"Lietuvos Jeruzalė" prisikelia Europos ekranuose

Šią savaitę filmo premjera įvyks ir Paryžiuje.

"Atminties dienos" sukurtos to paties pavadinimo 1993 metų Vilniuje įvykusios tarptautinės konferencijos, skirtos Vilniaus geto likvidavimo 50-osioms metinėms, motyvais.

Filmo kūrėjams talkino Vilniaus Gaono žydų muziejus ir Prancūzijos komitetas "Lietuvos Jeruzalės" sunaikinimui pažinti.

Lietuvoje ši vaizdajuostė kol kas rodyta uždaruose seansuose - kaip ir kitas S. Beržinio drauge su Alicija Žukauskaite ir Hamburgo telekompanija "HCL video production" sukurtas filmas "Sudie, Jeruzalė" ("Farewell, Yerushalaym de Lita"), apkeliavęs 18 valstybių.

Pasak, S. Beržinio, Lietuvos nacionalinė televizija atsisakė šią vaizdajuostę rodyti.

S. Beržinis ir A. Žukauskaitė dalyvavo ir kuriant anglų režisieriaus Lawrenee Reeso (Laurenso Ryso) filmą apie nacių mirties stovyklą - "Kelias į Treblinką". Jis filmuotas Lenkijoje, Vokietijoje ir Lietuvoje. Anglijoje juosta rodyta per BBC kanalą. Lietuvos ji taip pat nepasiekė.

Filmo "Atminties dienos" bendraautoriaus Philo Bregsteino šaknys - Lietuvoje.

"Mano dėdė Mošė Bregšteinas, 1919 metų kovų dėl gimtosios šalies laisvės dalyvis, vienas iš Žydų karių, kovojusių dėl Lietuvos nepriklausomybės sąjungos vadovų, 1941 metų birželio 14 dieną buvo suimtas kaip "lietuvių nacionalistas" ir pateko į lagerį. Jo šeimą ištrėmė į Sibirą. Karui prasidėjus, daugelį šios šeimos artimųjų ir pažįstamų sušaudė baltaraiščiai" BNS korespondentui sakė jis.

M. Bregšteino sūnus - Griša Bregšteinas, Kauno "Aušros" berniukų gimnazijos mokinys po tremties atsidūrė Barnaule, kur tebegyvena.

Apie tai P. Bregsteinas parašė Amsterdame išleistoje knygoje "Atgal į Lietuvą: žydų šeimos pėdsakais".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Kino klubas

Filme „Atominė blondinė“ Ch. Theron teko filmuotis sekso scenoje su kita moterimi: su vyrais tai trunka ilgiau

Veiksmo filmų gerbėjai su nekantrumu laukia rugpjūčio 4 dieną kino teatruose pasirodysiančio filmo „Atominė blondinė“, kuris vadinamas moteriškąja Džeimso Bondo versija. Pagrindinį MI6 agentės vaidmenį čia atliko Charlize Theron, kuriai filmavimų metu teko gerokai paprakaituoti ne tik kovinėse, bet ir sekso scenose.

Kino hitas „Noting Hilas“ turi naują varžovą: „Lūšna turtuolių rajone“

Istorija apie tai, kaip benamis vienišius gyvenantis parko pašonėje tapo milijonų svarų vertės nekilnojamojo turto savininku netrukus pasieks kino teatrus romantinėje komedijoje „Lūšna turtuolių rajone“ (orig. „Hampstead“), su aktoriais Diane Keaton ir Brendan Gleeson priešakyje.

Kanuose ovacijomis palydėtas Š. Barto „Šerkšnas“ atkeliauja į Lietuvos kino teatrus

Apie karo Ukrainoje poveikį pasakojančio „Šerkšno“ („Frost“) lietuviška premjera įvyks rugpjūčio 18-ąją. Pripažinto režisieriaus filme vaidina Prancūzijos kino ikona Vanessa Paradis bei garsus lenkų aktorius Andrzejus Chyra. Tačiau pagrindinius vaidmenis sukūrė debiutuojantys jauni lietuvių aktoriai.

Filmavimo aikštelėje D. Šimukauskui prireikė medikų pagalbos (1)

Naujoje lietuviškoje kriminalinėje komedijoje „Tiuningas“ vieną iš trijų brolių, kovojančių dėl senelio palikimo, vaidinančiam Donatui Šimukauskui prireikė medikų pagalbos.

Į kino teatrus atkeliauja komiksuose gimę Valeriano nuotykiai: būtent jo istorija įkvėpė legendinius „Žvaigždžių karus“? (1)

Valerianas ir Lorelina yra jauni, bet itin talentingi specialieji agentai. Gavę naują užduotį, jie išskrenda į Alfą – įspūdingą kosminį mega–miestą, dar žinomą „tūkstančio planetų“ pavadinimu. Ten netrukus išsiaiškina, kad jį grasina užgrobti paslaptinga, galinga ir destruktyvi jėga. Valerianas ir Lorelina nedvejodami stoja į kovą ne tik už Alfą, bet ir visos Visatos ateitį.
OKT teatras
W
HAMLETAS
2017 liepos 29 d. 21.30 val.

ŠOKIS DELHI premjera!
2017 rugsėjo 08 d. 19.00 val.
Režisieriaus Oskaro Koršunovo spektaklis „Vestuvės“, pastatytas atsispiriant nuo vokiečių klasiko Bertoldo Brechto pjesės, tapo vienu sėkmingiausių pastarojo laiko OKT/Vilniaus miesto teatro pastatymų. Jau per pirmąjį sezoną „Vestuvės“ parodytos rekordiškai daug – net 50 kartų. 51-asis kartas aktorių laukė Sankt Peterburge rengiamo festivalio „Raduga“ scenoje.
Oskaro Koršunovo teatro vasara: vestuvės Sankt Peterburge, laidotuvės Madride
2017 birželio 20 d.