"Džiaze tik merginos" - amžiaus komedija

 (1)
Antradienį JAV buvo sudarytas juokingiausių visų laikų amerikiečių kino filmų šimtukas, kuriame pirmoji ir antroji vietos atiteko persirenginėjimo komedijoms - "Džiaze tik merginos" ("Some Like It Hot") ir "Tutsi" ("Tootsie").
1800 JAV kino instituto ekspertų nusprendė, kad 1959 metais pasirodžiusi Billy Wilderio juosta, kurioje moterimis persirenginėja Tony Curtisas bei Jackas Lemmonas ir dainuoja Marilyn Monroe, yra geriausia visų laikų komedija.

Antrojoje vietoje atsidūrusiame 1982-ųjų filme "Tutsi" Dustinas Hoffmanas vaidina bedarbį aktorių, kuris, norėdamas gauti vaidmenį, taip pat persirengia moterimi.

Dvi kitos persirenginėjimo komedijos "Ponia Dautfajė" ("Mrs. Doubtfire") ir "Viktoras/Viktorija" ("Victor/Victoria") gavo gerokai žemesnes - 67-ąją ir 76-ąją - vietas.

Trečioji vieta atiteko Stanley Kubricko šaltojo karo laikų šedevrui "Daktaras Streindžlavas arba: kaip aš išmokau nebesijaudinti ir mylėti bombą" ("Dr. Stragelove Or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb"). Šiame filme vyrai nesirengia moterimis, tačiau Peteris Sellersas vaizduoja į Henry Kissingerį panašų ekspertą ir geranorišką, tačiau nevykėlį JAV prezidentą.

Ketvirtoji vieta atiteko Woody Alleno juostai apie Niujorko žydus "Eni Hol" ("Annie Hall"), kuri aplenkė brolių Marxų satyrinį karo filmą "Antienos sriuba" ("Duck Soup").

Parodijų meistro Melo Brookso istorija apie juodaodį šerifą Laukiniuose Vakaruose "Liepsnojantys balnai" ("Blazing Saddles") atsidūrė šeštojoje vietoje, septintoji atiteko Roberto Altmano "Karo lauko ligoninei" ("M*A*S*H").

Filmas su Clarku Gable'u "Tai nutiko vieną vakarą" ("It Happened One Night") užėmė aštuntąją vietą, o juosta su D.Hoffmanu "Absolventas" ("The Graduate") atsidūrė devintojoje, aplenkusi paskutinį dešimtuko filmą "Lėktuvas!" ("Airplane!").

Cary Grantas tapo aktoriumi, kurio pavardė filmų šimtuke minima daugiausia kartų - aštuonis. Po penkis populiarius filmus sukūrė broliai Marxai ir W.Allenas, po keturis - Spenceris Tracy, Busteris Keatonas, Charlie Chaplinas ir Billas Murray.

Šimtuke yra ir po keturis filmus, kuriuose vaidino Katherine Hepburn bei Margaret Dumont.

"Lietuvos rytas"
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Kino klubas

Filme „Atominė blondinė“ Ch. Theron teko filmuotis sekso scenoje su kita moterimi: su vyrais tai trunka ilgiau

Veiksmo filmų gerbėjai su nekantrumu laukia rugpjūčio 4 dieną kino teatruose pasirodysiančio filmo „Atominė blondinė“, kuris vadinamas moteriškąja Džeimso Bondo versija. Pagrindinį MI6 agentės vaidmenį čia atliko Charlize Theron, kuriai filmavimų metu teko gerokai paprakaituoti ne tik kovinėse, bet ir sekso scenose.

Kino hitas „Noting Hilas“ turi naują varžovą: „Lūšna turtuolių rajone“

Istorija apie tai, kaip benamis vienišius gyvenantis parko pašonėje tapo milijonų svarų vertės nekilnojamojo turto savininku netrukus pasieks kino teatrus romantinėje komedijoje „Lūšna turtuolių rajone“ (orig. „Hampstead“), su aktoriais Diane Keaton ir Brendan Gleeson priešakyje.

Kanuose ovacijomis palydėtas Š. Barto „Šerkšnas“ atkeliauja į Lietuvos kino teatrus

Apie karo Ukrainoje poveikį pasakojančio „Šerkšno“ („Frost“) lietuviška premjera įvyks rugpjūčio 18-ąją. Pripažinto režisieriaus filme vaidina Prancūzijos kino ikona Vanessa Paradis bei garsus lenkų aktorius Andrzejus Chyra. Tačiau pagrindinius vaidmenis sukūrė debiutuojantys jauni lietuvių aktoriai.

Filmavimo aikštelėje D. Šimukauskui prireikė medikų pagalbos (1)

Naujoje lietuviškoje kriminalinėje komedijoje „Tiuningas“ vieną iš trijų brolių, kovojančių dėl senelio palikimo, vaidinančiam Donatui Šimukauskui prireikė medikų pagalbos.

Į kino teatrus atkeliauja komiksuose gimę Valeriano nuotykiai: būtent jo istorija įkvėpė legendinius „Žvaigždžių karus“? (1)

Valerianas ir Lorelina yra jauni, bet itin talentingi specialieji agentai. Gavę naują užduotį, jie išskrenda į Alfą – įspūdingą kosminį mega–miestą, dar žinomą „tūkstančio planetų“ pavadinimu. Ten netrukus išsiaiškina, kad jį grasina užgrobti paslaptinga, galinga ir destruktyvi jėga. Valerianas ir Lorelina nedvejodami stoja į kovą ne tik už Alfą, bet ir visos Visatos ateitį.
OKT teatras
W
HAMLETAS
2017 liepos 29 d. 21.30 val.

ŠOKIS DELHI premjera!
2017 rugsėjo 08 d. 19.00 val.
Režisieriaus Oskaro Koršunovo spektaklis „Vestuvės“, pastatytas atsispiriant nuo vokiečių klasiko Bertoldo Brechto pjesės, tapo vienu sėkmingiausių pastarojo laiko OKT/Vilniaus miesto teatro pastatymų. Jau per pirmąjį sezoną „Vestuvės“ parodytos rekordiškai daug – net 50 kartų. 51-asis kartas aktorių laukė Sankt Peterburge rengiamo festivalio „Raduga“ scenoje.
Oskaro Koršunovo teatro vasara: vestuvės Sankt Peterburge, laidotuvės Madride
2017 birželio 20 d.