Prasidėjo 50-asis Berlyno kino festivalis

Antradienį prasidėjo penkiasdešimtasis Berlyno kino festivalis, kuris vyks neseniai iš naujo atstatytame miesto centre. Dvylika dienų truksiančioje kino šventėje, Europos kino festivalių arenoje konkuruojančioje su Venecijos bei Kanų festivaliais, žiūrovams bus pristatyta 21 kino juosta iš 16 šalių, kurios varžysis dėl pagrindinio festivalio prizo - "Auksinio lokio" apdovanojimo.
Festivalio metu žiūrovai išvys tokias kino juostas kaip "The Talented Mr. Ripley", "The Hurricane", "Man on the Monn", o uždaros peržiūros metu bus pristatytas ir vokiečių režisieriaus Wimo Wenderso filmas "The Million Dollar House", kuriame vaidina Melas Gibsonas bei Milla Jovovich.
Matt Damon

Būtent Wenderso 1987-ųjų metų filmas "Wings of Desire", kuriame vaizduojami angelai skrendantys virš Berlyno miesto vis dar padalinto į rytų ir vakarų, šiame festivalyje leis įsitikinti kaip pasikeitė miestas ir ypač Potsdamo aikštė. Tikimasi, kad būtent kino festivalio dėka ši aikštė taps miesto pramogų centru.

Kita vertus, kontrastų su praeitimi sukels ir aktoriaus Roberto De Niro filmų retrospektyva. Kino festivalyje bus parodyta net 17 filmų, taip pat ir kino kino juosta apie Vietnamo karą "The Deer Hunter", kuriuose vaidino žymusis aktorius. Būtent pastarąjį filmą prieš 21-erius metus pirmą kartą pristačius festivalyje, dalyviai iš Rytų bloko protestuodami paliko kino salę.

Gwyneth Paltrow

Šiame Berlyno kino festivalyje prancūzų aktorei Keanne Moreau už 1966-ųjų metų filmą "Mademoiselle" bus įteiktas apdovanojimas už pasiekimus. Be to, tikimasi, kad taip pat šventėje apsilankys ir tokios įžymybės kaip Leonardas DiCaprio, Georgas Clooney, Mattas Damonas, Melas Gibsonas, Gwyneth Paltrow, Denzelas Washingtonas, režisieriai Oliveris Stones bei Milosas Formanas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Kino klubas

40 m. apie „Valerianą“ svajojęs L. Bessonas pavertė jį brangiausia kada nors Prancūzijoje sukurta juosta (2)

Fantastinis veiksmo filmas „Valerianas ir Tūkstantmečio planetų miestas“, kurį jau nuo šio savaitgalio galės pamatyti ir Lietuvos žiūrovai, yra ne šiaip sau eilinė į kino teatrus atkeliaujanti juosta. Išskirtine ją jau dabar daro faktai, jog režisierius Lucas Bessonas filmą kūrė beveik 40 metų ir tai pati brangiausia juosta, kada nors sukurta Prancūzijoje. Negana to, savo ambicijomis ji prilyginama tokioms kino frančizėms kaip „Žvaigždžių karai“ bei „Įsikūnijimas“.

Sulėtintame aštuonių valandų filme – šimtai romių avių (6)

Šiame sulėtintame net aštuonių valandų trukmės filme neišvysite jokių aktorių, neišgirsite nė vieno prasmingo ar kvailo dialogo, neįtrauks intriguojantis siužetas. Pagrindinės šios juostos žvaigždės – avys. Daug avių.

Filme „Atominė blondinė“ Ch. Theron teko filmuotis sekso scenoje su kita moterimi: su vyrais tai trunka ilgiau

Veiksmo filmų gerbėjai su nekantrumu laukia rugpjūčio 4 dieną kino teatruose pasirodysiančio filmo „Atominė blondinė“, kuris vadinamas moteriškąja Džeimso Bondo versija. Pagrindinį MI6 agentės vaidmenį čia atliko Charlize Theron, kuriai filmavimų metu teko gerokai paprakaituoti ne tik kovinėse, bet ir sekso scenose.

Kino hitas „Noting Hilas“ turi naują varžovą: „Lūšna turtuolių rajone“

Istorija apie tai, kaip benamis vienišius gyvenantis parko pašonėje tapo milijonų svarų vertės nekilnojamojo turto savininku netrukus pasieks kino teatrus romantinėje komedijoje „Lūšna turtuolių rajone“ (orig. „Hampstead“), su aktoriais Diane Keaton ir Brendan Gleeson priešakyje.

Kanuose ovacijomis palydėtas Š. Barto „Šerkšnas“ atkeliauja į Lietuvos kino teatrus

Apie karo Ukrainoje poveikį pasakojančio „Šerkšno“ („Frost“) lietuviška premjera įvyks rugpjūčio 18-ąją. Pripažinto režisieriaus filme vaidina Prancūzijos kino ikona Vanessa Paradis bei garsus lenkų aktorius Andrzejus Chyra. Tačiau pagrindinius vaidmenis sukūrė debiutuojantys jauni lietuvių aktoriai.
OKT teatras
W
HAMLETAS
2017 liepos 29 d. 21.30 val.

ŠOKIS DELHI premjera!
2017 rugsėjo 08 d. 19.00 val.
Režisieriaus Oskaro Koršunovo spektaklis „Vestuvės“, pastatytas atsispiriant nuo vokiečių klasiko Bertoldo Brechto pjesės, tapo vienu sėkmingiausių pastarojo laiko OKT/Vilniaus miesto teatro pastatymų. Jau per pirmąjį sezoną „Vestuvės“ parodytos rekordiškai daug – net 50 kartų. 51-asis kartas aktorių laukė Sankt Peterburge rengiamo festivalio „Raduga“ scenoje.
Oskaro Koršunovo teatro vasara: vestuvės Sankt Peterburge, laidotuvės Madride
2017 birželio 20 d.