Kino industrija gali persikelti į Internetą

Daugelis televizijos žiūrovų, susidurdami su kabelinių televizijų programų antplūdžiu, gali pasijusti taip lyg plaukiotų po bekraštę jūrą, kurioje vien tik kanalai aplinkui ir nėra daugiau į ką žiūrėti. Pažangiausių technologijų eros pranašautojai teigia, kad netrukus Internetas užbaigs šį galybės televizijos kanalų amžių ir kartu transformuos pramogų industriją.
“Ateityje kiekvienas galvos tik apie skaitmeninį video duomenų perdavimą,” praeitą mėnesį vykusiame Berlyno kino festivalyje pareiškė Takashi Asai, japonų nepriklausomos filmų produkcijos ir platinimo kompanijos “Uplink” vadovas.

Skaitmeninio video duomenų perdavimo dėka visi vartotojai galės parsisiųsti iš Interneto į televizijos laidas panašias programėles ir jas žiūrėto kompiuterių ekranuose. Iš pradžių tai galės būti tik trumpi video klipai, reportažai, tačiau vėliau kompiuterio ekranuose bus galima stebėti ir pilnametražinius filmus.

Berlyno festivalio metu kino industrijos atstovai teigė, jog kibernetinis pasaulis, kuriame žaibo greitumu bus galima parsisiųsti ir peržiūrėti tūkstančius kino juostų, gali tapti realybe jau po 3-5 metų.

Drąsesnieji pareiškė, kad tokiu būdu Internetas nuo scenos nustums kino teatrus. Kita vertus, daug kas gali paprieštarauti tokiai idėjai, nes įspūdingo kino teatrų ekrano bei to malonumo stebėti kino juostas tamsioje didelėje salėje jokiu būdu neįmanoma pakeisti nedidele “dėže su ekranu”.

Filmų kūrėjai pripažįsta, kad ateityje Internetas greičiausiai taps pagrindine priemone, kurios pagalba ypač nepriklausomi filmų gamintojai galės labai efektyviai platinti savo produkciją.

“Internetas turi daug galimybių tapti langu nepriklausomiems filmų kūrėjams tokiu pačiau būdu kaip ir MP3 formatas, suteikiantis kiekvienam atlikėjui galimybę savo kūrinius perduoti gerbėjams ir be įrašų kompanijos pagalbos,” sakė Jimmy Pedersenas, Danijos filmų instituto reklamos vadybininkas.

Nors kai kurios Europos kino kompanijos jau rimtai susidomėjo Interneto pritaikymu kino industrijoje, tačiau “Uplink” vadovas Asai išreiškė keletą abejonių dėl Europos atvirumo naujoms technologijoms kino sferoje.

“Kino industrija čia yra labai konservatyvi. Europiečiai vis dar galvoja apie kiną kaip apie meno rūšį ir tai apsunkina pažangių technologijų skverbimąsi į šią sritį,” prisipažino Asai.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Kino klubas

Filme „Atominė blondinė“ Ch. Theron teko filmuotis sekso scenoje su kita moterimi: su vyrais tai trunka ilgiau

Veiksmo filmų gerbėjai su nekantrumu laukia rugpjūčio 4 dieną kino teatruose pasirodysiančio filmo „Atominė blondinė“, kuris vadinamas moteriškąja Džeimso Bondo versija. Pagrindinį MI6 agentės vaidmenį čia atliko Charlize Theron, kuriai filmavimų metu teko gerokai paprakaituoti ne tik kovinėse, bet ir sekso scenose.

Kino hitas „Noting Hilas“ turi naują varžovą: „Lūšna turtuolių rajone“

Istorija apie tai, kaip benamis vienišius gyvenantis parko pašonėje tapo milijonų svarų vertės nekilnojamojo turto savininku netrukus pasieks kino teatrus romantinėje komedijoje „Lūšna turtuolių rajone“ (orig. „Hampstead“), su aktoriais Diane Keaton ir Brendan Gleeson priešakyje.

Kanuose ovacijomis palydėtas Š. Barto „Šerkšnas“ atkeliauja į Lietuvos kino teatrus

Apie karo Ukrainoje poveikį pasakojančio „Šerkšno“ („Frost“) lietuviška premjera įvyks rugpjūčio 18-ąją. Pripažinto režisieriaus filme vaidina Prancūzijos kino ikona Vanessa Paradis bei garsus lenkų aktorius Andrzejus Chyra. Tačiau pagrindinius vaidmenis sukūrė debiutuojantys jauni lietuvių aktoriai.

Filmavimo aikštelėje D. Šimukauskui prireikė medikų pagalbos (1)

Naujoje lietuviškoje kriminalinėje komedijoje „Tiuningas“ vieną iš trijų brolių, kovojančių dėl senelio palikimo, vaidinančiam Donatui Šimukauskui prireikė medikų pagalbos.

Į kino teatrus atkeliauja komiksuose gimę Valeriano nuotykiai: būtent jo istorija įkvėpė legendinius „Žvaigždžių karus“? (1)

Valerianas ir Lorelina yra jauni, bet itin talentingi specialieji agentai. Gavę naują užduotį, jie išskrenda į Alfą – įspūdingą kosminį mega–miestą, dar žinomą „tūkstančio planetų“ pavadinimu. Ten netrukus išsiaiškina, kad jį grasina užgrobti paslaptinga, galinga ir destruktyvi jėga. Valerianas ir Lorelina nedvejodami stoja į kovą ne tik už Alfą, bet ir visos Visatos ateitį.
OKT teatras
W
HAMLETAS
2017 liepos 29 d. 21.30 val.

ŠOKIS DELHI premjera!
2017 rugsėjo 08 d. 19.00 val.
Režisieriaus Oskaro Koršunovo spektaklis „Vestuvės“, pastatytas atsispiriant nuo vokiečių klasiko Bertoldo Brechto pjesės, tapo vienu sėkmingiausių pastarojo laiko OKT/Vilniaus miesto teatro pastatymų. Jau per pirmąjį sezoną „Vestuvės“ parodytos rekordiškai daug – net 50 kartų. 51-asis kartas aktorių laukė Sankt Peterburge rengiamo festivalio „Raduga“ scenoje.
Oskaro Koršunovo teatro vasara: vestuvės Sankt Peterburge, laidotuvės Madride
2017 birželio 20 d.