"Džiaze tik merginos" - amžiaus komedija

 (1)
Antradienį JAV buvo sudarytas juokingiausių visų laikų amerikiečių kino filmų šimtukas, kuriame pirmoji ir antroji vietos atiteko persirenginėjimo komedijoms - "Džiaze tik merginos" ("Some Like It Hot") ir "Tutsi" ("Tootsie").
1800 JAV kino instituto ekspertų nusprendė, kad 1959 metais pasirodžiusi Billy Wilderio juosta, kurioje moterimis persirenginėja Tony Curtisas bei Jackas Lemmonas ir dainuoja Marilyn Monroe, yra geriausia visų laikų komedija.

Antrojoje vietoje atsidūrusiame 1982-ųjų filme "Tutsi" Dustinas Hoffmanas vaidina bedarbį aktorių, kuris, norėdamas gauti vaidmenį, taip pat persirengia moterimi.

Dvi kitos persirenginėjimo komedijos "Ponia Dautfajė" ("Mrs. Doubtfire") ir "Viktoras/Viktorija" ("Victor/Victoria") gavo gerokai žemesnes - 67-ąją ir 76-ąją - vietas.

Trečioji vieta atiteko Stanley Kubricko šaltojo karo laikų šedevrui "Daktaras Streindžlavas arba: kaip aš išmokau nebesijaudinti ir mylėti bombą" ("Dr. Stragelove Or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb"). Šiame filme vyrai nesirengia moterimis, tačiau Peteris Sellersas vaizduoja į Henry Kissingerį panašų ekspertą ir geranorišką, tačiau nevykėlį JAV prezidentą.

Ketvirtoji vieta atiteko Woody Alleno juostai apie Niujorko žydus "Eni Hol" ("Annie Hall"), kuri aplenkė brolių Marxų satyrinį karo filmą "Antienos sriuba" ("Duck Soup").

Parodijų meistro Melo Brookso istorija apie juodaodį šerifą Laukiniuose Vakaruose "Liepsnojantys balnai" ("Blazing Saddles") atsidūrė šeštojoje vietoje, septintoji atiteko Roberto Altmano "Karo lauko ligoninei" ("M*A*S*H").

Filmas su Clarku Gable'u "Tai nutiko vieną vakarą" ("It Happened One Night") užėmė aštuntąją vietą, o juosta su D.Hoffmanu "Absolventas" ("The Graduate") atsidūrė devintojoje, aplenkusi paskutinį dešimtuko filmą "Lėktuvas!" ("Airplane!").

Cary Grantas tapo aktoriumi, kurio pavardė filmų šimtuke minima daugiausia kartų - aštuonis. Po penkis populiarius filmus sukūrė broliai Marxai ir W.Allenas, po keturis - Spenceris Tracy, Busteris Keatonas, Charlie Chaplinas ir Billas Murray.

Šimtuke yra ir po keturis filmus, kuriuose vaidino Katherine Hepburn bei Margaret Dumont.

"Lietuvos rytas"
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Kino klubas

Įdomiausi faktai apie Smurfus: kodėl daugiausiai diskusijų kelia jų kepurės ir koks tikrasis žmogeliukų ūgis?

Kaži, ar yra dar likę tokių, kurie nebūtų nieko girdėję apie Smurfus? Šiems legendiniams melsviems herojams kitąmet sukaks 60 metų. Belgijoje „gimę“ maži nuoširdūs žmogeliukai, jaukiai gyvenantys iš grybų pasidarytuose nameliuose, jau seniai užkariavo viso pasaulio vaikų širdis ir jau kovo 31 dieną vėl grįžta į kino teatrus su naujais nuotykiais – šįkart pilnai animuotame filme visai šeimai „Smurfai: Pamirštas kaimelis“.Ar žinojote, jog Smurfų pavadinimas gimė belgų menininkui pamiršus žodį „druska“? O kokio iš tiesų šie herojai ūgio? Kokia tampa jų spalva, kai sulaiko kvėpavimą? Kodėl daugiausiai diskusijų kelia baltos jų kepuraitės? Artėjančio jubiliejaus bei premjeros proga surinkome įdomiausius ir mažai kam žinomus faktus apie Smurfus.

Iš Š. Korėjos grįžusių „Išlaisvinimo dienos“ kūrėjų vilniečiai nepaleido beveik valandą (1)

Filmas „Išlaisvinimo diena“ yra išskirtinis ne tik „Kino pavasario“, bet viso pasaulio kino istorijoje: jame pirmą kartą nufilmuota Vakarų grupė, gavusi oficialų leidimą koncertuoti Šiaurės Korėjoje. Daugelio nuostabai, šia grupe tapo slovėnų provokatoriai „Laibach“.

Neeilinė naktis su uošviu – 35 vietovės per 22 filmavimo dienas

Didžiausias triukas, kurį teko atlikti „Naktis su uošviu“ filmo kūrėjams, tai dvidešimt dvejų filmavimo dienų kelionė per 35 skirtingas vietas Los Andželo mieste. Ir visa tai atlikti su minimaliu, nepriklausomo kino, biudžetu.

Netrukus 60-metį švęsiantys Smurfai grįžta į kino teatrus: šįkart jų misija – rasti Pamirštą kaimelį

Sunku patikėti, bet kitąmet legendiniams Smurfams sukaks 60 metų. Belgijoje „gimę“ maži mėlyni žmogeliukai, jaukiai gyvenantys iš grybų pasidarytuose nameliuose, jau seniai užkariavo viso pasaulio vaikų širdis. Dabar į kino ekranus atkeliauja nauja Uždraustajame Miške gyvenančių simpatiškųjų Smurfų dalis. Kūrėjų teigimu, pilnai animuotas filmas visai šeimai „Smurfai: Pamirštas kaimelis“, kuris kino teatruose pasirodys jau kovo 31 dieną, bus daugiausiai nuotykių herojams užtikrinanti juosta per visus šešis jų gyvavimo dešimtmečius.

Filmo „Priešnuodis gyvenimui“ recenzija: įtraukiantis ir mistinis režisieriaus G. Verbinski grįžimas į didįjį kiną (1)

Kultinės „Karibų piratų“ trilogijos, neužmirštamai baisaus 2002 metais pasirodžiusio „Skambučio“, šelmiško „Meksikiečio“ ir „Oskarinio“ animacinio filmo „Rango“ režisierius Gore‘as Verbinskis, po itin skaudžios ir milžinišką finansinį smūgį studijai „Disney“ atnešusios nesėkmės pavadinimu „Vienišas klajūnas“, trims metams dingo iš didžiojo kino, kad žiūrovams paruoštų dar vieną įdomų, originaliai atrodantį ir įtampos kupiną pasakojimą „Priešnuodis gyvenimui“.
OKT teatras

DIEVAS YRA DJ
2017 kovo 31 d. 19.00 val.

PASKUTINĖ KREPO JUOSTA
2017 balandžio 06 d. 19.00 val.
Sėkmingai „Eglės žalčių karalienės“ mitą Italijoje sukūręs Oskaras Koršunovas sugrįžta į savo OKT/Vilniaus miesto teatrą. Jau šį savaitgalį (kovo 25-26 d.) režisierius kviečia į premjerą „Šokis Delhi“ pagal kultinio šių dienų rusų dramaturgo Ivano Vyrypaevo pjesę.
O. Koršunovo premjeroje „Šokis Delhi“ – jautriai komiška istorija apie meilę, mirtį ir šokį
2017 kovo 22 d.