Kanuose įsibėgėja kova dėl pagrindinio prizo

Po atidarymo nakties linksmybių Kanų filmų festivalyje ketvirtadienį pagaliau pereita prie darbo. Festivalio žiuri teismui buvo pristatyta prancūzų juosta apie žmogžudystę bei jauniausio režisieriaus, kada nors pretendavusio į pagrindinį renginio prizą, darbas.
20-mečio Samiro Makhmalbafo juosta “Blackboards” (Mokyklinės lentos) pasakoja apie Irano pasienyje gyvenančius mokytojus, trokštančius auklėti vaikus bei kovojančius su visuotine apatija. Daugelis filme vaidinančių žmonių yra ne profesionalūs aktoriai, o vietiniai gyventojai, taip pat padėję filmo kūrėjams išvengti pasienio teritorijoje užsilikusių žemės minų.

Nufilmuota dokumentinio filmo stiliumi su rankine kamera juosta atspindi visus Irano filmams būdingus bruožus. Čia labai svarbus dialogas. Filmo personažai kartoja tuos pačius klausimus tris ar keturis kartus, beje, tiek pat kartų sulaukdami kantrių atsakymų.

“Harry, He’s Here to Help” (Harris pasiruošęs padėti), vokiečių režisieriaus Dominiko Mollo juosta, sukurta Prancūzijoje, yra kiek neįprasta, tačiau juokinga.

Michelis, Claire ir jų trys kaprizingos dukterys atostogauja. Pakelės kavinės tualete Michelis sutinka Harrį, draugą iš universiteto laikų, su kuriuo jis nesimatė jau daug metų.

Pasirodo, kad abiejų vyrų gyvenimas susiklostė visai skirtingai: Harriui sekasi, jis vairuoja “Mercedesą“, Michelis apkrautas šeimos rūpesčiais ir net negali suremontuoti savo namo.

Vakarienės su Michelio šeima metu Harris pacituoja poemą, kurią jo draugas sukūrė dar mokykloje. Laikas bėga. Harris sunerimęs, kad kasdieninių rūpesčių varginamas Michelis daugiau nieko nebekuria. Harris nusprendžia padėti draugui, tačiau kadangi jis yra psichopatas, tai ir jo pagalba kiek neįprasta – jis nutaria žudyti ir pradeda nuo Michelio tėvų.

Vokiečių režisierius prisipažino, kad jam didelę įtaką padarė Alfredo Hitchcocko darbai, persmelkti „smurto nuojauta“. Todėl ir Mollo juostoje labai mažai kraujo, tačiau sklando žmogžudysčių nuojauta.

„Šio filmo idėja man kilo kai aš atostogavau su savo drauge ir dviem mūsų vaikais,“ pasakojo režisierius. „Su vaikais atsiranda ir atsakomybė, daugybė rūpesčių, visą laiką trunkantis nuovargis, digsta laisvė.“

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Kino klubas

D. Craigo sėkmei nesukliudė nei mažas ūgis, nei išmušti priekiniai dantys (4)

Legendinis filmų apie agentą veikėjas Džeimsas Bondas buvo sukurtas dar 1953 m. britų rašytojo J. Flemingo. Iki šiol yra sukurti net 24 „Bondiados“ filmai, kurių pats pelningiausias – 2012 m. S. Mendeso režisuotas veiksmo filmas „Operacija Skyfall“. Šį ir kitus tris filmus apie Dž. Bondą televizijos žiūrovai galės išvysti „Džeimso Bondo“ maratono metu, kovo 22-25 dienomis.

Filmas „Galingieji reindžeriai“ pateks į istoriją: tarp superherojų – lesbietė ir autistas (10)

Lipdamas ant kulnų „Gražuolei ir pabaisai“ („Beauty and the Beast“) bei „Sesame Street“, kovo 31 dieną kino teatruose pasirodantis filmas „Galingieji reindžeriai“ („Power Rangers“) taip pat pretenduoja patekti į kino istoriją, rašo sacbee.com.

Komedijų meistro D. Shepardo plati šypsena slepia vaikystėje patirtą tėvo ir kaimyno prievartą

Komedijinių serialų bei filmų žvaigždė Daxas Shepardas šįkart į kino teatrus atkeliauja su savo režisuota komedija „Patruliai“. Tiesa, jis ne tik rašė scenarijų, bet ir pats atlieka vieną pagrindinių vaidmenų. Kovo 24 dieną kino teatruose pasirodysiančiame filme jis pakvietė vaidinti ir savo žmoną bei dviejų jųdviejų atžalų mama Kristen Bell.

Internete paviešintą „Zero III” garso takelį papildė ryškiausi aktorių dialogai

Puikių atsiliepimų sulaukęs filmo „Zero III” garso takelis – jau internete, pasiekiamas kiekvienam melomanui. „Spotify” platformoje paviešintame garso takelyje kartu su 13 filmo muzikinių kūrinių pristatyti ir išskirtiniai „Zero III” dialogai, kurių intarpai leis lengviau susieti muziką su filmo scenomis.

Po legendinio „Žvaigždžių karų“ herojaus Čiubakos kauke slėpėsi ne vienas aktorius: pamatyk tikruosius jų veidus! (7)

Nors gerbėjai nė viename „Star Wars“ (Žvaigždžių karų) filme nematė aktoriaus, įkūnijusio plaukuotą Čiubakos personažą, veido, visi iki vieno tiksliai žino, kas yra Peteris Mayhew. Tiems, kurie nežino, kas šis vyras, pakanka tiek informacijos – tai beveik 2 metrų ir 20 centimetrų britų aktorius, Čiubaką vaidinęs originalioje „Žvaigždžių karų“ trilogijoje ir dalyje „Sitų kerštas“. Juostoje „Jėga bunda“ jis taip pat atliko jam gerai pažįstamą vaidmenį, tačiau įdomu tai, kad šį kartą jis buvo ne vienintelis. Atsirado naujas aktorius, kuris taip pat įkūnijo Čiubaką, skelbia slashfilm.com.
OKT teatras

ŠOKIS DELHI premjera!
2017 kovo 25 d. 19.00 val.

ŠOKIS DELHI premjera!
2017 kovo 26 d. 19.00 val.
Sėkmingai „Eglės žalčių karalienės“ mitą Italijoje sukūręs Oskaras Koršunovas sugrįžta į savo OKT/Vilniaus miesto teatrą. Jau šį savaitgalį (kovo 25-26 d.) režisierius kviečia į premjerą „Šokis Delhi“ pagal kultinio šių dienų rusų dramaturgo Ivano Vyrypaevo pjesę.
O. Koršunovo premjeroje „Šokis Delhi“ – jautriai komiška istorija apie meilę, mirtį ir šokį
2017 kovo 22 d.