Ir vėl Berlyno kino festivalyje atgijo karo prisiminimai

Trečiadienį Berlyno kino festivalyje pristatytos kino juostos dar kartelį priminė Šaltąjį karą.
Įdomiausia dienos premjera buvo filmas "Ritas's Legends", naujausias režisieriaus Volkerio Schloendorffo, labiausiai išgarsėjusio po savo 1979-ųjų metų filmo "the Tin Drum", darbas.

Šio tikra istorija grįsto filmo pagrindinis personažas yra Rita Voigt, raudonosios armijos organizacijos partizanė, siekianti prieglobsčio komunistinėje Rytų Vokietijoje. Stebėtinai malonus "Stasi" slaptosios tarnybos pareigūnas Ritai, kurią vaidina Bibliana Beglau, padeda surasti naujus namus, įsigyti naują tapatybę taip suteikdamas sąlyginai ramaus gyvenimo galimybę. Filme sėkmingai atkuriamos 9 dešimtmečio gyvenimo Rytų Vokietijoje detalės - linoleumo išklotos grindys, tarybiniai baldai bei peroksidu dažyti plaukai - kurios taip ir šaukia "Sveiki atvykę į Rytus!". Daugelis Rytų Vokietijos gyventojų nori iš ten ištrūkti, tačiau būtent šioje griežto socializmo aplinkoje Rita atranda savo meilę ir džiaugsmą.

Antra premjera buvo prancūzų filmo "Love Me", surrealistinės istorijos apie moters pastangas surasti meilę ir laimę. Jos dėmesį yra užvaldęs daininkas Johny Hallyday, kurį filme galima kelis kartus išgirsti dainuojnat "Love Me Tender". "Man nepatinka nei viena tavo dalis. Niekas", - vienu momentu daininkas prisipažįsta moteriai. Būtent tokios nuomonės apie patį filmą buvo ir kai kurie žiūrovai, palikę salę jam dar nepasibaigus.

"Man buvo sunku sekti siužetą ir aš buvau tikrai ne vienas toks", - teigė vienas iš žurnalistų filmo režisierei Masson, tačiau pastaroji prisipažino, kad būtent tokio sąmyšio ir buvo siekiama. "Aš norėjau, kad žiūrovai atsidurtų pagrindinės herojės vietoje, kuri pati nesupranta, kas aplinkui vyksta", - teigė režisierė. Dėmesio sulaukė ir dar kartą publikai pristatytas prieštaringas filmas apie Vietnamo karą "The Deer Hunter", kuriame vaidina Robertas De Niro.

Ši kino juosta apie Vietnamo partizanus, verčiančius įkalintus amerikiečius žaisti rusišką ruletę, 1979-ųjų kino festivalyje sulaukė aršios neigiamos Sovietų Sąjungos reakcijos.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Kino klubas

40 m. apie „Valerianą“ svajojęs L. Bessonas pavertė jį brangiausia kada nors Prancūzijoje sukurta juosta (2)

Fantastinis veiksmo filmas „Valerianas ir Tūkstantmečio planetų miestas“, kurį jau nuo šio savaitgalio galės pamatyti ir Lietuvos žiūrovai, yra ne šiaip sau eilinė į kino teatrus atkeliaujanti juosta. Išskirtine ją jau dabar daro faktai, jog režisierius Lucas Bessonas filmą kūrė beveik 40 metų ir tai pati brangiausia juosta, kada nors sukurta Prancūzijoje. Negana to, savo ambicijomis ji prilyginama tokioms kino frančizėms kaip „Žvaigždžių karai“ bei „Įsikūnijimas“.

Sulėtintame aštuonių valandų filme – šimtai romių avių (6)

Šiame sulėtintame net aštuonių valandų trukmės filme neišvysite jokių aktorių, neišgirsite nė vieno prasmingo ar kvailo dialogo, neįtrauks intriguojantis siužetas. Pagrindinės šios juostos žvaigždės – avys. Daug avių.

Filme „Atominė blondinė“ Ch. Theron teko filmuotis sekso scenoje su kita moterimi: su vyrais tai trunka ilgiau

Veiksmo filmų gerbėjai su nekantrumu laukia rugpjūčio 4 dieną kino teatruose pasirodysiančio filmo „Atominė blondinė“, kuris vadinamas moteriškąja Džeimso Bondo versija. Pagrindinį MI6 agentės vaidmenį čia atliko Charlize Theron, kuriai filmavimų metu teko gerokai paprakaituoti ne tik kovinėse, bet ir sekso scenose.

Kino hitas „Noting Hilas“ turi naują varžovą: „Lūšna turtuolių rajone“

Istorija apie tai, kaip benamis vienišius gyvenantis parko pašonėje tapo milijonų svarų vertės nekilnojamojo turto savininku netrukus pasieks kino teatrus romantinėje komedijoje „Lūšna turtuolių rajone“ (orig. „Hampstead“), su aktoriais Diane Keaton ir Brendan Gleeson priešakyje.

Kanuose ovacijomis palydėtas Š. Barto „Šerkšnas“ atkeliauja į Lietuvos kino teatrus

Apie karo Ukrainoje poveikį pasakojančio „Šerkšno“ („Frost“) lietuviška premjera įvyks rugpjūčio 18-ąją. Pripažinto režisieriaus filme vaidina Prancūzijos kino ikona Vanessa Paradis bei garsus lenkų aktorius Andrzejus Chyra. Tačiau pagrindinius vaidmenis sukūrė debiutuojantys jauni lietuvių aktoriai.
OKT teatras
W
HAMLETAS
2017 liepos 29 d. 21.30 val.

ŠOKIS DELHI premjera!
2017 rugsėjo 08 d. 19.00 val.
Režisieriaus Oskaro Koršunovo spektaklis „Vestuvės“, pastatytas atsispiriant nuo vokiečių klasiko Bertoldo Brechto pjesės, tapo vienu sėkmingiausių pastarojo laiko OKT/Vilniaus miesto teatro pastatymų. Jau per pirmąjį sezoną „Vestuvės“ parodytos rekordiškai daug – net 50 kartų. 51-asis kartas aktorių laukė Sankt Peterburge rengiamo festivalio „Raduga“ scenoje.
Oskaro Koršunovo teatro vasara: vestuvės Sankt Peterburge, laidotuvės Madride
2017 birželio 20 d.