Prie "Viščiukų maišto" dirbo 40 animatorių

Vienas iš laukiamiausių šio sezono animacinių filmų yra "Viščiukų maištas" (Chicken Run), kurį režisieriai Nickas Parkas ir Peteris Lordas kūrė net tris metus.
Kino kompanijos "DreamWorks SKG." bosai Stevenas Spielbergas, Jeffrey Katzenbergas ir Davidas Geffenas, kurie jau senokai neslepia ambicijų nukonkuruoti animacijos lyderį kompaniją "Walt Disney", labai smarkiai rizikavo, nes abu kūrėjai iki tol nebuvo sukūrę nei vieno pilno metražo filmo.

Maža to, šiam kompiuteriniam-animaciniam produktui buvo išskirtas gan solidus 40 mln. JAV dolerių biudžetas. Prie "Viščiukų maišto" dirbo keturiasdešimties animatorių komanda, kuri buvo pasiskirsčiusi konkrečias užduotis. Vienas žmogus darydavo viščiuko akis ir snapus, kitas - nagus, trečias - plonas kojas, kol galiausiai aštuntame kambaryje viskas būdavo sujungiama į vieną visumą, ką ir apibūdindavo užrašas ant durų "Viščiukas paruoštas".

"Chicken run"

Be to juostos kūrimui reikėjo paruošti visų herojų plastilininius modelius. Iš viso buvo nulipdyti 563 "aktoriai": 300 normalaus dydžio ir 130 sumažintų matmenų viščiukai, 48 ką tik išperėti mažyliai ir 85 kiti filmo herojai (žmonės, arkliai ir t.t.). Jų gamybai buvo sunaudota 3500 kg specialaus šešiasdešimties skirtingų spalvų "Aardman Mix" plastilino.

"Viščiukų pabėgimo" režisieriai džiaugdavosi, kai per savaitę darbo pavykdavo nufilmuoti 1,5 minutės galutinės medžiagos. "Animacijoje tai yra didelis ir neįtikėtinas pasiekimas, turint galvoje, kad kūrimo proceso pradžioje mes sugebėdavome paruošti vos keturias filmo sekundes ",- prisimena Nickas Parkas, apdovanotas trimis "Oscaro" premijomis už trumpametražinių animacinių filmų režisūrą.

"Bombonešis"
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Kino klubas

Lietuviškos komedijos apie sultingą kurortų realybę kūrėjams teko samdytis apsaugą herojumi tapęs V. Grincevičius: Palangoje buvau pirmą kartą (1)

Tai bus bomba – sako kūrėjai apie būsimą filmą „Poilsiautojai: Pavydo žaidynės“. Palangoje, Šventojoje ir Nidoje kuriama komedija pirmą kartą į kino ekranus perkels autentišką pajūrio kurortų atmosferą su tikrais žmonėmis. Tiesa, ne visur poilsiautojai nusiteikę draugiškai, tad kai kur teko filmuoti ir su apsauga.

„Amitvylio siaubas. Pabudimas“ – moterų renesansas siaubo filmuose

Moterų stygius filmuose – priešais kamerą ir už jos – pastaraisiais metais tapo Holivudo kritikos akcentu. Iš 5839-ių vaidmenų 129-iuose didžiausiuose filmuose, išleistuose tarp 2006 m. ir 2011 m., mažiau nei 30 procentų atliko merginos ar moterys. Tuo tarpu tik pusė naujausių filmų atitinka „Bechdelo“ testo kriterijus, kuriame klausiama ar filme yra bent dvi moterys, kurios kalbasi tarpusavyje ir ne apie vyrus.

„Terminatorius 2: Paskutinio teismo diena” sugrįžta 3D formate (2)

Kai prieš visą ketvirtį amžiaus filme „Terminatorius 2: Paskutinio teismo diena” išgirdome geležinę Misterio Visata frazę „I‘ll be back“ („Aš sugrįšiu“), nė numanyti negalėjome, kad ji mus vėl pasieks iš ekranų. Režisierius Jamesas Cameronas, jau sėkmingai išbandęs filmo konvertavimą į 3D formatą su „Titaniku“, naujam gyvenimui nusprendė prikelti ir „Terminatorių 2“ – blokbasterį, turintį gerbėjų tarp įvairaus amžiaus žiūrovų.

DELFI premjera: naujausią L. Bessono filmą „Valerianas ir Tūkstančio planetų miestas“ pamatykite pirmieji! (3)

Filmas, peržengiantis fantazijos ribas – „Valerianas ir Tūkstančio planetų miestas“ – į Lietuvos kino teatrus atkeliauja su DELFI premjera: liepos 27 d. pasinaudokite proga pamatyti jį pirmieji visuose kino teatruose „Forum Cinemas“!

40 m. apie „Valerianą“ svajojęs L. Bessonas pavertė jį brangiausia kada nors Prancūzijoje sukurta juosta (2)

Fantastinis veiksmo filmas „Valerianas ir Tūkstantmečio planetų miestas“, kurį jau nuo šio savaitgalio galės pamatyti ir Lietuvos žiūrovai, yra ne šiaip sau eilinė į kino teatrus atkeliaujanti juosta. Išskirtine ją jau dabar daro faktai, jog režisierius Lucas Bessonas filmą kūrė beveik 40 metų ir tai pati brangiausia juosta, kada nors sukurta Prancūzijoje. Negana to, savo ambicijomis ji prilyginama tokioms kino frančizėms kaip „Žvaigždžių karai“ bei „Įsikūnijimas“.
OKT teatras
W
HAMLETAS
2017 liepos 29 d. 21.30 val.

ŠOKIS DELHI premjera!
2017 rugsėjo 08 d. 19.00 val.
Režisieriaus Oskaro Koršunovo spektaklis „Vestuvės“, pastatytas atsispiriant nuo vokiečių klasiko Bertoldo Brechto pjesės, tapo vienu sėkmingiausių pastarojo laiko OKT/Vilniaus miesto teatro pastatymų. Jau per pirmąjį sezoną „Vestuvės“ parodytos rekordiškai daug – net 50 kartų. 51-asis kartas aktorių laukė Sankt Peterburge rengiamo festivalio „Raduga“ scenoje.
Oskaro Koršunovo teatro vasara: vestuvės Sankt Peterburge, laidotuvės Madride
2017 birželio 20 d.