Kino festivalio organizatoriai traukia į pajūrį

Pajūryje vykstančio kino festivalio "Baltic Fiesta 2000" organizatoriai Palangą tikisi paversti lietuviškaisiais Kanais ar Nica.
"Norime, kad Palangoje būtų kaip Kanuose ar Nicoje", BNS korespondentui sakė festivalį organizuojančios mano agentūros "Lunaparkas" vadovas Kęstutis Meškys, pridūręs, kad "Baltic Fiesta" nėra elitinių filmų festivalis, o masinis renginys.

Pasak K. Meškio, šis renginys galėtų tapti reprezentaciniu Palangos renginiu.

Oficialus festivalio atidarymas trečiadienį įvyko Klaipėdos kino teatre "Žemaitija", o ketvirtadienį veiksmas persikėlė į Palangą. Penktadienį kino teatre "Skalvija" vilniečiams bus pradėta demonstruoti festivalio programa, tačiau, pasak organizatorių, visos festivalio linksmybės vyks pajūryje.

"Turbūt tai pirmas kartas, kada provincinis festivalis ateina į sostinę, nes dažniausiai viskas atkeliauja iš Vilniaus", sakė K. Meškys.

Festivalio organizatoriai nepretenduoja į rimtą konkursą, o prizą - "Aiksinės Anikės" skuptūrėlę geriausiam festivalio filmui sugalvojo norėdami "įnešti intrigos".

7 narių komisijos nariai, tarp kurių yra verslininkė, dėstytoja, inžinierius, studentas ir kiti, spręs, kam skirti skuptoriaus Vytauto Balsio sukurtą Anikės skuptūrėlę, kuri, pasak K. Meškio, simbolizuoja kultūrų draugystę.

Festivalyje bus parodyta pagrindinė - vaidybinių filmų programa iš 11 šalių, esančių aplink Baltijos jūrą.

Informacinėje programoje bus demonstruojami įvairių žanrų filmai, kuriuose pasiūlė užsienio šalių kultūros institutai Lietuvoje.

Pasak K. Meškio, idėja surengti tokį festivalį jam kilo prieš penkerius metus ir šiais metais dėl sunkios finansinės padėties buvo svarstoma, ar jį rengti.

"Šiais metais norime bent jau užbrėžti gaires, o kitais metais realizuoti visus sumanymus", sakė jis.

Tarp festivalio svečių iš Estijos, Lativijos, Lenkijos bus galima pamatyti ir žymią aktorę Ingeborgą Dapkūnaitę, šiuo metu gyvenančią Didžiojoje Britanijoje.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Kino klubas

Kas šiandien naujo „Virtuvėje“? (1)

Ištikimų serialo „Virtuvė“ ir 2014-ųjų pilnametražio filmo „Virtuvė Paryžiuje“ gerbėjų prašymu prodiuseriai nusprendė sukurti mylimų restorano šefų nuotykių tęsinį. Šįkart jie turės būti maksimaliai išradingi ir parodyti, ką sugeba geriausio pasaulinėje šefų kovoje, rašoma „Garsų pasaulio įrašų“ pranešime spaudai.

Milijonus gerbėjų turinti dainininkė Becky G tapo viena ryškiausių filmo „Galingieji reindžeriai“ žvaigždžių (2)

20-metė muzikos žvaigždė Becky G (tikrasis jos vardas Rebecca Marie Gomez) jau yra pasiekusi kur kas daugiau nei dauguma jos bendraamžių, tačiau sustoti net neketina. Kovo 31 dieną ji debiutuos kaip aktorė kino teatruose pasirodysiančiame ir jaunimo itin laukiamame filme „Galingieji reindžeriai“. 1993 metais pradėtas rodyti jaunimui skirtas serialas taip išpopuliarėjo, kad režisierius Deane’as Israelite’as buvo tikras: šie spalvingi superherojai turi atgimti naujosios kartos specialiųjų efektų, įtampos, veiksmo bei taiklaus humoro kupinoje juostoje. Geltonosios reindžerės, arba Trini, vaidmuo ir patikėtas gražuolei dainininkei.

Įdomiausi faktai apie Smurfus: kodėl daugiausiai diskusijų kelia jų kepurės ir koks tikrasis žmogeliukų ūgis?

Kaži, ar yra dar likę tokių, kurie nebūtų nieko girdėję apie Smurfus? Šiems legendiniams melsviems herojams kitąmet sukaks 60 metų. Belgijoje „gimę“ maži nuoširdūs žmogeliukai, jaukiai gyvenantys iš grybų pasidarytuose nameliuose, jau seniai užkariavo viso pasaulio vaikų širdis ir jau kovo 31 dieną vėl grįžta į kino teatrus su naujais nuotykiais – šįkart pilnai animuotame filme visai šeimai „Smurfai: Pamirštas kaimelis“.Ar žinojote, jog Smurfų pavadinimas gimė belgų menininkui pamiršus žodį „druska“? O kokio iš tiesų šie herojai ūgio? Kokia tampa jų spalva, kai sulaiko kvėpavimą? Kodėl daugiausiai diskusijų kelia baltos jų kepuraitės? Artėjančio jubiliejaus bei premjeros proga surinkome įdomiausius ir mažai kam žinomus faktus apie Smurfus.

Iš Š. Korėjos grįžusių „Išlaisvinimo dienos“ kūrėjų vilniečiai nepaleido beveik valandą (1)

Filmas „Išlaisvinimo diena“ yra išskirtinis ne tik „Kino pavasario“, bet viso pasaulio kino istorijoje: jame pirmą kartą nufilmuota Vakarų grupė, gavusi oficialų leidimą koncertuoti Šiaurės Korėjoje. Daugelio nuostabai, šia grupe tapo slovėnų provokatoriai „Laibach“.

Neeilinė naktis su uošviu – 35 vietovės per 22 filmavimo dienas

Didžiausias triukas, kurį teko atlikti „Naktis su uošviu“ filmo kūrėjams, tai dvidešimt dvejų filmavimo dienų kelionė per 35 skirtingas vietas Los Andželo mieste. Ir visa tai atlikti su minimaliu, nepriklausomo kino, biudžetu.
OKT teatras

DIEVAS YRA DJ
2017 kovo 31 d. 19.00 val.

PASKUTINĖ KREPO JUOSTA
2017 balandžio 06 d. 19.00 val.
Sėkmingai „Eglės žalčių karalienės“ mitą Italijoje sukūręs Oskaras Koršunovas sugrįžta į savo OKT/Vilniaus miesto teatrą. Jau šį savaitgalį (kovo 25-26 d.) režisierius kviečia į premjerą „Šokis Delhi“ pagal kultinio šių dienų rusų dramaturgo Ivano Vyrypaevo pjesę.
O. Koršunovo premjeroje „Šokis Delhi“ – jautriai komiška istorija apie meilę, mirtį ir šokį
2017 kovo 22 d.