„Outcast“ režisierius: kova su demonais – ne tik serialo filmavimo aikštelėje

Apsėdimai, kova su demonais, ramybėje nepaliekančios vaikystės traumos. Ir, žinoma, vidinę herojų tamsą nušviečianti viltis. Visa tai įtrauks žiūrovus antrą sezoną per „Fox“ televiziją rodomame seriale „Outcast”. Pagrindinius vaidmenis jame suvaidinę aktoriai Patrick‘as Fugit‘as ir Robert‘as Kirkman‘as teigia darsyk įsitikinę, jog gėris ir blogis šioje visatoje priklauso nuo mūsų požiūrio taško.
„Outcast“

– Robertai, kokios asmeninės siaubo istorijos jus gąsdina labiausiai?

Robert‘as Kirkman‘as: Na, mane gerokai gąsdina mintis apie demono apsėdimą. Manau, viena iš priežasčių, kodėl kuriu šį serialą – tai mano noras suvaldyti šią baimę. Mano nuomone, itin išmintinga ir sumanu yra sugalvoti, kad kas nors dar ir sumokėtų už kovą su mano paties baimėmis.

– Ko jūs, asmeniškai, išmokote dirbdamas su serialu „Vaikštantys numirėliai“ (ang. The Walking Dead), ar ta patirtis padėjo jums kurti „Outcast“?

Robert‘as Kirkman‘as: Na, komiksai virsta TV serialais įvairiais būdais. Kai ką galima įgyvendinti, o kai ko – ne. Per daugelį „Vaikštančių numirėlių“ sezonų supratome, ką galėsime panaudoti „Outcast“. Manau, tai labai naudinga. Su „Vaikštančiais numirėliais“ kai kas buvo sudėtinga. Būdavo – aš parašau, o jie man sako: „Taip nieko nebus. To nepavyks nufilmuoti“. Su „Outcast“ nesusidūriau su tokia daugybe nemalonių momentų, ir esu už tai dėkingas. Na, šis tas pasitaikė, bet ne tiek daug. Todėl tam tikra prasme „Vaikštantys numirėliai“ man atrodo tarsi trumpas greitas pradžiamokslis, dėl kurio pavyko sėkmingai sukurti „Outcast“.

– O ką galite pasakyti apie „Outcast“ serialo herojus? Kai kurie jų pasirodė pirmajame sezone. Ar antrame sezone atsiras naujas pagrindinis veikėjas, ar vėl susitelksime ties Kyle Barnes?

Robert‘as Kirkman‘as: Ooo, greta manęs dabar sėdintis Patrick‘as Fugit‘as, vaidinantis Kyle Barnes, labai supyktų, jei antrajame sezone mes pasirinktumėme kitą pagrindinį veikėją. Tai pasakojimas apie Kyle ir jo gyvenimo kelionę. Pats serialo pavadinimas „Outcast“ skirtas Kyle Barnes, tad mes nuolat, kiekvieną sezoną, pasakosime apie jį. Na, nebent Patrick‘as įsiveltų į kokį neįtikėtiną skandalą ar ginčą – tuomet, žinoma, daugiau parodysime ir kitus veikėjus.

– Patrikai, ko jūs išmokote iš Kyle Barnes vaidmens ir jei galėtumėte jam ką nors patarti, ką patartumėte?

Patrick‘as Fugit‘as: Patarčiau Kyle pradėti galvoti, „įjungti“ smegenis. Jei jis tiesiog pradėtų galvoti – būtų šaunu. O kai jis įsivelia į muštynes – turėtų laikyti rankas aukščiau – tai irgi būtų šaunu. Jau pavargau nuo smūgių į veidą.

Iš Kyle išmokau visada stengtis praskaidrinti savo gyvenimą. Jis visad pilnas vilties, nors ir atrodo tamsi asmenybė. Dar jis yra piktas, labai neramus, tačiau jo norai visad šviesūs. Jis nori būti šeimos žmogus, geras tėvas, geras vyras. Galų gale, jis nori būti laimingas, ir mane tai labai žavi.

– Ką jūs sužinojote apie save, o galbūt apie žmogaus prigimtį, vaidindamas Kyle Barnes?

Patrick‘as Fugit‘as: Nemėgstu vasarą vilkėti švarko. Manau, tai juokinga. (Šypsosi) Šis vaidmuo turi ir kitų fizinių sunkumų, ypač antrajame sezone. Reikia daug kovoti, griuvinėti, tave daužo į veidą ir pan. (Juokiasi) O man niekad anksčiau neteko vaidinant to daryti, tai irgi įdomi patirtis.

Patrickas Fugitas
Patrickas Fugitas

– Kyle mums pasirodo kaip labai uždaras ir niūrus žmogus, su skaudžiu praeities bagažu. Bet iš prigimties jis neatrodo labai žiaurus. Kaip manot, kaip jis susidoroja su būtinybe naudoti fizinę jėgą egzorcizmo metu, kai jį neteisingai apkaltina sumušus savo draugę?

Patrick‘as Fugit‘as: Vienas iš dalykų, dėl ko man labai patinka Kyle, yra tas, kad vaikystėje jis patyrė daug skriaudų ir dabar nenori, kad tą pati patirtų kiti. Manau, jis nori kovoti su vaikystėje patirta trauma, patirtimis būnant globos namuose ir pan. Jis nori suteikti savo dukrai sėkmingą gyvenimą – gyvenimą, kokio pats neturėjo, vaikystę, kokios pats neturėjo.

Jis nori būti geras vyras savo žmonai ir geras brolis seseriai. Manau, kad kaskart, kai jam tenka naudoti smurtą prieš tas būtybes, demonus pirmajame sezone, tai jam yra gana sunku. Manau, kad keliuose pirmuose epizoduose matome jį nenoriai naudojant jėgą. Man, rodos, jis nemano, kad tai geriausia išeitis tokioje situacijoje.

O antrajame sezone man labiausiai patiko stebėti Kyle bandantį rasti pusiausvyrą tarp to, ką jis privalo daryti, ir ką nori daryti. Tad kartais jam tenka susivaldyti, o kartais – naudoti smurtą. Ir man įdomu stebėti, kaip jis įsitraukia į tą veiklą.

– Sakykite, o kokia jūsų nuomonė apie nuolatinę kovą tarp gėrio ir blogio?

Patrick‘as Fugit‘as: „Outcast“ man įdomu tai, kad serialas aptarinėja gėrį ir blogį iš kiekvienos šių priešingybių pusės. Mums atrodo, kad Kyle geras, Reverend geras, o Sidnis blogas – iki tol, kol Kyle susėda su Sidniu ir jis papasakoja apie savo ankstesnes žmogiškas patirtis. Kaip demonas, jis įveikė žmogų savyje, neleisdamas šiam baisiam žmogui toliau tęsti tokio siaubingo elgesio. Tad gėris ir blogis šioje visatoje priklauso nuo mūsų požiūrio taško – o tai įdomu.

Robert‘as Kirkman‘as: Manau, kalbant apie veikėjus abiejose, taip sakant, kovos lauko pusėse, labai svarbu žinoti, kad jie yra subrendę veikėjai, nes gėris ir blogis visada priklauso nuo mūsų požiūrio taško, o visa ko esmė yra motyvas. Sidnis, kaip veikėjas, gali atrodyti blogas – jei spręsime pagal jo darbus. Bet iki tam tikro momento mes stebime jo veiksmus iš Reverend Anderson ir Kyle Barnes perspektyvos. O pakeitus perspektyvą, viskas gali pasirodyti priešingai.

Serialo premjeros akimirkos:

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Kino klubas

Naujausią G. Ritchie premjerą Vilniuje ir Kaune bus galima pamatyti gerokai anksčiau ir už vos 1 centą

Guy Ritchie, kuris pasaulį jau pavergė didžiulio pasisekimo sulaukusiomis juostomis „Stok, lok arba šauk“, „Šerlokas Holmsas“ bei „Vagišiai“, grįžta! Į kino teatrus jau gegužės 12 dieną atkeliauja kino chuliganu vadinamo režisieriaus nuotykių veiksmo drama „Karalius Artūras: kalavijo legenda“, kurioje įsimintinus vaidmenis atlieka Jude’as Law bei Charlie Hunnamas. Artėjančios premjeros proga dinamiškai, įžūliai ir nenuobodžiai perpasakotą istorinę legendą likus dviems savaitėms iki jos atkeliavimo į didžiuosius ekranus – balandžio 27 dieną – Vilniaus ir Kauno kino teatrų lankytojai galės pamatyti vos už vieną eurocentą.

Naujasis „Svetimo“ monstras paremtas tikru gelmių plėšrūnu

1979-aisiais režisierius Ridley Scottas pasauliui pristatė filmą „Svetimas“, pasakojantį apie paslaptingą planetą, kuri keliaujančius astronautus pasitinka svetingai, tačiau netrukus juos vieną po kito pražudo. Naujasis „Svetimas: Covenant“ (orig. Alien: Covenant) yra jau aštuntasis frančizės fantastinis filmas su siaubo elementais, pasakojantis apie kosmoso platybes ir nepažintus pasaulius, kuriame žiūrovus kėdėse iš siaubo prikaustys naujas monstras – mažesnė ir judresnė legendinio ksenomorfų pabaisos veislė – neomorfai.

Filmo „Prarastasis miestas Z“ recenzija: puikūs aktoriai, stipri režisūra ir kokybiški techniniai niuansai (4)

Režisierius ir savo paties kuriamų filmų scenaristas Jamesas Gray‘us, per daugiau nei penkiolika metų trunkančią kino karjerą sugebėjo pasižymėti kaip išskirtinio talento pasakotojas, pristatydamas tokias nuostabias ir puikiai kino mylėtojų bei kritikų įvertintas juostas kaip „Jardai“, „Tarp dviejų mylimųjų“ ir „Kartą Niujorke“, kurios buvo įtrauktos į prestižinių pasaulio kino festivalių programas.

5 filmai lietingam savaitgaliui: patiks ne tik moterims (15)

Kai gatvėse tenka bristi per balas, o pamiršus skėtį norisi prasmegti žemėn, labiausiai traukia jaukūs namai, šilta arbata ir romantiškai nuteikiantis filmas. DELFI atrinko 5 filmus, kurie puikiai tiks tiems, kurie lietingą savatgalį nuspręs likti namuose.

C. Eastwoodas režisuos filmą apie sužlugdytą ataką Paryžiaus traukinyje (1)

Holivudo veteranas Clintas Eastwoodas režisuos filmą tris amerikiečius, kurie į Paryžių važiavusiame traukinyje sužlugdė mėginimą įvykdyti teroro išpuolį, ketvirtadienį pranešė JAV žiniasklaida.
OKT teatras

VAIKYSTĖ
2017 balandžio 25 d. 19.00 val.

DIEVAS YRA DJ
2017 balandžio 28 d. 19.00 val.
Praėjusiais metais atlaikiusi penkiolikos spektaklių turą po tris didžiuosius Kinijos miestus, režisieriaus Oskaro Koršunovo trupė 2017-ųjų gastroles pradėjo pažymėdami dar vieną tašką pasaulio žemėlapyje. Šį kartą tai Azijoje esančios salos Taivano sostinė Taipėjus ir ten rengiamas tarptautinis Taivano menų festivalis, kurio programoje vilniečiai pristatė „Hamletą“.
„Hamletui“ Taivane skambėjo tūkstantinės publikos ovacijos
2017 balandžio 11 d.