Britanija kaltina Holivudą perrašant karų istoriją

 (3)
Britanija apkaltino Holivudą iškraipant istoriją ir amerikiečius visada vaizduojant kaip nugalėtojus.
Juostoje “U-571” amerikiečių povandeninio laivo kapitonams buvo duota užduotis pagrobti vokiečių slaptų pranešimų kodavimo techniką, nors JAV dar net nebuvo įsitraukusi į Antrąjį pasaulinį karą.

Filme “The Colditz story” aktorių Tomo Cruise’o, Matto Damono bei Beno Afflecko vaidinami herojai pabėga iš vokiečių kalėjimo, nors iš tikrųjų nei vienam amerikiečiui niekada nebuvo pavykę iš jo išsprukti.

Kadangi jaunoji karta kino filmuose įžvelgia kaip realių istorinių įvykių atspindį, akademikai ir politikai pradėjo būgštauti, jog kino industrija per daug iškraipo istorinius faktus.

“Juk bet koks mokinys ar studentas daug mieliau žiūri filmus negu skaito vadovėlius, tačiau dažnai jis net neįsivaizduoja, kad režisieriai iškreipia arba pakeičia faktus,” teigė Juditha MacKinlay, istorijos mokytoja, laikraščiui “The Sunday Times”.

Britanijos Kultūros ministro Chriso Smitho nuomone, kino filmų vadybininkai turėtų iš anksto apibrėžti, kad juosta yra kūrybinis darbas, o ne vaizdinė istorinių faktų pateikimo priemonė.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Kino klubas

Sulėtintame aštuonių valandų filme – šimtai romių avių (2)

Šiame sulėtintame net aštuonių valandų trukmės filme neišvysite jokių aktorių, neišgirsite nė vieno prasmingo ar kvailo dialogo, neįtrauks intriguojantis siužetas. Pagrindinės šios juostos žvaigždės – avys. Daug avių.

Filme „Atominė blondinė“ Ch. Theron teko filmuotis sekso scenoje su kita moterimi: su vyrais tai trunka ilgiau

Veiksmo filmų gerbėjai su nekantrumu laukia rugpjūčio 4 dieną kino teatruose pasirodysiančio filmo „Atominė blondinė“, kuris vadinamas moteriškąja Džeimso Bondo versija. Pagrindinį MI6 agentės vaidmenį čia atliko Charlize Theron, kuriai filmavimų metu teko gerokai paprakaituoti ne tik kovinėse, bet ir sekso scenose.

Kino hitas „Noting Hilas“ turi naują varžovą: „Lūšna turtuolių rajone“

Istorija apie tai, kaip benamis vienišius gyvenantis parko pašonėje tapo milijonų svarų vertės nekilnojamojo turto savininku netrukus pasieks kino teatrus romantinėje komedijoje „Lūšna turtuolių rajone“ (orig. „Hampstead“), su aktoriais Diane Keaton ir Brendan Gleeson priešakyje.

Kanuose ovacijomis palydėtas Š. Barto „Šerkšnas“ atkeliauja į Lietuvos kino teatrus

Apie karo Ukrainoje poveikį pasakojančio „Šerkšno“ („Frost“) lietuviška premjera įvyks rugpjūčio 18-ąją. Pripažinto režisieriaus filme vaidina Prancūzijos kino ikona Vanessa Paradis bei garsus lenkų aktorius Andrzejus Chyra. Tačiau pagrindinius vaidmenis sukūrė debiutuojantys jauni lietuvių aktoriai.

Filmavimo aikštelėje D. Šimukauskui prireikė medikų pagalbos (1)

Naujoje lietuviškoje kriminalinėje komedijoje „Tiuningas“ vieną iš trijų brolių, kovojančių dėl senelio palikimo, vaidinančiam Donatui Šimukauskui prireikė medikų pagalbos.
OKT teatras
W
HAMLETAS
2017 liepos 29 d. 21.30 val.

ŠOKIS DELHI premjera!
2017 rugsėjo 08 d. 19.00 val.
Režisieriaus Oskaro Koršunovo spektaklis „Vestuvės“, pastatytas atsispiriant nuo vokiečių klasiko Bertoldo Brechto pjesės, tapo vienu sėkmingiausių pastarojo laiko OKT/Vilniaus miesto teatro pastatymų. Jau per pirmąjį sezoną „Vestuvės“ parodytos rekordiškai daug – net 50 kartų. 51-asis kartas aktorių laukė Sankt Peterburge rengiamo festivalio „Raduga“ scenoje.
Oskaro Koršunovo teatro vasara: vestuvės Sankt Peterburge, laidotuvės Madride
2017 birželio 20 d.