„Outcast“ režisierius: kova su demonais – ne tik serialo filmavimo aikštelėje

Apsėdimai, kova su demonais, ramybėje nepaliekančios vaikystės traumos. Ir, žinoma, vidinę herojų tamsą nušviečianti viltis. Visa tai įtrauks žiūrovus antrą sezoną per „Fox“ televiziją rodomame seriale „Outcast”. Pagrindinius vaidmenis jame suvaidinę aktoriai Patrick‘as Fugit‘as ir Robert‘as Kirkman‘as teigia darsyk įsitikinę, jog gėris ir blogis šioje visatoje priklauso nuo mūsų požiūrio taško.
„Outcast“

– Robertai, kokios asmeninės siaubo istorijos jus gąsdina labiausiai?

Robert‘as Kirkman‘as: Na, mane gerokai gąsdina mintis apie demono apsėdimą. Manau, viena iš priežasčių, kodėl kuriu šį serialą – tai mano noras suvaldyti šią baimę. Mano nuomone, itin išmintinga ir sumanu yra sugalvoti, kad kas nors dar ir sumokėtų už kovą su mano paties baimėmis.

– Ko jūs, asmeniškai, išmokote dirbdamas su serialu „Vaikštantys numirėliai“ (ang. The Walking Dead), ar ta patirtis padėjo jums kurti „Outcast“?

Robert‘as Kirkman‘as: Na, komiksai virsta TV serialais įvairiais būdais. Kai ką galima įgyvendinti, o kai ko – ne. Per daugelį „Vaikštančių numirėlių“ sezonų supratome, ką galėsime panaudoti „Outcast“. Manau, tai labai naudinga. Su „Vaikštančiais numirėliais“ kai kas buvo sudėtinga. Būdavo – aš parašau, o jie man sako: „Taip nieko nebus. To nepavyks nufilmuoti“. Su „Outcast“ nesusidūriau su tokia daugybe nemalonių momentų, ir esu už tai dėkingas. Na, šis tas pasitaikė, bet ne tiek daug. Todėl tam tikra prasme „Vaikštantys numirėliai“ man atrodo tarsi trumpas greitas pradžiamokslis, dėl kurio pavyko sėkmingai sukurti „Outcast“.

– O ką galite pasakyti apie „Outcast“ serialo herojus? Kai kurie jų pasirodė pirmajame sezone. Ar antrame sezone atsiras naujas pagrindinis veikėjas, ar vėl susitelksime ties Kyle Barnes?

Robert‘as Kirkman‘as: Ooo, greta manęs dabar sėdintis Patrick‘as Fugit‘as, vaidinantis Kyle Barnes, labai supyktų, jei antrajame sezone mes pasirinktumėme kitą pagrindinį veikėją. Tai pasakojimas apie Kyle ir jo gyvenimo kelionę. Pats serialo pavadinimas „Outcast“ skirtas Kyle Barnes, tad mes nuolat, kiekvieną sezoną, pasakosime apie jį. Na, nebent Patrick‘as įsiveltų į kokį neįtikėtiną skandalą ar ginčą – tuomet, žinoma, daugiau parodysime ir kitus veikėjus.

– Patrikai, ko jūs išmokote iš Kyle Barnes vaidmens ir jei galėtumėte jam ką nors patarti, ką patartumėte?

Patrick‘as Fugit‘as: Patarčiau Kyle pradėti galvoti, „įjungti“ smegenis. Jei jis tiesiog pradėtų galvoti – būtų šaunu. O kai jis įsivelia į muštynes – turėtų laikyti rankas aukščiau – tai irgi būtų šaunu. Jau pavargau nuo smūgių į veidą.

Iš Kyle išmokau visada stengtis praskaidrinti savo gyvenimą. Jis visad pilnas vilties, nors ir atrodo tamsi asmenybė. Dar jis yra piktas, labai neramus, tačiau jo norai visad šviesūs. Jis nori būti šeimos žmogus, geras tėvas, geras vyras. Galų gale, jis nori būti laimingas, ir mane tai labai žavi.

– Ką jūs sužinojote apie save, o galbūt apie žmogaus prigimtį, vaidindamas Kyle Barnes?

Patrick‘as Fugit‘as: Nemėgstu vasarą vilkėti švarko. Manau, tai juokinga. (Šypsosi) Šis vaidmuo turi ir kitų fizinių sunkumų, ypač antrajame sezone. Reikia daug kovoti, griuvinėti, tave daužo į veidą ir pan. (Juokiasi) O man niekad anksčiau neteko vaidinant to daryti, tai irgi įdomi patirtis.

Patrickas Fugitas
Patrickas Fugitas

– Kyle mums pasirodo kaip labai uždaras ir niūrus žmogus, su skaudžiu praeities bagažu. Bet iš prigimties jis neatrodo labai žiaurus. Kaip manot, kaip jis susidoroja su būtinybe naudoti fizinę jėgą egzorcizmo metu, kai jį neteisingai apkaltina sumušus savo draugę?

Patrick‘as Fugit‘as: Vienas iš dalykų, dėl ko man labai patinka Kyle, yra tas, kad vaikystėje jis patyrė daug skriaudų ir dabar nenori, kad tą pati patirtų kiti. Manau, jis nori kovoti su vaikystėje patirta trauma, patirtimis būnant globos namuose ir pan. Jis nori suteikti savo dukrai sėkmingą gyvenimą – gyvenimą, kokio pats neturėjo, vaikystę, kokios pats neturėjo.

Jis nori būti geras vyras savo žmonai ir geras brolis seseriai. Manau, kad kaskart, kai jam tenka naudoti smurtą prieš tas būtybes, demonus pirmajame sezone, tai jam yra gana sunku. Manau, kad keliuose pirmuose epizoduose matome jį nenoriai naudojant jėgą. Man, rodos, jis nemano, kad tai geriausia išeitis tokioje situacijoje.

O antrajame sezone man labiausiai patiko stebėti Kyle bandantį rasti pusiausvyrą tarp to, ką jis privalo daryti, ir ką nori daryti. Tad kartais jam tenka susivaldyti, o kartais – naudoti smurtą. Ir man įdomu stebėti, kaip jis įsitraukia į tą veiklą.

– Sakykite, o kokia jūsų nuomonė apie nuolatinę kovą tarp gėrio ir blogio?

Patrick‘as Fugit‘as: „Outcast“ man įdomu tai, kad serialas aptarinėja gėrį ir blogį iš kiekvienos šių priešingybių pusės. Mums atrodo, kad Kyle geras, Reverend geras, o Sidnis blogas – iki tol, kol Kyle susėda su Sidniu ir jis papasakoja apie savo ankstesnes žmogiškas patirtis. Kaip demonas, jis įveikė žmogų savyje, neleisdamas šiam baisiam žmogui toliau tęsti tokio siaubingo elgesio. Tad gėris ir blogis šioje visatoje priklauso nuo mūsų požiūrio taško – o tai įdomu.

Robert‘as Kirkman‘as: Manau, kalbant apie veikėjus abiejose, taip sakant, kovos lauko pusėse, labai svarbu žinoti, kad jie yra subrendę veikėjai, nes gėris ir blogis visada priklauso nuo mūsų požiūrio taško, o visa ko esmė yra motyvas. Sidnis, kaip veikėjas, gali atrodyti blogas – jei spręsime pagal jo darbus. Bet iki tam tikro momento mes stebime jo veiksmus iš Reverend Anderson ir Kyle Barnes perspektyvos. O pakeitus perspektyvą, viskas gali pasirodyti priešingai.

Serialo premjeros akimirkos:

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Kino klubas

Lietuviškos komedijos apie sultingą kurortų realybę kūrėjams teko samdytis apsaugą herojumi tapęs V. Grincevičius: Palangoje buvau pirmą kartą (2)

Tai bus bomba – sako kūrėjai apie būsimą filmą „Poilsiautojai: Pavydo žaidynės“. Palangoje, Šventojoje ir Nidoje kuriama komedija pirmą kartą į kino ekranus perkels autentišką pajūrio kurortų atmosferą su tikrais žmonėmis. Tiesa, ne visur poilsiautojai nusiteikę draugiškai, tad kai kur teko filmuoti ir su apsauga.

„Amitvylio siaubas. Pabudimas“ – moterų renesansas siaubo filmuose

Moterų stygius filmuose – priešais kamerą ir už jos – pastaraisiais metais tapo Holivudo kritikos akcentu. Iš 5839-ių vaidmenų 129-iuose didžiausiuose filmuose, išleistuose tarp 2006 m. ir 2011 m., mažiau nei 30 procentų atliko merginos ar moterys. Tuo tarpu tik pusė naujausių filmų atitinka „Bechdelo“ testo kriterijus, kuriame klausiama ar filme yra bent dvi moterys, kurios kalbasi tarpusavyje ir ne apie vyrus.

„Terminatorius 2: Paskutinio teismo diena” sugrįžta 3D formate (2)

Kai prieš visą ketvirtį amžiaus filme „Terminatorius 2: Paskutinio teismo diena” išgirdome geležinę Misterio Visata frazę „I‘ll be back“ („Aš sugrįšiu“), nė numanyti negalėjome, kad ji mus vėl pasieks iš ekranų. Režisierius Jamesas Cameronas, jau sėkmingai išbandęs filmo konvertavimą į 3D formatą su „Titaniku“, naujam gyvenimui nusprendė prikelti ir „Terminatorių 2“ – blokbasterį, turintį gerbėjų tarp įvairaus amžiaus žiūrovų.

DELFI premjera: naujausią L. Bessono filmą „Valerianas ir Tūkstančio planetų miestas“ pamatykite pirmieji! (3)

Filmas, peržengiantis fantazijos ribas – „Valerianas ir Tūkstančio planetų miestas“ – į Lietuvos kino teatrus atkeliauja su DELFI premjera: liepos 27 d. pasinaudokite proga pamatyti jį pirmieji visuose kino teatruose „Forum Cinemas“!

40 m. apie „Valerianą“ svajojęs L. Bessonas pavertė jį brangiausia kada nors Prancūzijoje sukurta juosta (2)

Fantastinis veiksmo filmas „Valerianas ir Tūkstantmečio planetų miestas“, kurį jau nuo šio savaitgalio galės pamatyti ir Lietuvos žiūrovai, yra ne šiaip sau eilinė į kino teatrus atkeliaujanti juosta. Išskirtine ją jau dabar daro faktai, jog režisierius Lucas Bessonas filmą kūrė beveik 40 metų ir tai pati brangiausia juosta, kada nors sukurta Prancūzijoje. Negana to, savo ambicijomis ji prilyginama tokioms kino frančizėms kaip „Žvaigždžių karai“ bei „Įsikūnijimas“.
OKT teatras
W
HAMLETAS
2017 liepos 29 d. 21.30 val.

ŠOKIS DELHI premjera!
2017 rugsėjo 08 d. 19.00 val.
Režisieriaus Oskaro Koršunovo spektaklis „Vestuvės“, pastatytas atsispiriant nuo vokiečių klasiko Bertoldo Brechto pjesės, tapo vienu sėkmingiausių pastarojo laiko OKT/Vilniaus miesto teatro pastatymų. Jau per pirmąjį sezoną „Vestuvės“ parodytos rekordiškai daug – net 50 kartų. 51-asis kartas aktorių laukė Sankt Peterburge rengiamo festivalio „Raduga“ scenoje.
Oskaro Koršunovo teatro vasara: vestuvės Sankt Peterburge, laidotuvės Madride
2017 birželio 20 d.