Negirdėti faktai apie Žmogų-vorą: jo moterys, intelekto koeficientas ir sąsajos su M. Jacksonu

1962 metų rugpjūtį Stano Lee bei Steve’o Ditko knygoje „Amazing Fantasy“ pirmąkart pasirodė superherojus, vardu Žmogus-voras. Iš pradžių jis buvo tik antraplanis veikėjas, tačiau greitai našlaičio Piterio Parkerio, įgavusio supergalių, istorija užkariavo tuometinių komiksų mėgėjų širdis. Ir štai dabar, praėjus beveik 55 metams nuo Žmogaus-voro „gimimo dienos“, pasaulyje beveik neliko tokių, kurie jo nežinotų, o kino teatruose atsiranda vis nauji superherojaus nuotykiai.
Kadras iš filmo "Žmogus-voras: grįžimas namo"

Praėjusį savaitgalį itin stipriai pasaulyje startavusi veiksmo juosta „Žmogus-voras: grįžimas namo“ jau nuo penktadienio pasirodys ir Lietuvos kino teatruose. Premjeros proga surinkome pačius įdomiausius ir tikrai ne visiems girdėtus faktus apie Žmogų-vorą.

– Martinas Goodmanas, tuometinis kompanijos „Marvel“ vadovas, atmetė Žmogaus-voro idėją remdamasis tuo, jog žmonės nemėgsta vorų;

– S. Lee idėja buvo superherojų sukurti iš musės arba kokio kito vabzdžio, tačiau galiausiai apsistojo ties voru;

– Vieną dieną į biurą įskrido musė. S. Lee stebėjo, kaip ji vaikšto sienomis ir tuomet gimė idėja sukurti superherojų, kuris turėtų tokius pačius sugebėjimus;

– Žmogus-voras rašomas su brūkšneliu (angl. Spider-man), kad nesipainiotų su kitu superherojumi Supermenu (angl. Superman);

– Pirmoji knyga, kurios pagrindiniu veikėju tapo Žmogus-voras buvo išleista 1963 metų kovą;

– Žmogus-voras yra jautrus pesticidui etilo chloridui;

– Žmogus-voras gali išvystyti 321 km/h greitį;

– Piterio Parkerio IQ koeficientas – 250.

– Pirmoji šio superherojaus meilė nebuvo Mary Jane ir Gwen Stacy. Pirma meile laikoma „Daily Planet“ sekretorė Betty Brant;

– Tikrieji Piterio Parkerio tėvai buvo slaptieji agentai ir žuvo per lėktuvo katastrofą. Tuomet P. Parkeris persikraustė pas savo tetą May ir dėdę Beną;

– Aktorius Toby Maguire’as filmo kūrėjų pareikalavo, kad jam būtų pasiūtas naujas Žmogaus-voro kostiumas, kurio nereikėtų nusiiminėti naudojantis tualetu;

Jamesas Cameronas buvo pasiryžęs kurti filmą, kuriame Žmogų-vorą būtų turėjęs vaidinti Arnoldas Schwarzeneggeris;

Michaelas Jacksonas buvo sumąstęs nusipirkti visą kompaniją „Marvel“, kad pats galėtų vaidinti Žmogų-vorą;

– Žmogus-voras yra pats mėgstamiausias buvusio JAV prezidento Baracko Obamos superherojus;

Jau liepos 14 dieną komiksų gerbėjai kino teatruose išvys naujausius Žmogaus-voro nuotykius – juostą „Žmogus–voras: grįžimas namo“. Skelbiama, jog čia pamatysime ir visą būrį kitų legendinių superherojų, kuriuos suvaidino ryškiausios kino žvaigždės: Geležinį žmogų (akt. Robertas Downey Jr.), Kapitoną Ameriką (akt. Chrisas Evansas), Haroldą „Happy“ Hoganą (akt. Jonas Favreau), Grifą (akt. Michaelas Keatonas).

Juostoje Piteris Parkeris vaizduojamas kaip penkiolikmetis, grįžtantis į mokyklą ir slepiantis didžiulę paslaptį: po genetiškai modifikuoto voro įkandimo jis įgauna naujų, superherojaus savybių. Globojamas Geležinio žmogaus, Piteris bando „prisijaukinti“ naująją tapatybę ir labiau už viską pasaulyje trokšta tapti tikru Keršytoju. Karštas jaunas kraujas vaikiną vis įvelia į pavojingus nuotykius. Paprasti pakvailiojimai virsta rimtu pavojumi, kai mieste atsiranda naujas piktadarys Grifas. Jo kelyje pasipainiojus Žmogui–vorui, Grifas nedvejodamas nusprendžia sunaikinti ir patį išsišokėlį, ir viską, kas jam brangu.

Žmogus–voras prie savo ištakų su trenksmu grįš jau liepos 14 dieną.

Filmo anonsas:

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Kino klubas

„Sostų karus" pristačiusi televizija Lietuvoje filmuos miniserialą apie Černobylio katastrofą (14)

Televizija HBO kitais metais pradės kurti miniserialą apie Černobylio branduolinę katastrofą.

S. Kingo „Tamsusis bokštas“ keliasi į kino ekranus: ar įmanoma 8 knygas sutalpinti į filmą? (5)

Turbūt nėra tokio siaubo žanro mėgėjo, kuris nežinotų, kas yra Stephenas Kingas ir nebūtų girdėjęs apie jo garsiąją 8 knygų sagą „Tamsusis bokštas“. Rugpjūčio 11 dieną kino ekranus išvys šios serijos adaptacija tuo pačiu pavadinimu, o pagrindinius vaidmenis fantastiniame veiksmo trileryje atliks Matthew McConaughey, Idris Elba, o vienuolikametį Džeiką Čeimbersą vaidins Tomas Tayloras. Tačiau šios juostos gerbėjams įdomiausias klausimas yra, kaip režisierius Nikolajus Arcelis visas aštuonias knygas sutalpins į 95 minutes truksiantį filmą?

Lietuviškos komedijos apie sultingą kurortų realybę kūrėjams teko samdytis apsaugą herojumi tapęs V. Grincevičius: Palangoje buvau pirmą kartą (2)

Tai bus bomba – sako kūrėjai apie būsimą filmą „Poilsiautojai: Pavydo žaidynės“. Palangoje, Šventojoje ir Nidoje kuriama komedija pirmą kartą į kino ekranus perkels autentišką pajūrio kurortų atmosferą su tikrais žmonėmis. Tiesa, ne visur poilsiautojai nusiteikę draugiškai, tad kai kur teko filmuoti ir su apsauga.

„Amitvylio siaubas. Pabudimas“ – moterų renesansas siaubo filmuose

Moterų stygius filmuose – priešais kamerą ir už jos – pastaraisiais metais tapo Holivudo kritikos akcentu. Iš 5839-ių vaidmenų 129-iuose didžiausiuose filmuose, išleistuose tarp 2006 m. ir 2011 m., mažiau nei 30 procentų atliko merginos ar moterys. Tuo tarpu tik pusė naujausių filmų atitinka „Bechdelo“ testo kriterijus, kuriame klausiama ar filme yra bent dvi moterys, kurios kalbasi tarpusavyje ir ne apie vyrus.

„Terminatorius 2: Paskutinio teismo diena” sugrįžta 3D formate (2)

Kai prieš visą ketvirtį amžiaus filme „Terminatorius 2: Paskutinio teismo diena” išgirdome geležinę Misterio Visata frazę „I‘ll be back“ („Aš sugrįšiu“), nė numanyti negalėjome, kad ji mus vėl pasieks iš ekranų. Režisierius Jamesas Cameronas, jau sėkmingai išbandęs filmo konvertavimą į 3D formatą su „Titaniku“, naujam gyvenimui nusprendė prikelti ir „Terminatorių 2“ – blokbasterį, turintį gerbėjų tarp įvairaus amžiaus žiūrovų.
OKT teatras
W
HAMLETAS
2017 liepos 29 d. 21.30 val.

ŠOKIS DELHI premjera!
2017 rugsėjo 08 d. 19.00 val.
Režisieriaus Oskaro Koršunovo spektaklis „Vestuvės“, pastatytas atsispiriant nuo vokiečių klasiko Bertoldo Brechto pjesės, tapo vienu sėkmingiausių pastarojo laiko OKT/Vilniaus miesto teatro pastatymų. Jau per pirmąjį sezoną „Vestuvės“ parodytos rekordiškai daug – net 50 kartų. 51-asis kartas aktorių laukė Sankt Peterburge rengiamo festivalio „Raduga“ scenoje.
Oskaro Koršunovo teatro vasara: vestuvės Sankt Peterburge, laidotuvės Madride
2017 birželio 20 d.