Kino festivalio organizatoriai traukia į pajūrį

Pajūryje vykstančio kino festivalio "Baltic Fiesta 2000" organizatoriai Palangą tikisi paversti lietuviškaisiais Kanais ar Nica.
"Norime, kad Palangoje būtų kaip Kanuose ar Nicoje", BNS korespondentui sakė festivalį organizuojančios mano agentūros "Lunaparkas" vadovas Kęstutis Meškys, pridūręs, kad "Baltic Fiesta" nėra elitinių filmų festivalis, o masinis renginys.

Pasak K. Meškio, šis renginys galėtų tapti reprezentaciniu Palangos renginiu.

Oficialus festivalio atidarymas trečiadienį įvyko Klaipėdos kino teatre "Žemaitija", o ketvirtadienį veiksmas persikėlė į Palangą. Penktadienį kino teatre "Skalvija" vilniečiams bus pradėta demonstruoti festivalio programa, tačiau, pasak organizatorių, visos festivalio linksmybės vyks pajūryje.

"Turbūt tai pirmas kartas, kada provincinis festivalis ateina į sostinę, nes dažniausiai viskas atkeliauja iš Vilniaus", sakė K. Meškys.

Festivalio organizatoriai nepretenduoja į rimtą konkursą, o prizą - "Aiksinės Anikės" skuptūrėlę geriausiam festivalio filmui sugalvojo norėdami "įnešti intrigos".

7 narių komisijos nariai, tarp kurių yra verslininkė, dėstytoja, inžinierius, studentas ir kiti, spręs, kam skirti skuptoriaus Vytauto Balsio sukurtą Anikės skuptūrėlę, kuri, pasak K. Meškio, simbolizuoja kultūrų draugystę.

Festivalyje bus parodyta pagrindinė - vaidybinių filmų programa iš 11 šalių, esančių aplink Baltijos jūrą.

Informacinėje programoje bus demonstruojami įvairių žanrų filmai, kuriuose pasiūlė užsienio šalių kultūros institutai Lietuvoje.

Pasak K. Meškio, idėja surengti tokį festivalį jam kilo prieš penkerius metus ir šiais metais dėl sunkios finansinės padėties buvo svarstoma, ar jį rengti.

"Šiais metais norime bent jau užbrėžti gaires, o kitais metais realizuoti visus sumanymus", sakė jis.

Tarp festivalio svečių iš Estijos, Lativijos, Lenkijos bus galima pamatyti ir žymią aktorę Ingeborgą Dapkūnaitę, šiuo metu gyvenančią Didžiojoje Britanijoje.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Kino klubas

Lietuviškos komedijos apie sultingą kurortų realybę kūrėjams teko samdytis apsaugą herojumi tapęs V. Grincevičius: Palangoje buvau pirmą kartą (1)

Tai bus bomba – sako kūrėjai apie būsimą filmą „Poilsiautojai: Pavydo žaidynės“. Palangoje, Šventojoje ir Nidoje kuriama komedija pirmą kartą į kino ekranus perkels autentišką pajūrio kurortų atmosferą su tikrais žmonėmis. Tiesa, ne visur poilsiautojai nusiteikę draugiškai, tad kai kur teko filmuoti ir su apsauga.

„Amitvylio siaubas. Pabudimas“ – moterų renesansas siaubo filmuose

Moterų stygius filmuose – priešais kamerą ir už jos – pastaraisiais metais tapo Holivudo kritikos akcentu. Iš 5839-ių vaidmenų 129-iuose didžiausiuose filmuose, išleistuose tarp 2006 m. ir 2011 m., mažiau nei 30 procentų atliko merginos ar moterys. Tuo tarpu tik pusė naujausių filmų atitinka „Bechdelo“ testo kriterijus, kuriame klausiama ar filme yra bent dvi moterys, kurios kalbasi tarpusavyje ir ne apie vyrus.

„Terminatorius 2: Paskutinio teismo diena” sugrįžta 3D formate (2)

Kai prieš visą ketvirtį amžiaus filme „Terminatorius 2: Paskutinio teismo diena” išgirdome geležinę Misterio Visata frazę „I‘ll be back“ („Aš sugrįšiu“), nė numanyti negalėjome, kad ji mus vėl pasieks iš ekranų. Režisierius Jamesas Cameronas, jau sėkmingai išbandęs filmo konvertavimą į 3D formatą su „Titaniku“, naujam gyvenimui nusprendė prikelti ir „Terminatorių 2“ – blokbasterį, turintį gerbėjų tarp įvairaus amžiaus žiūrovų.

DELFI premjera: naujausią L. Bessono filmą „Valerianas ir Tūkstančio planetų miestas“ pamatykite pirmieji! (3)

Filmas, peržengiantis fantazijos ribas – „Valerianas ir Tūkstančio planetų miestas“ – į Lietuvos kino teatrus atkeliauja su DELFI premjera: liepos 27 d. pasinaudokite proga pamatyti jį pirmieji visuose kino teatruose „Forum Cinemas“!

40 m. apie „Valerianą“ svajojęs L. Bessonas pavertė jį brangiausia kada nors Prancūzijoje sukurta juosta (2)

Fantastinis veiksmo filmas „Valerianas ir Tūkstantmečio planetų miestas“, kurį jau nuo šio savaitgalio galės pamatyti ir Lietuvos žiūrovai, yra ne šiaip sau eilinė į kino teatrus atkeliaujanti juosta. Išskirtine ją jau dabar daro faktai, jog režisierius Lucas Bessonas filmą kūrė beveik 40 metų ir tai pati brangiausia juosta, kada nors sukurta Prancūzijoje. Negana to, savo ambicijomis ji prilyginama tokioms kino frančizėms kaip „Žvaigždžių karai“ bei „Įsikūnijimas“.
OKT teatras
W
HAMLETAS
2017 liepos 29 d. 21.30 val.

ŠOKIS DELHI premjera!
2017 rugsėjo 08 d. 19.00 val.
Režisieriaus Oskaro Koršunovo spektaklis „Vestuvės“, pastatytas atsispiriant nuo vokiečių klasiko Bertoldo Brechto pjesės, tapo vienu sėkmingiausių pastarojo laiko OKT/Vilniaus miesto teatro pastatymų. Jau per pirmąjį sezoną „Vestuvės“ parodytos rekordiškai daug – net 50 kartų. 51-asis kartas aktorių laukė Sankt Peterburge rengiamo festivalio „Raduga“ scenoje.
Oskaro Koršunovo teatro vasara: vestuvės Sankt Peterburge, laidotuvės Madride
2017 birželio 20 d.