Berlyno kino festivalyje rodomos JAV karų tragedijos

Berlyno kino festivalyje ketvirtadienį buvo parodyti keli filmai apie paskutiniuosius JAV karus, atskleidžiantys masinio karinės jėgos proveržmio sukeltą žmonijos tragediją.
Vienoje iš pristatytų naujųjų kino juostų, "The Three Kings", vaizduojama grupė JAV kareivių, savarankiškai atvykstančių į Iraką ieškoti iš Kuveito pavogto aukso, tačiau susidūrus su vietinių kaimų gyventojų kančiomis, nusprendžiančių pereiti į pastarųjų pusę. "Tai anikarinis filmas, kuriame yra daug sukrečiančių dalykų", - spaudos konferencijoje sakė šio filmo režisierius Davidas Russelas.-"Dauguma amerikiečių žino, kad karas iš tikrųjų buvo ne toks, kokį jį rodė. Tai nebuvo 1991-siais vaizduotas didžiulis laimėjimas."

Georgas Clooney, filme vaidina specialiųjų pajėgų majorą, vadovaujantį kitiems trims aukso ieškantiems kareiviams. Kartu su juo vaidina ir aktorius Markas Wahlbergas, jau žinomas iš "Boogie Nights", bei reperis Ice Cube. "Aš nesuprantu dėl ko vyksta šis karas", - vienu metu savęs paklausia Clooney personažas. Vėliau iš vieno Irako kaimo gyventojo jis sulaukia atsakymo: "Mes kovojame su Saddamu Husseinu ir žūstame, o jūs vagiate auksą". Tuo tarpu Jugoslavijos filmas "Nebeska Udica" ("Dangaus kabliukas") vaizduoja visai kitokią perspektyvą - Belgrado gyventojus, praeitą pavasarį patyrusius JAV vykdomą bombardavimo kampaniją.

Kiekvieną naktį žmonės, girdėdami sirenas apie artėjantį bombardavimą, bėga į slėptuves. "Krenta bombos ir žmonės eina iš proto", - taip situaciją paaiškina vienas iš personažų. Pagrindinis filmo veikėjas Kaja stengiasi suburti tingius draugus ir kartu atstatyti akmenimis užverstą krepšinio aikštelę, esančią jų namo kieme. Pastangos suartina grupelę jaunuolių ir tai netgi tampa trumpa pramoga po bombardavimo likusių griuvėsių apsuptyje. "Aš pakarsiu juos visus, mūsiškius ir jūsiškius", - abiejų pusių vyriausybėmis piktinasi Kajos motina.

Kiti ketvirtadienį festivalyje pristatyti filmai taip pat atskleidė JAV įsikišimo sukeltas tragedijas. Filme "Bhopal Express" vaizduomi poros santykiai, kuriuos ryškiai pakeičia 1984-ųjų tragedija Bhopale (Indijoje), kurios metu JAV chemijos kompanijos "Union Carbide" gamykloje žūsta daugiau kaip 3000 žmonių. 50-ame Berlyno kino festivalyje iš viso bus pristatyta 21 kino juosta iš 16 šalių, kovosiančios dėl pagrindinio "Auksinio lokio" apdovanojimo, kurio laimėtojas bus paskelbtas vasario 20 dieną.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Kino klubas

Filme „Atominė blondinė“ Ch. Theron teko filmuotis sekso scenoje su kita moterimi: su vyrais tai trunka ilgiau

Veiksmo filmų gerbėjai su nekantrumu laukia rugpjūčio 4 dieną kino teatruose pasirodysiančio filmo „Atominė blondinė“, kuris vadinamas moteriškąja Džeimso Bondo versija. Pagrindinį MI6 agentės vaidmenį čia atliko Charlize Theron, kuriai filmavimų metu teko gerokai paprakaituoti ne tik kovinėse, bet ir sekso scenose.

Kino hitas „Noting Hilas“ turi naują varžovą: „Lūšna turtuolių rajone“

Istorija apie tai, kaip benamis vienišius gyvenantis parko pašonėje tapo milijonų svarų vertės nekilnojamojo turto savininku netrukus pasieks kino teatrus romantinėje komedijoje „Lūšna turtuolių rajone“ (orig. „Hampstead“), su aktoriais Diane Keaton ir Brendan Gleeson priešakyje.

Kanuose ovacijomis palydėtas Š. Barto „Šerkšnas“ atkeliauja į Lietuvos kino teatrus

Apie karo Ukrainoje poveikį pasakojančio „Šerkšno“ („Frost“) lietuviška premjera įvyks rugpjūčio 18-ąją. Pripažinto režisieriaus filme vaidina Prancūzijos kino ikona Vanessa Paradis bei garsus lenkų aktorius Andrzejus Chyra. Tačiau pagrindinius vaidmenis sukūrė debiutuojantys jauni lietuvių aktoriai.

Filmavimo aikštelėje D. Šimukauskui prireikė medikų pagalbos (1)

Naujoje lietuviškoje kriminalinėje komedijoje „Tiuningas“ vieną iš trijų brolių, kovojančių dėl senelio palikimo, vaidinančiam Donatui Šimukauskui prireikė medikų pagalbos.

Į kino teatrus atkeliauja komiksuose gimę Valeriano nuotykiai: būtent jo istorija įkvėpė legendinius „Žvaigždžių karus“? (1)

Valerianas ir Lorelina yra jauni, bet itin talentingi specialieji agentai. Gavę naują užduotį, jie išskrenda į Alfą – įspūdingą kosminį mega–miestą, dar žinomą „tūkstančio planetų“ pavadinimu. Ten netrukus išsiaiškina, kad jį grasina užgrobti paslaptinga, galinga ir destruktyvi jėga. Valerianas ir Lorelina nedvejodami stoja į kovą ne tik už Alfą, bet ir visos Visatos ateitį.
OKT teatras
W
HAMLETAS
2017 liepos 29 d. 21.30 val.

ŠOKIS DELHI premjera!
2017 rugsėjo 08 d. 19.00 val.
Režisieriaus Oskaro Koršunovo spektaklis „Vestuvės“, pastatytas atsispiriant nuo vokiečių klasiko Bertoldo Brechto pjesės, tapo vienu sėkmingiausių pastarojo laiko OKT/Vilniaus miesto teatro pastatymų. Jau per pirmąjį sezoną „Vestuvės“ parodytos rekordiškai daug – net 50 kartų. 51-asis kartas aktorių laukė Sankt Peterburge rengiamo festivalio „Raduga“ scenoje.
Oskaro Koršunovo teatro vasara: vestuvės Sankt Peterburge, laidotuvės Madride
2017 birželio 20 d.