Ir vėl Berlyno kino festivalyje atgijo karo prisiminimai

Trečiadienį Berlyno kino festivalyje pristatytos kino juostos dar kartelį priminė Šaltąjį karą.
Įdomiausia dienos premjera buvo filmas "Ritas's Legends", naujausias režisieriaus Volkerio Schloendorffo, labiausiai išgarsėjusio po savo 1979-ųjų metų filmo "the Tin Drum", darbas.

Šio tikra istorija grįsto filmo pagrindinis personažas yra Rita Voigt, raudonosios armijos organizacijos partizanė, siekianti prieglobsčio komunistinėje Rytų Vokietijoje. Stebėtinai malonus "Stasi" slaptosios tarnybos pareigūnas Ritai, kurią vaidina Bibliana Beglau, padeda surasti naujus namus, įsigyti naują tapatybę taip suteikdamas sąlyginai ramaus gyvenimo galimybę. Filme sėkmingai atkuriamos 9 dešimtmečio gyvenimo Rytų Vokietijoje detalės - linoleumo išklotos grindys, tarybiniai baldai bei peroksidu dažyti plaukai - kurios taip ir šaukia "Sveiki atvykę į Rytus!". Daugelis Rytų Vokietijos gyventojų nori iš ten ištrūkti, tačiau būtent šioje griežto socializmo aplinkoje Rita atranda savo meilę ir džiaugsmą.

Antra premjera buvo prancūzų filmo "Love Me", surrealistinės istorijos apie moters pastangas surasti meilę ir laimę. Jos dėmesį yra užvaldęs daininkas Johny Hallyday, kurį filme galima kelis kartus išgirsti dainuojnat "Love Me Tender". "Man nepatinka nei viena tavo dalis. Niekas", - vienu momentu daininkas prisipažįsta moteriai. Būtent tokios nuomonės apie patį filmą buvo ir kai kurie žiūrovai, palikę salę jam dar nepasibaigus.

"Man buvo sunku sekti siužetą ir aš buvau tikrai ne vienas toks", - teigė vienas iš žurnalistų filmo režisierei Masson, tačiau pastaroji prisipažino, kad būtent tokio sąmyšio ir buvo siekiama. "Aš norėjau, kad žiūrovai atsidurtų pagrindinės herojės vietoje, kuri pati nesupranta, kas aplinkui vyksta", - teigė režisierė. Dėmesio sulaukė ir dar kartą publikai pristatytas prieštaringas filmas apie Vietnamo karą "The Deer Hunter", kuriame vaidina Robertas De Niro.

Ši kino juosta apie Vietnamo partizanus, verčiančius įkalintus amerikiečius žaisti rusišką ruletę, 1979-ųjų kino festivalyje sulaukė aršios neigiamos Sovietų Sąjungos reakcijos.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Kino klubas

Įdomiausi faktai apie Smurfus: kodėl daugiausiai diskusijų kelia jų kepurės ir koks tikrasis žmogeliukų ūgis?

Kaži, ar yra dar likę tokių, kurie nebūtų nieko girdėję apie Smurfus? Šiems legendiniams melsviems herojams kitąmet sukaks 60 metų. Belgijoje „gimę“ maži nuoširdūs žmogeliukai, jaukiai gyvenantys iš grybų pasidarytuose nameliuose, jau seniai užkariavo viso pasaulio vaikų širdis ir jau kovo 31 dieną vėl grįžta į kino teatrus su naujais nuotykiais – šįkart pilnai animuotame filme visai šeimai „Smurfai: Pamirštas kaimelis“.Ar žinojote, jog Smurfų pavadinimas gimė belgų menininkui pamiršus žodį „druska“? O kokio iš tiesų šie herojai ūgio? Kokia tampa jų spalva, kai sulaiko kvėpavimą? Kodėl daugiausiai diskusijų kelia baltos jų kepuraitės? Artėjančio jubiliejaus bei premjeros proga surinkome įdomiausius ir mažai kam žinomus faktus apie Smurfus.

Iš Š. Korėjos grįžusių „Išlaisvinimo dienos“ kūrėjų vilniečiai nepaleido beveik valandą (1)

Filmas „Išlaisvinimo diena“ yra išskirtinis ne tik „Kino pavasario“, bet viso pasaulio kino istorijoje: jame pirmą kartą nufilmuota Vakarų grupė, gavusi oficialų leidimą koncertuoti Šiaurės Korėjoje. Daugelio nuostabai, šia grupe tapo slovėnų provokatoriai „Laibach“.

Neeilinė naktis su uošviu – 35 vietovės per 22 filmavimo dienas

Didžiausias triukas, kurį teko atlikti „Naktis su uošviu“ filmo kūrėjams, tai dvidešimt dvejų filmavimo dienų kelionė per 35 skirtingas vietas Los Andželo mieste. Ir visa tai atlikti su minimaliu, nepriklausomo kino, biudžetu.

Netrukus 60-metį švęsiantys Smurfai grįžta į kino teatrus: šįkart jų misija – rasti Pamirštą kaimelį

Sunku patikėti, bet kitąmet legendiniams Smurfams sukaks 60 metų. Belgijoje „gimę“ maži mėlyni žmogeliukai, jaukiai gyvenantys iš grybų pasidarytuose nameliuose, jau seniai užkariavo viso pasaulio vaikų širdis. Dabar į kino ekranus atkeliauja nauja Uždraustajame Miške gyvenančių simpatiškųjų Smurfų dalis. Kūrėjų teigimu, pilnai animuotas filmas visai šeimai „Smurfai: Pamirštas kaimelis“, kuris kino teatruose pasirodys jau kovo 31 dieną, bus daugiausiai nuotykių herojams užtikrinanti juosta per visus šešis jų gyvavimo dešimtmečius.

Filmo „Priešnuodis gyvenimui“ recenzija: įtraukiantis ir mistinis režisieriaus G. Verbinski grįžimas į didįjį kiną (1)

Kultinės „Karibų piratų“ trilogijos, neužmirštamai baisaus 2002 metais pasirodžiusio „Skambučio“, šelmiško „Meksikiečio“ ir „Oskarinio“ animacinio filmo „Rango“ režisierius Gore‘as Verbinskis, po itin skaudžios ir milžinišką finansinį smūgį studijai „Disney“ atnešusios nesėkmės pavadinimu „Vienišas klajūnas“, trims metams dingo iš didžiojo kino, kad žiūrovams paruoštų dar vieną įdomų, originaliai atrodantį ir įtampos kupiną pasakojimą „Priešnuodis gyvenimui“.
OKT teatras

DIEVAS YRA DJ
2017 kovo 31 d. 19.00 val.

PASKUTINĖ KREPO JUOSTA
2017 balandžio 06 d. 19.00 val.
Sėkmingai „Eglės žalčių karalienės“ mitą Italijoje sukūręs Oskaras Koršunovas sugrįžta į savo OKT/Vilniaus miesto teatrą. Jau šį savaitgalį (kovo 25-26 d.) režisierius kviečia į premjerą „Šokis Delhi“ pagal kultinio šių dienų rusų dramaturgo Ivano Vyrypaevo pjesę.
O. Koršunovo premjeroje „Šokis Delhi“ – jautriai komiška istorija apie meilę, mirtį ir šokį
2017 kovo 22 d.