Išsigimusi Amerika Berlyno festivalyje

Tamsiausia Amerikos pusė ilgą laiką buvo ypač mėgstama dirva filmų gamintojams, tačiau ypatingai intensyvus dėmesys šioms išsigimusioms dalims pradėtas skirti komercinės bendruomenės pastaraisiais metais.
Ciniški amerikiečiai su sudaužytais gyvenimais, kurie melavo ir sukčiavo, kankino savo vaikus, ir mėgavosi vaistų sukeltu savęs gailesčiu yra pilnai parodomi P.T. Anderson' o filme " Magnolia", kurio premjera įvyko pirmadienį Berlyno filmų festivalyje. Šalia " The Million Dollar Hotel" ( Milijono dolerių viešbutis), kuris pasineria į nudėvėtą Los Angele'o apleistųjų pasaulį, ir " Three Kings" ( Trys karaliai), kuris meta cinišką žvilgsnį į JAV vadovaujamą Persijos įlankos karą, " Magnolia" konkuruoja gauti prestižinį Auksinio Lokio apdovanojimą.

" The Beach" ( Paplūdimys) ir " The Talented Mr. Ripley" ( Talentingasis misteris Riplėjus) - du kiti filmai, kurie pretenduoja į festivalio aukščiausius apdovanojimus - yra produktai, kurie vaizduoja išvirkščiąją amerikietiško gyvenimo pusę. Tai antitezė, kontrastas tradiciniams Holivudo " happy-end' ams". Tai pasakojimai apie prarastas sielas, besielius nevykėlius, neatsakinguosius, sugadintuosius, pataikaujančiuosius, žudikus ir nesąžininguosius. Jie reprezentuoja tą filmų žanrą, kuris tapo augančiai populiarus Europoje.

" Amerika yra milžiniška šalis, kurioje yra visko nuo geriausio iki blogiausio," Moritz'o de Hadeln'o, festivalio direktoriaus žodžiai Reuters. " Tai yra tai, ką žmonės myli Amerikoje. Šie filmai, kurie kritikuoja visuomenę yra geriausi rinkoje". " Magnolia" yra trijų valandų epas, kuriame vaizduojama grupė nelaimingų Los Angele'o šeimų su plačiu problemų asortimentu - daugiausiai skausmingų. Kaip ir pati Amerika, jos turi daugybę turtų, bet atrodo, kad jie tik daro jų sielvartą dar didesniu. Šiame filme vaidina Tom'as Cruise' as ir Jullianne Moore.

Cruise'as, kuris laimėjo Auksinį Gaublį vaidina oratorių, kuris mokina vyrus, kaip " nukabinti" moteris. Jis iš lėkšto charakterio staiga parodo įspūgdingą vaidybą, kai nenoromis aplanko savo nemylimą tėvą prieš pat jo mirtį, kuris pabėgo nuo šeimos prieš 20 metų. Moore, kuri pasirodė palčiai nuskambėjusiame " Boogie Nights" ( Pašėlusios naktys) vaidina žymiai jaunesnę žmoną, ištekėjusią už Cruise'o tėvo dėl pinigų. Ji bando nusižudyti su prirašytais vaistais.

" Aš manau, kad mano filmas optimistiškas," sako Anderson'as, kuris yra vietinis Los Angele'ui. Filmas baigiamas ekscentriška scena. Nustoja lyti stiprus lietus ir staiga pradeda lyti varlėmis. Tūkstančiai jų ima kristi ant mašinų ir grindinio. Anderson'as, kuris pabrėžė, kad varlės yra sukurtos kompiuteriu, pajuokavo, kad jis galvojo apie lietų katėmis ir šunimis ( angl. Lyja, kaip iš kibiro - " rains cats and dogs"). " Bet tai būtų per brangu", pasakė jis.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Kino klubas

Filme „Atominė blondinė“ Ch. Theron teko filmuotis sekso scenoje su kita moterimi: su vyrais tai trunka ilgiau

Veiksmo filmų gerbėjai su nekantrumu laukia rugpjūčio 4 dieną kino teatruose pasirodysiančio filmo „Atominė blondinė“, kuris vadinamas moteriškąja Džeimso Bondo versija. Pagrindinį MI6 agentės vaidmenį čia atliko Charlize Theron, kuriai filmavimų metu teko gerokai paprakaituoti ne tik kovinėse, bet ir sekso scenose.

Kino hitas „Noting Hilas“ turi naują varžovą: „Lūšna turtuolių rajone“

Istorija apie tai, kaip benamis vienišius gyvenantis parko pašonėje tapo milijonų svarų vertės nekilnojamojo turto savininku netrukus pasieks kino teatrus romantinėje komedijoje „Lūšna turtuolių rajone“ (orig. „Hampstead“), su aktoriais Diane Keaton ir Brendan Gleeson priešakyje.

Kanuose ovacijomis palydėtas Š. Barto „Šerkšnas“ atkeliauja į Lietuvos kino teatrus

Apie karo Ukrainoje poveikį pasakojančio „Šerkšno“ („Frost“) lietuviška premjera įvyks rugpjūčio 18-ąją. Pripažinto režisieriaus filme vaidina Prancūzijos kino ikona Vanessa Paradis bei garsus lenkų aktorius Andrzejus Chyra. Tačiau pagrindinius vaidmenis sukūrė debiutuojantys jauni lietuvių aktoriai.

Filmavimo aikštelėje D. Šimukauskui prireikė medikų pagalbos (1)

Naujoje lietuviškoje kriminalinėje komedijoje „Tiuningas“ vieną iš trijų brolių, kovojančių dėl senelio palikimo, vaidinančiam Donatui Šimukauskui prireikė medikų pagalbos.

Į kino teatrus atkeliauja komiksuose gimę Valeriano nuotykiai: būtent jo istorija įkvėpė legendinius „Žvaigždžių karus“? (1)

Valerianas ir Lorelina yra jauni, bet itin talentingi specialieji agentai. Gavę naują užduotį, jie išskrenda į Alfą – įspūdingą kosminį mega–miestą, dar žinomą „tūkstančio planetų“ pavadinimu. Ten netrukus išsiaiškina, kad jį grasina užgrobti paslaptinga, galinga ir destruktyvi jėga. Valerianas ir Lorelina nedvejodami stoja į kovą ne tik už Alfą, bet ir visos Visatos ateitį.
OKT teatras
W
HAMLETAS
2017 liepos 29 d. 21.30 val.

ŠOKIS DELHI premjera!
2017 rugsėjo 08 d. 19.00 val.
Režisieriaus Oskaro Koršunovo spektaklis „Vestuvės“, pastatytas atsispiriant nuo vokiečių klasiko Bertoldo Brechto pjesės, tapo vienu sėkmingiausių pastarojo laiko OKT/Vilniaus miesto teatro pastatymų. Jau per pirmąjį sezoną „Vestuvės“ parodytos rekordiškai daug – net 50 kartų. 51-asis kartas aktorių laukė Sankt Peterburge rengiamo festivalio „Raduga“ scenoje.
Oskaro Koršunovo teatro vasara: vestuvės Sankt Peterburge, laidotuvės Madride
2017 birželio 20 d.