Mirusį "Gladiatoriaus" aktorių pakeitė dubleris

 (2)
Šiuo metu Lietuvos kino teatruose sėkmingai rodomas filmas "Gladiatorius". Didžiausią dalį 100 mln. JAV dolerių biudžeto "suvalgė" įspūdingi kompiuteriniai efektai.
Vienas iš sudėtingesnių kompiuterinės grafikos specialistų darbų "Gladiatoriuje" nebuvo iš anksto suplanuotas.

1999 m. gegužės 2 d. netikėtai mirė legendinis britų aktorius Oliveris Reedas, kuris juostoje įkūnyja gladiatorių mokytoją Proximo. Iki lemtingosios dienos jis spėjo nusifilmuoti beveik 90% pagal scenarijų suplanuotų scenų. Gerokai šokiruota filmavimo grupė nutarė nekeisti aktoriaus, nufilmuoti Oliverio Reedo dublerį, o po to sumontuoti kompiuteriniais efektais sukurtą jo veidą, mimikas ir lūpų judesius.

"Gladiatorius"

Dvi ekstra minutės po Oliverio Reedo mirties kino kompanijoms "DreamWorks SKG." ir "Universal" kainavo papildomus 3 milijonus. Be to reikėjo skubiai perrašyti scenarijų. "Buvo suplanuota, kad Olio herojus išsigelbės. Tačiau po tokios tragedijos mes turėjome išspręsti sudėtingą rebusą su kompiuterine grafika ir galiausiai nusprendėme, kad jis turėtų mirti ir filme, - aiškina režisierius Ridley Scottas. - Vienintelis dalykas, dėl kurio galima būtų priekaištauti Oliui, kad jis nebaigė filmo. Bet jis pasirinko kitą kelią, nukrito bare. Manau, kad tai ne pats blogiausias būdas išeiti".

61-erių metų amžiaus aktorius Oliveris Reedas garsėjo kaip išgerti labai mėgstantis žmogus. Jis visą gyvenimą nesugebėdavo atsisakyti alkoholio, todėl labai simboliška, kad paskutines gyvenimo akimirkas jis praleido Maltos sostinės Valetos bare.

Praėjus kelioms dienoms po netikėtos mirties, britų bulvariniai laikraščiai pradėjo nagrinėti ne visai padorias temas - kiek prieš mirtį išgėrė aktorius, kiek jis išleido pinigų. Laikraščio "Daily Star" teigimu, gegužės 2 d. Oliveris Reedas išlenkė ne mažiau 10-ties pintų alaus ir 12 taurelių romo. Jo sąskaita bare siekė 435 dolerius.

Oliver Reed

Ši suma greičiausiai yra teisinga, bet išgerto alkoholio kiekis gerokai perdėtas. Kartu su aktoriumi vakarėlyje dalyvavusios 26-eriais metais jaunesnės žmonos Josephine teigimu, Oliveris Reedas išgėrė tik dvi porcijas viskio ir draugiškai pirko gėrimus į barą užsukusiems britų karinio laivo jūreiviams. Po to jis susmigo vietoje ir po 10 minučių mirė vežamas į ligoninę. Maltos gydytojų išplatintame pranešime teigiama, kad Oliveris Reedas mirė nuo infarkto.

Daugelis 53 filmuose ("Oliveris", "Trys muškietininkai", "Įsimylėjusios moterys", "Barono Miunchauzeno nuotykiai") suvaidinusio aktoriaus partnerių ir draugų prisipažino, kad jo pomėgis alkoholiui niekada neturėjo įtakos jo darbui. Filmavimo metu prieš kameras jis atrodydavo blaivus ir profesionaliai atlikdavo visus režisieriaus pageidavimus. "Man labai gaila, kad jo nebėra. Esu įsitikinusi, kad Olis pasirinko būtent tokį kelią, apie kurį svajojo",- kalbėjo "Oscaru" apdovanota aktorė Glenda Jackson, vaidinusi kartu su juo filme "Įsimylėjusios moterys".

"Išgirdęs šią liūdną naujieną, aš rėkiau iš sielvarto. Buvau šokiruotas. Olis buvo labai talentingas, puikus, malonus, tylus, jautrus žmogus ir tobulas džentelmenas. Jis buvo žinomas kaip chuliganas, bet tai nebuvo geriausia jo savybė",- prisimena režisierius Michaelas Winneris, sukūręs net keturis filmus, kuriuose vaidino Oliveris Reedas.

"Bombonešis"
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Kino klubas

Kas šiandien naujo „Virtuvėje“? (1)

Ištikimų serialo „Virtuvė“ ir 2014-ųjų pilnametražio filmo „Virtuvė Paryžiuje“ gerbėjų prašymu prodiuseriai nusprendė sukurti mylimų restorano šefų nuotykių tęsinį. Šįkart jie turės būti maksimaliai išradingi ir parodyti, ką sugeba geriausio pasaulinėje šefų kovoje, rašoma „Garsų pasaulio įrašų“ pranešime spaudai.

Milijonus gerbėjų turinti dainininkė Becky G tapo viena ryškiausių filmo „Galingieji reindžeriai“ žvaigždžių (2)

20-metė muzikos žvaigždė Becky G (tikrasis jos vardas Rebecca Marie Gomez) jau yra pasiekusi kur kas daugiau nei dauguma jos bendraamžių, tačiau sustoti net neketina. Kovo 31 dieną ji debiutuos kaip aktorė kino teatruose pasirodysiančiame ir jaunimo itin laukiamame filme „Galingieji reindžeriai“. 1993 metais pradėtas rodyti jaunimui skirtas serialas taip išpopuliarėjo, kad režisierius Deane’as Israelite’as buvo tikras: šie spalvingi superherojai turi atgimti naujosios kartos specialiųjų efektų, įtampos, veiksmo bei taiklaus humoro kupinoje juostoje. Geltonosios reindžerės, arba Trini, vaidmuo ir patikėtas gražuolei dainininkei.

Įdomiausi faktai apie Smurfus: kodėl daugiausiai diskusijų kelia jų kepurės ir koks tikrasis žmogeliukų ūgis?

Kaži, ar yra dar likę tokių, kurie nebūtų nieko girdėję apie Smurfus? Šiems legendiniams melsviems herojams kitąmet sukaks 60 metų. Belgijoje „gimę“ maži nuoširdūs žmogeliukai, jaukiai gyvenantys iš grybų pasidarytuose nameliuose, jau seniai užkariavo viso pasaulio vaikų širdis ir jau kovo 31 dieną vėl grįžta į kino teatrus su naujais nuotykiais – šįkart pilnai animuotame filme visai šeimai „Smurfai: Pamirštas kaimelis“.Ar žinojote, jog Smurfų pavadinimas gimė belgų menininkui pamiršus žodį „druska“? O kokio iš tiesų šie herojai ūgio? Kokia tampa jų spalva, kai sulaiko kvėpavimą? Kodėl daugiausiai diskusijų kelia baltos jų kepuraitės? Artėjančio jubiliejaus bei premjeros proga surinkome įdomiausius ir mažai kam žinomus faktus apie Smurfus.

Iš Š. Korėjos grįžusių „Išlaisvinimo dienos“ kūrėjų vilniečiai nepaleido beveik valandą (1)

Filmas „Išlaisvinimo diena“ yra išskirtinis ne tik „Kino pavasario“, bet viso pasaulio kino istorijoje: jame pirmą kartą nufilmuota Vakarų grupė, gavusi oficialų leidimą koncertuoti Šiaurės Korėjoje. Daugelio nuostabai, šia grupe tapo slovėnų provokatoriai „Laibach“.

Neeilinė naktis su uošviu – 35 vietovės per 22 filmavimo dienas

Didžiausias triukas, kurį teko atlikti „Naktis su uošviu“ filmo kūrėjams, tai dvidešimt dvejų filmavimo dienų kelionė per 35 skirtingas vietas Los Andželo mieste. Ir visa tai atlikti su minimaliu, nepriklausomo kino, biudžetu.
OKT teatras

DIEVAS YRA DJ
2017 kovo 31 d. 19.00 val.

PASKUTINĖ KREPO JUOSTA
2017 balandžio 06 d. 19.00 val.
Sėkmingai „Eglės žalčių karalienės“ mitą Italijoje sukūręs Oskaras Koršunovas sugrįžta į savo OKT/Vilniaus miesto teatrą. Jau šį savaitgalį (kovo 25-26 d.) režisierius kviečia į premjerą „Šokis Delhi“ pagal kultinio šių dienų rusų dramaturgo Ivano Vyrypaevo pjesę.
O. Koršunovo premjeroje „Šokis Delhi“ – jautriai komiška istorija apie meilę, mirtį ir šokį
2017 kovo 22 d.