Berlyno kino festivalyje rodomos JAV karų tragedijos

Berlyno kino festivalyje ketvirtadienį buvo parodyti keli filmai apie paskutiniuosius JAV karus, atskleidžiantys masinio karinės jėgos proveržmio sukeltą žmonijos tragediją.
Vienoje iš pristatytų naujųjų kino juostų, "The Three Kings", vaizduojama grupė JAV kareivių, savarankiškai atvykstančių į Iraką ieškoti iš Kuveito pavogto aukso, tačiau susidūrus su vietinių kaimų gyventojų kančiomis, nusprendžiančių pereiti į pastarųjų pusę. "Tai anikarinis filmas, kuriame yra daug sukrečiančių dalykų", - spaudos konferencijoje sakė šio filmo režisierius Davidas Russelas.-"Dauguma amerikiečių žino, kad karas iš tikrųjų buvo ne toks, kokį jį rodė. Tai nebuvo 1991-siais vaizduotas didžiulis laimėjimas."

Georgas Clooney, filme vaidina specialiųjų pajėgų majorą, vadovaujantį kitiems trims aukso ieškantiems kareiviams. Kartu su juo vaidina ir aktorius Markas Wahlbergas, jau žinomas iš "Boogie Nights", bei reperis Ice Cube. "Aš nesuprantu dėl ko vyksta šis karas", - vienu metu savęs paklausia Clooney personažas. Vėliau iš vieno Irako kaimo gyventojo jis sulaukia atsakymo: "Mes kovojame su Saddamu Husseinu ir žūstame, o jūs vagiate auksą". Tuo tarpu Jugoslavijos filmas "Nebeska Udica" ("Dangaus kabliukas") vaizduoja visai kitokią perspektyvą - Belgrado gyventojus, praeitą pavasarį patyrusius JAV vykdomą bombardavimo kampaniją.

Kiekvieną naktį žmonės, girdėdami sirenas apie artėjantį bombardavimą, bėga į slėptuves. "Krenta bombos ir žmonės eina iš proto", - taip situaciją paaiškina vienas iš personažų. Pagrindinis filmo veikėjas Kaja stengiasi suburti tingius draugus ir kartu atstatyti akmenimis užverstą krepšinio aikštelę, esančią jų namo kieme. Pastangos suartina grupelę jaunuolių ir tai netgi tampa trumpa pramoga po bombardavimo likusių griuvėsių apsuptyje. "Aš pakarsiu juos visus, mūsiškius ir jūsiškius", - abiejų pusių vyriausybėmis piktinasi Kajos motina.

Kiti ketvirtadienį festivalyje pristatyti filmai taip pat atskleidė JAV įsikišimo sukeltas tragedijas. Filme "Bhopal Express" vaizduomi poros santykiai, kuriuos ryškiai pakeičia 1984-ųjų tragedija Bhopale (Indijoje), kurios metu JAV chemijos kompanijos "Union Carbide" gamykloje žūsta daugiau kaip 3000 žmonių. 50-ame Berlyno kino festivalyje iš viso bus pristatyta 21 kino juosta iš 16 šalių, kovosiančios dėl pagrindinio "Auksinio lokio" apdovanojimo, kurio laimėtojas bus paskelbtas vasario 20 dieną.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Kino klubas

Įdomiausi faktai apie Smurfus: kodėl daugiausiai diskusijų kelia jų kepurės ir koks tikrasis žmogeliukų ūgis?

Kaži, ar yra dar likę tokių, kurie nebūtų nieko girdėję apie Smurfus? Šiems legendiniams melsviems herojams kitąmet sukaks 60 metų. Belgijoje „gimę“ maži nuoširdūs žmogeliukai, jaukiai gyvenantys iš grybų pasidarytuose nameliuose, jau seniai užkariavo viso pasaulio vaikų širdis ir jau kovo 31 dieną vėl grįžta į kino teatrus su naujais nuotykiais – šįkart pilnai animuotame filme visai šeimai „Smurfai: Pamirštas kaimelis“.Ar žinojote, jog Smurfų pavadinimas gimė belgų menininkui pamiršus žodį „druska“? O kokio iš tiesų šie herojai ūgio? Kokia tampa jų spalva, kai sulaiko kvėpavimą? Kodėl daugiausiai diskusijų kelia baltos jų kepuraitės? Artėjančio jubiliejaus bei premjeros proga surinkome įdomiausius ir mažai kam žinomus faktus apie Smurfus.

Iš Š. Korėjos grįžusių „Išlaisvinimo dienos“ kūrėjų vilniečiai nepaleido beveik valandą (1)

Filmas „Išlaisvinimo diena“ yra išskirtinis ne tik „Kino pavasario“, bet viso pasaulio kino istorijoje: jame pirmą kartą nufilmuota Vakarų grupė, gavusi oficialų leidimą koncertuoti Šiaurės Korėjoje. Daugelio nuostabai, šia grupe tapo slovėnų provokatoriai „Laibach“.

Neeilinė naktis su uošviu – 35 vietovės per 22 filmavimo dienas

Didžiausias triukas, kurį teko atlikti „Naktis su uošviu“ filmo kūrėjams, tai dvidešimt dvejų filmavimo dienų kelionė per 35 skirtingas vietas Los Andželo mieste. Ir visa tai atlikti su minimaliu, nepriklausomo kino, biudžetu.

Netrukus 60-metį švęsiantys Smurfai grįžta į kino teatrus: šįkart jų misija – rasti Pamirštą kaimelį

Sunku patikėti, bet kitąmet legendiniams Smurfams sukaks 60 metų. Belgijoje „gimę“ maži mėlyni žmogeliukai, jaukiai gyvenantys iš grybų pasidarytuose nameliuose, jau seniai užkariavo viso pasaulio vaikų širdis. Dabar į kino ekranus atkeliauja nauja Uždraustajame Miške gyvenančių simpatiškųjų Smurfų dalis. Kūrėjų teigimu, pilnai animuotas filmas visai šeimai „Smurfai: Pamirštas kaimelis“, kuris kino teatruose pasirodys jau kovo 31 dieną, bus daugiausiai nuotykių herojams užtikrinanti juosta per visus šešis jų gyvavimo dešimtmečius.

Filmo „Priešnuodis gyvenimui“ recenzija: įtraukiantis ir mistinis režisieriaus G. Verbinski grįžimas į didįjį kiną (1)

Kultinės „Karibų piratų“ trilogijos, neužmirštamai baisaus 2002 metais pasirodžiusio „Skambučio“, šelmiško „Meksikiečio“ ir „Oskarinio“ animacinio filmo „Rango“ režisierius Gore‘as Verbinskis, po itin skaudžios ir milžinišką finansinį smūgį studijai „Disney“ atnešusios nesėkmės pavadinimu „Vienišas klajūnas“, trims metams dingo iš didžiojo kino, kad žiūrovams paruoštų dar vieną įdomų, originaliai atrodantį ir įtampos kupiną pasakojimą „Priešnuodis gyvenimui“.
OKT teatras

DIEVAS YRA DJ
2017 kovo 31 d. 19.00 val.

PASKUTINĖ KREPO JUOSTA
2017 balandžio 06 d. 19.00 val.
Sėkmingai „Eglės žalčių karalienės“ mitą Italijoje sukūręs Oskaras Koršunovas sugrįžta į savo OKT/Vilniaus miesto teatrą. Jau šį savaitgalį (kovo 25-26 d.) režisierius kviečia į premjerą „Šokis Delhi“ pagal kultinio šių dienų rusų dramaturgo Ivano Vyrypaevo pjesę.
O. Koršunovo premjeroje „Šokis Delhi“ – jautriai komiška istorija apie meilę, mirtį ir šokį
2017 kovo 22 d.