadinimas gimė belgų menininkui pamiršus žodį „druska“? O kokio iš tiesų šie herojai ūgio? Kokia tampa jų spalva, kai sulaiko kvėpavimą? Kodėl daugiausiai diskusijų kelia baltos jų kepuraitės? Artėjančio jubiliejaus bei premjeros proga surinkome įdomiausius ir mažai kam žinomus faktus apie Smurfus.

Iš Š. Korėjos grįžusių „Išlaisvinimo dienos“ kūrėjų vilniečiai nepaleido beveik valandą (1)

Filmas „Išlaisvinimo diena“ yra išskirtinis ne tik „Kino pavasario“, bet viso pasaulio kino istorijoje: jame pirmą kartą nufilmuota Vakarų grupė, gavusi oficialų leidimą koncertuoti Šiaurės Korėjoje. Daugelio nuostabai, šia grupe tapo slovėnų provokatoriai „Laibach“.

Neeilinė naktis su uošviu – 35 vietovės per 22 filmavimo dienas

Didžiausias triukas, kurį teko atlikti „Naktis su uošviu“ filmo kūrėjams, tai dvidešimt dvejų filmavimo dienų kelionė per 35 skirtingas vietas Los Andželo mieste. Ir visa tai atlikti su minimaliu, nepriklausomo kino, biudžetu.

Netrukus 60-metį švęsiantys Smurfai grįžta į kino teatrus: šįkart jų misija – rasti Pamirštą kaimelį (1)

Sunku patikėti, bet kitąmet legendiniams Smurfams sukaks 60 metų. Belgijoje „gimę“ maži mėlyni žmogeliukai, jaukiai gyvenantys iš grybų pasidarytuose nameliuose, jau seniai užkariavo viso pasaulio vaikų širdis. Dabar į kino ekranus atkeliauja nauja Uždraustajame Miške gyvenančių simpatiškųjų Smurfų dalis. Kūrėjų teigimu, pilnai animuotas filmas visai šeimai „Smurfai: Pamirštas kaimelis“, kuris kino teatruose pasirodys jau kovo 31 dieną, bus daugiausiai nuotykių herojams užtikrinanti juosta per visus šešis jų gyvavimo dešimtmečius.
OKT teatras

DIEVAS YRA DJ
2017 kovo 31 d. 19.00 val.

PASKUTINĖ KREPO JUOSTA
2017 balandžio 06 d. 19.00 val.
Sėkmingai „Eglės žalčių karalienės“ mitą Italijoje sukūręs Oskaras Koršunovas sugrįžta į savo OKT/Vilniaus miesto teatrą. Jau šį savaitgalį (kovo 25-26 d.) režisierius kviečia į premjerą „Šokis Delhi“ pagal kultinio šių dienų rusų dramaturgo Ivano Vyrypaevo pjesę.
O. Koršunovo premjeroje „Šokis Delhi“ – jautriai komiška istorija apie meilę, mirtį ir šokį
2017 kovo 22 d.