Mirusį "Gladiatoriaus" aktorių pakeitė dubleris

 (2)
Šiuo metu Lietuvos kino teatruose sėkmingai rodomas filmas "Gladiatorius". Didžiausią dalį 100 mln. JAV dolerių biudžeto "suvalgė" įspūdingi kompiuteriniai efektai.
Vienas iš sudėtingesnių kompiuterinės grafikos specialistų darbų "Gladiatoriuje" nebuvo iš anksto suplanuotas.

1999 m. gegužės 2 d. netikėtai mirė legendinis britų aktorius Oliveris Reedas, kuris juostoje įkūnyja gladiatorių mokytoją Proximo. Iki lemtingosios dienos jis spėjo nusifilmuoti beveik 90% pagal scenarijų suplanuotų scenų. Gerokai šokiruota filmavimo grupė nutarė nekeisti aktoriaus, nufilmuoti Oliverio Reedo dublerį, o po to sumontuoti kompiuteriniais efektais sukurtą jo veidą, mimikas ir lūpų judesius.

"Gladiatorius"

Dvi ekstra minutės po Oliverio Reedo mirties kino kompanijoms "DreamWorks SKG." ir "Universal" kainavo papildomus 3 milijonus. Be to reikėjo skubiai perrašyti scenarijų. "Buvo suplanuota, kad Olio herojus išsigelbės. Tačiau po tokios tragedijos mes turėjome išspręsti sudėtingą rebusą su kompiuterine grafika ir galiausiai nusprendėme, kad jis turėtų mirti ir filme, - aiškina režisierius Ridley Scottas. - Vienintelis dalykas, dėl kurio galima būtų priekaištauti Oliui, kad jis nebaigė filmo. Bet jis pasirinko kitą kelią, nukrito bare. Manau, kad tai ne pats blogiausias būdas išeiti".

61-erių metų amžiaus aktorius Oliveris Reedas garsėjo kaip išgerti labai mėgstantis žmogus. Jis visą gyvenimą nesugebėdavo atsisakyti alkoholio, todėl labai simboliška, kad paskutines gyvenimo akimirkas jis praleido Maltos sostinės Valetos bare.

Praėjus kelioms dienoms po netikėtos mirties, britų bulvariniai laikraščiai pradėjo nagrinėti ne visai padorias temas - kiek prieš mirtį išgėrė aktorius, kiek jis išleido pinigų. Laikraščio "Daily Star" teigimu, gegužės 2 d. Oliveris Reedas išlenkė ne mažiau 10-ties pintų alaus ir 12 taurelių romo. Jo sąskaita bare siekė 435 dolerius.

Oliver Reed

Ši suma greičiausiai yra teisinga, bet išgerto alkoholio kiekis gerokai perdėtas. Kartu su aktoriumi vakarėlyje dalyvavusios 26-eriais metais jaunesnės žmonos Josephine teigimu, Oliveris Reedas išgėrė tik dvi porcijas viskio ir draugiškai pirko gėrimus į barą užsukusiems britų karinio laivo jūreiviams. Po to jis susmigo vietoje ir po 10 minučių mirė vežamas į ligoninę. Maltos gydytojų išplatintame pranešime teigiama, kad Oliveris Reedas mirė nuo infarkto.

Daugelis 53 filmuose ("Oliveris", "Trys muškietininkai", "Įsimylėjusios moterys", "Barono Miunchauzeno nuotykiai") suvaidinusio aktoriaus partnerių ir draugų prisipažino, kad jo pomėgis alkoholiui niekada neturėjo įtakos jo darbui. Filmavimo metu prieš kameras jis atrodydavo blaivus ir profesionaliai atlikdavo visus režisieriaus pageidavimus. "Man labai gaila, kad jo nebėra. Esu įsitikinusi, kad Olis pasirinko būtent tokį kelią, apie kurį svajojo",- kalbėjo "Oscaru" apdovanota aktorė Glenda Jackson, vaidinusi kartu su juo filme "Įsimylėjusios moterys".

"Išgirdęs šią liūdną naujieną, aš rėkiau iš sielvarto. Buvau šokiruotas. Olis buvo labai talentingas, puikus, malonus, tylus, jautrus žmogus ir tobulas džentelmenas. Jis buvo žinomas kaip chuliganas, bet tai nebuvo geriausia jo savybė",- prisimena režisierius Michaelas Winneris, sukūręs net keturis filmus, kuriuose vaidino Oliveris Reedas.

"Bombonešis"
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Kino klubas

Lietuviškos komedijos apie sultingą kurortų realybę kūrėjams teko samdytis apsaugą herojumi tapęs V. Grincevičius: Palangoje buvau pirmą kartą (1)

Tai bus bomba – sako kūrėjai apie būsimą filmą „Poilsiautojai: Pavydo žaidynės“. Palangoje, Šventojoje ir Nidoje kuriama komedija pirmą kartą į kino ekranus perkels autentišką pajūrio kurortų atmosferą su tikrais žmonėmis. Tiesa, ne visur poilsiautojai nusiteikę draugiškai, tad kai kur teko filmuoti ir su apsauga.

„Amitvylio siaubas. Pabudimas“ – moterų renesansas siaubo filmuose

Moterų stygius filmuose – priešais kamerą ir už jos – pastaraisiais metais tapo Holivudo kritikos akcentu. Iš 5839-ių vaidmenų 129-iuose didžiausiuose filmuose, išleistuose tarp 2006 m. ir 2011 m., mažiau nei 30 procentų atliko merginos ar moterys. Tuo tarpu tik pusė naujausių filmų atitinka „Bechdelo“ testo kriterijus, kuriame klausiama ar filme yra bent dvi moterys, kurios kalbasi tarpusavyje ir ne apie vyrus.

„Terminatorius 2: Paskutinio teismo diena” sugrįžta 3D formate (2)

Kai prieš visą ketvirtį amžiaus filme „Terminatorius 2: Paskutinio teismo diena” išgirdome geležinę Misterio Visata frazę „I‘ll be back“ („Aš sugrįšiu“), nė numanyti negalėjome, kad ji mus vėl pasieks iš ekranų. Režisierius Jamesas Cameronas, jau sėkmingai išbandęs filmo konvertavimą į 3D formatą su „Titaniku“, naujam gyvenimui nusprendė prikelti ir „Terminatorių 2“ – blokbasterį, turintį gerbėjų tarp įvairaus amžiaus žiūrovų.

DELFI premjera: naujausią L. Bessono filmą „Valerianas ir Tūkstančio planetų miestas“ pamatykite pirmieji! (3)

Filmas, peržengiantis fantazijos ribas – „Valerianas ir Tūkstančio planetų miestas“ – į Lietuvos kino teatrus atkeliauja su DELFI premjera: liepos 27 d. pasinaudokite proga pamatyti jį pirmieji visuose kino teatruose „Forum Cinemas“!

40 m. apie „Valerianą“ svajojęs L. Bessonas pavertė jį brangiausia kada nors Prancūzijoje sukurta juosta (2)

Fantastinis veiksmo filmas „Valerianas ir Tūkstantmečio planetų miestas“, kurį jau nuo šio savaitgalio galės pamatyti ir Lietuvos žiūrovai, yra ne šiaip sau eilinė į kino teatrus atkeliaujanti juosta. Išskirtine ją jau dabar daro faktai, jog režisierius Lucas Bessonas filmą kūrė beveik 40 metų ir tai pati brangiausia juosta, kada nors sukurta Prancūzijoje. Negana to, savo ambicijomis ji prilyginama tokioms kino frančizėms kaip „Žvaigždžių karai“ bei „Įsikūnijimas“.
OKT teatras
W
HAMLETAS
2017 liepos 29 d. 21.30 val.

ŠOKIS DELHI premjera!
2017 rugsėjo 08 d. 19.00 val.
Režisieriaus Oskaro Koršunovo spektaklis „Vestuvės“, pastatytas atsispiriant nuo vokiečių klasiko Bertoldo Brechto pjesės, tapo vienu sėkmingiausių pastarojo laiko OKT/Vilniaus miesto teatro pastatymų. Jau per pirmąjį sezoną „Vestuvės“ parodytos rekordiškai daug – net 50 kartų. 51-asis kartas aktorių laukė Sankt Peterburge rengiamo festivalio „Raduga“ scenoje.
Oskaro Koršunovo teatro vasara: vestuvės Sankt Peterburge, laidotuvės Madride
2017 birželio 20 d.