"Lietuvos Jeruzalė" prisikelia Europos ekranuose

Šią savaitę filmo premjera įvyks ir Paryžiuje.

"Atminties dienos" sukurtos to paties pavadinimo 1993 metų Vilniuje įvykusios tarptautinės konferencijos, skirtos Vilniaus geto likvidavimo 50-osioms metinėms, motyvais.

Filmo kūrėjams talkino Vilniaus Gaono žydų muziejus ir Prancūzijos komitetas "Lietuvos Jeruzalės" sunaikinimui pažinti.

Lietuvoje ši vaizdajuostė kol kas rodyta uždaruose seansuose - kaip ir kitas S. Beržinio drauge su Alicija Žukauskaite ir Hamburgo telekompanija "HCL video production" sukurtas filmas "Sudie, Jeruzalė" ("Farewell, Yerushalaym de Lita"), apkeliavęs 18 valstybių.

Pasak, S. Beržinio, Lietuvos nacionalinė televizija atsisakė šią vaizdajuostę rodyti.

S. Beržinis ir A. Žukauskaitė dalyvavo ir kuriant anglų režisieriaus Lawrenee Reeso (Laurenso Ryso) filmą apie nacių mirties stovyklą - "Kelias į Treblinką". Jis filmuotas Lenkijoje, Vokietijoje ir Lietuvoje. Anglijoje juosta rodyta per BBC kanalą. Lietuvos ji taip pat nepasiekė.

Filmo "Atminties dienos" bendraautoriaus Philo Bregsteino šaknys - Lietuvoje.

"Mano dėdė Mošė Bregšteinas, 1919 metų kovų dėl gimtosios šalies laisvės dalyvis, vienas iš Žydų karių, kovojusių dėl Lietuvos nepriklausomybės sąjungos vadovų, 1941 metų birželio 14 dieną buvo suimtas kaip "lietuvių nacionalistas" ir pateko į lagerį. Jo šeimą ištrėmė į Sibirą. Karui prasidėjus, daugelį šios šeimos artimųjų ir pažįstamų sušaudė baltaraiščiai" BNS korespondentui sakė jis.

M. Bregšteino sūnus - Griša Bregšteinas, Kauno "Aušros" berniukų gimnazijos mokinys po tremties atsidūrė Barnaule, kur tebegyvena.

Apie tai P. Bregsteinas parašė Amsterdame išleistoje knygoje "Atgal į Lietuvą: žydų šeimos pėdsakais".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Kino klubas

Įdomiausi faktai apie Smurfus: kodėl daugiausiai diskusijų kelia jų kepurės ir koks tikrasis žmogeliukų ūgis?

Kaži, ar yra dar likę tokių, kurie nebūtų nieko girdėję apie Smurfus? Šiems legendiniams melsviems herojams kitąmet sukaks 60 metų. Belgijoje „gimę“ maži nuoširdūs žmogeliukai, jaukiai gyvenantys iš grybų pasidarytuose nameliuose, jau seniai užkariavo viso pasaulio vaikų širdis ir jau kovo 31 dieną vėl grįžta į kino teatrus su naujais nuotykiais – šįkart pilnai animuotame filme visai šeimai „Smurfai: Pamirštas kaimelis“.Ar žinojote, jog Smurfų pavadinimas gimė belgų menininkui pamiršus žodį „druska“? O kokio iš tiesų šie herojai ūgio? Kokia tampa jų spalva, kai sulaiko kvėpavimą? Kodėl daugiausiai diskusijų kelia baltos jų kepuraitės? Artėjančio jubiliejaus bei premjeros proga surinkome įdomiausius ir mažai kam žinomus faktus apie Smurfus.

Iš Š. Korėjos grįžusių „Išlaisvinimo dienos“ kūrėjų vilniečiai nepaleido beveik valandą (1)

Filmas „Išlaisvinimo diena“ yra išskirtinis ne tik „Kino pavasario“, bet viso pasaulio kino istorijoje: jame pirmą kartą nufilmuota Vakarų grupė, gavusi oficialų leidimą koncertuoti Šiaurės Korėjoje. Daugelio nuostabai, šia grupe tapo slovėnų provokatoriai „Laibach“.

Neeilinė naktis su uošviu – 35 vietovės per 22 filmavimo dienas

Didžiausias triukas, kurį teko atlikti „Naktis su uošviu“ filmo kūrėjams, tai dvidešimt dvejų filmavimo dienų kelionė per 35 skirtingas vietas Los Andželo mieste. Ir visa tai atlikti su minimaliu, nepriklausomo kino, biudžetu.

Netrukus 60-metį švęsiantys Smurfai grįžta į kino teatrus: šįkart jų misija – rasti Pamirštą kaimelį

Sunku patikėti, bet kitąmet legendiniams Smurfams sukaks 60 metų. Belgijoje „gimę“ maži mėlyni žmogeliukai, jaukiai gyvenantys iš grybų pasidarytuose nameliuose, jau seniai užkariavo viso pasaulio vaikų širdis. Dabar į kino ekranus atkeliauja nauja Uždraustajame Miške gyvenančių simpatiškųjų Smurfų dalis. Kūrėjų teigimu, pilnai animuotas filmas visai šeimai „Smurfai: Pamirštas kaimelis“, kuris kino teatruose pasirodys jau kovo 31 dieną, bus daugiausiai nuotykių herojams užtikrinanti juosta per visus šešis jų gyvavimo dešimtmečius.

Filmo „Priešnuodis gyvenimui“ recenzija: įtraukiantis ir mistinis režisieriaus G. Verbinski grįžimas į didįjį kiną (1)

Kultinės „Karibų piratų“ trilogijos, neužmirštamai baisaus 2002 metais pasirodžiusio „Skambučio“, šelmiško „Meksikiečio“ ir „Oskarinio“ animacinio filmo „Rango“ režisierius Gore‘as Verbinskis, po itin skaudžios ir milžinišką finansinį smūgį studijai „Disney“ atnešusios nesėkmės pavadinimu „Vienišas klajūnas“, trims metams dingo iš didžiojo kino, kad žiūrovams paruoštų dar vieną įdomų, originaliai atrodantį ir įtampos kupiną pasakojimą „Priešnuodis gyvenimui“.
OKT teatras

DIEVAS YRA DJ
2017 kovo 31 d. 19.00 val.

PASKUTINĖ KREPO JUOSTA
2017 balandžio 06 d. 19.00 val.
Sėkmingai „Eglės žalčių karalienės“ mitą Italijoje sukūręs Oskaras Koršunovas sugrįžta į savo OKT/Vilniaus miesto teatrą. Jau šį savaitgalį (kovo 25-26 d.) režisierius kviečia į premjerą „Šokis Delhi“ pagal kultinio šių dienų rusų dramaturgo Ivano Vyrypaevo pjesę.
O. Koršunovo premjeroje „Šokis Delhi“ – jautriai komiška istorija apie meilę, mirtį ir šokį
2017 kovo 22 d.