Kanuose įsibėgėja kova dėl pagrindinio prizo

Po atidarymo nakties linksmybių Kanų filmų festivalyje ketvirtadienį pagaliau pereita prie darbo. Festivalio žiuri teismui buvo pristatyta prancūzų juosta apie žmogžudystę bei jauniausio režisieriaus, kada nors pretendavusio į pagrindinį renginio prizą, darbas.
20-mečio Samiro Makhmalbafo juosta “Blackboards” (Mokyklinės lentos) pasakoja apie Irano pasienyje gyvenančius mokytojus, trokštančius auklėti vaikus bei kovojančius su visuotine apatija. Daugelis filme vaidinančių žmonių yra ne profesionalūs aktoriai, o vietiniai gyventojai, taip pat padėję filmo kūrėjams išvengti pasienio teritorijoje užsilikusių žemės minų.

Nufilmuota dokumentinio filmo stiliumi su rankine kamera juosta atspindi visus Irano filmams būdingus bruožus. Čia labai svarbus dialogas. Filmo personažai kartoja tuos pačius klausimus tris ar keturis kartus, beje, tiek pat kartų sulaukdami kantrių atsakymų.

“Harry, He’s Here to Help” (Harris pasiruošęs padėti), vokiečių režisieriaus Dominiko Mollo juosta, sukurta Prancūzijoje, yra kiek neįprasta, tačiau juokinga.

Michelis, Claire ir jų trys kaprizingos dukterys atostogauja. Pakelės kavinės tualete Michelis sutinka Harrį, draugą iš universiteto laikų, su kuriuo jis nesimatė jau daug metų.

Pasirodo, kad abiejų vyrų gyvenimas susiklostė visai skirtingai: Harriui sekasi, jis vairuoja “Mercedesą“, Michelis apkrautas šeimos rūpesčiais ir net negali suremontuoti savo namo.

Vakarienės su Michelio šeima metu Harris pacituoja poemą, kurią jo draugas sukūrė dar mokykloje. Laikas bėga. Harris sunerimęs, kad kasdieninių rūpesčių varginamas Michelis daugiau nieko nebekuria. Harris nusprendžia padėti draugui, tačiau kadangi jis yra psichopatas, tai ir jo pagalba kiek neįprasta – jis nutaria žudyti ir pradeda nuo Michelio tėvų.

Vokiečių režisierius prisipažino, kad jam didelę įtaką padarė Alfredo Hitchcocko darbai, persmelkti „smurto nuojauta“. Todėl ir Mollo juostoje labai mažai kraujo, tačiau sklando žmogžudysčių nuojauta.

„Šio filmo idėja man kilo kai aš atostogavau su savo drauge ir dviem mūsų vaikais,“ pasakojo režisierius. „Su vaikais atsiranda ir atsakomybė, daugybė rūpesčių, visą laiką trunkantis nuovargis, digsta laisvė.“

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Kino klubas

Filme „Atominė blondinė“ Ch. Theron teko filmuotis sekso scenoje su kita moterimi: su vyrais tai trunka ilgiau

Veiksmo filmų gerbėjai su nekantrumu laukia rugpjūčio 4 dieną kino teatruose pasirodysiančio filmo „Atominė blondinė“, kuris vadinamas moteriškąja Džeimso Bondo versija. Pagrindinį MI6 agentės vaidmenį čia atliko Charlize Theron, kuriai filmavimų metu teko gerokai paprakaituoti ne tik kovinėse, bet ir sekso scenose.

Kino hitas „Noting Hilas“ turi naują varžovą: „Lūšna turtuolių rajone“

Istorija apie tai, kaip benamis vienišius gyvenantis parko pašonėje tapo milijonų svarų vertės nekilnojamojo turto savininku netrukus pasieks kino teatrus romantinėje komedijoje „Lūšna turtuolių rajone“ (orig. „Hampstead“), su aktoriais Diane Keaton ir Brendan Gleeson priešakyje.

Kanuose ovacijomis palydėtas Š. Barto „Šerkšnas“ atkeliauja į Lietuvos kino teatrus

Apie karo Ukrainoje poveikį pasakojančio „Šerkšno“ („Frost“) lietuviška premjera įvyks rugpjūčio 18-ąją. Pripažinto režisieriaus filme vaidina Prancūzijos kino ikona Vanessa Paradis bei garsus lenkų aktorius Andrzejus Chyra. Tačiau pagrindinius vaidmenis sukūrė debiutuojantys jauni lietuvių aktoriai.

Filmavimo aikštelėje D. Šimukauskui prireikė medikų pagalbos (1)

Naujoje lietuviškoje kriminalinėje komedijoje „Tiuningas“ vieną iš trijų brolių, kovojančių dėl senelio palikimo, vaidinančiam Donatui Šimukauskui prireikė medikų pagalbos.

Į kino teatrus atkeliauja komiksuose gimę Valeriano nuotykiai: būtent jo istorija įkvėpė legendinius „Žvaigždžių karus“? (1)

Valerianas ir Lorelina yra jauni, bet itin talentingi specialieji agentai. Gavę naują užduotį, jie išskrenda į Alfą – įspūdingą kosminį mega–miestą, dar žinomą „tūkstančio planetų“ pavadinimu. Ten netrukus išsiaiškina, kad jį grasina užgrobti paslaptinga, galinga ir destruktyvi jėga. Valerianas ir Lorelina nedvejodami stoja į kovą ne tik už Alfą, bet ir visos Visatos ateitį.
OKT teatras
W
HAMLETAS
2017 liepos 29 d. 21.30 val.

ŠOKIS DELHI premjera!
2017 rugsėjo 08 d. 19.00 val.
Režisieriaus Oskaro Koršunovo spektaklis „Vestuvės“, pastatytas atsispiriant nuo vokiečių klasiko Bertoldo Brechto pjesės, tapo vienu sėkmingiausių pastarojo laiko OKT/Vilniaus miesto teatro pastatymų. Jau per pirmąjį sezoną „Vestuvės“ parodytos rekordiškai daug – net 50 kartų. 51-asis kartas aktorių laukė Sankt Peterburge rengiamo festivalio „Raduga“ scenoje.
Oskaro Koršunovo teatro vasara: vestuvės Sankt Peterburge, laidotuvės Madride
2017 birželio 20 d.