Kino industrija gali persikelti į Internetą

Daugelis televizijos žiūrovų, susidurdami su kabelinių televizijų programų antplūdžiu, gali pasijusti taip lyg plaukiotų po bekraštę jūrą, kurioje vien tik kanalai aplinkui ir nėra daugiau į ką žiūrėti. Pažangiausių technologijų eros pranašautojai teigia, kad netrukus Internetas užbaigs šį galybės televizijos kanalų amžių ir kartu transformuos pramogų industriją.
“Ateityje kiekvienas galvos tik apie skaitmeninį video duomenų perdavimą,” praeitą mėnesį vykusiame Berlyno kino festivalyje pareiškė Takashi Asai, japonų nepriklausomos filmų produkcijos ir platinimo kompanijos “Uplink” vadovas.

Skaitmeninio video duomenų perdavimo dėka visi vartotojai galės parsisiųsti iš Interneto į televizijos laidas panašias programėles ir jas žiūrėto kompiuterių ekranuose. Iš pradžių tai galės būti tik trumpi video klipai, reportažai, tačiau vėliau kompiuterio ekranuose bus galima stebėti ir pilnametražinius filmus.

Berlyno festivalio metu kino industrijos atstovai teigė, jog kibernetinis pasaulis, kuriame žaibo greitumu bus galima parsisiųsti ir peržiūrėti tūkstančius kino juostų, gali tapti realybe jau po 3-5 metų.

Drąsesnieji pareiškė, kad tokiu būdu Internetas nuo scenos nustums kino teatrus. Kita vertus, daug kas gali paprieštarauti tokiai idėjai, nes įspūdingo kino teatrų ekrano bei to malonumo stebėti kino juostas tamsioje didelėje salėje jokiu būdu neįmanoma pakeisti nedidele “dėže su ekranu”.

Filmų kūrėjai pripažįsta, kad ateityje Internetas greičiausiai taps pagrindine priemone, kurios pagalba ypač nepriklausomi filmų gamintojai galės labai efektyviai platinti savo produkciją.

“Internetas turi daug galimybių tapti langu nepriklausomiems filmų kūrėjams tokiu pačiau būdu kaip ir MP3 formatas, suteikiantis kiekvienam atlikėjui galimybę savo kūrinius perduoti gerbėjams ir be įrašų kompanijos pagalbos,” sakė Jimmy Pedersenas, Danijos filmų instituto reklamos vadybininkas.

Nors kai kurios Europos kino kompanijos jau rimtai susidomėjo Interneto pritaikymu kino industrijoje, tačiau “Uplink” vadovas Asai išreiškė keletą abejonių dėl Europos atvirumo naujoms technologijoms kino sferoje.

“Kino industrija čia yra labai konservatyvi. Europiečiai vis dar galvoja apie kiną kaip apie meno rūšį ir tai apsunkina pažangių technologijų skverbimąsi į šią sritį,” prisipažino Asai.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Kino klubas

Milijonus gerbėjų turinti dainininkė Becky G tapo viena ryškiausių filmo „Galingieji reindžeriai“ žvaigždžių (2)

20-metė muzikos žvaigždė Becky G (tikrasis jos vardas Rebecca Marie Gomez) jau yra pasiekusi kur kas daugiau nei dauguma jos bendraamžių, tačiau sustoti net neketina. Kovo 31 dieną ji debiutuos kaip aktorė kino teatruose pasirodysiančiame ir jaunimo itin laukiamame filme „Galingieji reindžeriai“. 1993 metais pradėtas rodyti jaunimui skirtas serialas taip išpopuliarėjo, kad režisierius Deane’as Israelite’as buvo tikras: šie spalvingi superherojai turi atgimti naujosios kartos specialiųjų efektų, įtampos, veiksmo bei taiklaus humoro kupinoje juostoje. Geltonosios reindžerės, arba Trini, vaidmuo ir patikėtas gražuolei dainininkei.

Įdomiausi faktai apie Smurfus: kodėl daugiausiai diskusijų kelia jų kepurės ir koks tikrasis žmogeliukų ūgis?

Kaži, ar yra dar likę tokių, kurie nebūtų nieko girdėję apie Smurfus? Šiems legendiniams melsviems herojams kitąmet sukaks 60 metų. Belgijoje „gimę“ maži nuoširdūs žmogeliukai, jaukiai gyvenantys iš grybų pasidarytuose nameliuose, jau seniai užkariavo viso pasaulio vaikų širdis ir jau kovo 31 dieną vėl grįžta į kino teatrus su naujais nuotykiais – šįkart pilnai animuotame filme visai šeimai „Smurfai: Pamirštas kaimelis“.Ar žinojote, jog Smurfų pavadinimas gimė belgų menininkui pamiršus žodį „druska“? O kokio iš tiesų šie herojai ūgio? Kokia tampa jų spalva, kai sulaiko kvėpavimą? Kodėl daugiausiai diskusijų kelia baltos jų kepuraitės? Artėjančio jubiliejaus bei premjeros proga surinkome įdomiausius ir mažai kam žinomus faktus apie Smurfus.

Iš Š. Korėjos grįžusių „Išlaisvinimo dienos“ kūrėjų vilniečiai nepaleido beveik valandą (1)

Filmas „Išlaisvinimo diena“ yra išskirtinis ne tik „Kino pavasario“, bet viso pasaulio kino istorijoje: jame pirmą kartą nufilmuota Vakarų grupė, gavusi oficialų leidimą koncertuoti Šiaurės Korėjoje. Daugelio nuostabai, šia grupe tapo slovėnų provokatoriai „Laibach“.

Neeilinė naktis su uošviu – 35 vietovės per 22 filmavimo dienas

Didžiausias triukas, kurį teko atlikti „Naktis su uošviu“ filmo kūrėjams, tai dvidešimt dvejų filmavimo dienų kelionė per 35 skirtingas vietas Los Andželo mieste. Ir visa tai atlikti su minimaliu, nepriklausomo kino, biudžetu.

Netrukus 60-metį švęsiantys Smurfai grįžta į kino teatrus: šįkart jų misija – rasti Pamirštą kaimelį (1)

Sunku patikėti, bet kitąmet legendiniams Smurfams sukaks 60 metų. Belgijoje „gimę“ maži mėlyni žmogeliukai, jaukiai gyvenantys iš grybų pasidarytuose nameliuose, jau seniai užkariavo viso pasaulio vaikų širdis. Dabar į kino ekranus atkeliauja nauja Uždraustajame Miške gyvenančių simpatiškųjų Smurfų dalis. Kūrėjų teigimu, pilnai animuotas filmas visai šeimai „Smurfai: Pamirštas kaimelis“, kuris kino teatruose pasirodys jau kovo 31 dieną, bus daugiausiai nuotykių herojams užtikrinanti juosta per visus šešis jų gyvavimo dešimtmečius.
OKT teatras

DIEVAS YRA DJ
2017 kovo 31 d. 19.00 val.

PASKUTINĖ KREPO JUOSTA
2017 balandžio 06 d. 19.00 val.
Sėkmingai „Eglės žalčių karalienės“ mitą Italijoje sukūręs Oskaras Koršunovas sugrįžta į savo OKT/Vilniaus miesto teatrą. Jau šį savaitgalį (kovo 25-26 d.) režisierius kviečia į premjerą „Šokis Delhi“ pagal kultinio šių dienų rusų dramaturgo Ivano Vyrypaevo pjesę.
O. Koršunovo premjeroje „Šokis Delhi“ – jautriai komiška istorija apie meilę, mirtį ir šokį
2017 kovo 22 d.