Bergmanas sako galįs surežisuoti ir savo paties mirtį

81 metų I. Bergmanas beveik niekada nekalba spaudai, o dabar duoti televizijos interviu sutiko tik todėl, kad su juo šnekėtis pasisiūlė senas draugas aktorius Erlandas Josephsonas (Erlandas Josefsonas).

"Vienintelis dalykas, kuris man atrodo baisus - tai staiga tapti "daržove" ir būti našta kitiems. Siela palengva miršta, įkalinta vis labiau mane sabotuojančiame kūne - štai kas, mano nuomone, siaubinga", sakė režisierius.

"Tačiau yra išeičių. Galima apsispręsti, ar nori tęsti gyvenimą, ir aš tikiuosi turėsiąs pakankamai proto priimti tokį sprendimą", trečiadienį vakare per TV4 televiziją transliuotame interviu sakė I. Bergmanas.

"Atimti sau gyvybę?", paklausė žurnalistas.

"Žinoma, ir man tai ne tušti plepalai. Man tai būtų visiškai natūrali pabaiga. Tikiuosi, kad turėsiu pakankamai nuovokos, kad galėčiau tai suplanuoti ir įgyvendinti", atsakė ežisierius.

I. Bergmano filmams ir pjesėms būdingas vaizdingumas ir simbolizmas. Ypač išgarsėjo jo filmai "Vasaros nakties šypsniai" (Sommarnattens leende), "Septintasis antspaudas" (Det Sjunde inseglet), "Žemuogių pievelė" (Smultronstallet), "Fani ir Aleksandras" (Fanny och Alexander). Režisierius taip pat pastatė ir teatro spektaklių, tarp jų - Augusto Strindbergo "Šmėklų sonatą" (Spoksonaten), dabar einančią Stokholme.

I. Bergmanas sakė, kad po žmonos Ingrid mirties 1985 metais jam visiškai neberūpi jo paties gyvybė.

"Tai buvo niūriausias įvykis mano gyvenime, padaręs mane invalidu", prisipažino I. Bergmanas.

"Manau, kad gyventi yra našta. Tai, kad daugiau niekada nebesutiksiu Ingrid, žlugdo mane. Tai siaubinga mintis", pridūrė jis.

Garsioji kino aktorė Ingrin Bergman yra tik I. Bergmano žmonos bendravardė ir bendrapavardė.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Kino klubas

S. Kingo „Tamsusis bokštas“ keliasi į kino ekranus: ar įmanoma 8 knygas sutalpinti į filmą? (5)

Turbūt nėra tokio siaubo žanro mėgėjo, kuris nežinotų, kas yra Stephenas Kingas ir nebūtų girdėjęs apie jo garsiąją 8 knygų sagą „Tamsusis bokštas“. Rugpjūčio 11 dieną kino ekranus išvys šios serijos adaptacija tuo pačiu pavadinimu, o pagrindinius vaidmenis fantastiniame veiksmo trileryje atliks Matthew McConaughey, Idris Elba, o vienuolikametį Džeiką Čeimbersą vaidins Tomas Tayloras. Tačiau šios juostos gerbėjams įdomiausias klausimas yra, kaip režisierius Nikolajus Arcelis visas aštuonias knygas sutalpins į 95 minutes truksiantį filmą?

Lietuviškos komedijos apie sultingą kurortų realybę kūrėjams teko samdytis apsaugą herojumi tapęs V. Grincevičius: Palangoje buvau pirmą kartą (2)

Tai bus bomba – sako kūrėjai apie būsimą filmą „Poilsiautojai: Pavydo žaidynės“. Palangoje, Šventojoje ir Nidoje kuriama komedija pirmą kartą į kino ekranus perkels autentišką pajūrio kurortų atmosferą su tikrais žmonėmis. Tiesa, ne visur poilsiautojai nusiteikę draugiškai, tad kai kur teko filmuoti ir su apsauga.

„Amitvylio siaubas. Pabudimas“ – moterų renesansas siaubo filmuose

Moterų stygius filmuose – priešais kamerą ir už jos – pastaraisiais metais tapo Holivudo kritikos akcentu. Iš 5839-ių vaidmenų 129-iuose didžiausiuose filmuose, išleistuose tarp 2006 m. ir 2011 m., mažiau nei 30 procentų atliko merginos ar moterys. Tuo tarpu tik pusė naujausių filmų atitinka „Bechdelo“ testo kriterijus, kuriame klausiama ar filme yra bent dvi moterys, kurios kalbasi tarpusavyje ir ne apie vyrus.

„Terminatorius 2: Paskutinio teismo diena” sugrįžta 3D formate (2)

Kai prieš visą ketvirtį amžiaus filme „Terminatorius 2: Paskutinio teismo diena” išgirdome geležinę Misterio Visata frazę „I‘ll be back“ („Aš sugrįšiu“), nė numanyti negalėjome, kad ji mus vėl pasieks iš ekranų. Režisierius Jamesas Cameronas, jau sėkmingai išbandęs filmo konvertavimą į 3D formatą su „Titaniku“, naujam gyvenimui nusprendė prikelti ir „Terminatorių 2“ – blokbasterį, turintį gerbėjų tarp įvairaus amžiaus žiūrovų.

DELFI premjera: naujausią L. Bessono filmą „Valerianas ir Tūkstančio planetų miestas“ pamatykite pirmieji! (3)

Filmas, peržengiantis fantazijos ribas – „Valerianas ir Tūkstančio planetų miestas“ – į Lietuvos kino teatrus atkeliauja su DELFI premjera: liepos 27 d. pasinaudokite proga pamatyti jį pirmieji visuose kino teatruose „Forum Cinemas“!
OKT teatras
W
HAMLETAS
2017 liepos 29 d. 21.30 val.

ŠOKIS DELHI premjera!
2017 rugsėjo 08 d. 19.00 val.
Režisieriaus Oskaro Koršunovo spektaklis „Vestuvės“, pastatytas atsispiriant nuo vokiečių klasiko Bertoldo Brechto pjesės, tapo vienu sėkmingiausių pastarojo laiko OKT/Vilniaus miesto teatro pastatymų. Jau per pirmąjį sezoną „Vestuvės“ parodytos rekordiškai daug – net 50 kartų. 51-asis kartas aktorių laukė Sankt Peterburge rengiamo festivalio „Raduga“ scenoje.
Oskaro Koršunovo teatro vasara: vestuvės Sankt Peterburge, laidotuvės Madride
2017 birželio 20 d.